Статьи

Сіба іну (шиба іну)

  1. Характер сиба іну
  2. Догляд та утримання сиба іну
  3. вибір цуценят

Сіба-іну або шиба-іну - надзвичайно приваблива і симпатична порода собак, яка з кожним роком стає все більш популярною в нашій країні

Сіба-іну або шиба-іну - надзвичайно приваблива і симпатична порода собак, яка з кожним роком стає все більш популярною в нашій країні. Добрий погляд і усміхнена мордочка підкорюють серця багатьох. Невеликі розміри, врівноважений характер і простота в догляді робить цих собачок ідеальними домашніми вихованцями для квартирного змісту.

Родина шиба-іну - Японія, острів Хонсю. Це мисливська порода, яку спочатку використовували для полювання на дрібну дичину, кабанів, оленів і ведмедів. Навіть назва породи з японської перекладається як - «мала собака лісу з повного чагарнику». Сьогодні ж це скоріше компаньйон, ніж мисливець.

Сьогодні ж це скоріше компаньйон, ніж мисливець

Сіба-іну - це невелика, міцна, гармонійно складена собака з сильною мускулатурою. Зростання тварини може мати параметри 33-43 см, а вага - 7-11 кг. Тривалість життя собаки - 11-15 років. Зовні голова сиба нагадує лисячу. Вуха трикутної форми, стоячі. Шерсть жорстка, густа, коротка, трохи подовжена на хвості, з густим і м'яким підшерстям. Вона має кілька видів забарвлення - руді різних відтінків, «кунжутні», чорні з рудими і сріблястими підпалинами, червоні, «сезам». Хвіст песиків згорнуть в кільце і високо посаджений.

Про охайності шиба-іну можна складати легенди. Якщо цуценя після сну або їжі своєчасно виводити на вулицю для природних потреб, то він завжди буде терпіти до моменту прогулянки. На це здатний маленький вихованець з 5-ти тижневого віку. Якщо ж господар недогляд і цуценяті доведеться зробити калюжу, то згодом це місце стане постійним «туалетним» місцем. Під час прогулянок більшість сиба обходять бруд і калюжі, а під час дощу уперто стоятимуть на під'їзді, відмовляючись мочити шерсть і вичищати лапи.

Характер сиба іну

Незалежний характер і впертий характер Сіба-іну вимагають від власника чимало сил і терпіння для виховання і навчання слухняного і керованого вихованця. Це, мабуть, єдині негативні риси. В іншому ж ці тварини - благородні, розумні, сміливі, витривалі і дуже активні. Незалежний характер і впертий характер Сіба-іну вимагають від власника чимало сил і терпіння для виховання і навчання слухняного і керованого вихованця

Сіба люблять увагу господаря і всіх членів сім'ї, але не вимагають постійної присутності поруч. Сентименти і сюсюкання - не для цих тварин. Ці собаки не будуть набридати і плутатися під ногами, виявляючи незалежність і стриманість. Такого вихованця можна спокійно залишати в квартирі, не турбуючись про те, що він буде сильно нудьгувати. З іншого боку Сіба - це собака-власник: все, що його оточує, включаючи господаря і диван, має належати йому. Переконати і перевиховати впертого буде дуже нелегко.

Мисливські інстинкти шиба-іну настільки сильні, що прогулянки без повідка можуть закінчитися «катастрофою». Навіть самий слухняний вихованець ледь стримає порив помчати за кішкою або птахом. А ось задерикуватий характер може привести до бійок з іншими собаками. У домашніх же умовах, Сіба цілком лояльні до інших вихованцям, але тільки до кішок або собак. Птахів і дрібних тварин краще тримати подалі від цього мисливця.

До незнайомців Сіба-іну ставляться з підозрою і недовірою, проявляючи в разі можливої ​​загрози агресивна поведінка. Що стосується дітей, то вихованці із задоволенням будуть з ними грати, дозволяючи вільності і пустощі.

Щоб витрачати всю енергію тваринного, його слід багато і довго вигулювати, даючи можливість побігати і пограти. Крім того шиба-іну складуть компанію в велосипедних прогулянках або пробіжки, проявляючи силу і витривалість.

Догляд та утримання сиба іну

Сіба-іну ідеально підходять як для квартирного, так і для вольєрного утримання. Хоча нерідко їх позиціонують все ж, як «квартирних» собак. Від сиба немає специфічних неприємних запахів, єдина незручність - це багато вовни в період линьки. Ці тварини потребують фізичних навантаженнях, тому чудово підійдуть активним і спортивним людям. Сіба-іну ідеально підходять як для квартирного, так і для вольєрного утримання

Шиба-іну не вимагає особливих процедур догляду. Чистка вух, протирання очей, чистка зубів і підстригання кігтів - все, що вимагає регулярності і уваги господаря. Коротка жорстка шерсть вихованця потребує вичісування щіткою з грубої щетиною. Зазвичай це робиться раз на тиждень, а в період линьки - щодня. Купають сиба в міру забруднення, але не часто. З огляду на схильність до алергії, краще всього використовувати гіпоалергенні косметичні засоби для собак. Шерсть між пальчиками на подушечках лап акуратно вистригають.

Сіба дорожать свободою і дуже неприязно ставляться до повідців і нашийників. За гуляння на повідку господареві доведеться поборотися. Іноді вихованці зберігають цю нелюбов протягом усього життя. Щоб полегшити процес привчання, найкраще використовувати не нашийники, а шлейки, які не зашкодять тварині при сильних ривках. звичайні повідці для собак рекомендується замінити автоматичними рулетками-поводками довжиною не менше 5 м, що дозволить вихованцеві відчувати відносну свободу.

Здоров'я Сіба-іну в цілому міцне і рідко зустрічаються патології, характерні цій породі. Але все ж вони є:

  • алергія - харчова і на косметичні засоби
  • хвороби очей - заворот століття, катаракта, прогресивна атрофія сітківки ока
  • хвороби опорно-рухового апарату - вивих колінної чашечки, дисплазія кульшового суглоба
  • гіпотеріоз
  • хвороба фон Віллебранда

Годувати сиба найкраще готовими кормами супер преміум класу або кормами холістікамі. Уникнути проблем з алергією допоможуть гіпоалергенні корми. Як різноманітності в їжі в раціон періодично можна вводити консерви для собак. Ласощі повинні бути придбані в зоомагазині, а їх якість не повинно виникати жодних сумнівів. Годування зі столу господаря ні до чого доброго не призведе, як і змішаний тип харчування.

вибір цуценят

Породисті цуценята сиба коштують недешево. Але досить тільки погляду на фото шиба-іну, як забуваєш про все на світі, і з'являється нова мета в житті - придбати крихітного симпатичного щеняти. Породисті цуценята сиба коштують недешево

Якщо майбутньому власнику імпонують впертий характер і незалежність, то Сіба-іну - це його пес. Можна сміливо відправлятися в розплідник за маленьким улюбленцем.

Як вибрати цуценя:

  • для початку потрібно визначитися з підлогою: хлопчики більш витривалі, невибагливі і в той же час виявляють більше домінуючою агресії, а ось дівчатка - слухняні, більш керовані і менш схильні домінувати
  • вибирати вихованця потрібно не тільки по родоводів і хорошим відгуками про розплідник, але і «по заводчику» - його поведінки, бажанням ділитися інформацією, умов утримання тварин і відношенню до них
  • щеня повинен бути активним, рухливим, цікавим і здоровим

До речі, дуже хороший тест на міцність нервової системи цуценя - впустити недалеко ключі. Ідеальна реакція - цікавість, а не переляк або гарчання. Якщо малюка перевернути на спину, він повинен активно розпочати вивільнятися, а ось вереск, гарчання, як втім, і пасивна поведінка - погані ознаки.

Сіба-іну - відданий і вірний, кмітливий і пильний, безстрашний і люблячий друг і компаньйон. Правильне навчання, терпіння і наполегливість дозволять виховати розумну і слухняного домашнього вихованця. Вкладаючи частинку себе в це плюшеве створення, ви отримаєте набагато більше - багато щасливих моментів спілкування з дивовижним японським дивом.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: