Статьи

Від кушон до відходу Путіна: чоловіки обговорюють чоловічий макіяж

Ми вирішили поговорити з чоловічою половиною столичної б'юті-індустрії і запитати, як суспільство ставиться до чоловіків, які фарбуються. Що потрібно робити брендам, щоб продавати косметику для чоловіків, і чому макіяж спочатку був чоловічим заняттям?

Сергій Остриков, кандидат мистецтвознавства, директор з розвитку бізнесу Pudra.ru

«Чому макіяж ділять на чоловічий і жіночий? Почнемо з того, що чоловіки почали користуватися косметикою раніше жінок. Наприклад, моряки на кораблях проводили багато часу під відкритим сонцем, і, щоб врятуватися від нього, вони мазали повіки сажею. Це давало ефект сонцезахисних окулярів. Сенс такого макіяжу був не в красі, а в його функціональності. Також під час релігійних обрядів макіяж наносили шамани, а воїни - перед боєм для залякування ворогів. Крім того, чоловіки використовували косметику як протизапальний засіб для очей. Я говорю про той же каял. Це олівець для очей з антисептичним компонентом, який захищає від запалень. Очних крапель тоді не було, тому рятувалися іншими засобами.

Очних крапель тоді не було, тому рятувалися іншими засобами

Сергій Остриков

Нарешті, макіяж служив індикатором статусу чоловіки в суспільстві. Прості люди не мали права користуватися косметикою, вона була доступна тільки привілейованого стану. З настанням Середньовіччя турбота про тіло і зовнішності початку засуджуватися, людина зосередився виключно на духовних цінностях. Самовираження засуджувалося. Але в епоху Відродження і розквіту гуманізму любов до свого тіла і бажання зробити його красивішим повернулися. Про це можна судити по картинах того часу, на яких ми бачимо вибілені особи, пудру, рум'яна, макіяж губ і брів. Це стосується як жіночих портретів, так і чоловічих.

Протягом ХХ століття чоловіки не користувалися косметикою взагалі. Актори і музиканти - виняток. Минуле століття дозволило жінкам добитися певних свобод, але чоловіча культура залишилася практично незмінною. Хіба що футболка перестала бути нижньою білизною. Але в цілому нічого глобального в цьому плані не відбулося. В якійсь мірі у жінок сьогодні більше прав, ніж у чоловіків: вони можуть носити чоловічий одяг, грати в футбол, нести службу в армії і так далі. Чоловік же обмежений з точки зору тієї ж моди і тим більше косметики. Уявіть менеджера в якоїсь великої корпорації, який вирішив ходити на роботу з червоною помадою або на шпильках, тому що йому так подобається. Не думаю, що він надовго затримається в своїй компанії. Сучасне суспільство не дозволяє чоловікам виражати себе за допомогою одягу і косметики так, як багатьом хотілося б ».

Геворг, візажист, автор телеграм-каналу Super make up Suka

Геворг

«Я думаю, навіть якщо велике видання завтра зробить добірку в стилі« ви повинні купити своєму чоловікові ось цей бронзер, консилер і пару палеток Naked, тому що прийшла пора скорегувати його нависло повіку », це нічого не змінить. Я особисто можу вийти на люди в яскравому макіяжі, а можу - без, все залежить від мого настрою. Я користуюся косметикою не для залучення уваги оточуючих, просто бувають дні, коли мені хочеться виглядати трохи краще, ніж я виглядаю без косметики. Упевнений, що я не один такий, і це абсолютно нормально. Неважливо, дівчина ти чи хлопець. Але багато хто не то що не погодяться, а можуть повести себе агресивно по відношенню до нафарбованих чоловікові. Я думаю в Росії це нерозуміння і неприйняття буде жити ще дуже довго. Навіть не знаю, що має статися, щоб люди перестали реагувати неадекватно на чоловічий макіяж. У випадку з Росією це багато в чому залежить від менталітету наших людей.

Можливо, б'юті-бренди і ЗМІ будуть просувати чоловічий макіяж в стилі матеріалів «п'ять кращих гелів для брів твого бойфренда», але проблема цієї стратегії полягає в низькій якості і відсутності правильного внутрішнього посилу. Як наслідок, люди не будуть отримувати дійсно важливу інформацію і не почнуть нормально ставитися до чоловічого макіяжу.

Колись у мене був сусід, який спостерігав за тим, як я вибираю денний макіяж або крашусь під якийсь захід, і йому стало цікаво. Я дав йому багато порад, якими він користується до цих пір. Для людини стало нормою дбати про себе і виглядати добре. Зараз мені пишуть багато хлопців, які просять порадити той чи інший косметичний продукт. Виходить, що чоловікам все-таки потрібна ця інформація. Тому варто розповідати їм про косметику і про те, як їй правильно користуватися ».

Тіма Лео, незалежний візажист, в минулому офіційний візажист Inglot в Росії

Тіма Лео

«Ми працюємо в індустрії, яка створює стереотипи, а потім сама з ними бореться. На зображенні в журналі ви бачите макіяж, а під ним - список брендів, які видання повинно обов'язково включити в публікацію. Але коли звичайна людина намагається повторити макіяж з картинки, виходить зовсім не те. Це нескінченний круговорот банок і тюбиків, точніше товарообіг, мета якого - продати, але не пояснити.

Згадайте початок епохи кінематографу. Для зйомок фарбували всіх - і жінок, і чоловіків. З розквітом Голлівуду почалася глобальна популяризація макіяжу. Люди захотіли виглядати так само, як їхні кумири на екрані. На цьому і почала заробляти вся б'юті-індустрія. Саме вона сьогодні створює стереотипи, диктує правила - що правильно, а що ні. Це стосується всього, навіть косметики для чоловіків. Ви бачите красиву картинку - вам хочеться виглядати так само.

Якщо в реальному житті чоловічий макіяж - рідкість, то в модній, фото- і кіноіндустрії без нього не обійтися. У чоловіка може бути абсолютно ідеальна шкіра, але якщо його знімають зі спалахом, обов'язково будуть помітні недосконалості. Як мінімум у нього можуть бути синці під очима - від втоми, неправильної екології, у кого-то це взагалі вроджене. Чому б не приховати це за допомогою консілера? У чоловіка з акуратними бровами, доглянутими волоссям і чистою шкірою набагато більше шансів сподобатися жінці.

Фарбуватися чоловікові чи ні - його особистий вибір, але він не повинен відчувати себе ніяково, якщо захоче замаскувати прищик, синяк або поріз. Якщо мені хочеться зробити собі на Хелловін вуха в блискітках, я зроблю. Так само має бути і з звичайним макіяжем, що приховує недосконалості шкіри. Жіночий макіяж я навряд чи буду носити. Не хочу нікого образити, але це не моє ».

Олексій Савостин, б'юті-директор Buro 24/7

Олексій Савостин, б'юті-директор Buro 24/7

Олексій Савостин

«Я - за макіяж, але тільки в тих випадках, де він доречний: на фото- і відеозйомках і так далі. В епоху німого кіно підфарбовані губи і широкі гарні брови служили підсилювачами мімічної експресії, завдяки якій глядач краще розумів і відчував історію. Яскравий чоловічий макіяж остаточно зійшов нанівець з появою кольорової плівки. Кольори не було. З цього моменту завданням візажистів було створити натуральний ефект, щоб глядач не міг навіть здогадуватися про те, що актор нафарбована.

Сьогодні індустрія заточена виключно на жіночу аудиторію, на чоловіків практично ніхто не орієнтується. У мене самого косметична компанія, і коли ми запускаємо чоловічу лінійку - це, з одного боку, велика радість, а з іншого - справжнє маркетингове випробування. Чоловічі косметичні засоби вкрай складно просувати на ринку. І я говорю тільки про Догляду продуктах, з декоративною косметикою все ще важче ».

Сергій Остриков

«Згоден, це проблема. У цьому сегменті вкрай мало інструментів для продажу. Візьмемо ту ж рекламу парфумерії. Тут схема дуже проста - «пшикнув на себе One Million від Paco Rabanne - жінки твої» - працює, а «нанесеш помаду на губи або консилер під очі - жінки твої» - не спрацює ніяк. Успіх в просуванні ароматів головним чином і полягає в даному посиланні до чоловіка. У рекламі засобів по догляду за волоссям все те ж саме: «красиво подстріжешься, бороду підрівняти, візьмеш шампунь від лупи - всі жінки будуть твоїми». У випадку з тональними засобами або кольоровий косметикою це просто неможливо, тим більше в Росії. Мабуть, продактплейсмент в порно міг би змінити ситуацію. Якби партнерка перед цією справою фарбувала б свого чоловіка і тільки потім би все починалося. Можливо, тоді в суспільстві було б менше негативу щодо чоловічого макіяжу ».

Геворг

«Бальзам для губ зі смаком пива, можливо, буде користуватися попитом у російських чоловіків. Або кольоровий консилер від Гоші Рубчинський для штучних синців під очима, щоб не перекрити їх, а, навпаки, підкреслити. Вони вигідно будуть перегукуватися з вставками на кросівках який-небудь черговий колаборації Гоші, наприклад з Reebok. До речі, в Азії косметику рекламують чоловіки і на ринку все чудово ».

До речі, в Азії косметику рекламують чоловіки і на ринку все чудово »

Геворг, Тіма Лео

Сергій Остриков

«Тому що в Азії працює зовсім інша схема: жінка дивиться на чоловіка, який рекламує їй кушон, і йому вона довіряє навіть більше, ніж моделі-дівчині. Чоловік в рекламі кушон, швидше за все, навіть не користується косметикою. Хоча в азіатських країнах, наприклад в Південній Кореї, чоловіки дуже лояльно ставляться до макіяжу і пластиці ».

Тіма Лео

«Пам'ятайте рекламну кампанію аромату Chanel № 5 , В якій знімався Бред Пітт? Вона була досить успішною, тому що там, де ми звикли бачити топ-моделей, раптом взяв і опинилася людина протилежної статі. Чоловік пропонував продукт жіночої аудиторії. Навіть на майстер-класах мене слухають по-іншому, тому що я - чоловік ».

Сергій Остриков

«З цієї ж причини багато брендів вважають за краще брати на посаду головного візажиста чоловіка. Колеги-жінки дуже зляться, бачать в цьому дискримінацію. Хоча тут справа не в гендерної приналежності, а в звичайному маркетингу ».

Геворг

«У мене була прямо протилежна ситуація, коли я працював візажистом на Dolce & Gabbana. Я підходив і пропонував підказати щось з продуктів, але на мене дивилися і говорили: «А можна дівчину? Ви не впораєтеся ». У день так було раз по п'ять-шість. І вся аудиторія для мене розділилася на два табори: одні й слухати не хотіли, інші - навпаки. Перші пару місяців для мене це був шок, я думав, що зі мною щось не так. Було прикро, адже я знаю про продукт буквально все і завдам базу в рази краще будь-якої людини на цій території. Але потім я звик і став відразу відправляти таких клієнтів до дівчаток-консультантам, а сам спокійно йшов є ».

Але потім я звик і став відразу відправляти таких клієнтів до дівчаток-консультантам, а сам спокійно йшов є »

Тіма Лео, Олексій Савостин

Тіма Лео

«Щоб продавати чоловічу косметику в Росії, можна взяти якогось лідера думок серед чоловічої аудиторії, наприклад спортсмена або політика, і зробити його обличчям бренду. Насправді сьогодні в російському медіаполе подібних авторитетів мало навіть серед жінок, не кажучи вже про чоловіків. Можливо, в найближчому майбутньому з'являться медійні персонажі і, як варіант, нове покоління акторів, у яких буде дещо іншою менталітет, і до них почнуть прислухатися, захочуть брати з них приклад ».

Сергій Остриков

«Раніше чоловіки навіть до ботоксу негативно ставилися. Але після того як Путін з'явився на телеекранах з доглянутим обличчям без зморшок, за півроку в країні полдуми перетворилося. Я допускаю, що у більш молодого покоління буде інше ставлення до макіяжу і догляду за собою в цілому. Раніше син приходив додому і говорив, що хоче бути перукарем, батько відразу сприймав це в штики. Особливо це стосується провінції, де син-перукар - це справжня трагедія. Треба оцінювати ситуацію не з позиції кінцевого споживача, важливо розуміти, де зародилося таке ставлення. Навіть в школах з макіяжу в групах є хлопці, які хочуть освоїти це ремесло і стати професіоналами, але їх дуже мало ».

Тіма Лео

«Не існує універсальної формули для батьків, що сказати і робити, якщо син приходить і каже, що хоче фарбуватися або стати візажистом. Але все було б набагато простіше, якби ЗМІ давали правильну інформацію і більше просвіщали людей в цих питаннях. Не варто забороняти дитині цікавитися макіяжем. Краще сісти і разом вивчити це питання. Треба розмовляти, намагатися знайти правильну інформацію і мотивацію. Особисто я прийшов в макіяж, тому що хотів швидко і легко заробити. Вже пізніше я полюбив свою професію і зрозумів, що у мене виходить робити людей навколо мене красивими і щасливими ».

Вже пізніше я полюбив свою професію і зрозумів, що у мене виходить робити людей навколо мене красивими і щасливими »

Тіма Лео, Геворг

Сергій Остриков

«Серед візажистів дуже мало людей з профільною освітою. Я вчився п'ять років в художній школі, ще шість років на художньо-графічному факультеті, а також успішно закінчив аспірантуру і захистив дисертацію. Тому можу чесно сказати, мистецтво макіяжу - це не два місяці в школі візажу. Все, що там дають, - це або дуже поверхнева, або застаріла інформація, джерела якої аж ніяк не професори кольорознавства. Мені прикро за людей, які витрачають великі гроші, не отримуючи потрібних знань в подібних закладах, а потім навіть не знають, де у людини щелепу, а де скула. Якщо ваша дитина прийшов і сказав, що хоче бути візажистом або навчитися фарбуватися, я б радив віддати його в гарну художню школу ».

Геворг

«Я теж закінчив художню школу, цікавився макіяжем, але в якийсь момент зрозумів, що моїх знань недостатньо. Я не міг зрозуміти, що, куди і навіщо завдавати, тому пішов працювати візажистом-консультантом в корнер Dolce & Gabbana в Іль Де Боте. Там можна було все зрозуміти на практиці. Мені здається, зараз деякі дівчата самі не до кінця розібралися у всіх існуючих косметичних продуктах. Можна випустити ще мільйон різних засобів і стільки ж красивих Кампейн, але якщо не давати потрібної і корисної інформації, буде тільки гірше. Нікому не потрібні відфутболювальні матеріали в дусі «38 червоних помад, які ти повинна купити до цього літа». Ну навіщо дівчині стільки? Вона що, є їх буде? Нехай в таких публікаціях мова буде йти про те, що дійсно стане в нагоді в макіяжі. Про різних способах нанесення - класичних і незвичайних, про те, як розтушувати засіб на губах, скільки шарів нанести і так далі. Зараз подібних матеріалів в ЗМІ практично немає ».

висловлюємо подяку дизайн-готель стандарту за допомогу в організації зйомок.

Що потрібно робити брендам, щоб продавати косметику для чоловіків, і чому макіяж спочатку був чоловічим заняттям?
Чому б не приховати це за допомогою консілера?
Я підходив і пропонував підказати щось з продуктів, але на мене дивилися і говорили: «А можна дівчину?
Ну навіщо дівчині стільки?
Вона що, є їх буде?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: