Статьи

Мед і желатин від болю в суглобах: їжа не для їжі. Обговорення на LiveInternet

  1. Мед при артритах і артрозах
  2. Харчовий желатин при суглобових захворюваннях
  3. Як харчовий желатин впливає на організм
  4. Корисні властивості
  5. Прості рецепти для лікування суглобів
  6. компреси
  7. напої
  8. Желатинова дієта для суглобів
  9. Страви з желатину - рецепти і спосіб приготування
  10. Рецепт приготування желатинових цукерок
  11. Сирно-фруктове желе
  12. холодець
  13. Домашні БАДи для лікування суглобів - рецепти
  14. висновок

Практично кожної людини хоч іноді турбують болі в суглобах. А у кого це постійна проблема спробуйте нешкідливе народно засіб, можливо, ваша проблема вирішиться.

Лікування суглобів за допомогою желатину і меду.



Серед народних методів боротьби з артрозом або артритом почесне місце займає лікування суглобів желатином з медом. Ці продукти дуже корисні для кісток, зв'язок, хрящів, шкіри, волосся, нігтів. У домашніх умовах використовується желатинова дієта, щоб поліпшити здоров'я і красу, позбутися від хрускоту в зчленуваннях. Ефективність терапії залежить від правильності приготування страв, цілющих сумішей і їх правильного вживання.

Желатин і мед навіть окремо вважаються ефективними ліками в народній медицині. Поєднавши мед з желатином в одному рецепті, людина отримує сильне терапевтичний засіб для лікування суглобових хвороб, в тому числі коксартрозу. Також отримана цілюща суміш використовується в дерматології, травматології, косметології, гастроентерології та інших розділах медицини.


Також отримана цілюща суміш використовується в дерматології, травматології, косметології, гастроентерології та інших розділах медицини

Мед при артритах і артрозах

Продукт повинен бути натуральним! Лікувальні властивості меду залежать від того, з яких рослин бджоли збирали пилок. При коксартрозе, артриті, артрозі, остеоартрозі та інших захворюваннях суглобів мед можна вживати всередину або використовувати зовнішньо у вигляді компресів, додавати в мазі.

Мед надає наступні ефекти на організм:

  • протизапальну та знеболювальну дію;

  • зігріваючий вплив;

  • бактерицидний і протигрибковий ефекти;

Мед містить в складі багато вітамінів і до тридцяти мікроелементів, в тому числі залізо, кальцій, фосфор. Він сприяє нормалізації обмінних процесів в організмі, зміцнює стінки кровоносних русел, очищає тканини від токсинів і шлаків, покращує діяльність ендокринних залоз. Також цей натуральний продукт сприяє зняттю судинних спазмів, прискорює процеси регенерації і синтез гемоглобіну.

При місцевому застосуванні мед покращує проникнення в глибокі шари шкіри інших речовин, що входять до складу народних рецептів.

Мед приймають всередину по 1-3 ч. Л. на добу, оскільки тривалий прийом у великих дозах може негативно відбитися на продукуванні інсуліну підшлунковою залозою. На шкіру продукт не рекомендується наносити в чистому вигляді, щоб не викликати небажаних реакцій.

У лікуванні запальних захворювань суглобів бажано застосовувати мед квітковий, зібраний бджолами з квітів барбарису, конюшини. Вересовий мед при правильному застосуванні допоможе усунути остеоартроз. В рецепти продукт прийнято додавати в рідкому вигляді. Зацукрований мед можна розтопити в чашці або склянці, потримавши посуд над парою протягом 1-2 хвилин. Не можна перегрівати вище 36-40 ° C, інакше мед втратить корисні властивості!

Харчовий желатин при суглобових захворюваннях

Це доступний, натуральний і корисний продукт для людини. У желатині міститься гліцин, протеїн, мінерали. Його використовують в комплексному лікуванні коксартрозу, поліартриту, інших суглобових захворюваннях. Але його треба правильно приймати, щоб не завдати собі шкоди.

Як харчовий желатин впливає на організм

Чи можна за допомогою желатину вилікувати артроз тазостегнового, колінного, плечового суглобів, або інших зчленувань? У чому полягає корисність продукту?

Відгуки артрології, ревматологів і ортопедів підтверджують ефективність застосування желатину в лікуванні різних суглобових захворювань. Але для досягнення ефекту потрібно знати правила вживання желатину.

Основні вимоги при лікуванні желатином полягають в наступних моментах:

  • не можна без серйозних підстав переривати курсу терапії, призначеного лікарем;

  • необхідно систематично відвідувати лікаря для контролю ефективності проведеного лікувального курсу;

  • забороняється перевищувати добову норму желатину, рекомендовану лікарем.

Желатин при суглобових захворюваннях надає наступні позитивні ефекти:

  • запобігає руйнуванню тканин опорно-рухового апарату;

  • відновлює хрящі, підвищує їх еластичність;

  • збільшує рухливість зчленувань;

  • зміцнює сухожилля м'язів і зв'язковий апарат суглобів.

Корисні властивості

Цей продукт є природним колагеном. Недолік такого речовини в організмі викликає ламкість волосся, нігтів, хрящів, деформацію дрібних суглобових зчленувань хребта, пальців стоп, кистей.

У народних рецептах використовують світлий натуральний желатин. Адже він є очищеним продуктом і тому легше засвоюється організмом. Для лікування швидкорозчинний желатиновий порошок не застосовується.

Колаген, що міститься в харчовому желатині, є «стартовим будівельним матеріалом», з якого згодом утворюється внутрішньосуглобова мастило. Вона запобігає хрускіт при рухах в суглобах, так як зменшує тертя хрящів, сприяє їх вільному ковзанню один щодо одного при рухах. Також внутрішньосуглобова рідина робить хрящі, зв'язки і сухожилля міцнішими і еластичними. У міру відновлення внутрішньосуглобових тканин, насичення їх колагеном поступово зникають суглобові болі, супроводжуючі артрити і артрози.

Скільки желатину потрібно розводити? Людям вагою до 70 кг необхідно використовувати розчин желатину, приготований в пропорції 10 г гранул речовини на 250 мл рідини. Якщо пацієнт важить більше, добова доза желатину становить 15-30 м

Існують наступні протипоказання до тривалого вживання желатину всередину:

  • тромбофлебіт;

  • порушення процесів кровотворення,

  • гострі захворювання нирок, серця;

  • сечокам'яна або жовчнокам'яна хвороба, особливо в стадії загострення.

До побічних ефектів застосування желатину всередину відносять запор, підвищення в'язкості крові, загострення геморою. Щоб їх усунути, рекомендується пити ліки для разжіжженія крові (за рекомендацією лікаря). Для усунення запорів ефективний наступний рецепт: збити міксером сухофрукти (курага, інжир, чорнослив - по 300 г) з 100 г меду. Отриману суміш потрібно приймати два або три рази на день по 1 ч л.

Прості рецепти для лікування суглобів

Основні протипоказання для місцевого використання меду: алергія на продукти бджільництва, відкриті рани на оброблюваній ділянці, гіперчутливість шкіри.

При цукровому діабеті будь-якого типу або наявності іншої хронічної патології перед застосуванням засобів, що містять мед і желатин, обов'язково потрібно проконсультуватися з лікарем.

При цукровому діабеті будь-якого типу або наявності іншої хронічної патології перед застосуванням засобів, що містять мед і желатин, обов'язково потрібно проконсультуватися з лікарем

компреси

Лікувати медом великі і / або дрібні суглоби рекомендується за допомогою компресів. Вони використовуються при болях в плечі, кистях, колінах, інших зчленуваннях, обумовлених артритами, артрозами.

Ефективним вважається наступний спосіб місцевого лікування за допомогою компресів:

  1. 2 ст. л. меду з'єднують з камфорним маслом в пропорції 1: 1.

  2. Додають до інгредієнтів корицю (порошок), до тих пір, поки не вийде в'язка суміш-паста.

  3. Хворе місце потрібно очистити від забруднень, продезінфікувати, розпарити гарячим компресом.

  4. Беруть свіжий капустяний лист, миють, сушать паперовим рушником. Потім його відбивають так, щоб сік виступив по всій поверхні, зверху розподіляють рівномірно приготовану пасту.

  5. Потім до шкіри прикладають капустяний лист з сумішшю, огортають целофаном або харчовою плівкою, зверху утеплюють хусткою, шарфом, теплою тканиною.

Компрес в області хворого суглоба треба тримати 6-8 годин. Потім його знімають, залишки суміші змивають теплою водою, шкіру змащують пом'якшувальною кремом або протизапальної маззю. Ні в якому разі не можна допускати переохолодження, тому виходити з дому можна не раніше, ніж через дві години після зняття. Краще проводити подібні процедури перед сном.

Найпростіший спосіб лікування колінних або ліктьових суглобів компресами полягає в наступних покрокових діях:

  1. Приготування: скласти марлю або бинт в 4-6 разів, змочити водою температурою до 40 ° C, посипати гранули желатину між її шарами.

  2. Застосування: обгорнути навколо хворих зчленувань, зверху прикрити целофаном, зафіксувати теплою тканиною, тримати 3 години.

  3. Компрес роблять 2-3 рази на добу протягом тижня. Потім курс припиняють на 7 днів, потім знову повторюють. Метод застосовують при відсутності патологічного внутрисуставного випоту.


напої

На додаток до компресам корисно всередину приймати напої, зроблені на основі желатину. Водна, фруктова або молочна настоянка, що містять желатин, прискорять регенерацію хрящової тканини і допоможуть суглобам повернути здоров'я.

Простий рецепт медово-желатинового напою:

  1. Увечері 5 г желатину (1 ч. Л.) Заливають 100 мл охолодженої кип'яченої води, розмішують. Залишають на ніч настоюватися.

  2. Вранці перед сніданком в желатиновий розчин додають 1 ч. Л. рідкого меду, доливають 100-150 мл теплої кип'яченої води, ретельно перемішують. Отримана суміш повинна бути рідкою, щоб легко було пити.

Воду можна замінити кефіром, соком, відваром трав, компотом. Вживають такий напій натщесерце перед їжею 10 днів поспіль. Потім роблять перерву 10 діб. Так лікуватися потрібно протягом 90 днів. Наступний курс лікування желатиновим напоєм потрібно узгодити з лікуючим фахівцем.


Желатинова дієта для суглобів

Щоб в організмі нормально здійснювався синтез колагену, необхідні амінокислоти, вітаміни групи B, аскорбінова кислота, біофлавоноїди, залізо, марганець, цинк, мідь, сірка. Вони містяться в меді, морепродуктах, оливковій, лляному і інших рослинних оліях. Джерелом цих корисних речовин є свіжі овочі, фрукти, сухофрукти, молоко і кисломолочні продукти.

Сир, смажені або підсолені насіння соняшнику можуть посилити запалення, спровокувати спазми м'язів, біль у суглобах. Це пояснюється надмірним вмістом в цих продуктах пуринів, кальцію, жирних кислот.

Лікування суглобів вимагає повноцінного і збалансованого харчування. Під час дієти треба обмежити в раціоні консервовані продукти, маринади, копченості, цукор, кондитерські вироби.

Страви з желатину - рецепти і спосіб приготування

Холодець, солодкі десерти зовсім нескладно готувати. Необхідно пам'ятати, що желатин не можна заливати гарячою водою, заварювати або кип'ятити, так як при цьому втрачаються його основні корисні якості.


Рецепт приготування желатинових цукерок
  1. Приготувати молочне желе.

  2. Поки маса набухає, порізати дрібно улюблені сухофрукти, змішати з горіхами.

  3. Всі інгредієнти з'єднати, перекласти у форму, поставити в холодильник для застигання.

Молоко можна замінити фруктовим соком або компотом із сухофруктів. Для наповнювача цукерок підійдуть також свіжі цілі ягоди, цитрусові, цукати.

Сирно-фруктове желе
  1. Витримати в склянці окропу 100 г кураги протягом 20 хвилин, віджати, дрібно нарізати.

  2. У рідині, що залишилася розчинити 1 ст. л. желатину.

  3. 250 г сиру змішати з медом і курагою, перекласти в глибоку форму, залити желатиновим розчином, поставити на годину в холодильник.

  4. Розділити мандарин на дольки, викласти зверху застиглою сирної маси.

  5. Залити 10 г желатину теплим апельсиновим соком. Почекати до повного його розчинення, акуратно вилити поверх мандаринових часточок.

  6. Поставити в холодильник на час, поки десерт не застигне.

холодець

Для холодцю потрібно на повільному вогні протягом 3 годин варити яловичі кісточки, гомілки, м'ясо. Потім процідити, остудити бульйон. Желатин додають тільки при необхідності! М'ясо порізати, залити бульйоном, поставити в холодильник.


Домашні БАДи для лікування суглобів - рецепти

Желатиновий мармелад з шипшиною. Для БАДа потрібно залити 30 г желатину на 20 хвилин 200 мл охолодженої води. Для повного розчинення суміш підігрівають, постійно перемішуючи, потім додають 30 мл аптечного сиропу шипшини. Рідина переливають в форму, ставлять в холодильник. Після застигання ріжуть масу, вживають після їжі. Сироп з водою можна замінити відваром шипшини, а для солодощі додають десертну ложку меду.


Желатиновий напій з аскорбіновою кислотою.

Спортсменам і людям, які ведуть активний спосіб життя, можна замінити (за рекомендацією тренера, лікаря!) Медичний або спортивний колаген на народний засіб. Подрібнюють жменю смородини або інших плодів, багатих вітаміном C, заливають водою, температурою не вище 60 ° C, наполягають під кришкою, проціджують. У рідини розчиняють 10 г желатину. Пити розчин треба теплим, до їжі, один раз в день. Ягідний настій можна замінити апельсиновим соком.

висновок

Лікування суглобів желатином з медом ефективно при відсутності протипоказань і обов'язково в комплексі з основною терапією, дієтою, ЛФК, фізіопроцедурами. Про користь цих продуктів при болях і запаленні говорять багато пацієнтів, які страждають на артроз або артрит. Рекомендується поєднувати зовнішні компреси і прийом розчину усередину. Пацієнти, які застосовували желатин з медом, відзначають швидку позитивну динаміку. Явне поліпшення настає вже через два тижні вживання лікувальної суміші.

Мед і желатин від болю в суглобах

У чому полягає корисність продукту?
Скільки желатину потрібно розводити?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: