Статьи

Подарунки: вся справа в упаковці

  1. Основні ідеї
  2. складні мотиви
  3. творчий діалог
  4. Знаки любові та уваги

Одні старанно вибирають колір паперу і старанно зав'язують бантики, інші використовують секонд-хенд - упаковку від колишніх подарунків. Хтось передоручає цю відповідальну справу професіоналам, оскільки сумнівається у власному майстерності. Але найважче того, кого необхідність не просто подарувати подарунок, але і «оформити» його засмучує або навіть виводить з себе. «Упаковка - зайвий головний біль, яка додається до передноворічної метушні, - скаржиться 46-річна Анна. - Адже було же час, коли подарунки дарували просто так ». Дійсно, ми знову стали їх упаковувати лише в середині 1990-х: час дефіциту змінилося відносним достатком, коли і з'явилася різноманітна упаковка. А як виникла традиція?

«До кінця XIX століття подарунки вручалися абсолютно відкритими, а упаковувати їх стали в США - це був хороший стимул для розвитку нової галузі торгівлі, - розповідає соціолог Мартін Перро (Martyne Perrot). - Спочатку використовували невиразну і грубу крафт-папір, потім була винайдена папір мереживна, целофан, кольорові стрічки, які мали великий успіх ». Великі підприємства, намагаючись підкреслити винятковість бренду, створювали свій стиль упаковки. І звичайно, ми точно знаємо, що в Росії в кінці XIX століття різдвяні подарунки (у тих, у кого вони взагалі були) «лежали під ялинкою в пакетах». Олексій Толстой описував в «Дитинстві Микити» Різдво в дворянській сім'ї, свято, приготований для своїх і для селянських дітей. «Там же під ялинкою лежали паперові пакети з подарунками для хлопчиків і дівчаток, загорнуті в різнокольорові хустки. Було чутно, як клацали горіхи, хрустіли шкаралупа під ногами, як дихали діти носами, розв'язуючи пакети з подарунками »*.

Основні ідеї

Хто ми? Фанати упаковки подарунків, вимушено приєдналися або затяті противники «цих дурниць».

Навіщо ми це робимо? Ми хочемо отримати задоволення самі і / або доставити його тому, кому даруємо подарунок.

Про що говорять красиві упаковки? Про нашому бажанні проявити увагу до близьких, влаштувати сюрприз, подарувати любов.

складні мотиви

Сьогодні для любителів упаковки настали золоті часи: стрічки, кульки, квіточки, папір будь-якого розміру, кольору, малюнка, щільності; готові коробки і пакети, кольоровий картон, щоб все зробити самим ... «Більшість з нас дарує не тільки подарунки, скільки задоволення, - розмірковує сімейний психотерапевт Інна Хамітова. - А упаковка робить практично будь-який предмет тим, чим він, власне, і повинен бути: сюрпризом ».

Головне - нічого не боятися, пробувати і зробити так, як хочеться. Здивувати, порадувати, заінтригувати. Упаковка адже показує перш за все те, скільки уваги ми готові приділити іншій людині.

Денис, якому зараз 50 років, із задоволенням згадує про свій незвичайний подарунок дівчині, в яку був палко закоханий: «Це було справжнє нагромадження яскравих упаковок, вкладених одна в іншу. Я витратив багато часу, щоб їх зробити. Вийшло відмінно: папір переливалася всіма барвами, стрічки закручувалося в красиві кільця ... Всередину я нічого не поклав. Там було порожньо. Мені здається, вона зрозуміла, що так я хотів висловити свою любов, почуття настільки нематеріальне, що «подарувати» його по-іншому було неможливо ».

«Такий незвичайний подарунок міг здатися жорстоким, - аналізує Інна Хамітова, - спантеличити, розладнати. Але, якщо жінка правильно розшифрувала послання, вона дійсно могла бути зачарована. Адже як ще подарувати нематеріальне (любов, ніжність, радість)? »

Зазвичай упаковка - це все-таки доповнення, спосіб надати більше чарівності предмету, який знаходиться всередині. Вона може підвищити його «статус» і розповісти одержувачу про наше бажання якось відрізнити його, виділити серед інших, показати, що він особливий для нас, що ми не просто виконуємо формальність, вручаючи йому свій дар.

40-річна Ліза розповідає, що почала ретельно упаковувати подарунки в пику матері, яка завжди використовувала стару папір, що залишилася від минулих свят. «Пам'ятаю, що у всіх все було однакове і негарне, недбале, і мені це не подобалося. І я придумала - одного разу спакувала кожен подарунок в газетну сторінку, де був відповідний за змістом заголовок. З тих пір я часто користуюся цією ідеєю. Збираю протягом року сторінки, міркую, прикидаю. Так, мені подобається цим займатися! »

Кому довірити скотч і ножиці?

Красива, дорога упаковка може викликати незручність і навіть роздратування. Здається, що відповісти на шикарний подарунок ми повинні тим же, але при цьому не відчуваємо в собі ні ресурсів, ні можливостей, ні талантів. У цьому випадку варто довірити справу професіоналам. Їх легко знайти в великих магазинах в спеціальних відділах. Повірте, справа варта того! «Ми стаємо дорослими, перестаємо вірити в чудеса: все передбачувано, таємниці більше немає, - каже психоаналітик Світлана Федорова. - Можливо, упаковка подарунків стане однією з дрібниць, що дозволяють повернути відчуття чарівництва, знову опинитися в дитинстві, пограти в хованки, загортаючи, «маскуючи» подарунок ». А на зміну незручності прийде впевненість в собі і новорічний настрій

творчий діалог

Хто отримує більше задоволення: той, хто загортає, або той, хто розгортає? «Упаковуючи, ми радіємо, що робимо щось своїми руками, а також фантазуємо про реакцію людини, який отримає наше твір, - розповідає психоаналітичний психотерапевт Світлана Федорова. - Нам може подобатися і те, що людина отримає як ніби два подарунки ». Для Лізи кожен з її близьких - особливий; вона заздалегідь продумує упаковку, шукає найточніші (саме для цієї людини) слова. У цьому пошуку проявляється і вона сама: риси її характеру (перфекционистка, любить все зробити абсолютно), професійне задоволення (вона журналістка) і навіть її політичні погляди (заголовки завжди мають підтекст). А ось 28-річна Марина грає на розмаїтті фактур пакувальних матеріалів. «В залежності від того, кому я хочу піднести подарунок, я вибираю шовковий папір, крафт, блискучу, матову або глянсову ... - розповідає вона. - Вибір ніколи не буває випадковим. Для чоловіка, наприклад, я шукаю що-небудь з перебором - занадто товсту або занадто тонкий папір, дуже яскраву або абсолютно білу. Ця людина нічого не робить наполовину, завжди йде до кінця і вважає за краще надмірність посередності. Я знаходжу упаковку під стать його крайнощів. Цей ритуал перетворився на своєрідну гру між нами: він не витримує і за кілька днів до свята завжди запитує, сміючись, що я ще такого придумала ... »

Знаки любові та уваги

Зовнішній вигляд подарунка не менш важливий, ніж його вміст. «Продумано упакований, він може доставити більше задоволення, ніж дорогий подарунок, упакований абияк», - коментує Інна Хамітова. Чим більше уваги ми приділили оформленню, тим сильніше наша прихильність до адресата ». Своїми діями ми ясно даємо йому зрозуміти, що хотіли присвятити йому свого часу, відкрито визнаємо: «Я хочу принести тобі задоволення і не соромлюся цього». Ми ставимо маленький спектакль, по-режисерськи вибудовуємо вручення подарунка, намагаючись викликати у одержувача захват відкриття.

Дивитися, як відкривають подарунки, - особливе задоволення. Це таємничий момент з дитинства, який несвідомо ми хотіли б знову пережити. Адже ми пам'ятаємо, як тремтіли від нетерпіння, розриваючи упаковку, щоб нарешті побачити! «Більшість людей радіють красиво упакованим подарункам: хтось акуратно розкриває упаковку, намагаючись не пошкодити її, хтось пристрасно розриває, щоб швидше дістатися до подарунка, це залежить від характеру, - міркує Світлана Федорова. - Втім, деякі не люблять упаковані подарунки, як не люблять сентиментальностей, - можливо, тому що не звикли, щоб про них дбали. Або вони просто розучилися дивуватися ».

45-річна Ольга, отримавши на корпоративній вечірці гарний подарунок від Діда Мороза, розплакалася: «Мені давно ніхто не дарував такої краси ... Тільки мама. В дитинстві". Спогади дитинства викликають дуже сильні емоції, тому що вони повідомляють нам важливу інформацію: не тільки Дід Мороз, а й я сам існую, про мене подбали, я важливий, я є, я хороший! Так що відкиньте сумніви, якщо вони ще залишилися, і беріть в руки папір і ножиці. Тоді святковий настрій швидше прийде в ваш будинок. «Щоб відчути атмосферу чарівництва, досить включитися в підготовку до нього, - каже етнолог Еммануель Лаллеман (Emmanuelle Lallement). - Коли ми самі вигадуємо, готуємо і пакуємо подарунок, це означає, що ми хочемо по-справжньому бути присутнім в ньому, вкладаємо в нього себе і взагалі цінуємо той особливий вид комунікації, яким є вручення подарунка ... »Напевно, тому після свята багато хто з нас пам'ятають не стільки подарунки, скільки упаковки. І кількість випитого тут ні при чому.

* А. Толстой «Дитинство Микити» (Енас-книга, 2014 року)

Читайте також благо дарування А як виникла традиція?
Навіщо ми це робимо?
Про що говорять красиві упаковки?
Адже як ще подарувати нематеріальне (любов, ніжність, радість)?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: