Статьи

Харчування після хіміотерапії

  1. Білкова і молочна групи продуктів харчування

Сайт надає довідкову інформацію виключно для ознайомлення. Діагностику та лікування захворювань потрібно проходити під наглядом фахівця. У всіх препаратів є протипоказання. Консультація фахівця обов'язкова!

Правильне харчування грає в житті кожної людини дуже важливу роль. Давайте згадаємо - дуже часто при наявності того чи іншого захворювання лікарі радять нам дотримуватися ту чи іншу дієту . Будь-яка дієта грунтується на споживанні тих продуктів харчування, які потрібні людському організму саме в той період його життя. Дану статтю медколлегія tiensmed.ru (www.tiensmed.ru) вирішила присвятити харчування після хіміотерапії . Чому ми вирішили озвучити саме цю тему? Та тому що практично завжди хіміотерапія негативно впливає на всі органи шлунково-кишкового тракту . В результаті - людина вже не може нормально харчуватися. Його харчування, як під час, так і після курсів хіміотерапії, має бути правильним. Яким саме, Ви дізнаєтесь прямо зараз.
Якщо Ви піддалися лікуванню хіміотерапією, і у Вас немає в наявності жодного захворювання шлунково-кишкового тракту, тоді пора переключиться на дієту. Ваша дієта після хіміотерапії повинна включати в себе продукти харчування чотирьох груп, а саме: білкової, молочної, хлібно-круп'яної і фруктово-овочевий. Запам'ятайте, кожен день Вам потрібно їсти продукти всіх перерахованих вище груп. Перерахуємо продукти, які входять в дані групи. Так Вам буде набагато легше зорієнтуватися у виборі необхідного для Вас харчування.

Білкова і молочна групи продуктів харчування


Квасоля, горох, горіхи, яйця, соєві продукти, риба, м'ясо, птиця, печінка - це продукти харчування білкової групи. До складу всіх перерахованих вище продуктів входить не тільки велика кількість білка, але ще вітаміни групи В і залізо. Намагайтеся споживати їжу багату білком як мінімум два рази на день. Якщо говорити про молочній групі, то в її склад входять такі молочні продукти як: кефір, свіжа кисле молоко, ряжанка, йогурти, сир, молоко, масло, сир і так далі. Всі ці продукти харчування збагачені вітамінами, кальцієм і білком. Молочні продукти також потрібно їсти двічі на день.

Фруктово-овочева група


Фруктово-овочева група включає в себе всі овочі і фрукти в сирому, сушеному або відвареному вигляді. Овочі і фрукти можна їсти протягом усього дня. Намагайтеся їсти якомога більше грейпфрутів, апельсинів, мандаринів, яблук та інших фруктів, в складі яких є велика кількість вітаміну С. Якщо говорити про овочі, то це повинні бути кабачки, буряк, морква, баклажани, капуста, солодкий перець та інші. Не забувайте про корисність свіжоприготовлених овочевих і фруктових соків. Особливий упор потрібно зробити на зелень. Їжте якомога більше кропу, петрушки, селери, зеленої цибулі і часнику.

Хлібно-круп'яна група


У хлібно-круп'яної групи входять зернові та круп'яні продукти, а також хліб. Найчастіше їжте гречану кашу. Саме вона вважається найкориснішою. Також можна зварити толокно, вівсянку, манку, ячну або рисову крупи. Дані продукти харчування збагачені вуглеводами і вітаміном В1.

Інші важливі продукти. Від чого слід відмовитися?


Дуже важливо відразу ж після курсу хіміотерапії ввести в свій раціон харчування морепродукти. Намагайтеся їсти не менше двохсот грам таких продуктів в день. Досить важливе місце в харчуванні після хіміотерапії займає і рослинне масло. Його має бути не менше двох столових ложок в день. Візьміть в рівній кількості горіхи, мед, родзинки, алое і все це змішайте. Отриману суміш приймайте по одній столовій ложці перед кожним прийомом їжі. Ні в якому разі не їжте жирну і смажену їжу. Також потрібно повністю відмовитися від прийому будь-яких спиртних напоїв.
Пам'ятайте про те, що харчування після хіміотерапії може включати в себе і застосування спеціальних БАД (Біологічно активних добавок). Застосовуючи їх, Ви зможете збагатити свій організм настільки корисними для нього білками , вуглеводами , вітамінами і мінералами.
Строго дотримуйтесь правил харчування після хіміотерапії. Тільки таким чином Ви зможете набагато швидше позбутися від її наслідків, при цьому, нормализовав роботу всіх систем і органів Вашого організму.


Автор: Пашков М.К. Координатор проекту по контенту.

УВАГА!
Інформація, розміщена на нашому сайті, є довідковою або популярною і надається тільки медичним фахівцям для обговорення. Призначення лікарських засобів повинно проводитися тільки кваліфікованим фахівцем, на підставі історії хвороби і результатів діагностики.Чому ми вирішили озвучити саме цю тему?
Від чого слід відмовитися?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: