Статьи

Нейлонові струни для акустичної гітари: установка, заміна, настройка, як зберегти, ціна

  1. Характеристика струн з синтетики
  2. Переваги синтетичних струн
  3. недоліки
  4. заміна струн
  5. Як зберегти синтетичні струни?
  6. підсумок

Як домогтися швидкості пальців на акустичній гітарі

Як домогтися швидкості пальців на акустичній гітарі? Для цього використовують нейлонові струни, які легше фіксувати на ладах. Метал іде на гру «боєм», але рухливості звуковидобування він не забезпечує. Нейлон для віртуозного виконання беруть високого натягу. Струни з обмоткою, як правило, йдуть на басовий регістр. Три верхні нитки можуть бути без обмотки.

Характеристика струн з синтетики

  • Три струни верхнього регістру виготовлені зі спеціальної нейлоновою калиброванной волосіні.
  • Три басові струни виготовляють з нейлонових ниток з покриттям обмоткою з різних сплавів металів.

Серед професійних музикантів користуються попитом карбонові нитки, які відрізняються більшою міцністю і високою ціною. Карбонові струни видають яскраве соковите звучання і відмінно підходять для виконання естрадних композицій з віртуозними елементами.

Переваги синтетичних струн

  1. легше затискати на ладах;
  2. легше натягувати на інструмент;
  3. дешевше купити.

При виконанні на інструменті нейлон не травмує пальці, тому що володіє достатньою м'якістю на дотик При виконанні на інструменті нейлон не травмує пальці, тому що володіє достатньою м'якістю на дотик. Нейлон легше притискати на ладах, він більш рухливими металу при грі пальцями.

Натягувати нейлон значно легше, ніж металеві нитки. Однак під час намотування на кілки він може ковзати, що створює певну незручність при заміні.

недоліки

  1. глухе звучання;
  2. недостатньо чітке звучання;
  3. складніше налаштувати.

Глухе звучання має і свої переваги: ​​наприклад, якщо ви не виступаєте на концертах у великих залах. на нейлонових струнах ви зможете створювати віртуозні пасажі і показувати свою майстерність виконавця.

Недостатня чіткість звучання може теж мати свої плюси. М'яку романтичну композицію краще виконувати в приглушеному тембрі і мелодійним звучанні.

Складність настройки синтетики - це найголовніший недолік. Нейлон ніяк не хоче тримати чіткий тон. Однак «приблизне» звучання теж прийнятно. Головне, щоб акорди звучали злагоджено і не фальшивили.

При виборі металу або синтетики для своєї гітари ви повинні визначити пріоритети: легкість виконання або гучний чіткий звук, віртуозність або соковитість звучання При виборі металу або синтетики для своєї гітари ви повинні визначити пріоритети: легкість виконання або гучний чіткий звук, віртуозність або соковитість звучання. Відповідно до цього робити вибір.

На практиці музиканти мають кілька комплектів струн, які змінюють в залежності від цілей і твори. При виборі враховуйте таке властивість нейлону: чим товще нитка, тим об'ємніше звучання.

заміна струн

Початківцям музикантам іноді не зрозуміло, як часто потрібно міняти струни на гітарі? Заміні підлягають нитки в разі:

  1. якщо гітара стала погано тримати лад;
  2. якщо струни не тримають натягу, їх доводиться часто підкручувати.

Пам'ятайте, що заміні підлягає не визначена нитка, яка вийшла з ладу: заміні підлягає весь комплект. Якщо ви зміните лише одну нитку, то її тембр буде сильно відрізнятися від тембру старих струн.

Тим більше, неприпустимо об'єднувати в одному звуковому полі струни різних виробників! Різношерсте неякісне звучання вам забезпечено. Допускається заміна Полукомплект (3 верхніх і 3 нижніх).

При першому налаштуванні натягніть синтетичні нитки сильніше і налаштуйте на 1,5 тони вище. Через 2-4 години повторіть настройку.

Постійна зміна температурного режиму (холод-тепло) теж впливає на якість звучання і властивості струн. Перші дні після заміни синтетичні нитки повинні адаптуватися до нового (прямому) станом.

Як зберегти синтетичні струни?

Щоб продовжити термін служби синтетичних ниток, скористайтеся порадами:

  • не створюйте зайве натяг при налаштуванні (не перетягуйте);
  • не торкайтеся до синтетики брудними пальцями;
  • не використовуйте ударний спосіб гри на нейлон;
  • нитки з обмоткою протирайте спиртом / одеколоном.

Якщо ви будете дотримуватися цих рекомендацій, довговічність синтетичних ниток збільшиться. Оберігайте нейлон від морозу: інакше ваші струни перетворяться в «мотузочки».

підсумок

Професіонали вибирають нейлон. Багатство тембральних відтінків, особлива м'якість звуку, багатоваріантність нюансів звучання на синтетиці не порівняти ні з чим. Ви знаєте Al di Meola? Він виконує свої композиції на нейлон, використовуючи медіатор і підтяжки.

Як зберегти синтетичні струни?
Ви знаєте Al di Meola?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: