Статьи

Як правильно підключити бойлер непрямого нагріву?

  1. Принцип роботи бойлера
  2. Оптимальна схема підключення
  3. Підключення бойлера до двоконтурного котлу
  4. пристрій рециркуляції
  5. двоконтурний бойлер

Бойлер непрямого нагріву - це пристрій, призначений для забезпечення гарячого водопостачання. Його встановлюють для того, щоб при необхідності можна було включати гарячу воду одночасно в декількох точках будинку. Якщо пустити гарячу воду безпосередньо з котла в труби, без бойлера, то потужності теплогенератора просто не вистачить для повноцінного прогріву споживаних обсягів води. У більшості випадків встановлюються ємності від 80 до 120 літрів. Рідина в них постійно підігрівається і створює достатній запас, щоб гарантувати безперервну подачу великих обсягів гарячої води.

Принцип роботи бойлера

Знизу в бак подається холодна вода, а зверху вона вже нагріта виходить в трубопровід гарячої води, що йде в душ, в крани на кухні або в інші місця. За нагрівання води відповідає вбудований герметичний спіралевидні теплообмінник, який ще називається змійовик. По ньому циркулює теплоносій, що надходить з котла. Вода в змійовику НЕ перетікає всередину бака, а рухається тільки всередині замкнутого трубопроводу до котла і назад.

Тепло з води в змійовику на воду в бойлері передається через металевий корпус теплообмінника. Деякі виробники виготовляють змійовик з міді, але в бойлерах терміки використовується більш довговічна високоефективна нержавіюча сталь. Її показники теплопровідності гарантують найбільш швидкий теплообмін між водою, що йде з теплогенератора, і водою, яка рухається безпосередньо по всьому об'єму бака.

Оптимальна схема підключення

Існують різні способи підключення бойлера непрямого нагріву до газових, твердопаливним або електричним котлам. Всі вони в тій чи іншій мірі вимогливі до кваліфікації фахівців, що виконують монтажні роботи. Далі буде розглянута найбільш проста, але в той же час надійна і ефективна схема, в якій немає колектора або Гідрострелка. Установка цих двох елементів пов'язана з низкою труднощів і створює більш складну гідравлічну систему.

У представленій схемі використовується два циркуляційних насоси. Один буде працювати на систему опалення, а другий - на подачу гарячого водопостачання. Насос в системі опалення включений весь час, поки працює котел. Циркуляційний насос йде на бойлер, включається по сигналу термостата, який слід встановити в бак. Термостат фіксує падіння температури води в бойлері і повідомляє про це насосу. Насос починає качати гарячий теплоносій по теплообмінних контуру між котлом і баком, прогріваючи тим самим воду в бойлері до необхідної температури.

Дана схема з однаковою ефективністю може застосовуватися як для електричного, так і для газового або твердопаливного теплогенератора
Дана схема з однаковою ефективністю може застосовуватися як для електричного, так і для газового або твердопаливного теплогенератора. Безумовно, найкращим вибором для опалення приватного будинку зараз є твердопаливний котел тривалого горіння. якісний теплогенератор на твердому паливі здатний в рази знизити бюджет на опалення в сезон в порівнянні з газовим котлом. Тут важливо вибрати хорошого виробника і при цьому не переплатити.

На даний момент лідерами по співвідношенню ціни і якості в ніші твердопаливних теплогенераторів є   шахтні   і   піролізні котли Termico На даний момент лідерами по співвідношенню ціни і якості в ніші твердопаливних теплогенераторів є шахтні і піролізні котли Termico . Конструкція котлів терміки, завдяки ряду удосконалень, показує більш високий ККД. Пристрої від цього виробника здатні працювати на дровах з показником вологості до 40%.

Є модифікація схеми, де насос опалювального контуру вимикається тим же термостатом, який включає насос бойлерного контуру. В цьому випадку бойлер нагрівається швидше, але тоді опалення повністю зупиняється і при тривалому простої температура в батареях може значно впасти. Після прогріву бака опалювальний насос запускається і холодний теплоносій з радіаторів спрямовується в теплообмінник котла, що призводить до утворення конденсату. А у випадку з чавунним теплообмінником може стати причиною його руйнування. Тому краще не зупиняти опалення, нехай навіть це і продовжить час нагрівання.

При значній протяжності трубопроводу з радіаторами, теплоносій також встигає помітно охолодитися, і низька температура води на обратке котла буде йому шкодити. Для захисту теплогенератора від конденсату і запобігання теплового удару при попаданні в нього холодної води, в системі передбачений захисний контур з триходовим клапаном. На схемі в ньому показана температура 55 ° С. Це означає, що вбудований терморегулятор буде автоматично підбирати необхідну інтенсивність потоку для нагріву обратки. У той же час, канал буде недостатньо широким, щоб весь теплоносій рухався тільки по цьому малому контуру. Велика частина води піде на радіатори.

Підключення бойлера до двоконтурного котлу

Установка бойлера на двоконтурний котел виконується на опалювальний контур. Як випливає з назви, двоконтурні котли мають два контури - один для опалення, а другий для гарячого водопостачання. Так ось контур, гарячого водопостачання розрахований на подачу відразу до споживача. Якщо до нього підключити теплообмінник бойлера, то котел буде працювати неефективно. Тому, при необхідності розміщення бака в системі опалення, його встановлюють в опалювальний гідравлічний контур.

Контур гарячого водопостачання обмежений максимальною температурою 60 ° С з міркувань безпеки. Опалювальний контур має межу нагріву теплоносія на рівні 80 ° С. Гріти бак буде ефективніше більш гарячим контуром, внаслідок чого установка бойлера на коло гарячого водопостачання втрачає будь-який сенс. Якщо у вас двоконтурний котел і необхідно встановити нагрівальний бак, то другий контур потрібно просто заглушити і відмовитися від його використання. Монтаж виконується також, як підключення до одноконтурного котла, описане в попередньому розділі.

пристрій рециркуляції

Рециркуляцію забезпечує додатковий контур в системі гарячого водопостачання, який відходить від трубопроводу подачі бойлера і повертається не в обратку бака, а в спеціальне рециркуляционний вхід. На рециркуляційно колі встановлюється окремий насос, який прискорює рух теплоносія. В результаті швидкість руху гарячої води на проміжку від бойлера до рециркуляционного відгалуження збільшується. А це, в свою чергу, призводить до більш інтенсивного прогріванню даної ділянки подачі.

Рециркуляція використовується тільки для великих опалювальних контурів, де теплоносій встигає помітно охолонути, поки дійде до споживачів. Тому далеко не всі котли забезпечені спеціальним вхідним отвором для організації такого додаткового контуру. Схема його підключення досить проста і містить тільки трійник на подачі і додатковий рециркуляционний насос. При необхідності на нього можна встановити термостат, який регулює інтенсивність потоку і зворотний клапан для захисту від непередбаченої зміни напряму руху води.

двоконтурний бойлер

Під двоконтурним бойлером мається на увазі бойлер непрямого нагріву з двома теплообмінниками. Перший, як і в одноконтурному бойлері, пов'язаний з котлом і нагріває бак температурою, отриманої від спалювання палива в теплогенераторі. А другий змійовик може бути підключений до додаткового джерела тепла, наприклад, до системи нагріву води, яка живиться від сонячної або іншої енергії. Спільна робота двох теплообмінних контурів збільшує швидкість прогрівання води в системі гарячого водопостачання.

Крім того, при включенні в схему елементів, що функціонують на умовно безкоштовної сонячної або вітрової енергії, досягається значна економія коштів. Особливо це відчутно, коли в приватному будинку проживає велика родина і щоденні витрати гарячої води знаходяться на високому рівні. Наведена вище схема є прикладом робочої опалювальної системи, яка поєднує енергію згоряння палива в котлі і перетворену в теплову енергію сонця.

Підключати бойлер в приватний будинок потрібно за такою схемою, яка враховує індивідуальні потреби конкретної системи опалення. У переважній більшості випадків оптимальний устрій теплосистеми буде таким, як зображено на першій схемі, наведеній в статті. Вона повністю безпечна, надійна і практична. При необхідності в неї можуть бути включені додаткові елементи, але внесення правок в представлену схему краще узгоджувати з фахівцями.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: