Статьи

Полімерна глина як ліпити. Полімерна глина: виготовлення в домашніх умовах, склад, техніка роботи, вироби

  1. Полімерна глина як ліпити. Полімерна глина: виготовлення в домашніх умовах, склад, техніка роботи,...
  2. вибір матеріалу
  3. Інструменти
  4. Техніки роботи з пластикою
  5. Техніка безпеки
  6. Що таке полімерна глина?
  7. необхідні інструменти
  8. Як працювати з пластикою
  9. Що треба врахувати при запіканні
  10. Як працювати з полімерною глиною - інструменти
  11. Як працювати з полімерною глиною - декорування
  12. Як працювати з полімерною глиною - запікання
  13. Як працювати з полімерною глиною - білий колір

Полімерна глина як ліпити. Полімерна глина: виготовлення в домашніх умовах, склад, техніка роботи, вироби

Полімерна глина - не просто матеріал, що володіє властивостями пластиліну до запікання, але стає міцним після нього. В силу того, що ліплення з пластики підкорює все більшу кількість людей, виробники постійно розширюють колірну лінійку своїх пластик і їх властивостей, що дозволяє захопленим полимерщик винаходити все нові і нові техніки. Зараз ми спробуємо в загальних рисах розібратися в уже існуючих на даний момент техніках, що сподіваюся буде цікаво не тільки починаючим лепільщікам, але і тим, хто вже знайомий з глиною не з чуток)).
Отже, приступимо.

акварель
Досить нескладна техніка навіть для початківця майстра. Принцип полягає в нашаруванні. Пласти контрастних кольорів (наприклад, оранжевого, білого, чорного), розгорнутий на паста-машині, або всіма зручними зручніше засобами до потрібної вам товщини, укладаються один на одного, накочуються, щоб утворилася певна монолітність, розриваються або нарізаються на шматочки потрібного вам розміру і наклеюються на основу, наприклад, намистину, або заготовку, з якої надалі буде вирізана потрібна вам форма.

Баргелло

Дуже цікава техніка, названа так тому, що дуже схожа на справжній Баргелло - вишивку флорентійських майстринь, що дозволяє при вправності отримувати надзвичайно красиві візерунки. Правда доведеться потрудитися для придбання вміння, але, повірте, кількість витраченої на це пластики того варто))

Брейн Кейн

(Мозгова техніка)

Техніка теж принципово не складна, сенс якої полягає в накладанні на чорний і білий розкатані пласти шару пластики з градієнтної розтяжкою двох, трьох і більше кольорів, якого не складно домогтися на паста-машині. Згодом з отриманого пласта викладається візерунок. По зображенню зрозуміло, чому техніка отримала таку назву.

імітація

Кількість квітів і ефектів, які весь час винаходять виробниками полімерної глини, розкривають безмежні можливості для імітації різних матеріалів. Дерево, кістка, камінь - все це крихітний список того, що може бути імітовано пластикою.


калейдоскоп
калейдоскоп   Пам'ятайте, в дитинстві батьки купували нам смішні трубочки, в яких, якщо подивитися в них на світло, складалися кумедні красиві візерунки
Пам'ятайте, в дитинстві батьки купували нам смішні трубочки, в яких, якщо подивитися в них на світло, складалися кумедні красиві візерунки? Техніка калейдоскоп домагається такого ж ефекту. З маленьких шматочків пластики складається простий візерунок, який в свою чергу збирається в більш складну композицію.

З маленьких шматочків пластики складається простий візерунок, який в свою чергу збирається в більш складну композицію

Міка шифт

У перекладі означає "зсув слюди", адже для виконання роботи в цій техніці вам знадобляться так звані металлики. За рахунок того, що частинки слюди по різному відбивають світло, можна створювати об'ємні візерункові ефекти на абсолютно плоскій поверхні. Наприклад, на малюнку ми бачимо опукле зображення, хоча насправді пластиковий кабошон абсолютно гладкий.


Мілліфіорі (Ковбаса, тростину, кенінг)
Дуже популярна техніка.Суть полягає в складанні малюнка з пластів і / або ковбасок.Надалі деталь скорочується, витягується і нарізається на пластинки необхідної для роботи товщини.

Надалі деталь скорочується, витягується і нарізається на пластинки необхідної для роботи товщини

багатошарова

Назва говорить сама за себе) Багатошарова техніка дуже різноманітна і дозволяє робити абсолютно надзвичайні за красою, абсолютно оригінальні і не схожі один на одного прикраси.

Мокуме-Гані

Сама техніка була запозичена у японських зброярів. Мокуме (текстура деревини) Гані (метал) було винайдено Денбея Шоамі в XVII столітті. Йдеться про обробці металу, а саме виготовленні першокласної стали для мечів. Складність технології полягає в тому, що різні, часом практично не поєднувані метали з'єднуються між собою в химерні і дуже красиві візерунки, які ніколи не повторюються. Саме цей прийом був адаптований і для полімерної глини.

Саме цей прийом був адаптований і для полімерної глини

Переклад зображення на пластику

Метод, що дозволяє перенести на пластику практично будь-який малюнок з паперового носія. Способи перекладу малюнка досить численні: спирт, вода і т.д., але суть - закріплення на пластики верхнього, барвистого шару - залишається незмінним.

Переклад зображення за допомогою гелю

Так само як і в попередньому способі картинка переводитися на пластику, але якщо в вищевказаному способі використовується рідина, то в цьому способі картинка переводиться за допомогою запікаємо полімерного гелю.

Перехід кольору (Skinner blend)

Свою назву техніка Skinner Blend отримала на прізвище дизайнера по полімерної глини джуту Скінер, вперше застосувала цю техніку в своїх роботах. Ця техніка дозволяє отримувати вироби з плавним переходом одного кольору в інший.

наскрізна

Техніка, що дозволяє отримувати намистини, кабошони і т.д., порожнисті усередині. Матеріали, використовувані в техніці, різноманітні - клей, віск, папір ... Але кінцевий результат однаковий - ажурне, порожнє всередині виріб.

соляна

Найпростіша, на мій погляд техніка, яку може освоїти навіть зовсім недосвідчений лепільщік. І назва саме пояснює принцип дії: з пластики робиться намистина, яка потім обкатується в солі - морської або харчової - або в цукрі. Виріб запікається, промивається під струменем води, після чого її поверхня набуває красиву пористу поверхню.

Виріб запікається, промивається під струменем води, після чого її поверхня набуває красиву пористу поверхню

філігрань

Дуже копітка техніка, результатом якої є приголомшливі по красі, ажурні роботи. Пластика розкочується на тонесенькі ковбаски і крихітні кульки, з яких надалі викладається візерунок.

Що в перекладі з англійської означає - рукоділля, або своїми руками. Це зрозуміло, тому що при нинішньому достатку, купленим в магазині нікого не здивуєш, а прикраси або аксесуари ручної роботи мають особливу енергетику, зберігають тепло людських рук і частинку душі майстра. Ці якості, особливо дороги жіночого серця, адже ніхто з нас не хоче носити ті ж прикраси, що і більшість знайомих або колег, кожна хоче підкреслити свою індивідуальність і неповторність. Але не тільки бажання виділитися з сірого натовпу штовхає нас на творчість, адже творити - це дивовижний процес, в якому ти віддаєш матеріалу свою ідею, свою фантазію і нарешті, мрію. Вибір товарів для творчості на сьогодні величезний, і кожен може зайнятися тим, що йому більше до душі. Особисто я, взявши якось в руки полімерну глину, не змогла з нею розлучитися, про неї і хочу розповісти читачам Donlcc.

Склад і властивості полімерної глини

Полімерна глина (або як її частіше називають - пластика) матеріал, призначений для виготовлення невеликих за розміром виробів і за своїми властивостями нагадує пластилін, складається з ПВХ-основи (полівінілхлорид) з додаванням рідких пластифікаторів і пігменту. Під впливом температури пластифікатори повністю вбираються в основу, і матеріал стає твердим, втрачаючи свою пластичність і здатність до деформації. Таким чином, ми отримуємо готовий виріб, яке можна розфарбовувати фарбами, свердлити, шліфувати, приклеювати до чого-небудь або між собою. При запіканні полімерної глини, а в домашніх умовах це звичайна духовка, слід орієнтуватися на інструкції виробника (найчастіше температура від 100 до 130 ° C). Завдяки додаванню пігментів до складу матеріалу пластика має широкий вибір кольорів, а також буває з додаванням блискіток і слюди, напівпрозора, з ефектом «металік», імітацією каменю і навіть люмінесцентна (світиться в темряві).
Полімерна глина (або як її частіше називають - пластика) матеріал, призначений для виготовлення невеликих за розміром виробів і за своїми властивостями нагадує пластилін, складається з ПВХ-основи (полівінілхлорид) з додаванням рідких пластифікаторів і пігменту Окремо можна сказати про рідкої полімерної глини, вона виглядає як прозорий гель і твердне під впливом температури, як і звичайний пластик, її можна змішувати з фарбами або чорнилом, використовувати як клеїть, а також як засіб для перекладу зображення на матеріал.

вибір матеріалу

В даний час виробників і видів полімерної глини безліч, я розповім читачам МірСoветов про тих марках, які користуються в Росії найбільшою популярністю і попитом.
В даний час виробників і видів полімерної глини безліч, я розповім читачам МірСoветов про тих марках, які користуються в Росії найбільшою популярністю і попитом Купити полімерну глину можна в художніх і канцелярських магазинах. Або ж оформити замовлення через інтернет-магазин, при цьому слід пам'ятати, що замовлений товар доведеться почекати, а при отриманні оплачувати доставку зі своєї кишені. При виборі квітів врахуйте, що вам потрібна найголовніша гамма, будь-якого відтінку можна домогтися за допомогою змішування, так змішавши пластику червоного і білого кольору ви отримаєте рожевий. Незалежно від того, що ви будете ліпити, готовий виріб найкраще покривати спеціальним лаком для полімерної глини, так воно буде виглядати більш привабливо і довше прослужить.

Інструменти

Говорячи про інструменти, відразу варто зазначити, що мінімальний набір передбачає лише кілька позицій, але він може збільшитися в рази, все залежить від ступеня вашого захоплення і товщини гаманця. Наводжу список самих необхідних інструментів для роботи:

  • робоча поверхня - може бути скляною, керамічною або пластмасовою, головне щоб вона була гладкою, рівною і легко очищалася. Деякі використовують в якості робочої поверхні звичайний аркуш паперу, на ньому ж можна запікати виріб, а після використання викинути;
  • лезо або ніж знадобиться для того щоб різати пластику в процесі роботи, для цієї мети підійде гострий кухонний або канцелярський ніж;
  • голка або зубочистка знадобиться для того щоб проробляти отвори, наносити фактуру і працювати з дуже дрібними деталями;
  • качалка або ролик необхідні, коли треба розкачати полімерну глину на робочій поверхні до бажаної товщини, як цього інструменту можна використовувати порожній балончик від лаку для волосся або дезодоранту;
  • наждачний папір - потрібна для полірування і шліфування готового виробу.

Якщо ви серйозно захопилися, то можливо варто задуматися про придбання професійних інструментів, таких як паста-машина, екструдер, каттери і форми для лиття, вони значно спростять творчий процес і зроблять його більш захоплюючим і різноманітним.
Якщо ви серйозно захопилися, то можливо варто задуматися про придбання професійних інструментів, таких як паста-машина, екструдер, каттери і форми для лиття, вони значно спростять творчий процес і зроблять його більш захоплюючим і різноманітним

Техніки роботи з пластикою

У цьому розділі я розповім читачам МіpСоветов про самих основних і популярних техніках роботи з полімерною глиною:
У цьому розділі я розповім читачам МіpСоветов про самих основних і популярних техніках роботи з полімерною глиною:

Техніка безпеки

На сьогоднішній день полімерна глина - це популярний і доступний матеріал, але виробники не обтяжують себе написанням правил безпеки на упаковках. Тому для впевненості, що ви не завдасте шкоди своєму здоров'ю, і здоров'я своєї родини ознайомтеся з цими правилами тут.

  1. Пам'ятайте, що до складу пластика входять хімічні речовини, які при попаданні в організм можуть викликати отруєння. Тому не вживайте їжу в процесі роботи, ретельно мийте руки після її завершення і тримайте подалі від маленьких дітей і тварин.
  2. Інструменти і посуд, яку ви використовували при роботі з полімерною глиною, не можна використовувати для зберігання і приготування продуктів харчування.
  3. Дуже уважно стежте за температурою при якій запікається виріб, вона не повинна перевищувати ту яка вказана виробником на упаковці, так як при цьому пластик виділяє токсичний газ зі специфічним запахом.
  4. Якщо температура все ж була перевищена, і ви відчули запах, негайно вимкніть духовку і провітріть приміщення.


Пполімерная глина

Полімерна глина - це пластичний матеріал нагадує звичайний пластилін (іноді її називають - термопластілін). Полімерна глина твердне (полімеризується) при нагріванні до температури 100-130 ° C. У домашніх умовах вироби з полімерної глини "запікають" в духовці. Затверділі вироби стають довговічними і схожими на пластмасу. Таким чином, ви можете закарбувати свою творчість, і творчість своїх дітей, на довгі роки.

В даному Практичному посібнику я постарався підібрати для вас, всі відомі мені на сьогоднішній час технології і методики роботи з полімерною глиною. Навчальний курс складений поетапно від простого до складнішого. Робота з полімерною глиною - це досить-таки цікавий, творчий процес, який, я думаю, принесе вам і вашим дітям масу позитивних вражень.

З повагою. Патлах В'ячеслав Володимирович
Росія, г.Пенза, 2015 рік

Технології та методи роботи з полімерною глиною

Майстер-класи з полімерною глиною

  • Стаття готується.

імітації

  • Стаття готується.

текстури

  • Стаття готується.
  • Стаття готується.
  • Стаття готується.

кулінарна мініатюра

  • Стаття готується.

Біжутерія

  • Стаття готується.

Плетіння

  • Стаття готується.
  • Стаття готується.
  • Стаття готується.
  • Стаття готується.
  • Стаття готується.


Стаття готується

Історія полімерної глини

На початку 1930-х, в Німеччині ініціативна жінка Фіфі Ребиндер розробила і випустила глину, яку назвала Фіфі Мозаїк. Глина була призначена для виготовлення голів ляльок. У 1964 році Ребиндер продала формулу цієї глини Еберхард Фаберу (Eberhard Faber), який «розвинув» її у всесвітньо відому в даний час марку ФІМО (Fimo). У той же час інші виробники розробляли продукт, дуже схожий на Фимо. в кінці 1950-х, в Аргентині італійка Моніка РЕСТ використовувала глину, яка називалася Лімм (Limmo). Ліма також була розроблена німецькою компанією, але не Еберхард Фабер. Ймовірним виробником швидше за все був Рудольф Рейзер, який придумав глини «Формелло» (Formello) і «Моделло» (Modello).

В процесі температурної обробки в матеріалі відбувається незворотний процес полімеризації з утворенням полівінілхлориду. Затверділі вироби можуть бути розфарбовані акриловими та іншими фарбами, склеєні між собою і з іншими матеріалами.


Затверділі вироби можуть бути розфарбовані акриловими та іншими фарбами, склеєні між собою і з іншими матеріалами

Полімерні глини випускають пофарбованими в різні кольори. У різних виробників існують лінійки полімерних глин зі спеціальними ефектами: металік, напівпрозорий, блискучий, колір каменю, що світиться в темряві.


У різних виробників існують лінійки полімерних глин зі спеціальними ефектами: металік, напівпрозорий, блискучий, колір каменю, що світиться в темряві

Деякі виробники виготовляють також рідку полімерну глину - це прозорий гель, який, аналогічно звичайній полімерній глині, твердне при запіканні. Рідка полімерна глина використовується в якості клеїть речовини, а також як емаль, застеклітель і маскує склад. Також за допомогою рідкої полімерної глини можливо скопіювати зображення, нанесене на папір.


Також за допомогою рідкої полімерної глини можливо скопіювати зображення, нанесене на папір


Полімерна глина різних виробників має деякі відмінності як у процесі ліплення, так і у виробах. При ліпленні вона може бути твердіше або м'якше; після полімеризації може мати глянсову або матову поверхню; можливі інші відмінності. Згодом кожен захоплений ліпленням з цього матеріалу вибирає найбільш підходящі для себе марки або ж знаходить свою «формулу»: глини всіх виробників добре змішуються між собою, що може дати при ліпленні і на виході дуже цікаві ефекти. Початківцям ж зазвичай рекомендують Fimo - стандарт де-факто в полімерній глині.

Ти, напевно, часто помічала, що у відділах модних аксесуарів стали з'являтися дуже привабливі вироби ручної роботи? Як правило, це - кулони, сережки, шпильки і браслети у вигляді апетитних тортиків, льодяників, овочів і фруктів. І, напевно, тебе відвідувала думка, що непогано б навчитися робити такі симпатичні штучки. Немає нічого простішого. Давай поговоримо про те, як ліпити з полімерної глини.

Що таке полімерна глина?

Полімерна глина - це пластична маса, що складається з ПВХ і пластифікатора. Вона буває двох видів: запікаємо і самоотвердевающей, в залежності від того, який пластифікатор в неї доданий. Самоотвердевающей глина після застигання стає схожою на дерево або гіпс (для її обробки можна використовувати відповідний інструмент). Це так званий «холодний фарфор». Запікаємо глина більше схожа на пластмасу. Її називають ще термопластика. за зовнішнім виглядом і по консистенції нагадує пластилін.

Якість пластики залежить від фірми-виробника. Пластика російського виробництва «Сонет», «Квіточка» або «Artifact» при зберіганні швидко твердне, тому її краще використовувати відразу після покупки. Полімерна глина «Cernit» нагадує віск: вона пластична і не прилипає до рук. Найбільш популярна пластика «Fimo»: вона схожа на пластилін, не липне і дуже хороша в роботі.

необхідні інструменти

Для роботи з пластикою тобі знадобиться:

  • чиста і рівна робоча поверхня: найкраще пластмасова або скляна. Це може бути пластикова дошка або шматок скла. Ти можеш підстелити аркуш білого паперу: він запобіжить прилипання пластики, коли ти будеш її розгортати.
  • дуже гострий канцелярський ніж (для обрізки виробів);
  • зубочистки або довга голка (для проколювання отворів і створення фактури);
  • наждачний папір для шліфування поверхні та обробки країв;
  • скляна пляшка для розкочування пластики (дерев'яна скалка не підходить);
  • акрилова фарба;
  • спеціальний лак для пластики;
  • вологі серветки, щоб протерти поверхню готового виробу.


дуже гострий канцелярський ніж (для обрізки виробів);   зубочистки або довга голка (для проколювання отворів і створення фактури);   наждачний папір для шліфування поверхні та обробки країв;   скляна пляшка для розкочування пластики (дерев'яна скалка не підходить);   акрилова фарба;   спеціальний лак для пластики;   вологі серветки, щоб протерти поверхню готового виробу

Як працювати з пластикою

А тепер давай спробуємо змайструвати кілька нескладних виробів.


Гудзики з полімерної глини

  1. Приготуй пластику потрібних тобі квітів, качалку (не дерев'яний) і який-небудь предмет, за допомогою якого ти зможеш вирізати кружальця (наприклад, пластиковий корпус котушки для ниток).
  2. Розкачай пластику качалкою, виріж кружечки потрібного тобі розміру. Загладити всі нерівності. Знайди предмети з виступаючою фактурною поверхнею або фігурні гудзики, Вдрукувати їх в заготовку. Виконай дірочки зубочисткою.

Кулон «Граціозна кішечка»

  1. Намалюй силует кішки олівцем на білому папері і виріж його по контуру.
  2. Вибери пластику відповідного кольору і гарненько підготуй її до роботи: розімніть шматочок пальцями, щоб він став м'яким і слухняним. Чим краще Розім'яті глина, тим легше з неї ліпити, і при випалюванні вона не потріскається. Розминай пластику маленькими шматочками, поступово додаючи нові. Це позбавить тебе від мозолів.
  3. Розкачай розім'яту глину скляною пляшкою (якої товщини буде розкатаний тобою пласт, такий і буде твоя виріб). Наклади на пласт вирізаний тобою шаблон і виріж його канцелярським ножем по контуру.
  4. Виконай зубочисткою дірочку в кулоні (щоб потім протягнути в неї ланцюжок). Цією ж зубочисткою намалюй мордочку, видавлюючи в глині ​​обриси носика, вічко і вусів. Дрібні деталі мордочки можна не малювати, а зліпити з кольорового пластики. Ти можеш зробити додаткові прикраси: виліпити бант для кішки, прикрасити її квіткою або сердечком.
  5. Виліплений кулон поклади на вогнетривке скло і відправ в духовку.

Шпилька «Гжель»

Тобі потрібно пластика «Fimo», металева шпилька, інструменти для ліплення.

  1. Розкачай смужку білої пластики, наклади на шпильку і притисни до неї. Надлишки з поздовжніх сторін зріж ножем, а на торцях залиш припуск в 5 мм, щоб закріпити смужку на шпильці.
  2. Зроби багато тонких лепешечек і зліпи з них трояндочки.
  3. З лепешечек зробиш листочки у формі човника. Тонкою голкою нанеси на них прожилки.
  4. Скомпонуют композицію з листя і квітів, розташуй її на шпильці.
  5. Тонким пензлем нанеси на листочки акрилову золоту фарбу.
  6. Запікати шпильку в духовці протягом 30 хвилин, при температурі 110 градусів.

Підсвічник з ... банки

Приготуй високу вузьку банку, ємністю 300 мм, пластику, акрилові фарби, свіже листя і інструменти для ліплення.

  1. Добре вимий і знежирити банку.
  2. Ретельно розігрій пластику і зроби кільце на дні банки. Врахуй, що пластика до скла не приклеюється, тому всі виліплені тобою елементи композиції повинні переплітатися між собою і покривати всю поверхню основи. Розташовані по верху підсвічники квіти також повинні оточити горлечко банки.
  3. Починай ліпити квіти, стебла, бутони і листя (використовуй свіжі листочки для отпечативанія прожилок). Готові елементи зігніть в різних напрямках, щоб вони виглядали природно.
  4. Закінчивши ліплення, постав банку в холодну духовку і запечи, згідно з інструкцією до пластики. Коли запікання закінчиться, залиш банку остигати в духовці.
  5. Змішай акрилову золоту фарбу із зеленою і рожевої (окремо). Розфарбуй готовий свічник.

Що треба врахувати при запіканні

  • Запікати глину тільки при температурі, зазначеній виробником пластики (при більш високій температурі вона почне горіти і виділяти шкідливі для здоров'я речовини).
  • Під час запікання подбай про те, щоб в кімнаті не було людей і тварин.
  • Чим більше товщина вироби, тим довше повинна запікатися пластика.
  • Користуйся таймером, щоб контролювати час запікання.
  • Запечені вироби залишай остигати в духовці.


Запечені вироби залишай остигати в духовці

Тільки після повного остигання виробів ти можеш піддавати їх подальшій обробці: фарбувати акриловими фарбами або темперою; покрити лаком. Пластику можна мити, шліфувати і навіть свердлити.

Сподіваюся, ти знайшла чимало корисної інформації в даній статті, і вона допоможе тобі зробити перші кроки в освоєнні цього незвичайно цікавого матеріалу. Адже з пластики можна зробити не тільки прикраси, але і чимало корисних в побуті предметів: магніти, рамочки для фотографій, сувеніри, візитівки й багато іншого.

З полімерної глини створюють простенькі форми і справжні витвори мистецтва. У фантазії правил немає, головне зрозуміти, як користуватися матеріалом, щоб отримати максимальну користь. Початківцям рукодільники рекомендується брати найпростіший варіант - дитяча глина. У спеціалізованому магазині можна придбати будь-які сподобалися кольори, які також добре поєднуються один з одним. У багатьох спочатку виникають проблеми з підбором кольору. Для цього користуються таблицями змішування. Після того, як обрана палітра знаходиться перед очима можна починати розбиратися в технології використання.

Як працювати з полімерною глиною - інструменти

  • Полімерна глина - свіжа.
  • Наждачний папір різної зернистості для прошкуріванія поверхні.
  • Шматок щільної джинсової тканини - полірує виріб.
  • Лак - підвищує насиченість, покращує зносостійкість.
  • Пекарська папір - запобігає деталі від пригорання.
  • Скалка - розгортає м'які шматки полімерної глини. Замість качалки використовуються довгасті циліндричні флакони з-під парфумів.
  • Ножик або макетке знадобиться для нарізки.
  • Рівна поверхня. Може підійти кахель, дерев'яна дошка.
  • Духова шафа, деко - для запікання сформованих виробів.

Як працювати з полімерною глиною - процес ліплення

Шматки глини розминаються в руках. Тепло шкіри надає еластичність. Свіжа глина м'яка, з нею легко працюється. Для старої полімерної глини купують пластифікатор. Але простіше викинути таку глину, тому що цей розм'якчувач коштує набагато дорожче, ніж новий шматок глини. Принцип роботи схожий на основи ліплення з пластиліном. Розігріти, розкачати, зліпити. З однією відмінністю запікання. За допомогою пальців формуються потрібні види обрисів: довгасті, округлі форми, інше.


Як працювати з полімерною глиною - декорування

С помощью підручніх ЗАСОБІВ на поверхні роблять Відбитки для прикраси. Такоже набуваються в спеціалізованіх магазинах цікаву біжутерію, таким чином прікрашають свои роботи. Прідумують формочки, в якіх и віпікають керамічний віріб. Например, Силіконові, металеві. Для поліпшення візуалізації використовуються блискітки, шматочки скелець, кахлю, камені. Зубочистками або загостреними сірниками малюють орнаменти.
С помощью підручніх ЗАСОБІВ на поверхні роблять Відбитки для прикраси

Як працювати з полімерною глиною - запікання

Якісний виріб запікається в печі. Після цього процесу деталі набувають необхідну твердість. Знадобиться деко, пекарський лист і духовка. Деталі викладаються на лист, щоб запобігти підгоряння. Час запікання вказується на упаковці. Бажано використовувати спеціальні формочки, в які потрібно класти глину, захищаючи деталі приладу від випадкового накіпаній. Запікання - це не останній етап. Далі слід знежирення гелеобразную миючими засобами. Додають гладкість наждачкою, полірують повстю, джинси. Оптимальною температурою буде 120-130 ° C. При низьких температурах глиняні елементи кришаться, при високих - темніють, підвищується глянець, при дуже високих температурах в печі - підгорають і чорніють. Важливо оснащення духовки таймером і регулювальником температури. Для твору намистин, виліплених з полімерної глини, беруть кулінарну фольгу, мнуть її у вигляді стійкої формочки і встромляють туди зубочистки з нанизаними на них кругляччям.
Якісний виріб запікається в печі

Як працювати з полімерною глиною - білий колір

Щоб зберегти білий колір, потрібно приступати до роботи з чистими руками і поверхня стола тримати в порядку. Якщо ліпляться білі деталі, використовують медичні гумові рукавички без тальку. Одяг повинен бути чиста і бавовняна, ні в якому разі не вовняна, ниточки вовни можуть зіпсувати якість роботи. У вільному доступі готують чисту вологу ганчірку для рук або ж вологі серветки.
Щоб зберегти білий колір, потрібно приступати до роботи з чистими руками і поверхня стола тримати в порядку

При роботі з полімерною глиною існують також попередження. Не можна працювати з пластмасою і глиною одночасно. Не всяка глина витримує зіткнення з пластиком і стає дуже липкою, непридатною до ліплення. Вироби тонуються лаками з різними властивостями: сильний глянець, матова поверхня, затемнення. Робоча область, наприклад, дерев'яна дошка після роботи з глиною не може використовуватися для нарізки їжі. Так як полімерна глина сильно вбирає пил, бруд, слід запобігти наявність великої пилу в повітрі.

Ти, напевно, часто помічала, що у відділах модних аксесуарів стали з'являтися дуже привабливі вироби ручної роботи?
Що таке полімерна глина?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: