Статьи

Як почистити бойлер своїми руками?

  1. Самостійна чистка бойлера
  2. Як почистити бойлер: алгоритм дій
  3. Чистка від накипу
  4. Деякі проблеми з теном
  5. Магнієвий анод в бойлері

Щоб почистити бойлер можна викликати професійних майстрів, або виконати роботу самостійно. Багато компаній, що надають послуги ремонту та заміни водонагрівачів, передбачають виклик майстра додому.

Звичайно, кожен сервісний центр може запропонувати повний пакет послуг, пов'язаних з ремонтом, чищенням або встановленням водонагрівачів: висококваліфікований майстри зроблять все в найкоротші терміни, а фірма гарантує якість проведених робіт. Це дуже заманливо, якщо не одне «але»: очищення бойлера вимагає наявності грошових коштів.

Ця причина змушує задуматися, невже його очистити бойлера так складно? А може, варто спробувати зробити все самому?

Самостійна чистка бойлера

Чистку бойлера необхідно проводити регулярно, хоча б раз в пару років, хоча все залежить від частоти використання водонагрівача. Ці заходи є поточним ремонтом і сприяють продовженню терміну служби приладу. Дана стаття допоможе вам стати експертом в чищенні бойлерів і відповість на такі питання:

Тен, який пропрацював разом з водонагрівачем без чистки протягом трьох-чотирьох років, виглядає не найкращим чином: накип призводить до появи іржі, що не тільки знижує водонагрівальні здатності бойлера, а й веде до серйозних поломок. Найчастіше доводиться купувати новий натомість відпрацьованого тена.

В процесі експлуатації бойлера відбувається утворення накипу на тене, яка, в свою чергу, осідає на дні бойлера, що істотно знижує його термін експлуатації, а також веде до зменшення обсягу води, що нагрівається і збільшення часу нагрівання.

Періодичність чищення бойлера безпосередньо залежить від якості води і частоти використання водонагрівача. У будь-якому випадку чистку проводити доведеться, і тільки вам вирішувати, звертатися за допомогою до дорогих спеціальних послуг або зробити ремонт бойлера своїми руками .

Насправді в цій роботі немає нічого складного. Хоча конструкції кріплень і нагрівальних тенів в різних моделях неоднакові (в залежності від фірми, яка виготовляла бойлер), основний принцип і алгоритм проведення роботи ідентичний.

На прикладі моделі ARISTON TI TRONIC 100 V ми опишемо всі покрокові дії проведення чистки бойлера від накипу і можливого сміття. Дана інструкція допоможе по аналогії зробити чистку будь-якого водонагрівача незалежно від фірми-виробника.

Як почистити бойлер: алгоритм дій

  1. Відключити бойлер від електромережі.
  2. Злити воду.
  3. Почистити бойлер.
  4. Провести збірку і підключення.

Відключення від мережі і злив води

Щоб від'єднати його від локального електропостачання, необхідно вимкнути автомат і від'єднати дроти від терморегулятора. Після цього можна перейти до зливу води.

Для цього беремо шланг або тонку трубку, встановлюємо на виході збору води, на запобіжному клапані, і відкриваємо будь-кран для гарячої води. Таким чином, повітря буде потрапляти в зворотний клапан. Трубку зливу потрібно підвести до унітазу або ванною.

Якщо на бойлері немає запобіжного клапана або він зламаний, то його необхідно встановити в подальшому. Тоді першим кроком потрібно перекрити надходження холодної води в бойлер і від'єднати шланг подачі. Після цього приєднати трубку до кульового крану. Потім виконуємо вищеописані дії.

Чистка від накипу

Як якісно почистити бойлер від накипу - риторичне питання. Справа в тому, що його очистити ви можете самостійно, а тому саме від якості виконаної роботи буде залежати якість чистки.

Усередині водонагрівача знаходиться тільки одна гайка, яку необхідно відкрутити. Вона тримає тен за допомогою металевої пластини, яку потрібно прибрати.

Після зливу води бойлер необхідно зняти з кріплень і покласти на підлогу, після чого потрібно витягнути терморегулятор. На моделі ARISTON TI TRONIC 100 V чітко видно, як можливо почистити бойлер. Для того щоб дістати тен, потрібно штовхнути фланець всередину, після чого витягнути його.

Після зняття нагрівального елементу бойлера просто за допомогою руки або ганчірки необхідно дістати з бака всю накопичену накип. Бак емальований зсередини, тому накипу на стінках практично немає. Далі бак можна промити під напором води або добре протерти стіни ганчіркою.

Після цього потрібно правильно зібрати бойлер. Для цього той же алгоритм, як при розбиранні, виконуємо в зворотному порядку і виробляємо підключення води і електрики.

Деякі проблеми з теном

Якщо тен знаходиться в поганому стані, наприклад, є сильна накип на нагрівальному елементі, його доведеться замінити. Частка в такій ситуації настільки проблематична, що легше купити новий тен. Купувати необхідно аналогічний тен з такою ж потужністю.

Під час покупки перегляньте довжину контактів підключення до терморегулятора (вона повинна бути ідентична, як на старому тене). У разі якщо відстань між клемами іншого, то може не бути контакту з терморегулятором.

Якщо тен ще нормальний і вам вдалося його відчистити, можна ризикнути і спробувати його подальшу експлуатацію. Тільки вам вирішувати, як почистити бойлер. Але ризикувати небажано, адже від цього залежить безпека: в разі старіння електронагрівача властиво не тільки битися струмом, а й вибухати.

Магнієвий анод в бойлері

магнієвий анод - ще одна важлива деталь в питанні, як якісно почистити бойлер. Він розташований поблизу нагрівального елементу і в процесі експлуатації руйнується, тому доцільно проводити регулярну заміну. Щоб замінити анод, досить просто викрутити його. Далі на це місце встановіть новий, який ви можете придбати в магазині під час покупки нового тена.

Подібна процедура, так само як і чистка бойлера, повинна проводитися раз на два роки. Термін експлуатації анода залежить від частоти використання водонагрівача.

Читайте також: усунення неприємного запаху води з водонагрівача

Ця причина змушує задуматися, невже його очистити бойлера так складно?
А може, варто спробувати зробити все самому?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: