Статьи

Запобіжний клапан для бойлера

  1. Для чого потрібен запобіжний клапан на бойлері
  2. Чому капає вода з клапана бойлера
  3. Чому не капає вода виходить крізь запобіжний клапан бойлера
  4. Чи можна запобіжний клапан замінити зворотним
  5. Як перевірити запобіжний клапан
  6. підсумок

У багатьох власників накопичувальних водонагрівачів часто виникають питання пов'язані з роботою запобіжного або захисного клапана, що стоїть на вході. У міру своїх можливостей спробую на них відповісти.

Для чого потрібен запобіжний клапан на бойлері

Запобіжний або захисний клапан призначений для захисту бойлера від перепадів тиску виникають при нагріванні води. Зі шкільного курсу фізики всім відомо, що вода при нагріванні розширюється. При нагріванні води до 80-90 градусів її обсяг збільшується приблизно на три відсотки. Тобто в п'ятдесятилітрових бойлері має куди подітися 1,5 літра води. Для скидання цього зайвого обсягу і призначений запобіжний клапан.

Чому капає вода з клапана бойлера

Для того щоб дати відповіді на це питання потрібно зрозуміти принцип роботи запобіжного клапана.

Клапан для бойлера складається з двох частин Клапан для бойлера складається з двох частин. Перша частина, це зворотний клапан. Друга частина, це підривної клапан. Припустимо, бойлер наповнюється холодною водою з тиском 4-5 кг. Наповнили, закрили крани, тиск вирівнялося і стало однаковим що у водопроводі, що в бойлері. Включився ТЕН і вода почала нагріватися і відповідно розширюватися. Та частина запобіжного клапана, яка виконує функції зворотного, не дає видавлюватиметься зайвій воді в домову систему холодної води. В цей час вступає в дію запобіжна частина клапана. На малюнку вона позначена червоною стрілкою. В принципі це звичайна подпружиненная заглушка. Пружина на ній налаштована таким чином, що стискатися починає при тиску понад 7 кг. Збільшився тиск всередині бойлера, початок капати з клапана. Капати також буде якщо у Вашій водопровідної мережі тиск вище семи кілограм. У цьому випадку необхідна установка редуктора.

Чому не капає вода виходить крізь запобіжний клапан бойлера

Цьому може бути кілька причин.

  1. Низька температура нагріву. Деякі власники водонагрівачів, намагаючись заощадити на електриці, встановлюють температуру нагрівання води в районі 40 градусів. Що б користуватися гарячою водою без підмішування холодної. Разом з економією отримують бойлер, що кишить всякими бактеріями. Детальніше про це написано в статті «Коли чистити бойлер» .
  2. Несправність клапана. Клапан може забитися брудом і накипом. Або спочатку може бути несправним. Візуально це проконтролювати неможливо.
  3. Витік гарячої води через несправний змішувач.

Чи можна запобіжний клапан замінити зворотним

Частенько доводиться спостерігати картину.

Установка зворотного клапана замість запобіжного неприпустима Установка зворотного клапана замість запобіжного неприпустима. В цьому випадку бак бойлера працює як повітряна кулька. А уявіть, що станеться, якщо вийде з ладу реле температури. ТЕН почне нагрівати воду до кипіння. Тиск всередині бака почне збільшуватися. При підвищенні тиску до 10 атм. температура кипіння води буде близько 180 градусів. Вище - більше. Припустимо, ТЕН нагрів воду до 150 градусів. Бак з честю витримав зростання тиску. І в цей момент хтось відкриває кран гарячої води або лопається шланг змішувача. Різко падає тиск всередині бака. Температура кипіння води знижується до 100 градусів. Але нагріта вона була до 150. Відбувається миттєве закипання, виділення величезної кількості водяної пари, різке підвищення тиску і невеликий ядерний вибух в окремо взятій квартирі. Дивимося приклад на відео.


Подібна ситуація може статися і з несправним запобіжним клапаном.

Як перевірити запобіжний клапан

У домашніх умовах перевірка запобіжного клапана проходить за принципом - капає, не капає. Включили температуру нагрівання на максимум і дивіться. Існує практика періодичної заміни клапанів на нові, з обов'язковим контролем їх працездатності після установки.

підсумок

Клапан, незважаючи на свої розміри, є найважливішим елементом безпеки. Тривала працездатність Вашого водонагрівача, здоров'я Ваших близьких залежать від цього невеликого латунного пристрою.

PS Що робити, якщо Вам знадобиться рада або консультація?

  1. Отримайте ще більше інформації, прочитавши інші статті.
  2. Задайте питання на форумі Електро-Сантехніка.
  3. Зателефонуйте мені на мобільний телефон або по Скайпу.
  4. Задайте своє питання в соціальних мережах - ВКонтакте , Однокласники , Facebook , Twitter , livejournal . Підписуйтесь на сторінки Електро-Сантехніка та дізнавайтеся багато іншої цікавої інформації, яка не потрапила на сайт.
  5. Знайдіть в собі бажання і скажіть Дякуємо автору сайту.

Всього найкращого! Успіхів!
Щиро Ваш, Володимир Електро-Сантехнік.

PS Що робити, якщо Вам знадобиться рада або консультація?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: