Статьи

Периферія - Як вибрати папір для принтера

  1. На що впливає якість паперу?
  2. Білизна та яскравість паперу
  3. щільність
  4. Вологість
  5. Підведемо підсумки

Жоден офіс не обходиться без паперової тяганини

Жоден офіс не обходиться без паперової тяганини. Незважаючи на розвиток електронних систем і цифрових технологій, основною документообіг як і раніше має традиційний вигляд. Офісний папір - перший пунктик в списку витратних матеріалів офісів, друкованих компаній, фірм з бухгалтерією. Не тільки комерційні підприємства підтримують попит на паперову продукцію для друку, у більшості жителів країни вдома є принтер, сканер, МФУ, який так само необхідно постачати витратними матеріалами. Студенти друкують курсові, школярі реферати. Набагато дешевше користуватися своїм пристроєм, а не звертатися в друковані компанії. Постає питання, яку ж папір для принтера вибрати, щоб не переплатити або НЕ наштовхнутися на низьку якість продукції? Спробуємо розібратися в асортиментному ряді, представленому на сучасному ринку.

На що впливає якість паперу?

В першу чергу використовуваний папір впливає на прилад, в якому вона застосовується (принтер, МФУ), дуже важливо вибирати витратний матеріал відповідно до вимог пристрою.

Шорстка і жорстка папір призведе до зносу ролика захоплення. Ролику важче захопити неоднорідну по поверхні і жорстку папір, як наслідок, стирається гумове покриття, і в подальшому ролик не впорається навіть з високоякісної папером. Настає цей момент не відразу, залежить від частоти використання і кількості пройденої через принтер паперу. Для великих компаній з великим документообігом або друкованих салонів вибір якісного паперу дуже важливий, так як знос ролика настане набагато швидше, ніж на домашньому пристрої.

Якість паперу позначається на поглинання чорнила принтерах і МФУ. При друку всередині принтера відбувається розпорошення фарби на папір. Папір з низькоякісної сировини вбирає 80-90% фарби, що залишилися 10-20% осідають на важливі вузли пристрою. Особливо критично потрапляння чорнила на диск визначення вертикального положення паперу і на стрічку позиціонування. Замінити їх самостійно вкрай важко і ризиковано.

У лазерному принтері вибір паперу безпосередньо впливає на фотобарабан. Покриття фотобарабана дуже чутливо, шорстка поверхня паперу з часом стирає його. Ремонт і заміна можливі тільки в сервісному центрі. Крім цього, папір економ класу залишає ворсинки на поверхні фотобарабана і картриджа, ворсинки засмічують важливі вузли принтера, забруднюють контакти.

Так само від грамотного підбору паперу залежить зовнішній вигляд надрукованого документа, читаність тексту, насиченість друку.

Білизна та яскравість паперу

Багато приймають ці показники за один, але це не зовсім так.
Білизна паперу - оптичне властивість, позначене кольоровістю паперу, наближений вигляд до білого кольору.
Яскравість паперу - визначає кількість відбитого світла на поверхні паперу.
Кожна з характеристик має свій стандарт в різних системах. ISO - європейський стандарт, який регламентує білизну паперу. CIE - відповідає за показники яскравості.
Згідно зі стандартами існує певне розмежування за якістю:

А клас - рідко зустрічається вид паперу, через свою високу вартість і найвищих параметрів якості. Ціна пояснюється сировиною, в якості якого виступає евкаліпт. Саме цей вид сировини дозволяє домогтися високих показників білизни ISO 98% і яскравості CIE 161%. Папір А класу зберігається до 150 років без істотної втрати якості, тому рекомендується до використання в архівах, а так само для друку представницьких документів.

Представницькі документи це обличчя компанії, папір А класу не тільки збереже їх на довгі роки, а й з точністю відобразить колір і контрастність друку.

B клас - оптимальний вибір для швидкісної і двосторонньої друку. Ціна більш ніж виправдана, всього на 10-15% вище від найбільш споживаного і поширеного класу С. Характеризується високою щільністю, білизною (ISO 97 - 98%) і яскравістю (CIE 152 - 160%). Поверхня паперу гладка і однорідна за структурою, дозволяє досягти максимальної швидкості друку великих партій і тиражів. Рекомендується для друку архівних документів терміном зберігання до 100 років.

З клас - найпоширеніший на російському ринку клас паперу, приваблює своєю дешевизною. Однак даний клас слід вибирати тільки для малих партій і тиражів. Краща область використання: малі офіси, навчальні заклади, домашня друк. Показники білизни (ISO 92 - 94%) і яскравості (CIE 135 - 146%) поступаються класів А і В, але не тільки це відрізняє бюджетний варіант витратних матеріалів. Папір С класу часто шорстка, іноді з неоднорідними вкрапленнями ворсинок. Тому використання в промислових і часто використовуваних апаратах згубно позначиться на роботі пристрою.

Не так давно з'явилися проміжні класи офісного паперу: А +, В +, С +. Одна з характеристик не дотягує до більш високого класу, решта ж показники відповідають класу на порядок вище.

щільність

Щільність паперу прийнято вимірювати в грамах на метр в квадраті, характеристика прямо пропорційна товщині і жорсткості. Якщо говорити простіше, то чим більше вага квадратного метра паперу, тим вище його щільність, жорсткість і товщина. У кожного принтера, МФУ є свої вимоги до щільності.

Папір високої щільності може застрявати або зовсім не захоплюватися роликом, дуже низька по щільності зажовує і рветься. Оптимальним вибором для офісного друку слід вважати щільність 80 - 90 г / м2, її підтримують практично всі друковані пристрої.

Щільність 40-70 г / м2 може бути застосована в газетній і чорнової друку з низькими настройками якості і малою подачею чорнила. Не рекомендується до використання в швидкісних друкованих апаратах і великих тиражах.

Щільність вище 90 г / м2 рідше використовується для друку документів, рефератів, чорнових варіантів, так як обумовлена ​​високою вартістю. Найчастіше папір високої щільності малювання, тобто покрита спеціальним шаром, що складається з пігменту і клею. Може бути як глянсовою, так і матовою, приємна для дотику і представницька. Тому використовується в рекламній продукції, друк буклетів, флаєрів, листівок, журналів, календарів, постерів. Підбираючи папір високої щільності, необхідно знати максимально підтримувану щільність витратного матеріалу в вашому пристрої.

Вологість

Показники вологості впливають на кінцевий результат друку. Папір з підвищеною вологістю скручується, деформується, підвищується обсипальність тонера або фарби. Для збереження значень вологості в межах норми (4-7%) папір слід зберігати в упаковці при температурі +10 - +30 С. Не рекомендується зберігати документи і папір в приміщеннях з підвищеною вологістю, так як матеріалом виготовлення є гігроскопічні целюлозні волокна.

Підведемо підсумки

Отже, перш за все при покупці офісного паперу необхідно спиратися на характеристики рекомендовані для друкованого пристрою. Потім визначити які цілі повинен виконувати витратний матеріал.
універсальний варіант : Папір стандартного формату А4, щільністю не вище 100 г / м2, велика кількість листів в пачці.
Варіант для друку представницьких документів, листівок, буклетів : Формату А3 і А4, але щільність вище 100 г / м2, як правило, випускається великими пачками.
Для друку візиток, буклетів, арт-листівок необхідно вибирати папір високої щільності від 200 г / м2, крейдований (найчастіше фасуванням по 50-100 листів).

10024

12

На що впливає якість паперу?
Постає питання, яку ж папір для принтера вибрати, щоб не переплатити або НЕ наштовхнутися на низьку якість продукції?
На що впливає якість паперу?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: