Статьи

Як доглядати за натуральними каменями

Правильно підібрані натуральні камені - це не тільки прикраса, а й талісман, який може зміцнити ваше здоров'я. Правда, щоб продовжити їх життя і уберегти від помутніння, потрібен особливий догляд.

Особливості зберігання та чищення різних мінералів ми розглянемо далі.


  • перли потрібно зберігати в лляному мішечку. Закрита скринька не підходить, тому що він любить кисень. Щоб безпечно почистити виріб з перлами, акуратно протріть його фланелевою серветкою з краплею оливкової олії. Захистіть перли від будь-якого впливу хімічних речовин (духи, мило, крем, засоби для чищення і т.д.).
  • Смарагд вважається одним з найбільш тендітних каменів. Тріщини - майже норма. Тому прикраси з смарагдами потрібно носити дуже акуратно: вони бояться високої температури, води, ультразвукового чищення і механічних пошкоджень.
  • Аметист боїться яскравого сонця і нагрівання, під їх впливом вицвітає. Його потрібно зберігати в дерев'яній скриньці і, знімаючи, протирати спеціальною серветкою. До слова, її можна знайти в будь-якому ювелірному магазині.
  • бірюза не любить яскравого світла, втрачає насиченість. Також її потрібно оберігати від води, цей камінь дуже гігроскопічний. Для видалення жиру можна використовувати водно-спиртовий розчин, а ось ультразвукова і парова обробка неприпустима.
  • Гранат боїться перепаду температур і яскравих сонячних променів, тьмяніє. Рекомендується очищення сухої замшевого серветкою.
  • Гірський кришталь тріскається при нагріванні. Йому підходить ультразвукова чистка.
  • Корал також не любить високих температур. Абразиви, косметичні засоби його знебарвлюють і старять. Чистити вироби з коралом краще в слабкому мильному розчині і насухо протирати.
  • Опал любить воду. У ньому спочатку міститься багато вологи, яка на сонці випаровується. Тому прикраси з опалом бажано періодично промивати водою. Також опал боїться різкого охолодження. При цьому знаходиться в ньому вода кристалізується, а мінерал тріскається. Ультразвукова та парова обробка прикрас з опалом неприпустима.
  • Содалит може легко розколотися при падінні або ударі. Його краще чистити вологою замшевої серветкою.
  • Топаз на світлі вигорає і втрачає колір, стаючи тьмяним і бляклим. Зберігайте його в закритій коробочці. Підходить чистка сухою ювелірної серветкою.
  • Хризопраз боїться перегріву. Під впливом високих температур може поміняти колір. Знімаючи прикраса, протирайте його серветкою.
  • цитрин потрібно берегти від ударів. На яскравому сонці камінь вицвітає. Йому рекомендується ультразвукова чистка.
  1. прямі сонячні промені;
  2. удари;
  3. різкі перепади температур;
  4. високу вологість;
  5. косметику і будь-яку побутову хімію.

Дотримуючись основні правила догляду за натуральними та синтетичними каменями, ви зможете продовжити "життя" прикраси на довгі роки.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: