Статьи

Ідеальний рез: вибір різака для паперу

  1. Роликові різаки (тримери)
  2. шабельні різаки
  3. гільйотинні різаки

Сьогодні різаки для паперу все частіше потрібні не тільки в друкарнях або фотосалонах, але і в звичайних офісах. Різаки допомагають підрівняти і розрізати аркуші паперу, фотографії, брошури, візитки і т.п. так рівно, що не розріжуть ніякі ножиці.

Для того, щоб правильно вибрати різак, необхідно в першу чергу відштовхуватися немає від вартості, а від цілей, для яких він буде використовуватися. Для цього треба визначитися з форматом і кількістю нарізаються листів, типом матеріалу, який буде різатися і необхідною точністю різу. Після цього буде простіше зрозуміти, який із трьох типів ризиків оптимально підійде для ваших цілей.

Залежно від механізму ножа різаки бувають трьох типів: роликові різаки, шабельні різаки і гільйотинні різаки. Кожен тип різака визначає сферу застосування пристрою і його продуктивність.

Роликові різаки (тримери)

Роликові різаки (вони ж дискові різаки або триммерного) представляють собою прямокутну основу (робочий стіл), уздовж якої по направляючої переміщається ріжучий механізм. Він, в свою чергу, складається з заточеного металевого диска, укладеного в захисний кожух. При розрізуванні папір виявляється між ножем роликового різака і контрножем (пластина з твердого металу, закріплена на торці платформи з того боку, де рухається різак). Коли лезо тупиться, ріжучий механізм змінюють .

Коли лезо тупиться, ріжучий механізм змінюють

Це самий простий і доступний за ціною тип ризиків, який завдяки простоті конструкції славиться своєю надійністю і простотою експлуатації.

Основною перевагою роликових ризиків є можливість різати папір великих форматів, а також підрізати папір з високим ступенем точності. Окремі моделі роликових ризиків мають держатель для роботи з рулонних матеріалів. Триммери дозволяють робити різні види різів: прямий, хвилеподібний рез, а також перфорацію завдяки змінним різальним машинам. Єдиний недолік - низька продуктивність. Зазвичай роликові різаки можуть за один раз обробляти не більше 10 аркушів.
Роликові різаки оптимально підходять тим, кому необхідно нерегулярно обробляти невеликі тиражі друкованої продукції, або ж працювати з великими форматами паперу. Це ідеальний варіант для офісів, невеликих фотостудій, копіювальних центрів або рекламних агентств, де необхідно нарізати невеликі партії візиток, паперової продукції, ламінованих листів і тонких матеріалів, наприклад, кальки.

шабельні різаки

У шабельних ризиків принцип роботи дещо інший. Гостро заточений ніж різака закріплений з одного краю (щоб уникнути травми він закритий захисним кожухом), з іншого у нього рукоятка. Опускаючи її, розрізають папір. У більшості моделей шабельних ризиків паперу, крім самих маленьких, є контрніж. Якщо лезо затупилося, його або точать на спеціальному обладнанні, або змінюють.

Різак шабельний дозволяє порізати за один раз в кілька разів більше листів, ніж роликові моделі, однак точність в більшості моделей залишається в межах 0,1 мм. Поліпшити точність різу шабельних ризиків можна, зменшивши кількість листів.

Велику частину вартості шабельного різака визначає якість ножа. Тому економити на шабельному різаку не варто - важливо, щоб ніж був виконаний з високоякісної сталі, а притискний пристрій було надійним. В іншому випадку, можуть виникати різні проблеми в роботі. По-перше, неякісний ніж тягне листи за собою, тому нижні листи часто відрізаються по кривій. По-друге, папір при резе распушается, в результаті чого на лінії різу утворюються зубці.

Таким чином, шабельні різаки паперу підходять для роботи з середніми тиражами, для підстригання паперів, для швидкого розрізування їх на менші формати і для роботи з щільними матеріалами (картоном, фотоплівкою). Великий вибір моделей з довжиною різу від 340 до 1100 мм робить ці різаки незамінними як в офісі, так і копіювальному центрі або в студії дизайну.

гільйотинні різаки

Різаки гільйотини є професійні рішення, які дозволяють одночасно розрізати стопу паперу висотою в кілька десятків сантиметрів. Крім того, за допомогою гільйотинних різаків можна обробляти широкий спектр матеріалів - роликові й шабельні різаки зазвичай справляються тільки з папером і схожими матеріалами. Їх робочий механізм (гостро заточений важкий ніж різака) розташований на масивному столі і приводиться в рух важелем або електроприводом. Лезо рухається не тільки зверху вниз, але і навскіс уздовж лінії різу і здатне обробляти значні пачки листів. Існують різаки типу гільйотини з можливістю різу від 330 аркушів паперу щільністю 80 г / м2. При цьому точність досягає часток міліметра (багато моделей гільйотинних різаків паперу оснащені оптичними лінійками і ноніусом). Коли ніж різака тупітся, його знімають і підточують, а після декількох заточек змінюють.

На особливу увагу заслуговує система захисту гільйотинних різаків: ріжучий механізм закритий кожухом, все "підступи" до якого ретельно контролюються. При роботі обидві руки повинні знаходитися на безпечній відстані від леза (великі "гільйотини" обладнані світлочутливими діодами, які при попаданні будь-яких сторонніх предметів в "зону ризику" активують систему електронного гальмування ножа різака).

Різак гільйотинний орієнтований на офіси з досить значним документообігом і на поліграфічні компанії. При цьому гільйотини різаки, що важливо, не є універсальними. Крім нього необхідно мати як мінімум один роликовий різак, на якому будуть розрізатися великі формати і невеликі тиражі друкованої продукції.

Отже, якщо різак вам необхідний для підрізування окремих листів паперу, фотографій, візиток, наклейок, плівки, то підійде роликовий різак (тріммер). Якщо працювати треба з дуже товстим картоном, стосами паперу до 5 мм, то ваш вибір - шабельний різак. Якщо різак потрібен для інтенсивного розрізання товстих пачок паперу, то без гільйотини різака не обійтися. Для невеликих друкарень і друкарських салонів підійде ручна гільйотина із станиною або без неї, а для великих може знадобитися професійний електричний програмований різак з набором додаткових функцій.

Корисна інформація:

Схожі матеріали:

Ще інформація:

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: