Статьи

Прикмети першої стрижки дитини і про стрижку в 1 рік, що говорить про це церква

  1. Вірування, традиції, обряди
  2. дитячий постриг
  3. сучасні прикмети
  4. Стригти або не стригти?

До стрижці волосся, особливо дитячих, наші предки ставилися з особливим трепетом. З давніх-давен вважалося, що волосся є сполучною ланкою між людиною і Космосом, людиною і Всесвіту, людиною і Божественним початком, людиною і Природою. За повір'ям саме в волоссі накопичується необхідний життєвий досвід, розум, сила і енергія, тому підстригати волосся в давнину вважалося вкрай небажаним справою, а для дитини, часто, згубним. Перша стрижка дитини прикмети вимагала дотримуватися неухильно. Давайте дізнаємося, що це були за прикмети і як потрібно стригти дитину за народними традиціями.

Вірування, традиції, обряди

Стригти дітей, до досягнення ними однорічного віку, за прикметами було категорично заборонено. Дітей в сім'ї народжувалося багато, але вони часто вмирали в дитинстві, а підрізання волосся дитині могло позбавити його так необхідних йому сил для того, щоб вижити. Вважалося, що до року дитина вирішував, залишитися йому в сім'ї або піти з неї. Якщо дитя не вмирало, то в день перших іменин з його верхівки урочисто зрізали перший локон, а всі інші волосся залишали недоторканими. Це робилося в знак того, що малюк прийнятий в сім'ю і відтепер знаходиться під сімейної захистом.

Це робилося в знак того, що малюк прийнятий в сім'ю і відтепер знаходиться під сімейної захистом

Перший локон зрізався з верхівки дитини в однорічному віці

Перший локон зберігали в полотняному мішечку за іконами до того як син йшов на військову службу, а дочка видавали заміж. Потім локон передавався власникові і служив йому оберегом від бід і хвороб.

Рання стрижка волосся, за народними повір'ями, могла привести до хвороби або смерті дитини. Білоруси вважали, що підстригти дитя на першому році життя - все одно, що «підрізати» йому мову, рано обстрижений немовля, починав говорити пізно, а то і взагалі залишався німим. Поляки вірили, що підрізання дитячих волосся до року призведе до того, що подорослішавши, стрижений занадто рано людина буде жити в бідності.

У різних регіонах першу стрижку проводили в різний час, але день цей був дуже урочистим. Стрижка могла відбутися в три, п'ять, а то і в сім років. В роду магів, жерців і чаклунів НЕ стриглися взагалі до 12 років, оскільки аж до цього віку саме через волосся до дитини надходила вся інформація, якою володіли його предки.

Традиційно, дитячі волосся прийнято підстригати вперше після трьох, а то й після семи років

Часто стригли тільки хлопчиків, а дівчатка волосся відрощували. Для дівчаток був дуже важливий день, коли їм вперше заплели косу.

Вважалося, що в день першої стрижки дитина дорослішав. Дівчата починали допомагати по господарству, а хлопчики переходили жити на чоловічу половину будинку і займатися чоловічими справами. Існував і обряд, коли відразу після підрізання волосся хлопчикові давали потриматися за плуг або шаблю, садили на коня.

дитячий постриг

На першу стрижку дитини було прийнято кликати повивальну бабку, яка приймала пологи у матері, і хресних батьків дитини. Близькі родичі (мама, тато, бабуся чи дідусь), а найчастіше хресні вистригали на дитячому маківці 4 локона в формі хреста, а потім зістригають все інше. Дитину при цих маніпуляціях садили на овчинну шкуру або кожух. Зрізані волосся перев'язували червоною ниткою і зберігали як оберіг. У наші дні ця традиція збереглася, тільки всі маніпуляції з волоссям сьогодні прийнято проводити в рік, тоді як наші предки зі стрижкою волосся не поспішали.

Якщо дитячі волосся не зберігалися, то закопувались в мурашник або спалювалися дотла. Ще Зістрижені волосся могли кинути в річку, щоб проточна вода змила з них всю інформацію про господаря. Викидати волосся заборонялося, так якими могли скористатися погані люди для пристріту.

Постриг сьогодні довіряють хрещеним батькам, а забобонні мами і тата намагаються до ножиць не є, т. К. Існує прикмета і про те, що батькам дітей стригти не слід. Мати, підстригся дочка позбавляє її щастя, як і батько, підстригають сина, прирікає його на нещасливу долю.

Мати, підстригся дочка позбавляє її щастя, як і батько, підстригають сина, прирікає його на нещасливу долю

Матері власних дочок ніколи не стригли. Та й взагалі, дівчаток стригли рідко

У княжих, а потім і в боярських сім'ях при першій стрижці проводився обряд дитячого постригу в церкві, коли ритуальне вистригання хреста проводив священик. До церкви дитини приводив хрещений батько, а після постригу влаштовувався бенкет. До речі, до дитячої стрижці церква ставиться прихильно і не бачить нічого поганого в відрізанні волосся у дитини. Все повір'я про силу, енергії і зв'язку з Космосом через волосся священнослужителями розглядаються як забобони.

сучасні прикмети

У сучасні дні народна прикмета про першу стрижку малюка спотворилася. Вважається, що до року дитячий пушок чіпати не варто, а ось рівно на рік необхідно поголити дитини налисо. Робиться це для того, щоб волосся виростали густими і сильними, і дитина назавжди не залишився з тонкими і ріденькими волосёнкамі.

Робиться це для того, щоб волосся виростали густими і сильними, і дитина назавжди не залишився з тонкими і ріденькими волосёнкамі

Наголо наші предки дітей, які не голили

Предки наші так, звичайно ж, не надходили, вони вважали, що діти отримують знання і розум через волосся, саме по волоссю все моральні підвалини і закони життя надходять до дитини від божественного начала. Тому позбавляти дитя можливості розвиватися, пізнавати життя, обрізаючи йому волосся, було гідне осуду.

А якщо врахувати, що волосся за народними повір'ями - осередок життєвої сили, то гоління дитини наголо прирівнювалося до дітовбивства. Сьогодні ж це загальнопоширених практика.

У багатьох народів світу дитячі волосся - символ багатства і успіху. Якщо дитя народжувалося з густою шевелюрою, то волосся новонародженого розчісували монетами, щоб залучити достаток.

Стригти або не стригти?

Якщо батьки дотримуються езотеричних поглядів, то зі стрижкою дитини все стає більш чи менш зрозуміло: стригти дитячі волоссячко краще якомога рідше. А що ж робити іншим батькам, щоб не стати жертвами дурних забобонів? Можна покластися на авторитет сучасних вчених, які говорять, що стрижку волосся дитини можна проводити в будь-який час за наявності необхідності, а можна і відкласти на невизначений термін, якщо волосся не доставляють дискомфорту дитині, а процес стрижки викликає страх.

Можна покластися на авторитет сучасних вчених, які говорять, що стрижку волосся дитини можна проводити в будь-який час за наявності необхідності, а можна і відкласти на невизначений термін, якщо волосся не доставляють дискомфорту дитині, а процес стрижки викликає страх

Підстригаючи дитини, не варто ігнорувати його страхи

Від стрижки малюка в перший рік життя, з наукової точки зору, варто утриматися тому, що на голові дитини перебувають незміцнілі ділянки - джерельця, пошкодження яких може призвести до незворотних наслідків для головного мозку. Після того як джерельця заростають, стригти дітей можна без побоювання.

Однак, цілком можлива і більш рання стрижка, якщо волосся встигли вирости занадто великими, лізуть в очі і всіляко заважають дитині. Правда варто при цьому проявити підвищену акуратність.

Педіатри не рекомендують стригти дітей раннього віку: коли дитині неможливо пояснити, що при стрижці необхідно сидіти спокійно, великий ризик поранити його ножицями.

Наукові дослідження довели, що структура волосся дитини закладається ще в утробі матері, тому ніяка стрижка, в тому числі і гоління наголо, не може зробити волосся густіше і сильніше. Крім того, лезо бритви може пошкодити волосяні цибулини, тому гоління голови несе більше шкоди, ніж користі.

Візуальний ефект густоти відростають волосся після сбривания пояснюється дуже просто - зріз волоса виглядає більш темним і товстим, ніж кінчик, тому волосся здається темнішою. А гущі волосся виглядає, тому що починають відростати все одночасно. Навіть якщо не стригти малюка зовсім, поступово весь пушок випаде сам і заміниться справжнім волоссям, закладеними природою.

Дитячий пушок поступово випадає сам, поступаючись місцем волоссю

Відрощувати волосся дівчаткам краще після трьох років, оскільки в більш ранньому віці шпильки і гумки можуть заважати дитині, так само як і лізуть в обличчя і очі розпущене волосся. На довжину волосся дитини і частоту їх стрижки може впливати і зручність миття голови. З коротким волоссям виконати ці маніпуляції набагато простіше без сліз і капризів.

Як стригти, кому стригти, і в якому віці стригти свого малюка вирішувати тільки його батькам. Виходити при прийнятті цього рішення краще з міркувань зручності дитини, а не йти на поводу у суворий, часто заснованих на дозвільних домислах. Ну і звичайно, не варто забувати і про естетичну сторону питання.

Стригти або не стригти?
А що ж робити іншим батькам, щоб не стати жертвами дурних забобонів?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: