Статьи

папір

Папір для акварелі

В даний час випускають папір різноманітних видів - щільну і рихлу, тонку і товсту, тонований, супер білу і не дуже. Щоб розібратися який папір підходить вам, потрібно на ній помалювати. Формат А4 і А5 зручний для невеликих етюдів в похідних умовах. Для роботи в домашніх умовах і в студії можна взяти формат Ф3 і більше. Працюйте сміливо, не боячись зіпсувати лист, чим більше зіпсуєте паперу тим швидше навчитеся її відчувати. Формат А3 буде кращим вибором для дошкільнят і молодших школярів.

Такий папір продається в багатьох магазинах канцтоварів та художніх салонах. Формат А1 і А2 - в листах, А3 і А4 - в папках. Не забудьте зазирнути всередину і переконатися, що там знаходиться потрібний вам вид паперу.

По фактурі поверхні папір зазвичай ділять на три види:

HP - Hot Pressed - Satin - гладка

NOT - Cold Pressed - невелика фактура

Rough - Torchon - виражена фактура

Існує велика різноманітність видів витисненого малюнка на поверхні: льон, мороз, яєчна шкаралупа, паморозь, молоток і багато інших подібних назв. Надалі, коду ви наберетеся досвіду і попрацюєте на різних сортах і форматах паперу, ви підберете потрібний для себе вид. Папір потрібно навчитися відчувати, як на неї ляже пляма фарби, як воно буде розпливатися, наскільки лист вологий і сколко води треба набрати на кисть.

Щільність визначається вагою в грамах одного квадратного метра паперу, а відчувається по товщині листа, чим товще лист, тим більше щільність. У папках показаних на ілюстрації вище - папір щільністю 200 г / м ². На звороті папки правильної паперу завжди вказані: назва паперу, формат, тип паперу, кількість аркушів, виробник і щільність. До складу акварельного паперу крім деревної целюлози може входити бавовна, такий папір коштує дорожче. Вітчизняні виробники папір для акварелі випускають з вибіленої целюлози без додавання бавовни.

Білизну паперу технічні фахівці характеризують коефіцієнтом відображення. Коефіцієнтом 0,95 володіє оксид цинку з якого роблять білила. Величина перевищує 0,94 означає, що в папері присутні люмінофори, речовини надають папері яскраву білизну. Ці речовини переводять невидиму ультрафіолетову частину спектру в видиме випромінювання і змушують папір злегка світитися, від цього вона здається яскраво білою. Можна помітити що світіння не завжди біле, воно може бути синього або фіолетового відтінку, це залежить від виду люмінофора. Світіння добре видно на торцевій частині пачки паперу. На упаковці коефіцієнт часто не вказують, іноді ступінь білизни відображена в назві, наприклад, «супервайс». Непоганої якості папір випускає вітчизняний виробник Гознак С.-Петербург (на ілюстрації вище), вона досить щільна і на ній можна працювати синтетичними кистями і навіть щетиною не побоюючись зруйнувати поверхню. Для навчальних цілей це, мабуть, самий підходящий варіант. На жаль з часом вона трохи жовтіє, але цей недолік можна перетворити на перевагу використовуючи підходящий сюжет. Зображення на старому папері виходить теплим, м'яким і спокійним, від нього віє домашнім затишком. Професіонали воліють папір щільністю 300 г / м ² і більше, на ній гострим ножем можна вискрібати дрібні деталі додавати деякі ефекти жорсткої пензлем, вона менше деформується від вологи.

Тонкий папір (менше 200 г / м ²) можна закріпити по краях паперовим малярським скотчем або натягнути на планшет. На товстому листі (від 600 г / м ²) можна працювати без будь-якого кріплення, поклавши змочений лист на рівну поверхню.

Для роботи по мокрому змочіть лист з двох сторін під краном або зануривши в ванну, дайте йому добре просочитися вологою Для роботи по мокрому змочіть лист з двох сторін під краном або зануривши в ванну, дайте йому добре просочитися вологою. Покладіть на що не промокає поверхню (оргскло, пластик і т. П.), Виженете бульбашки повітря поролоновим валиком.

Якщо поруч немає ванни або миття, змочіть лист широким пензлем. Спочатку зворотний бік, поклавши лицьовою стороною вниз, потім переверніть лист і змочіть лицьову сторону. Виженіть бульбашки повітря валиком. Волога поверхня листа дуже чутлива до тертя, будьте обережні.

При тривалій роботі лист може підсихати. Змочіть його пензлем із зворотного боку, акуратно піднімаючи краю.

Проявляйте винахідливість, сміливіше придумуйте прийоми роботи. При необхідності злегка підсушіть феном невелике місце на аркуші, тільки саму поверхню, де збираєтеся прописати дрібні деталі чітким мазком. Зволожити прописане місце можливо розпилювачем що не дає великі видимі оком краплі, наприклад аерографом.

Нижче наведено список основних зарубіжних виробників паперу для акварелі, продукцію яких можна придбати в художніх салонах.

Arches

Bockingford

Cotman

Langton

Saunders Waterford

Fabriano

Hahnemuhle

Класичні стандартні формати акварельного паперу - А3, А2. Європейський стандарт - 56/70, зустрічається - 70/100. Наприклад, італійське підприємство Fabriano випускає безліч різних форматів серед яких найбільшою популярністю в нашій країні користується 56/76.

Більш глибоко вивчити і відчути нюанси роботи на акварельного папері вам допоможуть поради майстрів акварелі, їх можна подивитися, наприклад, тут .

Папір для олівцем малюнка

Штриховий навчальний малюнок часто називають академічним. Його виконують на гладкій щільному папері ватмані. Дуже якісний папір в своєму складі крім целюлози містить бавовну, має високий коефіцієнт відбиття і не жовтіє з часом. Студенти зазвичай натягують ватман на планшет, загинаючи краю і закріплюючи їх клеєм або кнопками. Після змочування ватман висихає і натягується, на ньому тоді можна робити тривалий многосеансний малюнок.

Для творчого малюнка можна використовувати будь-який папір, фактура і якість якої відповідають вашому задуму. Для кращого збереження олівцем (і не тільки олівцем) малюнка, його прикривають гладкою калькою, краєчок якої загинають на зворотний бік аркуша і приклеюють. Так поверхню малюнка не буде тертися і розмазуються про інший лист в папці або стопці, де ви зберігаєте роботи. Крім того, малюнок олівцем можна закріпити фіксатівом.

Папір для пастелі

Для пастелі та інших м'яких матеріалів (вугілля, соус, сангіна, сепія) краще підходить шорстка або фактурна поверхня. Нею може послужити акварельний, обгортковий, форзацная папір, картон, обототная сторона хромерзац. Прізводітелей паперу випускають спеціальний папір для пастелі різних відтінків. Поверхня на якій можна малювати м'якими матеріалами не обмежується тільки папером, проявіть фантазію, попрацюйте на будь-якій поверхні утримує матеріал яким ви малюєте. Можна зустріти роботи на бархатистою лайкри і грубій шкірі, на наждачним папері, на тканинах і камені.

Щоб пастель не обсипалася її можна закріпити фіксатівом. Не перестарайтеся! Розпилюйте фіксатив на деякому віддаленні від пастельного малюнка і в невеликій кількості, інакше пастель втратить всю красу бархатистости, на ній місцями можуть навіть проступити плями. Фіксатівом можна закріплювати малюнки виконані графітовим олівцем, вугіллям і сангиной. Деякі художники для того, щоб зберегти неперевершену гру бархатистих відтінків, поміщають малюнок під скло не закріплюючи фіксатівом зовсім.

Вітчизняний фіксатив для м'яких матеріалів.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: