Статьи

- Субкультура хіпі. Початок розвитку і сучасність

Субкультура хіпіі є однією з найбільш олдові і масових субкультур. Зародившись в Америці 60-х, на хвилі прискореного темпу народження і установок держави з планомірного розселенню зростаючих народних мас, з їх подальшим навчанням і працевлаштуванням, рух швидко знайшло собі послідовників, які не хотіли жити по стандартній ланцюжку - школа-університет-робота-сім'я -Купівля житла.

Війна у В'єтнамі ще більше посилили ідеологічні підвалини хіпі, народивши знамените: «Кохайтеся, а не війною». Вседозволеність, нудизм, вільна любов і проживання в комунах, з, майже що, загальною їжею і матеріальними цінностями - під ці гасла зібрався чимало послідовників.

Отже, рух хіпі почалося, перш за все, зі своєрідною релігії. Тут переплелося все: кришнаизм, буддизм, шаманізм і взагалі будь-які прояви, де були послаблення щодо вживання наркотичних речовин і міжстатевих відносин. Неправильно думати, що в тусовці хіппі тільки і займалися курінням травки і любов'ю.

Також вони влаштовували паради хіпі, активно висловлювали свої політичні погляди, влаштовуючи різні антиглобалістські акції і пікети біля будівель уряду, засуджуючи будь-які прояви військової агресії. Масштабні хіпі-фести були також подіями далеко не локального характеру - на них часто приходило до мільйона фанатів.

Характерний вигляд представника руху відомий навіть недосвідченим в субкультурах. Довговолосі або в дреди, напоказ погано одягнені люди з The Beatles, Pink Floyd, Led Zeppelin або новими хіпі-колективами в навушниках, неспішно пересуваються на мотоциклах або підтриманих авто, з хаератнікамі (стрічками) на волоссі і фенечками на руках.

Довговолосі або в дреди, напоказ погано одягнені люди з The Beatles, Pink Floyd, Led Zeppelin або новими хіпі-колективами в навушниках, неспішно пересуваються на мотоциклах або підтриманих авто, з хаератнікамі (стрічками) на волоссі і фенечками на руках

Класичним транспортом є знаменитий мікроавтобус від Вольксваген, який хіпі розфарбовують практично в усі кольори веселки, наліпив замість значка з WV відомий всьому світу значок хіпі у вигляді розсікають донизу натроє променя в колі.

Якщо ви зацікавилися цією субкультурою, і вам набридло працювати, щоб оплачувати кредити, то для вступу в хіпі вам нічого не потрібно робити - в даному русі раді будь-яким новим членам.

Працювати вам вже не доведеться, (у хіпі допускається працювати, тільки якщо робота - улюблена справа і приносить радість), ну а щоб добувати на прожиток собі і комуні, вам доведеться освоїти музичний інструмент і заробляти грою на ньому, або просто випрошувати і діставати невідомим чином «ништяки» - їжу, одяг і легкі наркотики.

Варто також перестати відноситься до когось вороже, все йому прощати, і ділитися практично всім майном. За все це у вас практично завжди буде весела компанія таких же як ви, гарантований безкоштовний дах, ну і їжа, якщо пощастить, а головне вечірки під психоделическую музику хоч кожен день.

Насправді, русі хіпі зараз зовсім не те, що було в 60-80-хх. Справжні цінності і ідеологія хіпі передбачає ведення аж ніяк нездорового способу життя, тому основні апологети вже давно померли.

Послідовники в СРСР і Росії були і є, однак по-справжньому, в лісах і полях на лоні природи живуть одиниці, і побачити хіпі можна тільки жителям великих міст, або приїхати на фестивалі (Порожні пагорби, Російська веселка). Знайти велику і відому комуну в Росії практично нереально, хоча в США і Європі їх маса . Так що в цьому, хіпі може цілком собі жити в упорядкованій квартирі, і надягати характерні картаті вбрання, джинси, хаератнікі і фенечки, тільки на тусовки і фести.

Так що в цьому, хіпі може цілком собі жити в упорядкованій квартирі, і надягати характерні картаті вбрання, джинси, хаератнікі і фенечки, тільки на тусовки і фести

В основному претензії залишилися ідеологів хіпі-руху 60-70-х до сучасних хіппі такі, що в даний час втрачена справжня ідеологія. Якщо на початку хіпі намагалися перевернути світ, змусить всіх відмовитися від засилля кредитної системи і воєн, то тепер хіпі просто розслабляються на так званих «вписку» і віддаються оргій на фестах, без будь-якої політичної складової і акцій протестів, аж ніяк не нехтуючи усіма тими благами держави, які вони повинні засуджувати.

Так що, безсумнівно, рух вже не те, що було раніше, однак залишилася багата культура, музика і неповторний стиль, який і зараз привертає до себе дуже багато прихильників і дав життя для багатьох інших субкультур теперішнього часу.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: