Статьи

Погодні умови або коли не треба йти на риболовлю на коропа.

Ми всі прекрасно знаємо, наскільки може бути мінлива погода. В один день занадто жарко, і риба плаває у верхніх шарах води, але не харчується. А в інший день вітряно і похмуро, здається, що буде відмінний клювання, але немає ніяких ознак риби! Тому дуже легко заплутатися з вибором кращої погоди для лову коропа .
На коропа, як і на всіх інших водних мешканців в тій чи іншій мірі будуть впливати такі погодні умови, як температура, напрям вітру, його сила, атмосферний тиск і концентрація кисню у воді. У сукупності всі ці умови вплинуть як на місце розташування коропа, так і на те, як і де короп буде харчуватися. Раптова зміна погоди може сильно вплинути на харчування коропа, і нам, можливо доведеться шукати нові місця, куди він вирушить в пошуках їжі.
Давайте розглянемо деякі погодні умови докладніше.


вітер



Однією з ознак погоди, про який знають, напевно, все рибалки, є вітер. Напрямок вітру може надавати великий вплив на вибір місця, де ми будемо ловити коропа, а іноді і наскільки далеко від берега ми будемо закидати свої оснащення. Можливо, ви часто чули, що краще за все риба бере насадку при західному або південно-західному вітрі. Південно-західний вітер приносить тепле повітря, що добре позначається на харчуванні коропа. Північний або Східний вітер в основному приносить тільки холодне повітря. Ще стара приказка говорить:
«Коли вітер дме з Заходу, риба клює найкраще. Коли вітер дме зі Сходу, риба клює гірше за все! »
Сила вітру також важлива. Давно помічено, чим сильніше дме вітер, тим краще короп харчується. Сильніші пориви вітру сприяють збільшенню кількості корму у навітряного берега. Це одна з причин, чому ловля риби на місці, де вітер дме вам в обличчя, буде більш продуктивна. Я чув таку думку, що при сильному вітрі, виникає протилежне напрямку вітру течія, яка буде виносити з собою частинки корму. Мені здається, що такий перебіг (навіть якщо воно виникає) не зможе далеко від берега віднести частки. Є багато особливостей водойми, таких як водорості, камені, перепади глибин, і т.д., які допоможуть утримати частинки їжі в прибережній зоні.
Я також читав, що в жарку погоду сильний вітер може відштовхнути термоклин ближче до дна. Оскільки короп часто слід за більш теплими шарами води, які сильний вітер допоможе опустити ближче до дна, то і короп відправитися на дно, де його чекають наші приманки.

температура

температура


Я думаю, що найбільший вплив на харчування коропа надає температура води. Короп починає харчуватися при температурі води рівній 7С, а оптимальною температурою для харчування є 20-28С. Якщо температура води знижується, риба починає шукати більш теплі шари води, або добре прогрівається мілководді. З цієї причини дізнатися місце розташування риби - ймовірно найважливіше завдання при ловлі коропа, особливо в холодну пору року.
Температура повітря і води дуже впливає на місце розташування і можливе годування коропа. Температура повітря надає певний вплив на температуру води, з цього випливає, що вони пов'язані між собою і в деякій мірі температура повітря також може впливати на поведінку коропа. Якщо погода зміниться і раптово похолодає, то це не обов'язково означає, що температура води негайно знизиться. Температура повітря повинна залишатися низькою хоча б протягом декількох днів, щоб і температура води початку знижуватися. Тому, чим глибше водоймище, тим довше температура води в ньому буде змінюватися.
Карпи дуже люблять тепло, це пояснює, чому вони завжди шукають більш теплі шари води у водоймі. Шари більше теплої води присутні в більшості озер, особливо в глибоких. Глибини, на яких розташовуються ці тепліші шари, змінюються і залежать від глибини водойми і температури повітря. Дрібні затоки і прибережні зони часто позбавлені цих теплих шарів, але якщо з'явиться сонце, вони прогріються набагато швидше, ніж інші частини водойми. Тому, в холодний зимовий ранок коропа часто можна зустріти в мілководних областях водойми, які добре освітлюються і відповідно прогріваються сонячними променями, не дивлячись на те, що в самому водоймі можуть бути теплі шари води.

Атмосферний тиск.



Атмосферний тиск - важливий пункт, який необхідно враховувати, збираючись на коропову риболовлю. Зміна тиску повітря, спричинить за собою зміну рівня кисню у воді. Кисень необхідний Карпу для нормального функціонування, включаючи і пошук їжі. Якщо рівень кисню у воді низький, короп стає млявим і ледачим, він не може отримати достатньо енергії для пошуку їжі. Високий атмосферний тиск зазвичай буває в теплу пору року, коли немає достатньої кількості надходить в воду кисню, який замінить витрачений рибами, заводами і т.д. Низький атмосферний тиск часто означає вітер і дощ, які наповнять воду великою кількістю кисню. Це пояснює те, чому набагато краще ловити коропа в дні, коли тиск повітря низька. Я завжди намагаюся піти на риболовлю, коли атмосферний тиск знизиться, навіть якщо доведеться ловити коропа під проливним дощем. Я думаю, що можна трохи вимкнути і померзнути, заради гарного шансу спіймати великого коропа. Чекайте, коли атмосферний тиск опуститься нижче 750 мм. рт. ст, оскільки воно буде низьким. Тиск вище 770 мм. рт. ст вважається високим. Проблема з сьогоднішнім кліматом в Великобританії полягає в тому (як мені здається), що високий атмосферний тиск часто зберігається і в дощові дні!
Атмосферний тиск, в кінцевому рахунку, впливає на глибину, на якій буде перебувати короп. Якось я почув від відомого, авторитетного карпятники, що короп при високому атмосферному тиску піднімається в більш високі шари водойми, виходить на менші глибини, а в періоди низького тиску навпаки спрямовується на дно, на великі глибини. Це дуже важливий висновок, адже воно дає нам загальне уявлення про розташування коропа перш, ніж вибрати місце на березі водойми. Але багато карпятники не замислюються про те, на якій глибині в даний момент знаходиться короп. Я бачив рибалок, які ловили на донні Бойл на великій глибині, в спекотні літні дні, коли атмосферний тиск дуже високий, а після задавалися питанням, чому у них не клює. У деяких, правда, про всяк випадок було закинуто одне вудилище з поверхневою принадою. У даній ситуації я думаю, найкраща тактика була б закинути дві оснастки на різні, невеликі глибини, а останню з поверхневою принадою. Якщо ми зможемо зрозуміти, чому і коли короп знаходиться в тій чи іншій частині водойми, тоді ми зможемо вибрати необхідну тактику, щоб досягти кращого результату.
На закінчення.
Найважливіша річ, яку ви повинні пам'ятати завжди - всі перераховані вище умови взаємопов'язані, і вітер, і атмосферний тиск, і температура води і повітря, і вміст кисню в воді. Однак, я думаю незалежно від того, наскільки б хороша для лову коропа була погода

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: