Статьи

Як вибрати проектор для домашнього кінотеатру

  1. Відмінності проектора для домашнього кінотеатру від інших типів
  2. Основні параметри вибору проектора
  3. Яскравість світлового потоку
  4. контрастність
  5. Точність передачі квітів
  6. Термін служби лампи
  7. Дозвіл і формат
  8. простота настройки
  9. Додаткові можливості
  10. Як встановити домашній проектор
  11. Проектори для дому: популярні моделі
  12. Коротко про вибір домашнього проектора

Затишний диван будинку або крісло в великому залі? Щоб відчути себе як в кінотеатрі, не має значення, на чому сидіти, головне - куди дивитися. Якщо для яскравих вражень і глибоких емоцій від фільмів вам не вистачає великої якісної картинки, прийшов час вибрати проектор для домашнього використання. Розповідаємо, які параметри обладнання допоможуть дивитися новинки кіно в комфортній обстановці.

Сьогодні можна купити проектори для дому та офісу, стаціонарні і портативні, провідні та безпровідні. Нас цікавить перший сценарій використання: знадобиться компактний проектор, який легко налаштувати для комфортного перегляду кінофільмів.

Відмінності проектора для домашнього кінотеатру від інших типів

Більшість нових кінострічок виходить на телеекрани з співвідношенням сторін 16: 9 і 16:10. Отже, в категорію домашніх моделей в першу чергу потрапляють проектори з підтримкою цього формату. Так як мова йде не про разову демонстрації слайдів в офісі, а про тривалому перегляді, в таких проекторах повинна бути точна передача кольорів, дрібних деталей і динамічних сцен. Ще одна важлива відмінність - рівень шуму. У домашніх моделях він знаходиться на мінімальній позначці - щоб ми отримували задоволення від зображення і звукових ефектів.

Основні параметри вибору проектора

Якщо ви зважилися на покупку домашнього проектора, для початку виділіть приміщення під майбутній кінозал. Це може бути спальня, окрема кімната або простора вітальня, в якій ви з друзями або родиною будете організовувати кіносеанси. Далі з'являється два сценарії використання проектора. Перший - це повністю затемнити приміщення і зробити стіни і стелі однотонними і в приглушених кольорах. Так ви отримаєте справжній філія кінозалу в будинку. Другий сценарій простіше в реалізації: в ньому не буде потрібно нічого затемнювати і можна використовувати проектор «як є». Залежно від бажаного результату будуть відрізнятися і параметри обладнання, про які піде мова нижче.

Яскравість світлового потоку

Значення яскравості залежить від обраного сценарію використання проектора. Тут працює просте правило: чим вище освітленість кімнати і чим більше екран, тим більше потрібно яскравості. Якщо пристрій буде працювати в частково або повністю затемненому приміщенні, досить 700-1200 люмен. Щоб побачити чітке зображення при денному світлі, потрібно обладнання з 2600 люмен і вище. Останнього значення вистачить, щоб з комфортом дивитися фільм на 130-дюймомом екрані в добре освітленому приміщенні.

Яскравість світлового потоку по краях менше, ніж в центрі - враховуйте це, коли будете вибирати проектор з граничними значеннями яскравості. Моделі з 2600 люмен і вище коштують дорожче, але в них часто передбачено кілька режимів виведення зображення. Регулюючи значення яскравості, можна сформувати ідеальну картинку для певного рівня освітлення.

контрастність

Від цього параметра залежить глибина чорного кольору, а сам він визначається відношенням граничної яскравості проектора до мінімальної. Якщо порівнювати два пристрої з однаковою яскравістю, то більш якісне зображення з глибокими темними відтінками дасть той, у якого вище контрастність. Особливо добре недоліки малоконтрастних проекторів видно на темному одязі у персонажів фільму.

Щоб збільшити контрастність, багато виробників використовують автоматичну діафрагму. Вона підсилює глибину чорного та інших темних відтінків. Щоб зробити зображення більш контрастним в домашніх умовах, необхідно максимально затемнити приміщення.

Проектор в середній ціновій категорії мають контрастність близько 30 000: 1, в найдорожчих можна розраховувати на 2 000 000: 1.

Марно порівнювати проектори тільки по яскравості і контрастності - ці параметри будуть неінформативними, якщо ви будете використовувати їх при різному освітленні.

технологія

Виробники використовують кілька технологій формування зображень, але ми зупинимося на двох найпопулярніших: 3LCD і DLP.

У LCD-рішеннях використовується мініатюрна РК-матриця, через яку проходить світловий потік. Спочатку світло направляється на матрицю, потім відбивається від дзеркал, потім - під кутом потрапляє послідовно на лінзу і на екран.

Зараз поширені проектори з трьома матрицями, тому їх відносять до типу 3LCD. Такі пристрої забезпечують насиченість і реалістичність зображення, але у них є мінуси: низька контрастність і ефект screen door effect, коли зазор між пікселями видно неозброєним оком.

У домашньому використанні краще зарекомендували себе проектори з технологією DLP. У них немає матриць, але є DMD-чіп і багатобарвне світлове колесо. Чіп усіяний мікродзеркалах, які обертаються на високій швидкості під дією керуючого сигналу. Ці найдрібніші скла формують пікселі, з яких виходить підсумкове зображення. Відтінок кожного пікселя додає те саме колесо, яке виступає своєрідним фільтром. У DLP-технології багато плюсів: висока контрастність і деталізація, тривалий термін служби, захищеність внутрішніх компонентів проектора, а також відмінна передача динамічних сцен (привіт любителям бойовиків!). Головний мінус один: «ефект веселки», коли при русі очей людина помічає легкий кольоровий шлейф за яскравими об'єктами на екрані. Радує те, що через якийсь час більшість користувачів перестає помічати цей ефект.

Інші технології формування зображень в проекторах - SXRD, D-ILA, LCoS - або морально застаріли, або ще не стали масовими.

Точність передачі квітів

На жвавість і природність відтінків впливають два основних параметри: баланс білого і колірної охоплення. Перший робить білий колір саме білим, а не з легкою домішкою сірого, жовтого або кольору слонової кістки. Якщо все в порядку з колірним охопленням, відтінки виходять насиченими і не йдуть в жовтизну або синяву. Щоб оцінити якість передачі кольору, досить побачити на екрані людей в білому одязі і звернути увагу на їх шкіру. Якщо в першому випадку ви отримаєте ідеально білий колір і природний тілесний відтінок, цей проектор вам підходить!

Термін служби лампи

Лампи більшості проекторів служать від 2000 до 5000 годин. Менше ресурс тільки у ксенонових ламп, які встановлені в бюджетних моделях. При виборі домашнього пристрою звертайте увагу на термін служби в економічному режимі (зі зниженою яскравістю) - він на 30-50% більше, ніж звичайно.

Лампи проектора згоряють не моментально, як лампи розжарювання, а плавно, поступово втрачаючи яскравість. Так як очі будуть потроху адаптуватися до нових параметрів проектора, швидше за все, ви не скоро помітите, що лампу необхідно замінити.

Так як очі будуть потроху адаптуватися до нових параметрів проектора, швидше за все, ви не скоро помітите, що лампу необхідно замінити

Дозвіл і формат

Для домашнього використання підійдуть проектори з роздільною здатністю HD і Full HD - 1280х720 і 1920х1080 пікселів відповідно. Це не означає, що будь-яке відео ви зможете дивитися в високій якості: якщо у файлу джерела низький дозвіл (наприклад, 640х480 пікселів), розчарування вам не уникнути. Якщо ви готові платити за Ультрависока дозвіл, зверніть увагу на проектори з підтримкою 4К. Правда, щоб оцінити їх пишність, буде потрібно і вихідне відео в відповідному дозволі.

У 3LCD-проекторах при дозволі 1280х720 і менше стає помітною міжпіксельна сітка. Тому, якщо потрібна модель зі «скромною» дозволом, вибирайте пристрій з підтримкою технології DLP.

Що стосується співвідношення сторін, то 16: 9 популярнішим, ніж 16:10. Але не радимо зациклюватися на якомусь конкретному варіанті - вибирайте той проектор, який підходить за іншими параметрами.

простота настройки

Дуже добре, якщо у вас вийшло виділити під «кінозал» велику кімнату - від 25 квадратних метрів. В іншому випадку необхідно вибирати проектор з великою кратністю зума. Тоді не доведеться знаходити компроміси між розмірами зображення, що і його відстанню до проектора. Просто міняйте значення зуму і підбирайте оптимальний варіант.

Не виходить розмістити проектор строго по центру екрану? Теж не проблема: у багатьох моделей є функції «зсуву екрану» або гнучкою корекції геометрії. Тоді проектор, який закріплений в стороні або під кутом до поверхні екрану, не буде спотворювати картинку.

Додаткові можливості

Багато сучасні проектори для дому підтримують стандарт HDTV - телебачення високої чіткості. Він дозволяє використовувати в якості джерела цифровий сигнал і видавати таким чином картинку з високою роздільною здатністю. Джерелом такого сигналу може бути супутниковий ресивер, HD DVD-плеєр або Цифрове телебачення від ОнЛайм.

Проектор з підтримкою 3D і спеціальні окуляри зі стереоефектом дозволяють отримати тривимірне зображення. Окуляри, як правило, в комплект не входять - їх доведеться купити окремо. Також знадобиться відповідний джерело відео.

Окремі виробники пропонують додаткові функції для поліпшення зображення. Наприклад, у компанії Epson фільтр Cinema Filter розширює колірний обхват, Frame Interpolation - згладжує динамічні сцени, створюючи проміжні кадри, а Super Resolution робить дрібні деталі більш чіткими.

Як встановити домашній проектор

Ваш перший помічник - інструкція, в якій вказується спосіб кріплення і рекомендована відстань до екрану або стіни. Виробники часто вказують throw ratio ( «відношення проекції»), яке визначає ставлення відстані від об'єктива до екрана до ширини екрану.

Як використовувати цю інформацію? Для прикладу візьмемо throw ratio, рівний 2,0. Це означає, що при відстані до екрану в 2,5 метра ви отримаєте зображення шириною 1,25 м. Якщо throw ratio зменшується до 1,5, то при тій же відстані ширина зображення виросте до 1,67 м.

Проектори, у яких throw ratio менше одиниці, називають короткофокусним. Зазвичай вони коштують дорожче моделей з аналогічними параметрами, але дозволяють вільніше використовувати обладнання в невеликих приміщеннях.

Встановити домашній проектор можна на протилежній стіні або стелі кімнати. Якщо ви плануєте використовувати пристрій в різних кімнатах, можна розмістити його на будь-якій горизонтальній поверхні - наприклад, на проекційному столику.

Проектори для дому: популярні моделі

Лідерами ринку домашніх проекторів сьогодні є компанії Epson, Panasonic, BenQ, Acer і Optoma.

Модель Epson EH-TW5600 за ціною від 47 000 рублей має відмінні параметри яскравості і контрастності - 2500 люмен і 35000: 1 відповідно. Модель пропонується в компактному корпусі і може використовуватися як портативна. Дозвіл Full HD з урахуванням технології LCD - непоганий вибір для домашнього використання. Плюсом для справжніх цінителів якісного кіно стане підтримка 3D (плюс конвертація з двовимірного в тривимірне зображення) і можливість виводити інформацію з USB-флешок. Для спрощення установки виробник пропонує функцію корекції трапецеїдальних спотворень, зум 1.6х і функцію зсуву лінз по вертикалі.

Ще один портативний проектор Acer H6517ABD також має Full HD і відтворює контент в 3D, але вже виконано за технологією DLP. У нього вражаюча інтенсивність світлового потоку - цілих 3400 люмен, що дозволяє використовувати його в приміщеннях з будь-яким рівнем освітленості. Контрастність трохи нижче, ніж у попередньої моделі (20000: 1), але і вартість на 10 000 рублів менше. Це бюджетний, але компромісний варіант для будинку: у нього всього один HDMI-роз'єм і вбудована акустика потужністю 3 Вт.

3D Full HD проектор BenQ W1070 є одним з найбільш популярних рішень для домашнього кінотеатру, хоча вартість у нього зовсім не бюджетна: від 58 000 рублей. Пристрій має універсальну 3D-сумісність і виконано по DLP-технології. Незважаючи на середні показники яскравості і контрастності - 2000 люмен і 10000: 1, він демонструє пристойну якість картинки. Він тихий, підтримує роботу в економічному режимі (зі зниженою яскравістю) і захищений від крадіжки і несанкціонованого використання.

Коротко про вибір домашнього проектора

  • Універсальних моделей немає, але є ті, які вписуються в ваш бюджет і підходять під конкретні умови використання.
  • Для повністю затемнених приміщень досить яскравості 800 люмен, при стандартному освітленні - від 2600 люмен.
  • Якщо проектор буде працювати в темному приміщенні, вибирайте ресурс лампи з урахуванням роботи в економічному режимі.
  • Для домашнього проектора DLP краще, ніж 3LCD; друга технологія «погано» поводиться на вирішенні нижче Full HD.
  • Зміщення і цифрові корекції не впливають на якість зображення, а розширюють можливості монтажу проектора.
  • Чим більше значення throw ratio, тим менше ширина зображення при однаковій відстані від проектора до екрану.

Не виходить розмістити проектор строго по центру екрану?
Як використовувати цю інформацію?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: