Статьи

Як все встигати з двома маленькими дітьми на руках?

Дар'я Федорова, мама вже трьох чудових доньок, автор безкоштовного відеокурсу для мам «Як я стала супермамою, роблячи три прості речі в день ...»

Коли у мене тільки народилася друга дочка, світ просто перевернувся Коли у мене тільки народилася друга дочка, світ просто перевернувся. Я не знала куди бігти, за що хапатися і як все встигати. На руках опинилися два кричущих маленьких дитини (у дочок різниця 1,5 рочки): то один вередує, то другий, то у одного зубки, то у другого животик болить ... Сама не висипаюся, все нашаровується, домашні справи робити ніколи. І на цьому тлі я почала дратуватися, зриватися на чоловіка, кричати на старшу дочку.

Все це я терпіла місяці два. Потім зрозуміла, що далі так не можна, і почала шукати інформацію, як же жити далі з двома маленькими дітьми. І натрапила на форум flylady, на якому знайшла перший принцип, який мені дуже сподобався, допоміг пережити той період і багато чому навчив.

Отже, перший принцип. Чи не зробити, а вдіяти. Тепер я ніколи не планую генеральне прибирання на кілька годин. Якщо у мене є 10-15 вільних хвилин, то я просто беру і, наприклад, мою підлоги. Або є 5 хвилинок - я помию раковину на кухні.

В результаті мені не доводиться себе змушувати. Уявіть: одна справа, коли тобі потрібні три години прибирати будинок, що робити зовсім не хочеться. І зовсім інша, коли між справою, просто переключитися з одного виду діяльності на іншу. П'ятнадцять хвилин в день пожертвувати на рутину, думаю, цілком можна. Тому тепер процес прибирання будинку у мене виглядає наступним чином. Припустимо в понеділок я мою підлоги, у вівторок витираю пил і мою всю сантехніку, в середу я протираю скла і розбираю гардероб, в четвер я стираю і розбираю дитячі речі. Загалом, все ось так розділене на дні тижня.

Другий принцип. Він теж мені дуже подобається і називається «зроби як-небудь» або «зроби погано». Допомагає позбутися від перфекціонізму.

Погодьтеся, краще зробити, ніж взагалі не зробити. Тому, коли мені дуже-дуже не хочеться чогось робити, я кажу собі: «Просто йди і зроби! І не важливо, як вийде, головне, щоб ти це зробила і про це забула ».

Наприклад, мені потрібно написати якусь статтю, але не пишеться. Начебто знаєш, що писати, але якось не виходить в даний момент. Я відкидаю всі свої очікування, який, на мою думку, повинна вийти стаття. Просто сідаю і пишу. Як вийшло, так вийшло. І тут же її публікую.

Особливо цей принцип, добре працює, коли справ дійсно багато: ти розумієш, що замислюватися, як ти зробив вже ніколи. Ти настільки прискорюється, що коли обертаєшся назад, розумієш, що насправді все зроблено досить добре, в прийнятній якості і замислюватися про це не треба. Навколишні абсолютно не помічають різниці між «досить добре» і «ідеально». Тому дуже вам рекомендую використовувати цей принцип.

Третій принцип. З маленькими дітьми, звичайно, завжди все дуже непередбачувано і часто трапляються аврали. Тому мені допомагає в цьому випадку принцип триразового планування. Т. е. Я пишу на день не один план, а три. Є план максимум - коли все йде добре. Є план - оптимум, той мінімум, який я зазвичай встигаю зробити протягом дня, якщо немає якихось непередбачених подій. І план мінімум - якщо аврал, то є одна-три справи, яке я в будь-якому випадку повинна сьогодні зробити. І тоді у мене немає відчуття, що я багато напланувала, але нічого не встигла.

Таким способом, я роблю план на день гнучким. І більш того, я ще більше спростила цю систему. Тепер просто записую три справи на день, я все решта - пишу під рискою. Є три справи, які треба зробити, а решта - якщо залишиться час і настрій. В результаті немає відчуття, що ти знову все не встигла. Увечері я з гордістю проставляється ці три галочки і ще парочку галочок в списку під рискою. І я розумію, що немає цього довгого списку, де поставлено всього три або всього чотири галочки. Тобто немає відчуття, що я виконала план лише на 20-30% і знову нічого не встигла. Довгий список, з якого я за день виконано три-чотири пункти, для мене подібний просто пострілу в мене саму. Це настільки боляче б'є по самооцінці, що я відмовилася від подібного планування. Відчуття, що я поставила невелику завдання, але я її зробила, більш комфортно, і тепер я лягаю спати зовсім з іншим настроєм і прокидаюся на наступний ранок з кращим настроєм, готова знову щось робити.

Четвертий принцип. Це повноцінний сонний відпочинок протягом дня. Тому що, якщо ви не будете висипатися, то ви постійно будете знаходиться в пригніченому настрої, у вас буде знижена працездатність. Ви не будете нічого встигати, тільки тому, що ваша психіка буде функціонувати в хромом, обрізаному режимі. Тому повноцінний сон для молодої мами, особливо якщо у неї кілька дітей, дуже важливий.

Ви повинні стежити за режимом сну і дозволяти собі спати стільки, скільки вам потрібно. Навіть вдень, коли діти сплять, і ви відчуваєте, що не виспалися, краще полежте і відпочиньте, поспіть разом з ними. Тоді після сну ви зробите свої справи швидше, ніж якби ходили як сонна муха цілий день.

До того ж без настрою ви не зможете займатися з дітьми. Вашим дітям потрібна бадьора, усміхнена, весела мама. Не просто мама, яка намагається щось пояснити, порахувати картки, почитати. А весела, радісна мама, якій ці заняття теж в задоволення.

П'ятий принцип. Намагайтеся оптимізувати рутину.

Що це означає? Здійснюйте мінімум рухів. Наприклад, той же процес збору на прогулянку з маленькими дітками - це циркову виставу: то один втік, то другий ... Тому у мене на поличці в певному шафі лежить повний набір одягу для виходу з дому. Я просто дістаю її звідти, кладу поруч з собою на диван, відловлювати одну дитину і швидко його одягаю. Потім точно також одягаю другого. Сама одягаюся за 3 хвилини і ми виходимо на прогулянку.

Коли повертаємося з прогулянки, перше що я роблю - знімаю з дітей одяг, мою їм руки, і кладу одяг знову на «прогулянкову» полку. Тому що якщо я буду кожну річ шукати в шафі по п'ять хвилин і після ганятися за дитиною, щоб її на нього одягнути, і потім так само з кожною наступною річчю, то я витрачу дуже багато часу і головне, нервів. Простіше всю прогулянкову одяг зберігати в одному місці і одягати на дитину все відразу.

Ще один приклад оптимізації рутини - прибирання будинку по днях тижня. Я ніколи не витрачаю на це вихідні або цілий день. Я розписую прибирання квартири по днях тижня блоками по 20-30 хвилин.

Є ще одна маленька хитрість, як оптимізувати прибирання, якщо зовсім немає часу або настрою її зараз робити. Наприклад, мені не хочеться мити раковину. Але я розумію, що мені хочеться, щоб було чисто на кухні, але ось настрої зараз її мити немає. Тоді я просто беру спеціальні серветки для раковин і плит і двома-трьома серветками протираю раковину або плиту. Вони настільки добре видаляють жирні плями, що для ефекту чистоти цього достатньо. Звичайно, він зберігається не так довго, як після чищення плити або раковини губкою зі спеціальним засобом, але на один день цього цілком вистачає.

Я дуже люблю робити це перед тим, як ми кудись їдемо. З ранку метушишся, збираєшся, все одно якісь крихти на плиті залишаються, і мити-то все вже колись. А так протер і коли повертаєшся, так приємно, що плита чиста.

Тому можна знайти вихід із самих безвихідних ситуацій, коли не хочеться нічого робити або зовсім ніколи. Ось це протирання раковини серветкою займає буквально 30 секунд. А раковина все одно блищить і відчуття у вас зовсім інші. Ви сповнені гордості за себе, що ви хороша господиня і у вас блищить раковина. 🙂

Далі буде…

PS Ще більше інформації про правильне планування дня мами Ви знайдете в безкоштовному видеокурсе «Як я стала супермамою, роблячи три прості речі в день ...»

Це буде Вам цікаво:

Що це означає?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: