Статьи

Як вивести коректор з одягу: відпираються мастику

  1. Види канцелярських товарів Щоб дізнатися, як вивести коректор, слід вивчити, на якій основі він зроблений....
  2. Особливості очищення спиртовмісної складу
  3. Виведення коректує рідини на емульсійної основі
  4. Додаткові поради щодо купівлі та відмиванню плям

Види канцелярських товарів

Щоб дізнатися, як вивести коректор, слід вивчити, на якій основі він зроблений. Так як від складу канцелярської приналежності буде залежати, чим і як позбутися від плями. Існує три види основ для коректує рідини:

  • водна;
  • спиртова;
  • емульсійна.

Найпростіше вивести пляму від коректора на водній основі, а складніше на емульсійної. В даний час існують сухі коректори, які використовувати простіше, але ціна їх вище, і такі канцелярське приладдя рідко використовуються в організаціях. Для студента і школяра можна купувати саме такий вигляд.

пропонуємо Вам ознайомитися

Є ручки-коректори, які дещо краще тих, що в тюбиках, так як вони не розтікаються і не бризкаються. Принцип їх дії полягає в тому, що при натисканні на наконечник звільняється простір, крізь яке надходить рідина для корекції. Дані ручки заправлені тими ж видами коректорів і мають в основному спиртову і емульсійну основу. Для школярів небезпеку такої ручки може полягати тільки в механічному роздавлюванні корпусу. Всім відомі приклади катання з гірок на власних рюкзаках, в цей момент можна розчавити пластиковий корпус, і рідина заллє весь вміст портфеля.

Видалення замазки на водній основі

Коректор на водній основі видалити найлегше, тому при покупці школяреві замазки треба вивчити її склад. Замазка на основі води видаляється з допомогою мила і подальшої звичайного прання:

  1. 1 Намочить шматочок мила і піною потерти забруднену ділянку.
  2. 2 Потримати 10-15 хвилин в намоченому стані, не занурюючи одяг в пральну машинку або воду.
  3. 3 Випрати предмет в тазу або пральній машині. Режим машинки потрібно вибирати відповідно до типу тканини вироби.

В даному випадку коректор сам легко відійде від тканини. Але не варто його сильно терти милом, розмазуючи сильніше по поверхні, мильний розчин треба нанести конкретно на місце забруднення.

Особливості очищення спиртовмісної складу

Коректор на спиртовій основі відтерти з одягу або тканинного рюкзака складніше, тому не варто купувати їх дітям. Але справа не тільки в пранні, спиртовий коректор дуже неприємно пахне, і дитина не повинна дихати випарами даної рідини. Але, як не дивно, більшість організацій і установ закуповують для своїх канцелярських потреб саме цей вид замазки. Він сохне набагато швидше, ніж коректор на водній основі, і не сильно доріг.

Щоб вивести коректор з одягу, варто запастися терпінням. Якщо пляма потрапила на спідницю чи блузку, то не можна починати терти його. Варто почекати, поки пляма підсохне. У кожної жінки в сумочці є незмінний атрибут для краси нігтів - пилка. Ось цей предмет і допоможе в першу чергу. Пилкою необхідно трохи відчистити замазку. Ця дія треба зробити ще на роботі, так як пляма не буде збільшуватися і видозмінюватися від попадання на нього води або іншої рідини.

Наступним етапом стане домашня робота над плямою. Необхідно покласти предмет одягу на будь-яку тверду поверхню, попередньо підстеливши під пляму некрасящую дрантя або рушник. Для того щоб правильно вивести замазку і не зіпсувати тканину навколо плями, потрібно намочити простою водою всю поверхню на відстані 1-2 см від краю плями водою. Акуратно, ватною паличкою або косметичним диском, нанести на пляму рідина, яка містить спирт. Якщо немає звичайного спирту або горілки в будинку, то можна скористатися будь-якими парфумами або одеколоном. У цьому випадку варто запам'ятати просте правило: все зводити до середини, тобто обробку треба почати з краю плями і рухатися до його центру.

Далі відіпрати коректор з одягу звичайним і звичним способом прання.

Виведення коректує рідини на емульсійної основі

У разі потрапляння на одяг коректора з емульсійної основою доведеться скористатися хімічним препаратом.

Це практично фарба, і видаляти замазку доведеться за рецептами видалення емульсійної фарби з будь-яких поверхонь.

Найпростіший рецепт - це вода і нашатирний спирт. 2 частини води на 1 частину нашатирю, потім протерти пляма, і через 15-20 хвилин добре замити водою. Після цього прати як звичайно. Запах звичайно «чудовий», а й інша побутова хімія для виведення таких складних плям не пахне трояндами і літніми галявинами.

Якщо не вийшло відіпрати замазку з одягу за допомогою нашатирю, то доведеться діяти більш радикальними методами - це побутова хімія. Її недоліки в тому, що, крім моторошного запаху, існує можливість зіпсувати річ. Тому не варто відразу наносити рідина на пляму, а спробувати на невеликій ділянці тканини, який не видно при повсякденному носінні.

До хімічних речовин, з допомогою яких можна позбутися від плями, відносяться:

  • ацетон;
  • уайт-спірит;
  • розчинник;
  • гас.

Так як всі ці речовини вкрай горючі, то необхідно дотримуватися в момент чистки правила пожежної безпеки. Наносять всі хімічні елементи спочатку з лицьового боку 2 рази з інтервалом в 15-20 хвилин, а потім з виворітного боку. Після обробки ретельно випрати одяг спочатку на руках, щоб уникнути запаху на всьому білизна, а потім закинути в пральну машинку.

Найцікавіше, що школярі примудряються посадити пляму, а точніше забруднити форму навіть сухий коректує стрічкою. Але, як показує практика, це швидше баловство, ніж випадковість. Як відіпрати коректор, який має таку текстуру? Для цього попередньо варто замочити річ в теплій мильній воді, розмокла стрічка через 20-30 хвилин добре стане відходити. Звичайно, доведеться допомогти нігтем або пилкою, але потім можна легко випрати одяг і позбутися від плями.

Якщо забруднена одяг з шовку або оксамиту, то навіть не варто пробувати виводити пляму, а відразу нести річ в хімчистку. Домашні умови не підходять для цієї роботи, і тканина може бути безповоротно зіпсована.

Додаткові поради щодо купівлі та відмиванню плям

Як то кажуть, краще запобігти проблемі, ніж вирішувати її після. Для цього необхідно з усією уважністю ставитися до покупки замазки для своїх дітей, а також не пошкодувати невелику суму і на роботу теж купити власний коректор. Дітям краще купувати сухий стрічковий коректор, але попросити не пробувати щось виправляти їм на власній шкільній формі.

Для роботи необхідно купити два види коректорів, один з них повинен бути або стрічковим, або швидковисихаючим на емульсійної основі. Дана замазка буде потрібна, коли немає часу довго чекати висихання. Друга - коректор на водній основі. Їм користуватися в інші моменти, коли можна відкласти документ і спокійно почекати висихання. Не варто пробувати пальцем ступінь висихання фарбового замазки.

Якщо ж сталася випадковість і необхідно позбутися від плями, то виводимо його з допомогою будь-якого із запропонованих способів. Якщо доведеться користуватися хімічними засобами, то після початкової ручного прання краще потримати одяг на свіжому повітрі, наприклад на балконі або лоджії, протягом кількох годин. У всіх хімікатів дуже сильний і неприємний запах, тому треба провітрювати тканину. Після провітрювання випрати звичайним способом в машині. Можна при цьому додати плямовивідник для машинного прання.

При обробці плями будь-якими речовинами необхідно покривати тільки пляма і не розмазувати його по всій поверхні.

Втирати будь-яких заходів краще ватною паличкою, так як вона більш точково вирішить проблему, ніж ватний диск для зняття макіяжу або шматок бинта.

Нерозв'язних ситуацій не буває, і вихід може бути набагато швидше знайдений, якщо знати заздалегідь, з чим доведеться боротися.

Як відіпрати коректор, який має таку текстуру?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: