Статьи

Робимо бізнес своїми руками: нові можливості ринку хенд-мейд в Україні

В Україні існує ряд сприятливих умов для розвитку ринку хенд-мейд продукції.

Тенденції ринку хенд-мейд в нашій країні

В Україні стрімко розвивається виробництво і продажу handmade продукції. Поясненням цьому є ряд причин.

Зростає число людей, які бажають висловлювати свій талант у створенні унікальних робіт. Розширюється і коло споживачів-індивідуалістів, які речам з мас-маркету воліють оригінальні вироби, зроблені руками, а не за допомогою виробничих машин.

Читай також: Як вивести продажу на "космічний" рівень - поради експертів

Під час тривалої економічної кризи зростає потреба в додатковому заробітку.

Позитивною динамікою ринку хенд-мейд також сприяє скорочення обсягів промислового виробництва. За даними Держкомстату, в 2014 році виробництво випустило на 10,1% менше продукції в порівнянні з 2013 роком. У 2015 році цей показник скоротився на 13,0% в порівнянні з 2014 роком. Зокрема виробництво одягу скоротилася на 7,9%, виробництво взуття - на 14,3%, виробництво виробів зі шкіри - на 15,5%. Таким чином, предмети ручної роботи компенсують негативну динаміку машинного виробництва.

Важливим фактором є і те, що в речах хендмейд покупці бачать альтернативу імпортним товарам, ціни на які прив'язані до долара і рідко радують дешевизною.

Читай також: Своя сорочка: чи потрібна Україні політика імпортозаміщення

Експерти: про особливості продукції хенд-мейд

«Крім того, що хенд-мейд товари робляться руками, у них повинна бути душа, - сказав директор з розвитку продукту творчої інтернет-платофми Crafta Роман Кірігетов журналістам bigmir) net. - Суть хенд-мейд речі в тому, що це не штампове річ: вона повинна мати свою особливість і унікальну історію створення ».

Керівник Crafta Олександр Юр'єв виділив ще важливу особливість в ціноутворенні на хенд-мейд продукцію. "У собівартість продукції кожен майстер закладає витрати на сировину, допоміжні матеріали, витрачений час, витрати на просування, а також додану вартість вкладеного майстерності", - пояснив він.

За словами Олени, яка близько року виробляє декор-вироби для будинку, чим оригінальніше річ, тим вище буде розмір доданої вартості і, відповідно, вища ціна. "Я дотримуюся застосовуваної в усьому світі схеми визначення ціни на хенд-мейд, - розповіла майстриня журналістам bigmir) net. -Це сума витрат на витратні матеріали та вартість роботи. У світі ціна однієї години роботи дорівнює в цілому 10-15 доларів. Звичайно ж, я не можу застосувати світовий досвід в Україні, тому ставлю таку ціну, щоб мені не було шкода витраченого часу. Деякі речі я вже приловчилися робити швидше, і тому ціна на них може бути нижче, а додана вартість може дорівнювати і 50%. Якщо покупець бере кілька таких виробів, я роблю знижку. А ось, наприклад, ідея зробити оригінальний комод - це особисто моя творчість і моя затія. Тому, додану вартість я закладаю вище - більше 200%, заготовка коштує 150 грн, а ціна готового виробу буде дорівнювати 400 грн ". У Олени є досвід розміщення товарів на сайті інтернет-магазину рукоділля skrynya.ua, де розмір відсотка від продажів складає 10%.

ua, де розмір відсотка від продажів складає 10%

Майстер декор-виробів для інтер'єру

Про те, де брати гроші для розвитку хенд-мейд бізнесу, ми запитали успішного майстра виробів з дерева Юрія Андресюка. Його асортимент хенд-мейд продукції дуже широкий: від дерев'яних ложок до предметів меблів. Юрій вже п'ять років не працює менеджером, повністю присвятивши себе нового заняття. Гроші на інвестиції (інструменти, сировину) він відкладав ще під час роботи, деякі суми припадало позичати.

Майстер виробів з дерева Юрій Андресюк

Для розкрутки свого бізнесу майстри хенд-мейд використовують соціальні мережі, створюють сайти, відвідують виставки, ярмарки та інші заходи, де є можливість заявити про свій талант і представити свій товар. За словами Олени, що виготовляє декор-вироби для інтер'єру, кожна виставка - це своєрідний урок в розвитку. "На одну виставку я беру, наприклад, дрібні і дешеві штуковини. А, наприклад, за іншу виставку я готова заплатити великий внесок учасника, так як розумію, що мені необхідно тут заявити про себе. Відповідно, і товари я беру сюди іншого рівня. "- розповіла майстер хенд-мейд.

Читай також: Українець придумав розумні віконні жалюзі, що дають електрику

Світова практика ринку хенд-мейд і просування товарів ручної роботи

У світі існують цілі інтернет-майданчики, які виступають сполучною ланкою між майстрами і «мисливцями» на хенд-мейд вироби. Такі платформи забезпечую майстрів широкою аудиторією покупців, а споживачів - величезним вибором предметом, що сконцентровані в єдиному місці. Яскравим тому прикладом є американська хенд-мейд майданчик Etsy, на якій розміщуються вироби ручної роботи, а також вінтажні речі. За словами засновника Crafta Олександра Юр'єва, Etsy бере 3,5% комісії від суми проданого товару. Розміщення одного товару коштує 20 центів. "На частку Etsy доводиться 10% від частки продажів Amazon і близько 20% від частки продажів eBay" - зазначив Олександр. Великою популярністю в світі користуються і такі майданчики, як Zibbet, Joyus, Bonanza (everything but the ordinary), iCraftGifts, ArtFire, Dawanda.

Можливості української інтернет-платформи Crafta для виробників хенд-мейд

Україна не відстає від світу в розвитку ринку хенд-мейд. 19 квітня творці найбільшого українського маркет-плейса Prom.ua та онлайн-сервісу Kabanchik.ua запустили хенд-мейд інтернет-платформу Crafta.

ua запустили хенд-мейд інтернет-платформу Crafta

Засновники інтернет-платформи для виробів хенд-мейд

"Основна мета даної платформи - звести майстрів хенд-мейд і покупців, які бажають придбати таку продукцію, а також популяризувати виробництво хенд-мейд в Україні", - розповів керівник з розвитку майданчика Crafta Роман Кірігетов.

Читай також: Стартапи зі сфери інтернету речей: скільки інвестують в IoT і чому

Керівник проекту Олександр Юр'єв повідомив, що сервіс зараз абсолютно безкоштовний для майстрів. У майбутньому, після успішного запуску проекту, можлива оплата за користування послугами складе від 2% до 10% від суми продажів.

Директор Prom.ua Денис Горовий запевнив, що нова інтернет-платформа буде забезпечена клієнтською базою. Специфіка продукції вимагає якісних фотографій товару для залучення покупця. Денис Горовий відповів, що платформа Crafta поки не буде надавати додаткові послуги та консультації по обробці фото.

Маркетинг-директор Prom.ua Олексій Філановський додав, що в майбутньому на хенд-мейд маркетплейсе з'явиться можливість піднімати позиції за певну оплату. "Можливості набути топове місце в рейтингу не буде", - запевнив Олексій.

Читай також: Краудфандінг по-українськи: інтерв'ю з керівницею Спільнокошта

Хенд-мейд майданчик відкриває нові можливості для майстрів хенд-мейд, хоч і не може замінити живого спілкування з покупцями. Цінителі виробів ручної роботи не можуть помацати і приміряти товар, а також позбавляються можливості поторгуватися. Також жодна сторона на цій платформі не застрахована від нечесності і розчарувань.

Додамо, що засновники Crafta до кінця 2016 року планують залучити 20 000 майстрів і 100 000 товарів на свою інтернет-майданчик. На час презентації платформи на ній вже зареєструвалися 3000 майстрів, що говорить про підвищену зацікавленість до нововведення.

Раніше повідомлялося, що покупці нашої країни йдуть до українським дизайнерам . За три місяці цього року роздрібні продажі українського одягу збільшилися в середньому на 20-30% в порівнянні з січнем-березнем 2015 го, розповіли ЛІГА.net три директора роздрібних мереж.

Дивись також - Як зробити мило ручної роботи:

Дивись також - Як зробити мило ручної роботи:

Як зробити мило ручної роботи

0:00 / 3:44

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: