Статьи

Проблеми зі шкірою у дітей шкільного віку. Що робити з вуграми і прищами?

  1. / Про дітей / Дитяче здоров'я та догляд Багато підлітків страждають від вугрової висипки. ...
  2. Рекомендації Тетяни Музафяровой
  3. «Угри - це діагноз дерматологічний ...»
  4. «Виключити з раціону продукти, що містять йод, бром ...»
  5. Рекомендації Тетяни Музафяровой

/ Про дітей / Дитяче здоров'я та догляд

Багато підлітків страждають від вугрової висипки. Як з нею боротися? Як мамі визначити, що проблема вимагає звернення до лікаря? На ці та багато інших питань відповідає лікар-косметолог клініки «Блиск» Тетяна МУЗАФЯРОВА.

«Не зовсім норма і не зовсім відхилення ...»

- Тетяно Павлівно, Що ж це таке - прищ звичайний?

- У дерматології немає діагнозу «прищ», використовується загальний термін акне - запальне захворювання сальних залоз, вугрова хвороба. Воно зустрічається як на обличчі, так і на спині, грудях і верхній частині плечей. Існує багато клінічних проявів акне - комедони (чорні точки), папули-пустульозні, узловато-кістозні, конглобатні, фульмінантні вугри ... У хлопчиків-підлітків протягом вугрової хвороби може проявлятися більш важко, і починається воно, як правило, з 12 років, хоча можливі варіанти. Початок буває як в більш ранньому (9-10 років), так і в більш пізньому (18-25 років) віці. І у дівчаток, і у хлопчиків провокуючі фактори - це стреси, ендокринологічні порушення, прийом ліків ... Але, частіше за все, - генетична схильність. Якщо у родичів першого ступеня споріднення (мами, тата) було таке захворювання, то воно може бути передано у спадок.

"- У підлітків, чиї батьки страждали акне, перебіг захворювання може бути більш важким (наприклад, в узловато-кістозної формі).


- Підліткові проблеми зі шкірою - це норма чи відхилення?

- Проблеми зі шкірою у підлітків - це і не зовсім норма, і не зовсім відхилення. Статистика говорить про поразку шкіри особи віком близько 12 років у 85% підлітків. Однак акне можуть бути і одним із симптомів гормональних порушень. Так, у дівчаток слід звертати увагу не тільки на «прищі» на обличчі, а й на регулярність місячних, збільшення ваги, поява темного волосся на обличчі. У такому випадку потрібна буде консультація ендокринолога!

- Як боротися з «звичайними» прищами? Які засоби ви можете порадити для домашнього догляду за шкірою обличчя?

- При перших проявах у підлітків проблем зі шкірою обличчя - дрібних комедонов в області носа, щечно-носової області, лоба, підборіддя, лущення шкіри в області міжбрів'я (себорея супроводжує появи акне), просто сірому кольорі особи, достатньо почати користуватися спеціальними уходовой засобами.

Рекомендації Тетяни Музафяровой

"- Потрібні гелі для вмивання, що містять кислоти (альфагідроксікіслоти - АНА, саліцилову кислоту). Можна протирати обличчя саліциловим неспиртного лосьйоном і наносити на шкіру креми-кератолітікі (La Roche Posay Effaclar K, Avene Cleanance Expert). А також користуватися скрабами без натуральних частинок (краще з штучними гранулами).

- При використанні дотримуйтесь рекомендацій лікаря-дерматолога, або (якщо медичний працівник не дав вам спеціальних вказівок) суворо дотримуйтесь інструкції, яка додається до косметичного засобу. Гелі, лосьйони і креми можна використовувати 1-2 рази в день, скраб - раз в 10 днів або два тижні.

- Самостійно впоратися із запальними проявами на шкірі обличчя батькам іноді не під силу, хоча в Інтернеті можна знайти безліч рецептів для боротьби з акне. Краще все ж звернутися до дерматолога або до лікаря-косметолога.

Довідка Сібмами: кисле середовище сприяє оновленню шкіри - буквально «розчиняє» мертві клітини епідермісу. У косметології використовується два типи кислот:

АHA-кислоти (альфа-гідроксикислоти) працюють на поверхні шкіри. Ефективно зволожують шкіру і підвищують вироблення колагену і еластану, прибираючи сліди постакне.

BHA-кислоти (бета-гідроксикислоти - використовують, як правило, саліцилову кислоту) проникають глибоко в пори, очищають їх зсередини, розчиняють жир і чорні крапки, тому вони є ефективним засобом для проблемної шкіри.

Креми-кератолітікі надають той же ефект (активне відлущування відмерлих клітин з поверхні шкіри), адже в них теж містяться кислотні компоненти.

Є протипоказання. Необхідна консультація спеціаліста.

«Угри - це діагноз дерматологічний ...»

- Так до кого ж все-таки? До косметолога або дерматолога? Чи може підлітка оглядати дорослий косметолог або дерматолог?

- Угри - це діагноз дерматологічний. Ходити з ними «до косметолога за чищенням» не варто. Грамотно підібрані доктором-дерматологом зовнішні кошти в таких випадках не дадуть розвинутися ускладнень, рубців, наприклад. Якщо мама або тато помітили, що у підлітка висипання стали з'являтися не тільки на шкірі обличчя, але і на спині, або після таких висипань залишаються рубці, тут вже негайно звертайтеся до дерматолога-косметолога. Зовнішніми засобами такі висипання вилікувати не можна! Поділу на дитячих і дорослих косметологів-дерматологів немає. Головне, що б це був лікар.

"- Е слі є запалення, особливо гнійничкові, то чищення протипоказані, тому що існує ризик утворення рубців! В салон можна звернутися в разі наявності

тільки«чорних крапок» на обличчі.

- Хімічні пілінги в таких випадках більш ефективні. І проводити їх потрібно курсами, кожні 2-3 тижні до досягнення необхідного результату. Проводити ці процеудри можна з початку проявів висипань, але тільки за згодою батьків.

- Рекомендуються чи підліткам з висипом вугрів якісь фізіопроцедури?

- З фізіопроцедур є:

  • Фотодинамічна і лазерна терапія. Вона має бактерицидну дію, курс 8-10 процедур 1-2 рази в тиждень. Для підтримки достатньо одного разу на два тижні після основного курсу.

  • Рекомендується і дарсонвалізація - електролікування, курс із10-20 процедур щодня або через день.

  • Кріотерапія рідким азотом призначається для лікування вже утворилися рубців, пігментації. Використовуються для цього і пілінги, фото- і лазерне лікування.

«Виключити з раціону продукти, що містять йод, бром ...»

- Які загальні рекомендації ви можете дати батькам дітей-підлітків і самим підліткам, що страждають вуграми?

- Виключити з раціону продукти, що містять йод, бром (червона ікра, печінка тріски, морська капуста, шпинат, морепродукти і гриби).

Включити в дієту овочі, кисломолочні продукти. Харчуватися регулярно. Проводити ретельний догляд за шкірою:

  1. очищення

  2. відлущування

  3. Креми-кераторегулятори

  4. Захист шкіри від сонця (через перебування на сонці відбувається надлишкове потовщення рогового шару і, як наслідок, через 2-4 тижні загострення запальних проявів)

Нарешті, потрібно звернути увагу на використання декоративної косметики. Найчастіше дівчаткам хочеться якось замаскувати виникають дефекти шкіри. Не потрібно це забороняти - так ви тільки сприяєте виникнення психоемоційної травми. Але потрібно відповідально поставитися до вибору тонуючого кошти. Сучасна декоративна косметика має легку текстуру, не заважає сало і потовиділення, не закупорює сальні протоки.

Рекомендації Тетяни Музафяровой

З декоративної косметики можна рекомендувати.

21.10.2016

Розмовляла Ольга Стрикун

Фото надані Тетяною Музафяровой

Проект Сібмами "Як зберегти здоров'я школяра" - це цикл зустрічей з провідними лікарями Новосибірська, які консультують сібмам щодо здоров'я їхніх дітей. Генеральний партнер проекту - мережу клінік Блиск .

Слідкуйте за наступними безкоштовними зустрічами в темі проекту


Як з нею боротися?
Як мамі визначити, що проблема вимагає звернення до лікаря?
Підліткові проблеми зі шкірою - це норма чи відхилення?
Як боротися з «звичайними» прищами?
Які засоби ви можете порадити для домашнього догляду за шкірою обличчя?
До косметолога або дерматолога?
Чи може підлітка оглядати дорослий косметолог або дерматолог?
Рекомендуються чи підліткам з висипом вугрів якісь фізіопроцедури?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: