Статьи

Ламінований папір

  1. Коробковий картон з біленої целюлози і деревної маси (хром-ерзац) (FBB, foldingboxboard)
  2. Макулатурний картон (WLC, white lined chipboard)

Мелованную і некрейдований папір на основі сульфатної і сульфітної целюлози можна ламінувати (з'єднувати) алюмінієвою фольгою і покривати полі етиленом методом екструзії. Папір з більшою масою квадратного метра може ламінуватися із заздалегідь отриманими полімерними плівками (наприклад, поліетиленом) і за допомогою воску або клею ламінуватися з неклеєна макулатурним картоном. Діапазон маси одиниці площі ламінованих видів паперу - від 40 до 80 г / м2.

1.3.11. Картон з блекотою целюлози (картон хромовий) (SBB, solid bleached board)

Картон з блекотою целюлози (картон хромовий) (SBB, solid bleached board)

Мал. 1.14. Картон з блекотою целюлози

Такий картон (рис. 1.14) зазвичай виготовляють виключно з блекотою целюлози. Верхню сторону зазвичай покривають меловальним покриттям, причому у деяких сортів їм покривають і нижню сторону. Для назви цього картону іноді використовують термін «картон целюлозний хромовий» (SBS, solid bleached sulphate).

Такий картон має поверхню високої якості і відмінні друкарські властивості. Він легко піддається висіканні, биговке, тиснення, його легко різати, згинати, складати і клеїти, що дозволяє конструювати з нього різноманітну упаковку. Оскільки картон з біленої целюлози задовольняє вимогам безпеки, що пред'являються до матеріалів, що контактують з харчовими продуктами, його широко застосовують для упаковки виробів, чутливих до запахів і присмаків - шоколаду, заморожених, охолоджених і розігріваються продуктів, чаю, кави, напоїв, а також таких нехарчових виробів, як сигарети, косметичні та лікарські препарати.

Такий картон (рис. 1.15) виготовляють виключно з сукна целюлози, він має коричневий колір. Цей матеріал називають також картоном з сукна сульфатної целюлози. Для збільшення білизни поверхні іноді картон мелуют, тобто покривають картон меловальной суспензією, іноді в поєднанні з використанням блекотою целюлози в верхньому шарі.

Картон з сукна целюлози застосовують при наявності високих вимог до міцності - до опору проколів і розриву і / або хорошою міцності у вологому стані (наприклад, у груповий тари для пляшок або банок, або при його використанні в якості основи у виробництві упаковки для рідин).

Картон з сукна целюлози застосовують при наявності високих вимог до міцності - до опору проколів і розриву і / або хорошою міцності у вологому стані (наприклад, у груповий тари для пляшок або банок, або при його використанні в якості основи у виробництві упаковки для рідин)

Мал. 1.15. Картон з сукна целюлози

Коробковий картон з біленої целюлози і деревної маси (хром-ерзац) (FBB, foldingboxboard)

Коробковий картон хром-ерзац (рис. 1.16) складається з декількох шарів: з блекотою целюлози і розташованих між ними шарів з деревної маси. на верхній шар з блекотою целюлози зазвичай наносять меловальное покриття. Зворотний бік має кремовий колір (колір манільської пеньки), так як нижній шар з біленої целюлози напівпрозорий і через нього просвічує колір середніх шарів. Якщо деревну масу середніх верств піддати отбелке, то вона стає біліше і зворотна сторона набуває більш світлий відтінок.

Якщо деревну масу середніх верств піддати отбелке, то вона стає біліше і зворотна сторона набуває більш світлий відтінок

Мал. 1.16. Коробковий картон з біленої целюлози і деревної маси

Коробковий картон з білим нижнім шаром отримують шляхом збільшення його маси або нанесення на нього меловального покриття. Поєднання внутрішніх шарів, зі що стоять з деревної маси, і зовнішніх шарів, що складаються з блекотою целюлози, дозволяє отримувати картон підвищеної жорсткості.

Сорти такого картону з меловальним покриттям характеризуються гладкою поверхнею і прекрасними друкованими властивостями. Даний картон виробляється з первинних волокон і забезпечує безпеку харчових продуктів; крім того, він придатний для упаковки харчових продуктів, чутливих до сторонніх запахів і присмаків. Коробковий картон використовують для упаковки кондитерських виробів, заморожених, охолоджених і сухих харчових продуктів, виробів медичного призначення, сигарет, косметики, іграшок, настільних ігор і фототоварів.

Макулатурний картон (WLC, white lined chipboard)

Середні верстви макулатурного картону (рис. 1.17) складаються з вторинного волокна, одержуваного з змішаної макулатури - паперу або обрізків картону, і мають сіруватий колір. на верхній покривний шар з блекотою целюлози зазвичай наносять меловальное покриття. До складу другого шару може входити також білена целюлоза або деревна маса. Такий картон називають також газетно-макулатурним (макулатурним, палітурним) картоном.

У композиції нижнього шару цього картону, зазвичай сіруватого кольору, міститься вторинне волокно , Отримане з сортованого блекотою макулатури. Білизна нижнього шару цього картону зазвичай досягається за рахунок введення в композицію блекотою целюлози, нанесенням меловального покриття або поліетиленового покриття білого кольору.

Існують і інші сорти макулатурного картону, в тому числі зі спеціально забарвленими шарами (картон з синім внутрішнім шаром широко використовувався в США для упаковки пиленого цукру).

Існують і інші сорти макулатурного картону, в тому числі зі спеціально забарвленими шарами (картон з синім внутрішнім шаром широко використовувався в США для упаковки пиленого цукру)

Мал. 1.17. Макулатурний крейдований картон

До складу макулатурного картону входить близько 80-100% вторинного волокна (в залежності від виду волокно використовується в різних шарах). Такий картон широко використовується для упаковки сухих, заморожених і охолоджених харчових продуктів, іграшок і товарів для будинку.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: