Статьи

Як візажисти дивляться на актрис? Бальтазар Гонсалес - про макіяж Ліз Тейлор і Меріл Стріп

  1. Софі Лорен як самовчитель з макіяжу
  2. Одрі Хепберн як символ асексуальною краси
  3. Мерилін Монро як сумна секс-ікона
  4. Барбара Стрейзанд і Меріл Стріп що не-б'юті-красуні
  5. Краса як завдання

Виставка «За лаштунками» Дугласа Кіркланда в фотогалереї імені братів Люм'єр на «Червоному Жовтні» почалася взимку і через популярності протривала до теперішнього часу. Кіркланд, звичайно, феномен: знімає голлівудських небожителів XX століття від Мерилін Монро до Ніколь Кідман 50 (або більше?) Років, іноді з відстані 5 сантиметрів, і зробив найкрутішу в історії фотосесію з Коко Шанель.

Коли мій давній знайомий, міжнародний директор по макіяжу МАС Бальтазар Гонсалес (Лена наша К. з ним теж зустрічалася і записала його думки на тему «Навіщо потрібні б'юті-тренди і кому потрібні б'юті-блогери? «) Приїхав в Москву, і мені запропонували зробити з ним інтерв'ю, я вирішила замість інтерв'ю погуляти з ним по виставці.

Бальтазар прийшов від ідеї в захват. Як з'ясувалося, він обожнює кіно і знає про нього багато такого, що теж часто залишається за сценою.

Деякі фотороботи Бальтазар коментував мимохідь, by the way, у деяких зависав надовго, вдивлявся в деталі, у деяких - навіть співав.

Ось біля цієї, наприклад, картинки - Джулі Ендрюс у фільмі «Звуки музики», 1965 рік .

Ось біля цієї, наприклад, картинки - Джулі Ендрюс у фільмі   «Звуки музики», 1965 рік

Дуглас Кіркланд розповідав, що це була його перша робота на знімальному майданчику. Навколо метушилися люди і вертольоти, знімати неможливо. Він попросив Ендрюс піднятися з ним на вершину і заспівати тільки для нього. Часи були цукрові, ніжні - зірка Голлівуду погодилася позувати хлопчиську-фотографу без роду, племені і без звукозаписної апаратури, просто з камерою.

Вона співала, фактично, для нього одного.

Мій Бальтазар, коли побачив цю картинку, сам заспівав. Правда, по-іспанськи: «Вау, я ж ріс під цей фільм! До речі, знаєте, недавно знімальна група цього фільму зустрічалися знову. Я бачив фото. Джулія Ендрюс як і раніше прекрасна, хоча, звичайно, вже досить літня. Але хороша! Та ж Джулія Ендрюс! І той же зразок «асексуальною інтелектуальної зірки». Макіяж - самий натуральний з натуральних. Що тоді, що зараз «.

Що таке «зразок асексуальною інтелектуальної зірки», Бальтазар пояснює мені у канонічного фото Елізабет Тейлор, знятого Кіркландом в 1961-му для журналу Look. (Фактично взагалі його перша робота. Як він прорвався до Тейлор? Сказав, що від цього залежить вся його життя. До речі, не збрехав.)

«Зараз всі говорять про фемінізм: звідки він узявся і коли саме. Історично і філософськи, звичайно, він виник раніше, але візуально виявив себе в 1960-ті. 1960-ті - початок жіночого звільнення. Жінкам - всім, а не тільки повій - дозволили макіяж. Він більше не був свідченням і синонімом розбещеності. Його можна було використовувати багато. Всі стали фарбуватися. І почали з очей. 1960-ті - це все про очі!

Елізабет Тейлор була - символ, наочне приладдя, зразок для наслідування. Вона хотіла стати темноволосої версією Мерилін Монро. Але, на відміну від Монро, не соромилася демонструвати макіяж, і не боялася його міняти.

Монро ж ... Гаразд, про неї пізніше. А Ліз експериментувала, бісова! Якщо пам'ятаєте фільм «Кішка на розпеченому даху», - вона там інша.

Зараз брови Ліз здаються занадто щільними, занадто неприродними, але вона перша зрозуміла, що вони тримають особа. І ці її фіалкові очі! .. Адже і не контактні лінзи, немає, - її власні! »

Так, так що ж про «зразок асексуальною інтелектуальної зірки?», Нагадую я.

«Починаючи з кінця 1950-початку 1960-х Голлівуд стандартизував жіночу красу. Було зазначено кілька категорій, і, якщо дівчина мріяла про кар'єру актриси, вона повинна була вписуватися в одну з них. Інакше у неї не було шансів. Категорія N1 - сексі-блонда, а-ля Мерилін Монро. Категорія N2 - пекуча сексі-брюнетка з латинськими коренями, як Елізабет Тейлор, Джина Лоллобриджида, Софі Лорен. Категорія N3, - як би асексуальні інтелектуалки, ось як раз Джулія Ендрюс і, як не дивно, Одрі Хепберн, вона вважалася «не сексі», щось на зразок гидкого каченяти, худенькі ніжки, декольте не покажеш, що з такою взяти ? .. Ще був типаж американської як би next-door girl, начебто Ріти Хейворт - руде волосся, бліда шкіра.

Ще був типаж американської як би next-door girl, начебто Ріти Хейворт - руде волосся, бліда шкіра

Анджеліна Джолі, Ванкувер, 2001.

А так як кіно задавало тренди і впливало на розуми глядачів, ці стандарти зміцнилися в свідомості мас. Ними стали керуватися всі, а не тільки продюсери і директора з кастингу. Дівчата вибирали ідеал для наслідування - і копіювали все, від зачіски до ходи. Бути, як Мерілін, як Ліз, як Одрі або як Рита, - ось мета життя.

І Голлівуд довго тримав усіх у їжакових лапах. »

Цікаве спостереження, я ніколи під таким кутом історію кіно і фемінізму не розглядала.

Софі Лорен як самовчитель з макіяжу

Софі Лорен як самовчитель з макіяжу

Тут ми якраз підходимо до Софі Лорен - на фотографії Кіркланда вона з молодим Марлоном Брандо.

Тут ми якраз підходимо до Софі Лорен - на фотографії Кіркланда вона з молодим Марлоном Брандо

«Обожнюю Софі Лорен! - каже Бальтазар, - Дивіться на ці очі: фірмова підводка до скроні, по ній до цих пір можна вчити, як використовувати айлайнер. Стрілки знизу і зверху фактично не замикаються, щоб очі здавалися максимально великими. Слизова нижньої повіки обов'язково профарбована білим, - з тією ж метою.

А ви знаєте, що вона повністю переробляла собі брови? Замазувала тональним і малювала за новою. І ніколи не підпускала до себе жодного візажиста. Весь макіяж робила сама. Навіть у недавній рекламної кампанії для аромату Rosa Excelsa Dolce & Gabbana . Їй був на той момент 81 рік. Власноруч фарбувалася. »

Звичайно, я не знала - ні того, ні особливо іншого. Щоб зірка масштабу Софі Лорен не користувалася послугами візажиста ?! Культурний шок, чесне слово.

Культурний шок, чесне слово

Одрі Хепберн як символ асексуальною краси

Виставка побудована таким чином, немов всі роботи домовилися наочно продемонструвати справедливість теорії Бальтазара про стереотипах кінокрасоток. Ось Одрі Хепберн. Знаменитий знімок, рекламна кампанія для Givenchy.

«Так, вони ж з Юбером дружили. - Напевно, середина 1960-х років? Саме тоді, як я говорив тобі, робили такий мейк очей.

Так, точно, 1965-ий. Очі підведені зверху і знизу, обов'язково. Повністю взяті в рамку. Обов'язково фарбують Кайя, слизова нижньої повіки «.

На іншому знімку теж Одрі Хепберн, але пізніше - 1975-й.

«Бачиш, тут вже інший мейк. До речі, ти знаєш, що в 1969-му Одрі і Джулія Ендрюс змагалися за «Оскар»? Одна номінувалася за роль Лізи Дуліттл в «Моєї прекрасної леді», інша - за Мері Поппінс? Одрі програла і дуже засмутилася. Це як раз була «сутичка« асексуальних интеллектуалок «. Накладні вії вона завжди носила, жодного фото її без таких вій не знайдеш ».

Мерилін Монро як сумна секс-ікона

У фото Кіркланда «Ангели Чарлі» (1975) Бальтазар ненадовго зависає: «Дивись, це вже явно епоха пост-хіппі. Мейк менше, і дівчата виглядають майже сучасно. Мейк завжди видає епоху «.

Але тут ми підходимо до окремого залу, де розвішані фотосесія Кіркланда «У ліжку з Мерилін Монро». Мерилін погодилася йому позувати, наполігши тільки на реквізиті - шампанське і шовкові простирадла. Це було в 1961-му.

Кіркланд знімав її зверху, заліз на драбину. У якийсь момент вона йому сказала - «Іди до мене!» Він не пішов - процес фотографування займав його, очевидно, більше. Але хімія була, однозначно.

Але хімія була, однозначно

Бальтазар говорить, він не поділяє захоплення перед Монро. Точніше, йому за неї сумно: «Вона - ікона, так. Але сумна ікона. Вона так старалася сподобатися всім чоловікам! На фото у неї досить чисте обличчя, здається, макіяжу немає, - насправді там зроблено все. Скульптування - щоки, вилиці, губи, - завжди.

Скульптування - щоки, вилиці, губи, - завжди

Все для того, щоб у чоловіка не було шансів сказати «ні». В результаті її любили всі, - а вона себе ненавиділа. І завжди, завжди була нещасна. Не життя, а суцільні пошуки схвалення. Ти бачила цей фільм - «7 днів і ночей з Мерилін»? Її зіграла Мішель Вільямс. Дуже круто показано, як Мерілін не могла ні на чому сфокусуватися, крім як на зображенні і поданні себе ».

Дуже круто показано, як Мерілін не могла ні на чому сфокусуватися, крім як на зображенні і поданні себе »

«Це чертовски сумно, розумієш?»

Барбара Стрейзанд і Меріл Стріп що не-б'юті-красуні

Диктат Голлівуду «жінка повинна бути красивою, інакше їй не місце на екрані», на думку Бальтазара, зламали Лайза Мінеллі, Барбара Стрезанд, Ванесса Редгрейв і - трохи пізніше - Меріл Стріп.

Барбара і Лайза, каже Бальтазар, відкрили нову еру «не б'ють» -краса. З їх появою жінкам як би стало дозволено бути більш характерними і менш сексуальними. «Нетипова краса» стала модною. У будь-якому жанрі мистецтва таке буває: кожен новий тренд заперечує попередній і оголошує його архаїчним. Коли з'явилася Барбара і Лайза, бути дуже красивою стало навіть якось непристойно. А вони за свої фільми - «Смішне дівчисько» і «Кабаре» - ще й «Оскарів» отримали.

«Між іншим, саме після« Смішний дівчата »я зрозумів, наскільки крута річ айлайнер. Як він змінює обличчя! Хто на що дивився, звичайно, - а я на макіяж. Цей фільм взагалі змінив моє життя, без дурнів кажу! »

А Меріл Стріп! Кіркланд багато її знімав, знімав, в тому числі, кадри, які стали рекламними для фільмів «З Африки» і «Вибір Софі».

«Коли я побачив« З Африки », я в Стріп натурально закохався
«Коли я побачив« З Африки », я в Стріп натурально закохався. Спочатку мріяв з нею попрацювати. А потім подумав - що я їй запропоную ?! Вона з тих жінок, яким взагалі не потрібен макіяж. До неї я думав, що він не зашкодить будь-хто. Але їй - ні, не потрібен. І - якщо повернутися до Мерілін і порівняти з Меріл: у Стріп взагалі немає ось цих приготувань «для чоловіка». Ось це те, що я називаю еволюцією ».

Краса як завдання

Потім Бальтазар прикупив в магазині при галереї альбом Фаберже ...

... і ми з ним засіли в кафе, тому що виставка скінчилася, а теми - ще немає.

Трохи попліткувати дообсуділі побачене. Бальтазар: «А ти бачила там фото молодого Траволти? Який красень же був! А зараз носить тонну макіяжу ».

Я: «Хм, по-моєму, пластичні хірурги теж не залишилися без роботи там, чесно кажучи. А про юну Дрю Беррімор що можеш мені сказати? »

Бальтазар: «О, Дрю, фото 1990 рік? Класичний «Голлівуд-стайл» макіяж зірок, коли потрібно зробити вигляд, що вони не нафарбовані. Багато пудри, багато консілера, рум'яна кольору «стиглий персик», він же «рожевий пелюсток», айлайнер, брови ... І - НЕ нафарбовані вії. Коли на віях немає туші, легко зробити вигляд, що макіяжу немає зовсім. Варто нафарбувати - все помітять, що макіяж «.

Я: «Да ?! Ось це цінний лайфхак. А Тильду бачив там? На виставці? Я її фанат ».

Бальтазар: «Я теж її фанат! І, до речі, знаю хлопця, який робить їй макіяж. Він каже, вона - одна з найчарівніших і милих людей, яких він зустрічав. Вона завжди запитує - як справи, як ти себе почуваєш, тобі нормально? І це не просто нудна ввічливість. І завжди готова допомогти. Ось жінка, яка може носити будь-який мейк, і все буде круто «.

Я запитала його - з огляду на, що у MAC постійно виходять колекції-колаборації та колекції-присвяти, не знайшов він випадково за час нашої прогулянки який-небудь джерело наступного натхнення? Ну, скажімо, зробити колекцію «по Ліз Тейлор»? Якою вона могла б бути?

«О, якби я робив колекцію MAC by Liz, там було б багато відтінків синього. Сяючий синій, мерехтливий синій, синьо-чорний, синьо-фіолетовий, як її очі. Тут ми бачили фото 1960-х, а я пам'ятаю, як вона виглядала в 1950-х і в 1980-х, я б орієнтувався на все її луки відразу. І про Софі Лорен теж було б цікаво подумати «.

А потім він висловив думку, яка давно десь у мене крутилася на задвірках свідомості і чекала, щоб її хто-небудь сформулював. Бальтазар зробив це блискуче:

«Виставка приголомшлива, звичайно. Спасибі, що ти мене сюди витягла. І знаєш, про що я зараз думаю?

Ми стільки красивих жінок зараз побачили. І вони абсолютно різні! Знаєш, що це означає? Що немає більше ніяких еталонів і стандартів, це все в минулому, забудь. Ти можеш бути такою, як хочеш. Можеш фарбувати очі так, як тобі подобається. Можеш взагалі їх не фарбувати. Можеш носити червону помаду. Можеш не носити. Можеш фарбуватися інтенсивно, як панк. Або взагалі не фарбуватися. Хочеш виглядати сьогодні сексі? Відмінно. Хочеш виглядати «анти-сексі»? Та будь ласка, супер. Але, головне, нехай тобі подобається те, яка ти. Те, як ти себе почуваєш, набагато важливіше ».

Я нічого на це не відповіла, але подумала, що він має рацію. Залишилося вирішити задачку - як сподобатися собі такою, яка ти є. Частіше буває: не подобаєшся собі - нафарбувати - все одно не подобаєшся. Думаєш, не так нафарбувалася. Чи не подобаєшся собі - схуднеш - все одно не подобаєшся. Думаєш, мало схудла. Чи не подобаєшся собі - переодягнешся - все одно не подобаєшся. Думаєш, не ті джинси купила. Треба було брати ті, другі.

Як сподобатися собі в принципі? Я не знаю відповідь цього завдання. Але вона хоча б задана. Значить, відповідь знайдеться.

Виставка «За лаштунками» продовжено до 13 травня . Якщо покваптеся, є шанс встигнути.

Або більше?
Як він прорвався до Тейлор?
А ви знаєте, що вона повністю переробляла собі брови?
Щоб зірка масштабу Софі Лорен не користувалася послугами візажиста ?
Напевно, середина 1960-х років?
До речі, ти знаєш, що в 1969-му Одрі і Джулія Ендрюс змагалися за «Оскар»?
Одна номінувалася за роль Лізи Дуліттл в «Моєї прекрасної леді», інша - за Мері Поппінс?
Ти бачила цей фільм - «7 днів і ночей з Мерилін»?
«Це чертовски сумно, розумієш?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: