Статьи

Лайфхак: як привести взуття в ідеальний стан

  1. шкіра
  2. нубук
  3. повсть


Якщо ви уважно стежите за взуттям, дбайливо начищаючи її кремом перед кожним виходом з дому, не читайте цей текст. Цей матеріал - для тих, хто випадково відправив свої черевики в реанімацію і тепер не знає, що робити. І так, лайфхак: як привести взуття в ідеальний стан.

замша

Від розтанули уральських снігів взуття з цього матеріалу постраждає найбільше. Замша має властивість вбирати всю вологу, залишаючи неприємні оці плями, розводи, набухаючи і затвердевая після сушки. Перше, що варто зробити з убитими туфлями із замші - максимально вичистити сухою щіткою. Застосовуйте силу, але не тисніть надто сильно, щоб не «вбити» матеріал.

Плями, що залишилися після чистки, можна видалити за двома зарекомендували себе способами (випробовували на собі перший, працює безвідмовно):

  • Змішати 0,5 столової ложки молока, бажано знежиреного, з 0,5 чайної ложки кальцинованої соди, ретельно перемішати. Протерти розчином потрібну ділянку замші, використовуючи, наприклад, ватний диск. Якщо пляма або бруд сильно в'їлися, то процедура проводиться кілька разів.
  • Зробити розчин з 1 чайної ложки 10% -го нашатирного спирту і 4 чайних ложок ледь теплої води. Почистити розчином потрібне місце, після чого протерти чистою водою і дати висохнути.

Для тих, хто боїться взаімоздействія хімічного розчину і взуття, є більш простий захід: очищення паром. Попросіть у знайомих пароочиститель, або просто закип'ятіть каструлю води і тримайте замшеве виріб над парою. Після відразу почніть чистку гумовою щіткою: плями зникнуть.

Якщо замшеві черевики здаються потертими, або ворсиста частина пригладжено до поверхні черевика, ворс можна підняти, використовуючи чисту суху зубну щітку. Зазвичай цієї процедури досить, але іноді ворс занадто щільно пригладжений - знову використовуйте пар, він послабить зчеплення збилася замші, дозволяючи підняти ворсинки назад.

Фінальним штрихом може стати фарбування взуття спеціальною фарбою. Вірно підібраний тон доведе річ майже до початкового стану. Не забудьте вийняти шнурки і заклеїти бічну частину підошви перед фарбуванням.

шкіра

Взуття зі шкіри примхлива і вимагає особливої ​​уваги. При сильному промоканні потрібно після сушки змастити шкіру вазеліном: тоді взуття не затвердіє. Щоб прибрати бруд, досить протерти улюблені чобітки м'якою губкою або ганчірочкою. А сильно забруднене взуття можна помучити за допомогою води, мила і нашатирного спирту, узятих в рівних пропорціях.

Плями жиру з м'якої натуральної шкіри прибираються так: нанесіть на забруднені ділянки скипидар, бензин або розчин аміаку, а потім протріть сухою ганчіркою або протріть пляму розчином харчової соди (1 чайна ложка соди на ½ склянки води).

Застарілі плями виводяться лимонним соком, оцтом або соком ріпчастої цибулі. Шкіра може старіти і зсихатися. Якщо таке сталося з вашою взуттям, то потримаєте її в теплій воді, потім протріть ганчіркою, змастіть гліцерином і набийте зім'ятою папером.

Неприємний запах зникне, якщо протерти взуття перекисом водню або розчином марганцівки, а від затвердіння допоможе касторове масло і крем для взуття.

нубук

Прокляті Timberland'и і всі їхні аналоги випускаються зі шкіри великої рогатої худоби, обробленої абразивними матеріалами. Нубук - близький родич замші, завдяки чому правило з парової чищенням прекрасно підходить і для цього типу матеріалу. Пам'ятайте, що вироби з нубуку просто пошкодити, і ніколи не чистите їх жорсткою щіткою.

Для серйозно пошкоджених черевик є чітка інструкція з порятунку. Висушуємо їх (інакше ми просто размажем бруд) і пробуємо наступне:

  • Чистимо плями з допомогою гумової щітки, м'яко трьом, чекаємо і повторюємо при необхідності.
    Якщо пляма масляне (соняшникова олія, соус з Шаруме ітд), то вам допоможе засіб для виведення плям «ХВИЛИНКА». Нанесіть на пляму, дочекайтеся висихання складу і струсіть щіткою, при необхідності повторіть до повного зникнення плям.
  • Інші стійкі плями (кров, фарба) вимиваємо теплою мильною водою і ганчіркою. Акуратно протирайте до тих пір, поки плями не зникнуть, після чого протріть інший вологою ганчіркою, щоб прибрати мильні сліди.
  • Якщо плями ніяк виводяться і навіть фарбування колір в колір не допомагає ви можете перефарбувати свої черевики в темніший колір - це приховає дефекти і подарує вашого взуття нове життя.

Прання черевик з нубука в пральній машині, занурення і замочування взуття в тазику з порошком, а також миття під краном гарячою водою вб'є їх відразу.

повсть

Повсть сам по собі витривалий матеріал, тому бруд на ньому накопичується неохоче. Для його очищення вистачить щітки для речей, але якщо взуття неабияк потягати, то буде потрібно прання. Тапочки або валянки потрібно замочити на 10 хвилин у холодній воді, після чого не скручуючи і не вичавлюючи гарненько потерти і прополоскати.

Якщо взуття деформувалася - допоможе сушка на колодці. Або варто надіти мокренький друзів на ноги, що поверне їм первинну форму. Після акуратно зніміть черевики і чекайте, коли повсть висохне.

Взуття з повсті чутлива, тому після купання воліє укутати в рушник, який вбере зайву вологу.

джерело



Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: