Статьи

Який фарбою краще фарбувати дерев'яні вікна?

  1. Огляд перед роботою
  2. комплект інструментів
  3. Підготовка віконної конструкції перед нанесенням фарбувальної основи
  4. фарбування

Якийсь час назад був величезний попит на пластикові вікна і людина не задавався питанням: «Що мені зробити зі старими?». Зазвичай їх замінювали вікнами ПВХ. Так, саме їх почали використовувати всюди: в квартирах, будинках, на дачі. У наш час мода на пластик закінчилася і повернулася минула технологія.

Зараз все частіше стали використовувати природний матеріал і дерево повернулося в наш побут. Деревину стали використовувати всюди: в оздобленні фасадів, інтер'єрів, виробництві дверей, сходів і вікон.

За рахунок унікальної текстури дерева можна створити цікавий дизайн віконних рам, та й виглядають вони набагато багатше і більш представницьким. Щоб зробити заміну рам необхідно оцінити стару установку, так як дерево довговічний матеріал. Може бути, вікна просто оновити і зробити їх як новенькі? Як же здійснюється фарбування старих дерев'яних вікон?

Потрібно діяти в кілька етапів:

  • провести діагностику конструкції на зношеність;
  • визначиться з необхідними інструментами;
  • позбутися від старої фарби;
  • обробити деревину;
  • пофарбувати в бажаний колір;
  • визначити вартість фарбування дерев'яних вікон.

Огляд перед роботою

Для того, щоб почати фарбування вікна необхідно провести огляд і виявити наскільки рама зіпсована. Пофарбувати нову дерев'яну раму можна без проблем, а для реконструкції старої потрібно чимало сил, часу і коштів. Потрібно очистити раму від облупилася покриття, зашпаклювати ямки, щілини, отгнівшие місця і обробити просоченням перед фарбуванням.

комплект інструментів

Для позбавлення від старого покриття в таких випадках вдаються до механічних і технічних прийомів.

До механічних прийомів відносяться:

  • розчинники;
  • змивки.

Будівельний фен

А до технічних:

  • будівельний фен, скребки, ножі;
  • шпателі різних розмірів;
  • шпаклівка , Цвяхи, штапики;
  • шліфувальна машина і наждакові паперу різної зернистості;
  • грунтова суміш для деревини, фарбувальний матеріал на вибір.

Підготовка віконної конструкції перед нанесенням фарбувальної основи

Як фарбувати дерев'яні вікна з облупленою фарбою? Підходимо до цього питання в кілька етапів .

Обов'язково вибирайте відповідні погодні умови для монтажних робіт. Зайва вологість і виснажлива спека ні до чого. Для зручної реставрації рами краще зняти її і поставити в горизонтальне положення.

Прибрати старе покриття можна за допомогою будівельного фена. Під дією гарячого повітря барвна основа плавиться і шарами відходить від поверхні. За допомогою шпателя відійшов шар прибирається.

Зняття старої фарби

Важливо спрямовувати шпатель вздовж волокон дерева, щоб уникнути псування матеріалу. У місцях, де позбутися залишків буде важче, можна скористатися змивом або спеціальним розчинником. При нанесенні спеціальної рідини в недоступних місцях вичікуємо близько 30 хвилин. І за допомогою шпателя або ножа акуратно прибираємо розчинилися залишки.

Наступний етап - вирівнюємо поверхню, замазуємо тріщини і місця, прогнилі від часу і природних умов, шпаклівкою. Якщо дефекти досить глибокі, необхідно нанести її в кілька етапів. Від старих штапиков потрібно позбутися, адже це найбільш уразливі частини вікна. Шліфуємо раму до рівної і гладкої поверхні. Для полірування беремо шліфувальну машину і наждачний папір з різними зерновими покриттями: велику і дрібну.

Це дуже важливо! У грунтових сумішах присутні знезаражувальні речовини або антисептик, який перешкоджає розвитку різноманітних бактерій. Грунтовка обволікає об'єкт плівкою, за допомогою якої ідеально лягає будь барвник. Грунтові суміші подовжують життя вікон в рази.

Останній етап полірування закінчується дрібнозернистої папером. Конструкція готова, обробляємо грунтовкою.

фарбування

Операцію з ґрунтовкою закінчили, чекаємо повного висихання.

І, нарешті, найприємніший момент. Вибір кольору і фарбування. А який же фарбою краще пофарбувати дерев'яні вікна, адже вибір фарбувальних покриттів просто величезний?

Найважливіший момент - визначитися з бажаним відтінком. Але і це не найскладніше. Варто задуматися, якою фарбою краще фарбувати дерев'яні вікна, адже кожна по-своєму гарна. Для інтер'єрних робіт бажано вибирати менш шкідливі фарби, наприклад, акрилові. Вони створені на основі води і акрилатів, тому не виділяють шкідливих речовин і практично не мають запаху. За зносостійкості вони самі довготривалі, але швидковисихаючі на відміну від інших фарбувальних покриттів. Ідеальний колір зберігається на роки і не вимагає частого оновлення.

Процес фарбування дерев'яного вікна

Акрилове покриття діє як еластична плівка. Йому не страшні вологість, спека, різкі перепади температури. До того ж покриття є водовідштовхувальним. За безпеки воно гідно займає перше місце.

Для фарбування деревини відмінно підійдуть як зарубіжні, так і вітчизняні фарби від виробників:

  • Емаль Livna - акрилова біла. Наноситися по дереву, металу, пластику.
  • Новосибірськ - ідеально біла. Екологічно чистий матеріал, наноситься на будь-які поверхні. Може додаватися колір: Monycolor, NCS, RAL.
  • Емаль по дереву Rezolux Profi для зовнішніх і внутрішніх робіт. Водостійка і еластична, підлозі глянцева, повітропроникна, морозостійка. Висихає за 2 години.
  • Емаль по дереву, акрилова напівматова ВГТ ВД-АК-1179.

Для фарбування віконних рам, як говорилося вище, вибираємо день з гарною погодою тому, що фарбування здійснюється в кілька етапів:

  1. Перший раз промазуємо більш рідким шаром, для заповнення решти дефектів. Акрилову емаль на водній основі потрібно розбавляти спеціальною речовиною. Після висихання на дерев'яній поверхні вона набуває такого ж плівковий ефект.
  2. Другий шар необхідний для кращого фарбування і інтенсивного кольору.
  3. Закінчуємо роботу третім шаром.

Акрилову фарбу можна використовувати як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт.

Різноманіття вибору фарби для віконних рам

фарбування дерев'яних вікон зовні вимагає дещо іншого підходу, мінімум трьох шарів, з вичікують етапом фарбування, так як умови зовні набагато суворіше. З вуличної сторони віконні рами покривають олійною фарбою для зовнішніх робіт. Цей вид фарби спеціально створений для зовнішніх робіт, її основа - алкідна смола. Має різкуватий запах і середню зносостійкість. Сохне від 1 до 10 годин, в залежності від виробника. Термін служби до 7 років.

До цих видів робіт підходять такі фарбувальні матеріали:

  • Емаль «Дюфа Рітейл Глянц» (Düfa Retail GLANZ). Використовується для зовнішніх і внутрішніх робіт, захищає і прикрашає покриття будь-яких конструкцій.
  • Емаль «Дюфа Хохглянцлак» алкідна глянцева (Dufa Hochglanzlack), для вуличних та інтер'єрних робіт. Має різкуватий запах, глянцева, витримує різні погодні зміни, присутній ефект плівки.
  • «Тіккуріла Євро Міралкід 90» - високо глянсова алкідна емаль. Універсальна, відмінно підходить для дерева і металу. Масляна фарба виготовлена ​​з оліфи. Має їдкий запах, виділяє шкідливі пари, довго сохне, термін служби до 5 років.
  • 2043 Масло захисне для зовнішніх робіт з антисептиком Biofa. Застосовується для фасадів з дерева: огорожу, альтанки, меблі. Містить антисептик для позбавлення від цвілі і грибка. Час висихання -24 години.

Щоб придбати нові пластикові вікна потрібно: завмер, очікування виготовлення віконних рам, доставка і відповідно монтаж. Або вдосконалити вже існуючу конструкцію. Вирішувати вам.

Додаткова інформація по темі статті в цьому відео ролику.

Як же здійснюється фарбування старих дерев'яних вікон?
А який же фарбою краще пофарбувати дерев'яні вікна, адже вибір фарбувальних покриттів просто величезний?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: