Статьи

Як налаштувати 6 струнну гітару 🎸 Що потрібно? Поради новачкам!

  1. 1. Стандартний лад гітари
  2. 2. Налаштування по флажолетів
  3. 3. Як налаштувати гітару по тюнеру
  4. 4. Нестандартний лад гітари

Всім привіт! Всім привіт Сьогодні в радах вирішив написати пост як налаштувати 6 струнну гітару.

Кожен день, сідаючи за гітару - перше, що я роблю - налаштовую її. За роки гри на інструменті це стало автоматичним дією - як пристебнутися за кермом або почистити зуби з ранку. І тепер будь-яке відхилення від ладу який-небудь струни мені ріже слух, і руки самі тягнуться покриття кілки - навести порядок. Пам'ятаю, коли я тільки починав грати на гітарі, я частенько нехтував цим дією, душа рвалася грати, підбирати і вчитися, яка там настройка. Кожен день, сідаючи за гітару - перше, що я роблю - налаштовую її Не можу зрозуміти, як мої вуха могли таке витримати - годинами слухати гру пригніченою гітари. Пізніше репетитор прищепила мені цю звичку - насамперед перевіряти лад гітари.

Та й взагалі мені здається це корисно - прислухатися до гітарі, під час налаштування. Відчуваючи коливання звуку струн, намацуючи унісон звучання, ви зливається з гітарою - стаєте одним цілим. Та й взагалі мені здається це корисно - прислухатися до гітарі, під час налаштування Гаразд досить поезії, перейдемо до справи: як налаштувати 6 струнну гітару!

Що нам буде потрібно для налаштування? По-перше - гітара, неважливо акустика це, класика або електрогітара (тут читаємо як вибрати правильну гітару ). Можна з нейлоновими, можна з металевими струнами, бажано новими. Про те як встановлювати струни на різні види гітар можна почитати тут: як натягувати струни на гітару . Також в нагоді камертон (бажано «ми»), або цифровий або програмний тюнер, або якщо у вас немає ні комп'ютера, ні камертона, можна обійтися телефонним гудком (частота звуку в знятої трубці - 440 Гц, близька за звучанням з нотою «ля») . Таким чином, нам потрібен еталон який-небудь ноти. Якщо у вас є підсилювач для електрогітари, або процесор ефектів, то, швидше за все, там є вбудований тюнер для налаштування! Підемо по порядку.

1. Стандартний лад гітари

Розглянемо найвідоміший спосіб настройки. Думаю на зображенні наочно все представлено.

Припустимо, ми маємо камертон «ми», який відповідає звучанню першої відкритої струни E4. Налаштовуємо першу відкриту струну на нашу камертону! далі:

2-я струна, затиснута на 5-му ладу, повинна звучати в унісон з 1-й відкритої,
3-тя струна, затиснута на 4-му ладу, повинна звучати в унісон з 2-й відкритої,
4-я струна, затиснута на 5-му ладу, повинна звучати в унісон з 3-й відкритої,
5-я струна, затиснута на 5-му ладу, повинна звучати в унісон з 4-ї відкритої,
6-я струна, затиснута на 5-му ладу, повинна звучати в унісон з 5-ї відкритої.

Схематично це виглядає так - нумерація ладів зверху вниз. Чорні точки - лади, які ми затискаємо.

Це, напевно, найпростіший і швидше за все всім відомий спосіб настройки будь шестиструнної гітари. Коли я починав грати на гітарі, я дуже довго користувався цим методом налаштування і питання як налаштувати 6 струнну гітару не виникало.

2. Налаштування по флажолетів

Сьогодні я користуюся цим способом, і для мене настройка проходить досить швидко. Для цього необхідно вміти брати натуральні флажолети на 12 ладу - це, напевно, самі дзвінкі флажолети з усіх наявних на гітарі. Про флажолети я трохи писав тут: Пачка сигарет - розбір .
Припустимо, що перша струна вже відбудована по камертону «ми». далі:

2-я струна: флажолет на 12 ладу, повинен звучати в унісон з 1-й струною затиснутою на 7 ладу,
3-тя струна: флажолет на 12 ладу, повинен звучати в унісон з 2-й струною затиснутою на 8 ладу,
4-я струна, флажолет на 12 ладу, повинен звучати в унісон з 3-й струною затиснутою на 7 ладу,
5-я струна, флажолет на 12 ладу, повинен звучати в унісон з 4-й струною затиснутою на 7 ладу,
6-я струна, флажолет на 12 ладу, повинен звучати в унісон з 5-ї струною затиснутою на 7 ладу.

На перший погляд досить складно, але це тільки спочатку. Чому я користуюся саме цим способом? По-перше, флажолет досить довго звучить, що дозволяє швидше налаштуватися. По-друге, це дуже зручно для електрогітари, оснащеної машинкою - допомагає Floyd Rose настройка . Хоча на акустичних гітарах я також використовую цей метод! Представлю схематично: лади, які затискаємо при налаштуванні.

До речі я в якості еталонної ноти беру ноту "соль" - відкрита третя струна (або флажолет на 12 ладу 3-ої струни), так як на підсилювачі у мене саме така нота для настройки. Далі я налаштовую 2-у і 1-у струни, а потім, йду вгору і налаштовую 4, 5, 6-у струни. Природно методом флажолетів. Тут думаю все ясно, підемо далі. До речі я в якості еталонної ноти беру ноту соль - відкрита третя струна (або флажолет на 12 ладу 3-ої струни), так як на підсилювачі у мене саме така нота для настройки

3. Як налаштувати гітару по тюнеру

До цього ми розглядали відносну настройку - щодо однієї еталонної ноти. Але можна налаштувати гітару абсолютно точно. Існує безліч програмних тюнерів, за допомогою яких можна налаштувати гітару навіть не маючи розвиненого музичного слуху. Принцип роботи даних програм наступний. В даних тюнери записані всі шість звуків відкритих струн - в звукових файлах. Підключаємо електрогітару до входу (line-in) звуковий карти. Вибираємо в тюнері необхідну для налаштування струну. Витягуємо звук на гітарі на необхідної струні!

У підсумку на тюнері ми візуально спостерігаємо відхилення від ладу необхідної струни. На зображенні я представив тюнер відомої програми Guitar Pro 6. Тут якщо стрілка буде вказувати по центру шкали - значить, струна настроєна. Існує безліч інших програмних продуктів подібного типу, я в принципі ними не користуюся - покладаюся на свій слух. Однак можливо комусь це буде корисно. У підсумку на тюнері ми візуально спостерігаємо відхилення від ладу необхідної струни

4. Нестандартний лад гітари

Існує величезна безліч цих перебудувати. Напевно, забуту всіма гітару, яка припадати пилом кілька років на шафі, можна теж назвати з нестандартним ладом і грати на ній страшно нестандартні пісні. Розглянемо кілька найбільш популярних буд. Будемо розглядати зміну ладу щодо стандартного.

Ось такі пироги. Коли я вчився - грав класичні етюди та інші твори - в них частенько використовувався лад Dropped D - просто спускаємо шосту струну на один тон вниз - цікаво звучить. На інших строях я ніколи не грав, хоча іноді хочеться спробувати. Може коли-небудь зіграю, припустимо, на ладі Віхуела. Ось такі пироги

Втім, все це для загального ознайомлення. Щось я розмахнувся - доведеться робити серіал постів. У цьому пості ми розглянули основи настройки гітари, в основному акустичної. У наступній серії розглянемо деякі тонкощі налаштування електрогітари, буде також корисний матеріал і для акустики. Так що не пропадайте. Втім, все це для загального ознайомлення Якщо вам сподобався пост - підпишіться на оновлення блогу і отримуйте статті на пошту.

Що нам буде потрібно для налаштування?
Чому я користуюся саме цим способом?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: