Статьи

Як економно користуватися бойлером: типові помилки

  1. Відключати або не відключати періодично бойлер
  2. Чи потрібно вимикати бойлер з розетки
  3. Найекономічніший режим роботи бойлера
  4. Яку температуру виставити на бойлері

50636 переглядів

50636 переглядів

Бойлер займає ключові позиції по споживанню електроенергії в будинку. З метою заощадити на оплаті рахунків багато вирішуються на відчайдушні кроки і періодично перестають ним користуватися. Щоб не заглиблюватися в крайність, ми розповімо, як економити електрику на бойлері.

Відключати або не відключати періодично бойлер

Одна з поширених помилок - періодичне відключення бойлера. Це не найкраще економне використання бойлера і ось чому. Бойлер працює на нагрів і підтримку заданої температури води. Якісні агрегати дають воді охолонути всього лише на 0,55 градусів на годину. Тобто, за ніч (8 - 10 годин) вода буде найхолодніше на 4 - 50С. Якщо і вийде заощадити, то трохи.

Як економити електрику на бойлері? Фахівці радять перевірити на наявність накипу на стінках нагрівального елементу. Якщо її видалити, нагріватися він буде швидше.

Також витрата енергії залежить від місця розташування приладу. У теплому місці він буде нагріватися швидше, ніж в підвалі. Радикальним методом є заміна старого бойлера на новий.

Але щоб зробити правильний вибір, дізнайтеся вид ізоляційного матеріалу. Якщо це шерсть - економити явно не вийде. Інша справа - піна.

Чи потрібно вимикати бойлер з розетки

Чи потрібно вимикати бойлер з розетки

Щоб економне користування бойлером дало результати, його не обов'язково вимикати з розетки на ніч. Принцип його роботи можна порівняти з термосом. Нагріта вода остигає повільно, особливо, якщо нею не користуватися. Цілком можливо, що протягом ночі він і не включається.

Інша справа - це безпека. Залишаючи квартиру на кілька днів, бойлер краще відключити від розетки. Так ви уникнете замикання або перепадів потужності і захистіть свій агрегат від поломки. І так, дійсно, ось як економно використовувати бойлер. А якщо вам зовсім не терпиться, на короткий період бойлер краще відключати кнопкою, а не витягувати з розетки.

Найекономічніший режим роботи бойлера

Багато виробників рекомендують використовувати економний режим бойлера. Він позначений буквою "E". Але в той же час, вони не уточнюють, що конкретно економиться. У такому режимі бойлер нагріває воду на 550С. Але насправді, на різниці температур заощадити не вийде. Що ж ми тоді економимо?

Економна робота бойлера - це, в першу чергу, повільне утворення накипу. При високій температурі вона утворюється набагато швидше, а значить і чистити його доведеться частіше. Щоб заощадити на споживанні електрики, краще використовувати нагріту воду до кінця і вимкнути бойлер, якщо він не знадобиться. Але таке малоймовірно.

Але таке малоймовірно

Встановивши нехитре пристосування, як тимчасове реле, ви здивуєтеся як зручно економніше включати бойлер. Найпростіші моделі допоможуть виставити час, коли бойлер буде нагрівати воду до максимальної температури. Наприклад, ввечері, коли вся сім'я приймає душ. В інший час температура буде нижче.

Яку температуру виставити на бойлері

Оптимальною температурою, а значить, справжнім економним режимом роботи бойлера вважається 50 - 550С. Ця температура комфортна для прийняття душу, миття рук або посуду. Також при зниженні температури бойлер не витрачатиме багато енергії на підігрів води. Опускати температуру води нижче не рекомендується, оскільки може завестися грибок. А вивести його - ще та проблема.

Тепер ми знаємо, як зробити бойлер економним по-справжньому. Вимикайте його тільки в період довгої відсутності, інакше на підігрів води йде більше енергії, ніж на підтримку її температури.

джерело

Як економити електрику на бойлері?
Що ж ми тоді економимо?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: