Статьи

Як доглядати за гітарою?

  1. Температура і вологість
  2. Догляд за струнами гітари
  3. Догляд за грифом гітари
  4. Догляд за корпусом гітари
  5. Загальні поради і секрети по догляду за гітарою
  6. висновок

Якщо ви хочете, щоб Ваша гітара прослужила Вам довго вірою і правдою, за нею треба доглядати, як за своїм домашнім вихованцем. Подивимося, як правильно проводити догляд за гітарою і як з нею поводитися.

Короткий зміст

Температура і вологість

Для гітари більш підходяща температура повітря - близько 20 градусів. Не варто ставити акустичну гітару біля опалювальних приладів, протягів.

Ні в якому разі не допускайте потрапляння води на гітару, вона цього не любить.

Також не бажані різкі перепади температур. Тому, якщо Ви носите гітару в чохлі на вулицю (наприклад, на уроки до викладача по гітарі), то не варто її відразу виймати з чохла прийшовши додому. Дайте гітарі трохи постояти в чохлі.

Догляд за струнами гітари

Необхідно кожен раз по закінченню гри на гітарі протирати струни м'якою сухою ганчіркою, щоб видалити утворилися в процесі гри жирові і потові плями. Також струни можна протерти ваткою, змоченою в спирті.

Періодично потрібно знімати струни з гітари і чистити спеціальним розчином для струн, який можна знайти в будь-якому музичному магазині, або, якщо хочете заощадити, можна використовувати засіб для миття посуду або вікон.

Струни на акустичній гітарі зношуються дуже швидко, особливо, дешеві. Тому, як би ви не доглядали за ними, періодично їх все ж доведеться змінювати на нові , Тому що старі струни будуть згодом звучати все гірше, так що навіть не фахівець може це помітити. Тому раджу купувати хороші струни, подорожче, якщо, звичайно, дозволяє бюджет.

Примітка: прочитав якось в інтернеті ось що: "Старі зношені струни потрібно зняти і опустити хвилин на 5 в окріп. Після чого поставити назад. Вони якийсь час будуть звучати як нові."

Чесно кажучи, я не пробував цю справу і не знаю, як поведуть себе струни. Якщо є бажання, то можете провести такий експеримент і подивитися, чи це так.

Також не забувайте перед грою на гітарі гарненько мити руки, бажано з милом, щоб струни менше брудна.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО: Ні в якому разі не ставте залізні струни на класичну гітару, інакше гриф може викривити. Я перевіряв))

Догляд за грифом гітари

Гриф також потребує особливого догляду, тому як на ньому теж накопичується бруд. Щоб її позбутися, потрібно знімати струни, після чого протираємо кожен лад сухою ганчіркою. Спиртом ж протирати гриф не слід, так як він підсушує дерево, внаслідок чого по грифу можуть піти мікротріщини.

Ладові поріжки (железочки, які відокремлюють лади) при забрудненні також потрібно протирати.

Догляд за корпусом гітари

Догляд за корпусом гітари полягає в тому, що його необхідно періодично очищати від пилу звичайною м'якою ганчіркою. Якщо є сильні забруднення, можна скористатися вологою ганчіркою, але в кінці обов'язково протерти сухою.

Корпус гітари - це дуже важлива її частина, тому намагайтеся уникати появи на ньому вм'ятин і подряпин, тому як в кінцевому підсумку це може відбитися на якості звучання гітари. Чи не кидайте гітару де попало!

Загальні поради і секрети по догляду за гітарою

1. Інструмент можна мочити, тримати на морозі. Приносячи додому в чохлі з морозу, чи не виймайте з чохла відразу, почекайте трохи.

2. Перед грою мийте руки.

3. Часто буває, що на акустичній гітарі постійно перетирається одна і та ж струна - особливо четверта (особливо, якщо струни нейлонові). Можу порадити вам, як можна уникнути порваній четвертої струни:

Якщо бачите, що струна починає перетиратися, відкрутіть кілочок і пересуньте струну трохи вниз (до корпусу гітари) від того ладового порожка, де, власне, і треться струна. Коли пересувати вже буде нікуди, переверніть її.

4. Буває так, що після того, як ви поставили нові струни на акустику, вони починають "брехати" і грати те, що їм захочеться. Це нормально, тому як нові струни ще не розтягнуті і починають розтягуватися на місці. Щоб цього уникнути, нові струни попередньо витягніть.

Як витягнути нову струну: Намотайте струну в верхню частину грифа (там, де кілки) і починайте зусиллям кисті руки витягати її до корпусу гітари. А потім вже ставте струну.

5. Якщо ви їдете у відпустку на тривалий час і залишаєте гітару будинку, то краще буде, якщо ви покладете її в чохол, попередньо пріспустів струни, щоб вони стали вільними. А як приїдете з відпустки - знову налаштуєте гітару.

6. Щоб гітара менше "травмувалася", не потрібно ставити її в кут або просто кидати незрозуміло де. Краще придбайте простеньку підставку для гітари, або зробіть її своїми руками. Я зробив ось таку:

Правда, ця підставку я робив для електрогітари, але технологія та ж. Так гітара буде менше піддаватися зовнішнім впливам і прослужить довше. До речі, скоро зроблю урок по виготовленню підставки для гітари своїми руками з докладним описом і фото. Щоб не пропустити урок, підписуйтесь на групу Вконтакте .

А якщо ви граєте на гітарі дуже рідко, то можна зберігати її в чохлі, щоб вона менше припадала пилом.

7. Якщо Ви можете собі дозволити, то в музичних магазинах можна знайти безліч засобів для догляду за гітарою, що може спростити Вам життя. Продаються навіть спеціальні набори по догляду за гітарою (як акустичної, так і електрогітарою).

висновок

Дотримання рекомендації і ставитеся дбайливо до своєї гітарі, тоді вона прослужить Вам довго. Успіхів вам!

Ви можете пропустити читання запису і залишити коментар. Розміщення посилань заборонено.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: