Статьи

Краватка - візитна картка чоловіка. Історія краватки. Догляд за краваткою. Як вибрати краватку.

  1. Краватка - візитна картка чоловіка. Історія краватки. Догляд за краваткою. Як вибрати краватку....
  2. Прасування краватки.
  3. Виведення плям з краватки.
  4. Зберігання краватки.
  5. Як зав'язувати краватку.
  6. Як вибрати краватку.

Краватка - візитна картка чоловіка. Історія краватки. Догляд за краваткою. Як вибрати краватку.

,
,

У перекладі з німецького (Halstuch) значення слова «галстук» - «шийну хустку». І це зрозуміло, адже сучасний краватку і був колись звичайним шийним хусткою. Щось схоже на краватку, носили ще римські легіонери. Король Франції Луї XIV, який мав славу великим поціновувачем моди, свого часу, зацікавився шийними хустками римських легіонерів, коли воїни були представлені йому в 1660 році. Йому так сподобався цей аксесуар, що він став великим шанувальником шийних хусток, носив їх сам і наказав всьому двору теж використовувати цей атрибут гардероба. Потім мода на шийну хустку перемістилася до Великобританії. Минуло 150 років, і вже неможливо було уявити англійця, який би не носив шийну хустку.

І лише в середині дев'ятнадцятого століття, краватка став найбільш схожий на той, який зараз носять наші чоловіки. Згодом чоловічі костюми ставали більш суворими, що не химерними, що не привертають уваги, тому все більшого значення набував краватку, адже він був основним і єдиним доповненням до костюму. В цей же час навіть з'явилася спеціальна наука про те, як правильно зав'язувати краватку, були видані спеціальні підручники з цього приводу. Краватки в ту пору виготовлялися з таких матеріалів, як шовк, вовна, атлас і т.д. з нанесеними на них різноманітними візерунками. Дуже модним був спосіб зав'язування краватки, іменований байронівським, при цьому краватку більше нагадував шийну хустку, який зав'язувався на шиї не туго. Існували спеціальні краватки для похорону, як їх називали «трагічні краватки», вони завжди були чорного кольору. Краватка під назвою «Вальтер Скотт» виготовляли з тканини в клітинку. Для урочистих заходів існували краватки білого кольору, їх надягали зі смокінгом або фраком.

Йшов час і в моду входили всі нові і нові моделі краваток. Цікава історія походження краватки, який отримав назву «регат». Кажуть, що його придумав якийсь молодий спортсмен. Через економію часу він розрізав краватку ззаду, до однієї частини пришив петельку, а до іншої - гудзик. Ці краватки і зараз використовуються з форменим одягом. У шістдесятих роках минулого століття в моду увійшли вузькі шкіряні краватки і навіть в'язані, а в сімдесятих роках їм на зміну прийшли яскраві і широкі краватки.

Слідуючи моді, за весь час свого існування краватка зазнавала багато змін за формою, за кольором, по візерунку. Відомо, що ширина краватки повинна бути такою, щоб він гармоніював з коміром сорочки. У сімдесяті роки двадцятого століття можна було зустріти модників, які одягали краватки шириною приблизно тринадцяти сантиметрів. Сьогоднішній стандартний краватку має ширину 8,2 см, але допустимі і краватки шириною сім сантиметрів. У наш час популярними матеріалами для виготовлення краваток є шовк і жаккардова. Мода на краватки постійно змінюється, кожні десять років популярними стають все нові моделі, втім, іноді повертаються старі моделі краваток.

Як правильно доглядати за краваткою.

Краватка - річ примхлива і при неправильному догляді дуже швидко втрачає привабливий вигляд і залишиться тільки викинути його і купити новий. Щоб цього не сталося, необхідно знати і дотримуватися деяких правил.

    1. Після того, як ви зняли краватку, щоб ходив щоб на ньому не утворилися складки. З цієї ж причини краватку треба зберігати в підвішеному стані, бажано, на спеціальній вішалці для краваток.
    2. Якщо ви їдете в автомобілі, постарайтеся уникнути його тертя об ремінь безпеки, щоб тканина в цих місцях не потерлася.
    3. Якщо ви вирушили в поїздку, то укладайте краватку в чемодан в спеціальному мішечку.
    4. Шовкові краватки можна носити кожен день, так як шовк - примхливий матеріал і йому потрібен відпочинок.

Прасування краватки.

Краватки взагалі не гладять, так як після зіткнення з праскою, вони втрачають свою привабливість. Якщо на ньому утворилися помітні складки, просто скрутіть його в рулончик і залиште в такому вигляді на дванадцять годин. Буває, що це не допомогло повернути краватці пристойний вигляд і праска, все ж, потрібно, перед прасуванням вставте в краватку картонку, яка за формою буде повторювати його. Прямого контакту з праскою бути не повинно, тому гладити краватка треба через вологу марлю. Є ще одна маленька хитрість: якщо ви носите краватку часто і на ньому утворилися глибокі й помітні складки, повісьте його у ванній кімнаті. Випари від гарячої води здатні розгладити складки. Можна ще використовувати функцію відпарювання, яка є в сучасних прасках, при цьому краватку буде виглядати як новенький. Крім цього, зараз є у продажу невеликі відпарювачі, які цілком можна брати з собою в дорогу.

Виведення плям з краватки.

Ми вже говорили про те, що для виготовлення краваток використовуються різні тканини, і кожна з них по-різному реагує на плями, на деяких навіть маленьке плямочка дуже помітно. Звичайно, набагато краще було б, щоб плям на краватці не було взагалі. Для цього є затискачі і спеціальні кнопки, за допомогою яких краватку кріпиться до сорочки і ймовірність, що на нього потрапить їжа, зменшується. Якщо ви, все ж, забруднили краватку, то необхідно відразу ж вжити заходів. Наприклад, запрати краватку чистою водою, втім, якщо пляма жирне, то це не допоможе, такі плями треба відразу присипати тальком. Зрозуміло, що бувають ситуації, коли під рукою немає ні води, ні тальку, тоді вам залишається тільки скористатися послугами хімчистки. У США є навіть спеціальні хімчистки для краваток. У них розбирають краватку по частинах, вичищають тканину і збирають його назад. Перш ніж віддати краватку в хімчистку, поцікавтеся, яким способом вони чистять краватки.

Можливо, що послуги хімчистки коштуватимуть дорожче, ніж сам краватку, або у вас немає можливості відвідати хімчистку, тоді варто спробувати позбутися від плям самостійно.

    1. Якщо на краватку потрапив алкоголь, присипте пляму відразу ж сіллю, почекайте поки вона вбере в себе вологу, і після цього заперіть пляма чистою водою.
    2. Так само легко просто водою відпираються плями від різних газованих напоїв, що не містять алкоголю.
    3. Слід пам'ятати, що плями крові відпираються виключно холодною водою. Гаряча вода може зробити так, що кров просто прикипить до тканини.
    4. Якщо на краватці з'явилися плями від кави, чаю або шоколаду, то вони добре відпираються мильною водою.
    5. Складні для видалення плями - це плями від чорнила. Чоловіки часто носять ручку в нагрудній кишені, а ручки мають властивість протікати. Як відомо, чорнило мають різний хімічний склад, тому і способи позбавлення від таких плям, різні. Добре, якщо в цей момент у вас виявився плямовивідник, просто змочіть пляма водою і нанесіть на нього трохи пятновиводящих складу. Якщо ж ні, то спробуйте використовувати сік лимона.
    6. Плями від губної помади виводяться засобом для виведення плям, а потім застіривать мильною водою.

Зберігання краватки.

Щоб ваш краватку якомога довше зберігав пристойний вигляд, необхідно дотримуватися правил його зберігання. Зберігайте краватку в розправленому вигляді на спеціальній вішалці для краваток, попередньо розправивши на ньому все складочки. Так само, постарайтеся не допускати попадання прямих сонячних променів на краватку.

Як зав'язувати краватку.

Існує дуже багато способів зав'язування краватки, і навряд чи хтось знає їх все, і тим більше, використовує. Про них ми поговоримо в іншій статті. Зазвичай, чоловіки звикають до якогось одного-двох способів, але іноді хочеться поекспериментувати. І тоді можуть стати в нагоді наші поради. По-перше, вузол зав'язувати слід на комірі, а не в руках. По-друге, краватка не повинен бути занадто довгим або занадто коротким. Оптимальна його довжина - на два сантиметри нижче пояса. Щоб не промахнутися, пропустіть його під коміром таким чином, щоб вузький його кінець був на рівні половини широкого, і починайте зав'язувати вузол.

Як вибрати краватку.

Якщо ваш краватка не поєднується з костюмом, то це не тільки зіпсує ваш зовнішній, а й вкаже на те, що у вас немає смаку. Тільки на перший погляд здається, що вибрати краватку - справа дріб'язкова, але якщо ви хочете, щоб цей атрибут підкреслював ваш костюм, то прочитайте уважно наші поради щодо вибору краватки.

Перше, на що ви повинні звернути увагу, це на тканину, з якої зроблений краватку. Найкраще буде, якщо він виготовлений з натурального матеріалу і виконаний вручну. Визначити ручну роботу можна, якщо придивитися до того, зі скількох частин він складається. Якщо ви побачите, що використані три клаптя, і тканину зшита по діагоналі, а на дотик краватку приємний, шви не промацуються, значить перед вами виріб ручної роботи. На задній стороні краватки повинна бути петля, зшита з тієї ж тканини, що і краватку, вона призначена для закріплення вузького кінця до широкого. Тильна сторона краватки не повинна бути зшита до кінця, з одного боку шов дещо не дошіт, а скріплений кількома стібками. Особливу увагу слід звернути на підкладку, так як від неї залежить, наскільки краватку буде тримати початкову форму. Якісної можна вважати тільки підкладку, виконану з натуральної вовни. Коли ви, нарешті, вибрали якісний краватку, подивіться на його довжину, в зав'язаному вигляді він повинен своїм широким кінцем закривати пряжку на ремені.

При виборі краватки, орієнтуйтеся на ширину лацканів піджака, зазвичай, вона становить сім-дев'ять сантиметрів, і краватка повинна в найширшому своєму місці їй відповідати.

Іноді краватки закручуються, цей дефект теж можна визначити візуально. Покладіть його на долоню широким кінцем, при цьому він повинен рівно звисати з долоні.

Існують правила вибору кольору і малюнка краватки, наприклад, якщо краватка має малюнок, то його носять тільки з однотонною сорочкою. Вибирайте краватку з дрібним малюнком. Якщо ви вибрали однотонна краватка, його можна носити з сорочками в смужку і в клітку, але, бажано, щоб кольори смужок і краватки були однаковими.

Кілька рекомендацій по вибору краватки.

    1. Якщо ви вибрали костюм і сорочку темного кольору, то до них підійде краватка, який на кілька тонів світліше.
    2. Якщо сорочка світла, а костюм темний, то краватка повинна бути приблизно такого ж кольору, як костюм.
    3. Якщо ваш костюм строгий, чорний, а сорочка біла, то найкраще вибрати краватку, з тканини з дрібним малюнком.
    4. Якщо костюм світлий, а сорочка темна, то, як і в другому пункті, краватка повинна відповідати за кольором костюму.
    5. Якщо костюм і сорочка світлих тонів, то краватка слід вибрати в тон сорочці.

Як ви встигли помітити, для того, щоб вибрати краватку існує багато нюансів, які необхідно враховувати. Кожному чоловікові бажано мати хоча б три краватки: червоного кольору - для роботи, жовтого кольору - для свят, чорного кольору - для траурних заходів. Втім, посміхніться, це жарт. Фантазуйте, експериментуйте з краватками, щоб ваш гардероб був завжди привабливим і елегантним.

Автор: Тетяна Альошина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на чоловічий журнал manorama.ru обов'язкова!

Крім того, читайте на сайті:

Трохи про чоловічих годиннику. Зроби правильний вибір.

Мужской шарф: як вибрати, зав'язувати і носити.

Чоловічий ремінь: види і розміри. Модні чоловічі ремені.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: