Статьи

Натуральні блондини як вимираючий вид

Сьогодні світловолосих людей на Землі - приблизно 1,8% від усього населення. Натуральні блондини зустрічаються у представників різних рас, але найчастіше - серед європейців. На колір волосся у людей (а також собак і кішок) впливає зміст темного і світлого пігментів: еумеланіна і феомеланина. Першого у блондинів мало, другого - багато. Від їх співвідношення залежить відтінок світлого волосся: від практично білого до золотого.

Від їх співвідношення залежить відтінок світлого волосся: від практично білого до золотого

Біляве волосся розрізняються як за ступенем пигментированности, так і по відтінку. Ось основні розрізняються суспільством види білявого волосся:
1. білявий - дуже світлі, майже білі волосся. 2. Льняні - білі або майже білі волосся сірого або жовтого відтінку. 3. Платиновий блондин - білі або майже білі сірого відтінку волосся. 4. Золотисті - світло-жовті волосся. 5. Кукурудзяні або пергідрольние - яскраво-жовті волосся.
6. Попільний блондин - світло-русяве сірого відтінку волосся. 7. Пшеничні - світло-русяве жовтого відтінку волосся. 8. Іншій - волосся сірого або світло-коричневого відтінку (можуть не сприйматися як блондини, що в основному залежить від наявності та кількості власників більш світлого волосся в даному регіоні, а також може бути суб'єктивною думкою).

Іншій - волосся сірого або світло-коричневого відтінку (можуть не сприйматися як блондини, що в основному залежить від наявності та кількості власників більш світлого волосся в даному регіоні, а також може бути суб'єктивною думкою)

Натуральні блондини зустрічаються найбільш часто серед жителів північної та східної Європи. Взагалі, колір волосся (а також колір очей) серед населення цих регіонів більш різноманітний в порівнянні з іншими народами (Beal and Hoijer, 1965). Чи не очевидно, звідки з'явилася така різноманітність кольору волосся. За оцінками вчених (Templeton, 2002), на виникнення цього розмаїття без процесу відбору пішло б 850 000 років. Тим часом люди з'явилися на території Європи тільки 35 000 років тому.

Канадський антрополог Пітер Фрост (Peter Frost) опублікував статтю (European hair and eye color: A case of frequency-dependent sexual selection? (2006) Evolution and Human Behavior 27, в якій стверджує, що строкатість волосся у жінок пов'язана з статевим (сексуальним) відбором. Він зазначає, що в північній і східній Європі спостерігається велика різноманітність кольору волосся (сім типів) і очей. Щодо недавнє виникнення цього розмаїття вказує на те, що, швидше за все, відбувалася еволюційна селекція. Особливо вірогідна статева (сексуальна) селекція, так як відомо, що колір волосся і очей в ній грають важливу роль. Фрост зауважує, що найбільша різноманітність кольору волосся і очей спостерігається на території, яка під час льодовикового періоду 10000-15000 років тому була континентальну тундру. Перебуваючи в таких суворих умовах, чоловіки-мисливці повинні переміщатися на великі відстані, і якщо їм не вдається знайти здобич, вони вмирають. Жінки ж мають менше можливостей для збирання їжі, у зв'язку з чим їх добробут значною мірою залежить від чоловіків. З огляду на ці факти, як стверджує Фрост, багато жінок залишаються без чоловіків-партнерів, в зв'язку з чим загострюється селекція по сексуальним ознаками. Таким чином, за гіпотезою Фроста, біляві і інші «яскраві» гени закріпилися внаслідок конкурентної переваги їхніх власниць в області залучення уваги нечисленних чоловіків льодовикового періоду, що вціліли в голод і холод.

У наші ж дні думка, що джентльмени віддають перевагу блондинкам, а одружуються на брюнетках - майже правда. Вчені пояснюють цей феномен в такий спосіб. Брюнетки справляють враження більш серйозних і надійних жінок. Крім того, в чоловіках природою закладено будувати сім'ю з брюнетками, адже вони вважаються носіями сильніших генів, ніж блондинки. А ось для легких захоплень, чоловіки прагнуть зустрічатися з білявими красунями. Приблизно 40 відсотків опитаних європейських і російських чоловіків воліли б завести роман з блондинками і лише 13 відсотків - з брюнетками.

У побуті вважається, що всі натуральні блондини світлошкірих. Коли мова заходить про європеоїдів або негроїдів (в разі часткових або повних альбіносів), це дійсно вірно.

Але є темношкіра раса, у якій світле волосся не є незвичайною мутацією і відмінно поєднуються з природним кольором шкіри - австралоїди.

І у веддов-австралоїдів Індії, і у тихоокеанських австралоїдів в дитинстві часто можна спостерігати поєднання дуже темною шкіри і світлого волосся самих різних відтінків. У дорослому стані, австралоїди досить рідко бувають блондинами, їх волосся темніють під час статевого дозрівання до чорного, каштанового або темно-русявого.

Блондини частіше зустрічаються серед дітей (зазвичай європеоїдної і австралоидной рас), ніж серед дорослих. Діти-блондини народжуються навіть у тих народів, для яких світле волосся - рідкість (цигани, південні італійці і т. П.), Але з віком вони, як правило, значно темніють. У представників «блондинисті» народів волосся теж часто темніють з віком, але не так сильно.

Існує легенда, що розповсюджується ЗМІ з посиланням на деяких канадських і німецьких вчених, а також на Всесвітню організацію охорони здоров'я, яка стверджує, що приблизно через 200 років натуральних блондинів на землі може не залишитися. Тільки за останні 50 років число блондинів і блондинок скоротилося з 49 до 14 відсотків від загального числа жителів планети. Адже щоб дитина народилася блондином, обоє батьків повинні мати ген світлого волосся. При цьому в країнах, де переважає темний колір волосся, населення неухильно зростає, а ось європейці - німці, скандинави, росіяни, які є носіями «білявого гена» - все частіше обмежуються однією дитиною. Дослідники нібито пророкують, що останньою країною, в якій деякий час будуть зберігатися блондини, буде Фінляндія - країна з найбільшим відсотків блондинів в даний час. Такі передбачення грунтуються на факті, що ознака світлого волосся - рецесивний. Для того, щоб ця ознака проявився в фенотипі, у людини повинні бути дві алелі цього гена. Таким чином, нібито створюються передумови для вимирання блондинів. Це твердження суперечить одному з ключових законів популяційної генетики - законом Харді-Вайнберга. З прогнозом зникнення блондинів не згоден професор Джонатан Ріс з Едінбугрского університету (Prof Jonathan Rees, University of Edinburgh). Він вважає, що число блондинів, можливо, знизиться, але вони не зникнуть. За його твердженням, аллели не зникають просто так, зникають тільки ті аллели, які не сприяють виживанню організму. Всесвітня організація охорони здоров'я також опублікувала спростування даних про вимирання блондинів.

У зв'язку з популярністю блондинок, існує ціла індустрія фарб для волосся (обслуговує також бажаючих бути брюнетками, рудими і т. Д.) Найпростіший спосіб стати блондинкою (або блондином) - це використовувати перекис водню. Перекис водню для знебарвлення почали використовувати в XIX столітті. Першим це зробив французький королівський перукар Гуго, щоб освітлити волосся дружині імператора Наполеона III.

Джин Харлоу, зірка Голлівуду 30-х років. Народилася темноволосої. Вважається, що саме Джин допомогла європейцям подолати упередження, що знебарвлювати волосся можуть тільки повії.

Вважається, що саме Джин допомогла європейцям подолати упередження, що знебарвлювати волосся можуть тільки повії

Цікаві факти про блондинок

  • У Росії найбільше блондинок живе на півночі - в Архангельській і Мурманській областях і в Карелії.
  • Американці писали про Павла Буре, що хокеїст добре грає тільки в тому випадку, якщо знаходиться в любовному зв'язку з блондинкою. Всі його коханки - Курнікова, Салтикова та інші - були світловолосі.
  • В результаті довгого голодування темне волосся можуть посветлеть. Це один із проявів хвороби дистрофіків - гідрокахексіі, або дитячої пелагри.
  • За деякими даними, навіть комарі віддають перевагу кусати блондинок.
  • Світловолосі і світлошкірі дуже чутливі до сонячних променів. Тому частіше обгорають на сонці.
  • Блондинок більше люблять там, де більшість жінок чорноволосі - в Азії, на Кавказі, на півдні Європи. Ще в Давньому Римі продавалися перуки, зроблені зі світлих і рудого волосся германців і кельтів, а в Венеції красуні сиділи на сонці, випалюючи пасма волосся, змочені особливими розчинами.
  • Блондини більш чутливі до болю, ніж чорняві. Їх частіше наздоганяють гастрит і виразка. А ревматизм - аж в два рази частіше, ніж людей з іншим кольором волосся.
  • В Японії кілька років тримається мода на блондинів. Перефарбовуються в білий або рудий в основному молоді чоловіки.
  • Психологи вважають, що часто блондинками стають ті, хто прагне зробити кар'єру. Наприклад, Маргарет Тетчер і Хіларі Клінтон у міру просування "наверх" перефарбовували волосся у все світліші тони.
  • Німецькі вчені різних спеціальностей - антропологи, психологи, генетики - зійшлися на думці, що блондинки, незважаючи на ангельську зовнішність, надто вимогливі, примхливі і мають завищену самооцінку, і тривалі відносини з ними - покарання. "Той, кому вдалося завоювати блондинку, рано чи пізно відчує ці відносини як тягар".

Мерлін Монро- найпопулярніша блондинка XX століття

Мерлін Монро- найпопулярніша блондинка XX століття

European hair and eye color: A case of frequency-dependent sexual selection?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: