Статьи

Аплікації з кольорового паперу

  1. Різновиди плоских аплікацій
  2. Незвичайні види аплікацій
  3. Як правильно провести заняття?

Дитяче прикладне мистецтво може приймати різні форми. Аплікація - популярний різновид творчих занять для дітей. Папір легко приймає різну форму, тому під час роботи з нею розвивається уява і фантазія. Аплікація з кольорового паперу може бути простою або об'ємною. Цей матеріал підходить для виконання робіт дітьми самого раннього віку. Правильно побудувати заняття легко, якщо знати особливості матеріалу, вибрати тему і техніку виконання виробів.

Правильно побудувати заняття легко, якщо знати особливості матеріалу, вибрати тему і техніку виконання виробів

Різновиди плоских аплікацій

Прості вироби поділяються на такі види:

  1. Використання обривків. Поки малюк не освоїв ножиці, дайте йому порвати папір на шматочки. Уривки матеріалу підходять для створення картинок, що зображують хмари, тварин. Це робота для дітей від 1.5 до 3 років. Складати зображення можна з похідних обривків або зі смужок.
  2. Накладний варіант передбачає накладення невеликих фрагментів на великі. В якості фону часто використовують не наліплену картинку, а роздрукований контур або намальований олівцями. Цей вид творчої роботи підійде самим маленьким діткам і школярам. Подібні вироби роблять протягом всього періоду навчання.
  3. Після того як дитина збагнув основи роботи з папером, запропонуйте йому викладати шматочки всередині контурів, використовуючи для кожної частини композиції свій колір. Для заняття необхідно підготувати кілька аркушів кольорового паперу, нарізаних на квадратики, трикутники або кола. За допомогою різних відтінків створюється красива картинка.
  4. Під час знайомства з ножицями дитині можна запропонувати зробити картинку з симетричних деталей. Таким способом роблять натюрморти з овочів, груш, яблук. Заняття розвиває уяву, дозволяє навчитися відрізняти форми, вчить згинати листи і вирізати по наміченої лінії. Складним варіантом симетричною аплікації є новорічні сніжинки з паперу, які вирізають навіть дорослі.
  5. При стрічкової аплікації лист складають гармошкою. Так можна отримати кілька однакових форм або зробити просту паперову гірлянду.
  6. Ще один простий вигляд виробів - силуетні. Дитина вирізає зображення по обведеному шаблоном або самостійно придуманому. Цей вид часто використовують на творчих заняттях в дошкільних установах.

Освоювати аплікації малюки завжди починають з простих виробів. Для них досить наклеїти попередньо вирізані форми на аркуш паперу. Перші роботи не мають силуетів або малюнків. Дитині пропонується накласти кольорові шматочки на фоновий лист, який вже заздалегідь змащений клеєм. Це один з підвидів простих або класичних аплікацій. Відрізняється він відсутністю теми і сюжету. Заняття направлено лише на освоєння навику.

До простих паперовим виробам можна віднести створення картинок з природних матеріалів: засушених листків, квітів, гілочок трав. Такі роботи розвивають уяву.

Такі роботи розвивають уяву

Для виготовлення простих виробів можна використовувати книжки для творчих занять. У них представлені готові шаблони і фоновий малюнок. Дитині залишається тільки вирізати частини картинки і правильно розмістити їх. Така робота цікавіша, ніж виготовлена ​​з простих кольорових листів. Займатися за книжками можна з 3 років. За допомогою посібників роблять об'ємні картинки. Для цього достатньо купити книжку для дітей старше 5 років.

Незвичайні види аплікацій

Дітям старше 5 років нудно приклеювати фігурки до фонового листу. Їм більше підходять об'ємні вироби, в яких поєднуються кілька технік прикладного мистецтва.

Крім паперу, для роботи використовують:

  • макарони;
  • сірники;
  • крупи;
  • ватні диски;
  • ватні палички;
  • одноразовий посуд;
  • серветки.

Об'ємні аплікації з кольорового паперу створюють з дітьми будь-якого віку.

Вони класифікуються за технікою:

  1. Виготовлені тільки з кольорових аркушів, складених певним чином. Прості об'ємні варіанти припускають змазування клеєм тільки частини листа, а ускладнені - попередню підготовку деталей з використанням техніки квіллінг або орігамі.
  2. Створення об'ємного зображення без застосування ножиць. Вони підійдуть для найменших. До фону приклеюються грудочки рваною зім'ятого паперу. Уривків надають форму за допомогою скручування, згортання, сплющивания і стиснення.

Перед тим як зробити аплікацію з дитиною, необхідно вибрати її тему. З найменшими створюйте вироби з використанням добре знайомих предметів: тварин, квітів, сонця. Старшим дошкільнятам підійдуть сюжетно-рольові варіанти з декількома персонажами, ретельно пропрацював фоном.

  1. З однакових дрібних елементів різного кольору виходить об'ємна аплікація, незвичайна на вигляд. Шматочки листів мнуть і перетворюють в кульки, з яких викладається картинка. Для зручності роботи на фоновому аркуші малюють контур. Проста кольоровий папір буде виглядати неакуратно, тому для використання такої техніки її замінюють на гофровану або серветки.
  2. Складним варіантом роботи є техніка торцювання. Вона підходить тільки школярам або дорослим. Навчання проходить найчастіше на гурткових заняттях. Суть техніки в тому, що гофрований папір нарізають квадратиками зі стороною 1 сантиметр. У центр заготовки наноситься клей, потім елемент притискається до паперу олівцем або ручкою. Одночасно з цим вільні краї піднімаються вгору, щоб вийшла чарочка. Ця техніка дуже складна, але картини виходять дуже красивими, з незвичайною текстурою.
  3. Квіти і рослини з паперу виготовляють різними способами. Кращі прийоми: бахрома, квіллінг, петельки. Останній варіант вкрай простий - смужки кольорового паперу складають навпіл, але не пропрасовують, щоб вийшла об'ємна петелька. Її край у зрізів елемента змащують клеєм. Готові модулі мають у своєму розпорядженні по колу, а зверху прикриваються кружечком, виступаючим в ролі серцевини бутона. Він вийде дуже красивим.

Він вийде дуже красивим

Виготовити будь-яку аплікацію з кольорового паперу можна в домашніх умовах. Для виконання роботи використовують власну фантазію або готовий майстер-клас. Для самостійних занять з малюком досить переглянути кілька готових планів занять для ДНЗ, щоб потім самостійно створити власний.

Як правильно провести заняття?

Багато дітей часто хворіють або не відвідують дитячий сад зовсім. В цьому випадку відповідальність за їх розвиток лежить на батьках. Аплікація з кольорового гофрованої або звичайного паперу - популярний і доступний спосіб творчої роботи.

Перед початком роботи батькам потрібно визначитися з:

  • темою;
  • необхідними матеріалами
  • додатковими наочними посібниками;
  • придатними до тематики літературними творами.

темою;   необхідними матеріалами   додатковими наочними посібниками;   придатними до тематики літературними творами

Велика проблема в тому, що малюки часто не сприймають батьків як педагогів. Тому будуватися заняття ДПІ має на співпрацю. Виберіть тему, на яку будете створювати разом з малюком красиві аплікації. Підберіть відповідні вірші або казки, які зацікавлять малюка.

Аплікація Квіти - підходящий варіант для теплої пори року. Покажіть дитині фотографії красивих квітів, прочитайте відповідне вірш. Після вступного етапу можна приступати до роботи.

Можна побудувати заняття навколо казки «Аленький цветочек», але цей твір довге, тому розділіть його на 2 частини або замініть читання переглядом мультфільму.

Виберіть доступну дитині техніку роботи по його віку. Не варто вимагати нездійсненного. Процес виготовлення виробу буде залежати від обраного виду аплікації. Хваліть чадо за роботу, але м'яко вказуйте на помилки.

Як правильно провести заняття?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: