Статьи

варіант шапки Боба Марлі в стилі реггі. Обговорення на LiveInternet

Шапка растаман, як її бачу я.
Шапка растаман, як її бачу я

Коли моя племінниця попросила мене зв'язати їй шапку Боба Марлі, я й гадки не мала про те, що вона мала на увазі. Але за своєю звичкою, приступаючи до будь-якої роботи, отримати максимум інформації про те, чим я буду займатися, я перелопатила весь інтернет і склала уявлення про ту молодіжній субкультурі, яка утворилася на початку 1990-х років на пострадянському просторі, представники якої називають себе растаманами. Я вирішила для себе, що моя племінниця поки відноситься до тієї групи молоді, яка тільки слухає Боба Марлі і музику реггі в цілому, а також просто використовує в одязі комбінацію кольорів «зелений-жовтий-червоний» і ніякого відношення до ідеї повернення американських чорношкірих в Африку і дотримання растафаріанського поста «Айтал» і т.д. не має.
Виходячи з цього, я і спробувала зв'язати бере, в якому присутні елементи шапки растамана, кольору растамана, але так, щоб ця частина гардероба сприймалася, як самостійний елемент і поза субкультури.

І ось що у мене вийшло.
Для в'язання я вибрала пряжу тонку - акрил 450 м в 100 г, в'язала гачком № 2 в одну нитку.
І ось що у мене вийшло
Для в'язання використовувала основне правило в'язання берета зверху. Набрала чорною ниткою 2 повітряні петлі, з першої петлі зв'язала 7 стовпчиків без накиду (червона нитка в цей час перебувала під гачком, тобто я її обв'язували разом з колечком з повітряних). У другому колі - стлобікі подвоїла. А далі в'язала, як загальноприйнято - бере складається з 7 клинів і 4 частин: денце діаметром від 26 до 31 см; пряма частина - 6-10 см; зменшення до окружності голови і ніжка або околиші берета. Я збільшувала в кожному ряду в семи клинах поки діаметр денця не досяг 28-29 см.
Починаючи з третього ряду, я підключила червону нитку вже безпосередньо в в'язання. У в'язанні постійно присутні спочатку дві, потім три, а потім і всі чотири нитки одночасно. При виконанні візерунка в роботі бере участь потрібна за кольором нитку, а не потрібна в даний момент притискається до полотна і обв'язується стовпчиками без накиду. Але при пров'язуванні чергового кольорового ділянки останній стовпчик одного кольору потрібно закінчити ниткою іншого, наступного за візерунку, кольору, і в результаті косичка, яка утворюється над стовпчиками без накиду, накриє стовпчики правильними кольорами і візерунок вийде з рівними межами.

У третьому ряду я почала вив'язування стилізованої зірки - в кільці 14 стовпчиків з накидом - з першого стовпчика я Провязать чорний стовпчик з накидом, з другого стовпчика спочатку один чорний, потім один червоний стовпчик - і так повторила 7 раз (7 клинів, 7 промінчиків у зірки) - в кільці вже 21 стобік без накиду. Таким чином я і продовжила в'язання, додаючи. а потім збавляючи в кожному третьому стовпчику кожного клину берета.



В'язала, розширюючи коло до 28-29 см в діаметрі (від центру до першої шпильки на фото, у мене в клини - 30 стовпчиків), потім провязать 6,5 см рівно (між першою і другою шпильками на фото, пров'язавши зубчики на кожних 10 стовпчиках), а далі зменшується, пров'язуючи в семи місцях по 2 стовпчики разом.
В'язала, розширюючи коло до 28-29 см в діаметрі (від центру до першої шпильки на фото, у мене в клини - 30 стовпчиків), потім провязать 6,5 см рівно (між першою і другою шпильками на фото, пров'язавши зубчики на кожних 10 стовпчиках), а далі зменшується, пров'язуючи в семи місцях по 2 стовпчики разом


Коли розмір берета став злегка вільніше окружності голови. я припинила зменшення і перейшла на пров'язування стовпчиків без накиду в обхват за передню частину стовпчика - при такому способі полотно більш еластичне, не розтягується і добре зберігає свою форму. А ще край при такому в'язанні декоративно загортається на лицьову сторону і більше не потрібно ніяка обв'язування.

А ще край при такому в'язанні декоративно загортається на лицьову сторону і більше не потрібно ніяка обв'язування

Я навмисно при в'язанні використовувала відразу всі нитки, прокладаючи їх в в'язанні, по-перше, виходить більш щільне полотно, по-друге, прокладені всередині стовпчиків різнокольорові нитки (а я могла прокласти нитку кольору, відповідного даній ділянці), просвічуючи, надають полотну деяку "бісерний" і пом'якшують агресивність поєднання кольорів.

Я навмисно при в'язанні використовувала відразу всі нитки, прокладаючи їх в в'язанні, по-перше, виходить більш щільне полотно, по-друге, прокладені всередині стовпчиків різнокольорові нитки (а я могла прокласти нитку кольору, відповідного даній ділянці), просвічуючи, надають полотну деяку бісерний і пом'якшують агресивність поєднання кольорів

Ось такий бере вийшов у мене. Дочка і онука послужили моделями, племінниця подивиться на бере в інтернеті і буде чекати, коли його їй доставлять поштою. А я сподіваюся. що він їй сподобається.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: