Статьи

Пластик: 15 способів, як скоротити його споживання

  1. Відмовтеся від соломинок
  2. Багаторазові пляшки для води
  3. Ні - пластиковим пакетам для покупок
  4. Багаторазові гуртки для кави
  5. Багаторазові контейнери для take-away
  6. сірники
  7. Відмовтеся від пластикового посуду
  8. Якщо ви снідаєте пластівцями ...
  9. Купуйте їжу правильно
  10. Молоко від молочника
  11. Неупаковані чистячі засоби і косметика
  12. біорозкладані пакети
  13. Ні - мікробусінкам
  14. підписати петицію
  15. Волонтерська робота

Сьогодні ми оточені пластиком

Сьогодні ми оточені пластиком. Їжа, продукти гігієни в нього упаковані. Автомобіль, комп'ютер, мобільник з нього зроблені. І ви, можливо, навіть їсте його, якщо любите жувальну гумку. Пластик зручний, простий у виготовленні, гарний і зберігає свіжість наших продуктів. Він чудовий - поки не усвідомлюєш, що після того, як він виконав свою функцію, від нього практично неможливо позбутися.

Нам часто пишуть на упаковці, що цей пластик буде перероблений. Але це не означає, що пластмасову пляшку з-під молока можна перетворити в таку ж пляшку. Найчастіше її можна перетворити тільки в пластикове колоду, яке подальшій переробці не підлягає. З 50-х років, коли ця група матеріалів почала свою переможну ходу по планеті, було вироблено 8,3 мільярда тонн пластику. Якщо цей рух не зупинити, до 2050 року ця цифра досягне 34 мільярди тонн.

І весь пластик, яка не спалений (в кінці-кінців, він же робиться з нафти!), Весь без винятку шматочка, не дівається нікуди, не розкладається. Свій земний шлях він дуже часто закінчує в світовому океані. Близько 100 тисяч морських мешканців і близько мільйона морських птахів щорічно вмирають від пластику, який вони проковтнули. Плімутську університет в 2016 році опублікував дослідження, в якому говориться, що третина риби, виловленої в Сполученому Королівстві, містить мікрочастинки пластику, і що такими темпами до 2050 року в океані буде більше пластика, ніж риби. Тобто те, що ми викинули в сміття, повертається назад в нашу ж харчовий ланцюжок.

З 50-х років планета справила 8,3 мільярда тонн пластику. Якщо ситуацію не змінити, то до 2050 року буде вироблено 34 мільярди тонн: в океані буде більше пластика, ніж риби.

Якщо ситуацію не змінити, то до 2050 року буде вироблено 34 мільярди тонн: в океані буде більше пластика, ніж риби

Що ж робити? Як можна радикально скоротити споживання пластика, особливо такого, який зовсім не піддається переробці? Нижче ми перераховуємо кілька простих дій, які може виконувати кожен.

Відмовтеся від соломинок

Відмовтеся від соломинки для напою. Попередьте офіціантку, бармена, співробітників Макавто і інших Drive-Thru, що вам вона не потрібна. Поговоріть з барменом в вашому місцевому пабі або барі, запропонуйте йому не класти соломинку в напій за замовчуванням, залишивши це на розсуд клієнта. Розкажіть про існування альтернативного рішення - соломинок з бамбука, наприклад.

Багаторазові пляшки для води

Використовуйте пляшку для води багаторазово, не купуйте кожен раз нову. Просто перелийте з великої пляшки в маленьку стільки води, скільки вам потрібно в дорогу. Ще краще - взагалі відмовтеся від пляшкової води, беріть з собою воду з-під крана. У Великобританії майже всюди можна пити без додаткового очищення воду з-під крана, і вона буде так само насичена мінералами, як покупна. Британці за рік викидають 35 мільйонів пластикових пляшок і стільки ж кришечок від них. Подумайте: якщо ви перестанете купувати щодня пляшку води вартістю 80 пенсів, ви заощадите £ 23,20 в місяць або £ 292 в рік.
З березня цього року в Costa Coffee та Premier Inn з'являться точки, де можна буде наповнити свою пляшку водою безкоштовно; і вже зараз це можна зробити в кожному пабі. Досвідчені мандрівники приносять з собою порожню пляшку в аеропорт: фонтанчики з питною водою, де її можна заново наповнити, є на вході в усі туалети лондонських аеропортів після проходу через сек'юріті.
ось тут можна знайти точки з безкоштовною питною водою неподалік від того місця, де ви знаходитесь: (там є безкоштовний додаток для телефону).

Ні - пластиковим пакетам для покупок

Відмовтеся від одноразових пластикових пакетів для покупок. Близько 500 років пройде до того, як цей пакет розкладеться, якщо його просто викинути. Ходіть в магазин з багаторазової сумкою, і краще не з нейлону або Полістер (бо це теж пластик), а з бавовни.

Багаторазові гуртки для кави

Не зупиняйтеся на цьому - візьміть з собою в кав'ярню багаторазову кухоль для кави на винос. Середній службовець великого міста випиває близько 500 порцій кави в рік, і в основному з склянок, зроблених із застосуванням пластику. Щорічно в Сполученому Королівстві викидається 2,5 мільярда одноразових кавових стаканчиків, з яких переробляється менше, ніж один з 400. Деякі англійські кафе навіть дають невелику знижку, якщо ви просите налити в кухлик кави.

Багаторазові контейнери для take-away

Йдете за take-away в ресторан? Візьміть з собою багаторазові контейнери. Абсолютна більшість ресторанів не стане заперечувати проти того, щоб покласти їжу в принесену вами тару. Те ж саме із залишками їжі, яку ви хочете забрати з собою після вечері в ресторані. Упакуйте свій ланч будинку самі в такій же контейнер. Замовляючи піцу, попросіть не класти вовнуть коробки «цю маленьку біленьку пластмасову штучку» - вони відмінно зрозуміють, що ви мали на увазі.

сірники

Відмовтеся від одноразових пластикових запальничок, використовуйте замість них дерев'яні сірники. Використовуйте сірники з намотаною на них ваткою - вони виконають ту ж функцію нітрохи не гірше, ніж пластикова паличка з такими ж ватками. Те ж саме з бритвами - використовуйте бритву зі змінними металевими лезами замість пластикових одноразових. Не викидайте стару зубну щітку - вона вам ще відмінно послужить для чищення різних предметів, біжутерії і так далі.

Відмовтеся від пластикового посуду

Відмовтеся від одноразового пластикового посуду. В кінці-кінців помити кілька тарілок, склянок і приладів в наш час - не така вже й важка задача, а виглядають вони набагато красивіше одноразових, які не піддаються переробці.

Якщо ви снідаєте пластівцями ...

Якщо ви снідаєте пластівцями - не викидайте у сміття внутрішній пластиковий пакет, коли він звільниться. Його можна використовувати для упаковки вашого бутерброда або покласти в "ресайклінг" контейнер в магазинах Sainsbury's. У них же, до речі, складають і непотрібні пластикові пакети для покупок. У деяких магазинах Теско в контейнери для переробки непотрібних пакетів можна також класти і використану плівку для загортання продуктів.

Купуйте їжу правильно

При покупці продуктів, і особливо овочів і фруктів, віддайте перевагу лежачим розсипом, а не упакованим в пластик. Тут ви можете вручну вибрати кожне яблуко або апельсин, а не брати те, що вам заздалегідь поклали і упакували. Те ж саме з хлібом. Свіжовипечений лежить без упаковки, а в целофані - хліб не першої свіжості, може бути, і не сьогоднішній. Купіть свежеотрезанний шматок м'яса у м'ясника, рибу - у рибника, сир - у продавця сиру і покладіть куплене в принесений з собою контейнер. Помітьте контейнери для сирих риби і м'яса, і завжди використовуйте їх тільки для цих продуктів.

У крамницях фрукти і ягоди часто продають насипаними в пластикові контейнери з дірочками на дні - так їх легше відміряти без зважування. Пересипьте їхнього будинку в багаторазові контейнери, а куплені поверніть крамаря при наступному візиті до нього. Він тільки скаже вам «спасибі» за це, тому що ці контейнери йому доводиться купувати.

Молоко від молочника

Майже на всій території Британії, включаючи Лондон, молочники доставляють ночами молоко в скляних пляшках, забираючи при цьому чисті порожні. Відмовтеся від супермаркетовскую, упакованих в пластик, і ви ніколи про це не пошкодуєте: це зовсім інше за смаком молоко, це чарівні пляшки і це абсолютно інший настрій вранці, коли ви відкриваєте двері і бачите цю красу на порозі свого будинку. ось тут можна знайти собі молочника, який доставляє в ваш район.

Неупаковані чистячі засоби і косметика

Описуючи можливості скоротити споживання пластика, в які тепер пакують продукти для прання, прибирання приміщень і так далі, багато спеціалізовані сайти пропонують не тільки вибирати ті, що упаковані в картон, але і повернутися до старовинними методами роботи по дому. Харчова сода і оцет - відмінні засоби для чищення поверхонь, посуду та миття вікон. Деякі сучасні мережі - наприклад, Lush - продають неупаковані вихідні матеріали, які дозволяють виготовити в домашніх умовах дезодоранти, мило, креми та інші засоби гігієни. Зазвичай всі вони продаються в папері, і вам треба буде тільки інвестувати в баночку для зберігання виготовленої вами продукції, яка до того ж буде пахнути набагато смачніше, ніж заводська.
Ось це додаток дозволяє знайти найближче до вас місце, де можна купити неупаковані продукти для прання і миття, корм для домашніх тварин і просто продукти в свою тару, без додаткового пластика.

біорозкладані пакети

Якщо вам пощастило оселитися в лондонському районі Кенсінгтон і Челсі, районна управа буде безплатно постачати вас здатні біологічно руйнуватися помаранчевими пакетами для сміття, що підлягає утилізації. Якщо ви оселилися в інших місці, але хочете такі пакети, їх можна купити, причому не тільки для сміття, а й для перенесення продуктів, для заморозки льоду, для різного роду упаковки і для собачих екскрементів. Останні продаються в мережі Pets at Home і в багатьох інших.

Ні - мікробусінкам

Хороша новина: з 2018 року британський уряд забороняє продаж кремів з мікробусінкамі з поліетилену і поліпропілену. Вони використовуються в багатьох скрабах для обличчя і тіла і в отбеливающей зубній пасті. Потім ці мікрочастинки пластику змиваються водою і потрапляють в річки, моря і океани, де їх проковтує риба. Поки на полицях магазинів залишається старий товар, читайте уважно етикетку: хороші скраби робляться на основі натуральних продуктів - абрикосових кісточок і шкірки кокоса. ось тут можна знайти рецепт, як зробити скраб з натуральних інгредієнтів самому в домашніх умовах.

підписати петицію

Включився в боротьбу - підпиши петицію! Британське рух «Серфінгісти проти нечистот» (Surfers Against Sewage, SAS) ведуть збір підписів під петицією з вимогою, щоб уряд запровадив систему депозиту за покупку будь-якого напою в пластиковій пляшці або контейнері. Депозит можна буде отримати назад, здавши назад порожню пляшку або контейнер на спеціальній станції прямо в супермаркеті. Петицію можна підписати тут , І зараз під нею вже близько 240 тисяч підписів, а Шотландія вже ввела у себе цю систему.

Серфінгісти, чиє захоплення спортом пов'язане з лінією узбережжя і пряжі, ведуть гучну кампанію, яка включає в себе елементи троллінгу виробника товарів, пластикова упаковка від яких знайдена на пляжі: учасникам пропонується сфотографувати цей елемент забруднення навколишнього середовища і розмістити фото в соцмережах з закликом до виробника товару пролобіювати петицію. У минулому році до них приєдналися компанії Coca-Colа і Suez - головний переробник сміття в Британії, їх підтримують медіаресурси Sky і Daily Mail. До кампанії також приєдналися рітейлери Co-op і Iceland. Подібні схеми успішно працюють у багатьох країнах Європи і в Австралії.

Волонтерська робота

Ще одним елементом кампанії серфінгістів є заходи з очищення пляжів від сміття. У 2017 році у Великій Весняної Чистці взяли участь 17 тисяч волонтерів, які зібрали понад 55 тонн сміття, в основному пластика, на 457 британських пляжах - це приблизно третина всіх пляжів країни. Сміття, зібране на пляжах, іноді повертають виробникові з листом, в якому йому пропонують прийняти на себе відповідальність за використання пластику і зменшити його. Цей елемент кампанії називається «Поверни винуватцю» (Return to Offender). ось тут можна приєднатися на цей рік і навіть зібрати волонтерів для очищення свого найближчого пляжу.

Що ж робити?
Як можна радикально скоротити споживання пластика, особливо такого, який зовсім не піддається переробці?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: