Статьи

Як навчити дитину зав'язувати шнурки?

  1. Варіанти зав'язування шнурків
  2. Ігри на зав'язування шнурків

Коли дитина підростає, то він вчиться самостійно одягатися . Згодом настає момент, коли перед ним стоїть завдання зав'язати шнурки на своїх черевиках. Хтось намагається сам навчитися, а інших дітей потрібно підштовхнути до цього кроку. Батьки в такому випадку починають задаватися питанням, як навчити дитину зав'язувати шнурки.

Для того, щоб дитина хотіла і могла зав'язати шнурки на своєму взутті, необхідно дотримуватися кількох правил:

  • враховуйте вік дитини. Найбільш відповідний період для навчання - чотири-шість років;
  • пам'ятайте, що дівчатка випереджають хлопчиків за своїм розвитком, тому в разі зацікавленості з боку дочки можна запропонувати їй спробувати зав'язати шнурки раніше, ніж їй виповниться 4 роки. Робити це потрібно при першому ж бажанні дитини;
  • необхідно переконатися, що дитина знає, що таке права і ліва нога;
  • варто вибрати тільки одні метод шнурування черевик, інакше дитина буде в них плутатися;
  • при виконанні шнурівки необхідно кожен раз повторювати одні й ті ж коментарі, щоб дитина їх швидше запам'ятав і краще засвоїв;
  • допомагати зав'язувати шнурки краще сидячи ззаду чи збоку;
  • якщо малюк відмовляється вчитися зав'язувати черевики, важливо не наполягати, щоб не викликати протилежну реакцію, коли дитина категорично перестане вчитися виконувати шнурівку.

Варіанти зав'язування шнурків

Способи якомога правильно зав'язати шнурки, досить різноманітні і батько може вибрати найбільш підходящий конкретно для своєї дитини.

Найкращий спосіб - це власний приклад. Оскільки діти люблять наслідувати дорослим, бачачи, як ви самі зав`язуєте собі шнурки на взутті, з часом дитина почне проявляти інтерес до цього процесу і просити дозволити допомогти вам зав'язати взуття.

Необхідно сісти поруч з дитиною, поставити перед ним взуття, пояснити і показати, що петелька повинна утворюватися тільки з одного шнурка, в той час як другий шнурів протягують в отриману петельку, але не до кінця. Такий метод називається «бантик».

Якщо дитина буде зашнуровувати взуття так званим «бабусиним вузлом», коли формуються відразу дві петельки, то з часом такий вузол швидше розв'яжеться.

Після того, як дитина опанував найбільш простими і популярними способами зав'язування шнурків, він може спробувати робити складні вузли.

Ігри на зав'язування шнурків

Дитина найкращим чином засвоює інформацію в грі, тому доцільно придбати для нього спеціальну іграшку-шнурівку. Такі іграшки можна давати дітям, починаючи з дворічного віку. У магазинах шнурівки представлені не тільки у вигляді взуття, а й у вигляді тварин, овочів і фруктів, де треба пропустити гусеничку через отвір. Такі розвиваючі ігри дозволять розвинути дрібну моторику, навчити малюка навичкам протягування мотузки через отвір.

Батькам слід пам'ятати, що зав'язування шнурків являє собою досить складний процес, який вимагає великого часу на навчання і терпіння з боку не тільки батьків, але і дитини.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: