Статьи

Аплікація для самих маленьких дітей

  1. Поради батькам
  2. Готуємося до занять
  3. зразки аплікацій
  4. висновок

У кожного малюка, приблизно в рік, з'являється бажання щось творити. Варто малюкові взяти в ручки олівець або шматок пластиліну, як він відразу намагається щось зробити: намалювати на шпалерах або зошиті «каляки - маляки», відірвати шматочок пластиліну і наполегливо розминати. Творчі позиви дитини можна направити в конструктивне русло за допомогою аплікацій для самих маленьких.

Творчі позиви дитини можна направити в конструктивне русло за допомогою аплікацій для самих маленьких

Самим маленьким діткам важко самостійно підібрати заняття для розвитку інтелектуальних і творчих здібностей, тому що у них майже не розвинена дрібна моторика. Нетяма не може довго сконцентрувати увагу на одну дію або предмет. Від нерухомого сидіння на одному місці малюк дуже швидко втомлюється.

Поради батькам

Деякі батьки вже з 1 рочки віддають своїх дітей на розвиваючі заняття. Але в такому віці дитина найбільше потребує контакту саме з батьками. Матусі корисніше проводити заняття з чадом будинку, створюючи у маленького чоловічка почуття сім'ї, довіри і захищеності. Головне, знайти не тільки цікаву гру, але і допомагає розвитку крихти.

Такою є аплікація. Заняття аплікацією з раннього віку допомагають розвивати дрібну моторику, формують посидючість, дають можливість дитині вивчити геометричні фігури, а також текстуру різних матеріалів. Кольоровий папір допоможе нетями познайомитися з кольором. Картон, гофрований або звичайний папір дадуть дитині уявлення про текстуру.

Щоб вправи з аплікацією приносили маленьким діткам оптимальну користь, необхідно дотримуватися кількох простих порад:

  • Тривалість занять повинна бути 5 10 хвилин. Якщо малюк став вередувати, відволікатися, необхідно зупинитися. Нехай маленький чоловічок займається тим, що йому подобається.
  • Урізноманітніть заняття з малюком. Наклеювати на картон будинок з кольорового паперу можна майже кожен день, додаючи нові деталі, наприклад, хмарки, сонечко, квітка. Маленька деталь додасть незвичайність поделке.
  • Вибирайте посильну мета заняття для маленької дитини, так як в 1 - 2 роки він не зможе працювати з великою кількістю дрібних деталей. Аплікація для самих маленьких не повинна складатися з безлічі дрібних елементів - досить від 3 до 7 великих фігур з паперу.
  • Робити аплікацію повинен малюк, а не мама чи тато. Звичайно, дитина з полюванням буде спостерігати за діями батьків, однак, просте спостереження не зможе прищепити їй необхідні навички і вміння. Мама повинна допомагати чаду, а не робити за нього виріб з паперу.
  • Всі найнеобхідніші приналежності для занять треба приготувати заздалегідь. Маленький чоловічок втомиться чекати, поки ви виріжете при ньому всі елементи вироби. Тому заздалегідь вирішите, яку аплікацію з паперу ви будете робити з непосидою.

Готуємося до занять

Для виготовлення аплікацій з паперу будуть потрібні наступні матеріали:

  • Кольорові листи паперу.

Листи повинні бути яскравого, насиченого кольору. Найменшим непосидам подобається м'яти, рвати папір, тому покладіть набір гофрованого паперу, яка легко рветься. Порівняно шматочки стануть деталями самої вироби.

  • Клей.
  • В один рік дитина ще не вміє міцно тримати предмети, тому не використовуйте клей у флаконі. Найкращий варіант - клеїть олівець. Покажіть чаду, як їм правильно користуватися.
  • Ножиці з закругленими кінцями, щоб непосида не нанесено собі травму.
  • Картон або аркуші щільного паперу для основи вироби.
  • Кольорові олівці, шматочки тканини різної фактури, пластилін, крупи, вата. Ці матеріали допоможуть урізноманітнити виріб крихти.
  • Заздалегідь вирізані кола, трикутники, квадрати, овали, ромби з кольорового паперу. Геометричні фігури краще приготувати різних розмірів і кольорів.
  • Шаблони.

Контурні малюнки для виробів можна намалювати самим або купити готові в магазині. Проста аплікація не вимагає спеціальних шаблонів, але в міру дорослішання чада вони знадобляться.

зразки аплікацій

У ранньому віці найпростіше, що зможе зробити на папері однорічний карапуз - наклеїти шматочки паперу. Маленькі діти люблять гратися з папером, клеєм. Запропонуйте на основу наклеїти геометричні фігури: коло, квадрат, трикутник і т.д.

Нехай малюк клеїть фігурки довільно. Обов'язково промовляйте назви геометричних фігур. Наприклад: «Давай наклеїв коло», - мама дає синочку коло. Нехай маленьке чадо запам'ятовує, які бувають геометричні фігури.

Нехай маленьке чадо запам'ятовує, які бувають геометричні фігури

Наступний етап - наклеювати елементи аплікації всередині контуру малюнка. Кроха привчається дотримуватися графічні кордону. У малюка формується поняття об'ємного зображення. На представленому зображенні вікна машини зроблені з квадратиків паперу, колеса і фари - з пластиліну.

Поступово можна ускладнювати завдання. Запропонувати зобразити будиночок, грибок, додайте в готову саморобку елементи з пластиліну, наприклад, на мухоморі точки можна зробити у вигляді пластилінових кульок.

Якщо нетяма любить рвати папір, можна створити цілу картину.

висновок

Маленькі пальчики не можуть тримати край основи і одночасно приклеювати деталі вироби. Тому мама повинна допомогти чаду притримувати аркуш паперу, підказуючи, як тримати правильно клей, і приклеювати елементи дитячого шедевра.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: