Статьи

Ситцеве весілля - річниця на 1 рік: традиції, тости, привітання

Ситцеве весілля - перший рубіж, який подолала молода пара удвох, за допомогою взаєморозуміння, любові та поваги Ситцеве весілля - перший рубіж, який подолала молода пара удвох, за допомогою взаєморозуміння, любові та поваги. Чим же можна обдарувати подружжя в цей день?

Ось уже рік минув з того дня весільних урочистостей. І в день першої річниці сімейного життя подружжя, згідно з традицією, отримують в подарунок ситець. Традиція ця сягає корінням в минуле, адже в старовину в більшості сімей до першої річниці очікували поповнення в сімействі. А часом воно вже встигло відбутися. Тому близькі і друзі дарували в цей день «ситець на пелюшки». Зрозуміло, сьогодні це вже зовсім неактуально, але сама традиція «ситцеве весілля» як і раніше збереглася.

Багато дівчат зітхають, чому не можна щорічно виходити заміж за кохану людину? Адже весілля - це не тільки з'єднання шлюбом, але і красива церемонія, свято, торжество. І, звичайно, гарне вбрання нареченої, вишукана зачіска і захоплений закоханий погляд нареченого. Але насправді нічого не заважає щорічно влаштовувати торжество для закоханої пари. Ви прожили 1 рік весілля? Це привід влаштувати сімейне свято для себе і друзів. У народі 1 річниця весілля називається ситцевій весіллям.

У Росії 1 рік весілля символізує ситець. Це традиція пов'язана з тим, що ситець в народі позначає простоту. Після першого року весілля в стосунки закоханих вкрадається буденність, але при цьому розуміти один одного стає простіше. Такі злагодити відносини називають «ситцеве простата».

Є й інша версія, яка більш глибокодумні. Справа в тому, що ситець з стародавньої мови санскриту перекладається, як «строкатий», а в оригіналі звучить як «сітрас». Це версія пояснюється так, якою б міцною, уважною пара не була, на першому році весілля життя строката, як ситець. Перші сварки, перша солодкість перемир'я, в загальному, перший рік спільного життя так і рясніє подіями, і нудною її ніяк не назвеш.

Виходить, що ситцеве весілля символізує якусь подвійність відносин. З одного боку, 1 рік весілля пов'язує людей. З іншого боку, відносини ще дуже тонкі, неміцні, як сама нетривка тканину - ситець. Втім, народ дає ще одну трактування, скажімо так, практичну. Ми не пуритани, і розуміємо, що в перший рік весілля подружжя із захватом займаються. Саме через захопленості постільними втіхами ситцеві простирадла якраз за рік приходять в абсолютну непридатність, тому і весілля - ситцеве або марлева. Марлева весілля, так як ситцеві простирадла зношуються за рік до стану марлі.

Іноді 1 річниці називають ще бавовняної, власне, з тих же причин. Молодята в цей день дарують один одному ситцеві хусточки, краватки, кашне. До речі, подарунки чоловіка та дружини не обов'язково повинні бути з ситцю, головне - з тканини. Крім того, залишена ще з весілля пляшка шампанського розпивати на святі. На торжество обов'язково запрошуються свідки, батьки, друзі.

Найпоширенішою в Росії традицією в день ситцевого весілля є звичай «зав'язування вузликів». Чоловік і дружина беруть хустку, з двох сторін зав'язують по вузлику. При цьому потрібно засуджувати слова: «Як вузлики, зав'язані нами, міцні, так і слова наші міцні». Є й інший змова для «вузликів»: «Як вітер - гуляка в полі ниву розбудить, так радість і щастя з нами довіку прибуде».

Цей обряд покликаний закріпити почуття люблячої пари на все життя Цей обряд покликаний закріпити почуття люблячої пари на все життя. Треба зауважити, що церквою подібні язичницькі обряди зовсім не схвалюються. Священики радять відмовитися від обрядів і сходити до церкви, щоб поставити свічку «во здравіє» один для одного. Ще одна прикмета: на святі чоловік і дружина обов'язково повинні доїсти все подані ним страви, інакше «втратять своє щастя». Так що нареченим не варто надягати занадто тугі сукні.

Ситцеве весілля часто відзначається за чітким сценарієм. Святкування має відзначатися поза домом, і повторює сценарій «другого дня весілля». Спочатку зустрічають гостей, потім проходить застілля, а коли все пообідають, починаються розважальні конкурси та вручаються подарунки дружині та чоловікові.

Одним з традиційних конкурсів є «дрібниця на зубок». У конкурсі беруть участь всі гості, а також їхні гаманці. Крім того, потрібен ганчір'яний мішечок. Конкурс - жартівливе ворожіння, яке визначає стать майбутньої дитини пари. Гості повинні дістати весь дріб'язок, яка ділиться на дві купки: «золото» (жовті монетки) і срібло (світлий метал). Якщо більше «золотих» монеток, то народиться дівчинка. А якщо «срібла» вийшло більше, то буде хлопчик.

Так як традиція йде з народу, то багато конкурси включають елемент обрядовості, ворожіння, виспівування народних пісеньок-жартів і частівок.

Під час застілля гості по черзі говорять тости, бажають подружжю любові і взаєморозуміння, вітають, бажають скоріше завести дитину. Батьки нагадують, що 1 річниця весілля - це вже великий крок. І бажають, щоб один рік весілля був першим у низці щорічних ювілеїв.

Прийнято дарувати ганчіркові подарунки, і зовсім не обов'язково, щоб вони були з ситцю. Дарують зазвичай постільна білизна, рушники, штори. Аксесуари для дому з макраме, наприклад кашпо для квітів, плетені полички, серветки. Крім того, подарунками до весілля будуть літні вбрання для нареченого і нареченої: сукні та сорочки. Вважається, що не можна дарувати дитячі іграшки подружжю, охочими стати батьками. Саме дитячі, ганчіркові вироби у вигляді будинкового, ляльок дарувати можна. Зате батьки зазвичай дарують дитячий одяг: пелюшки, повзунки, сорочечки. А подружжя дарують один одному шовкові або ситцеві хустки.

Але також подружжя може подарувати один одному в день ситцевого весілля ситцеві ж хусточки. Жінка може власноруч вишити на такому хусточці вензель або красиві квіти. Чоловік, згідно з традицією, може подарувати красиву шаль або хустка з декоративним розписом.

Гостям також буде доречно вибрати який-небудь подарунок з ситцю. Втім, основний подарунок можна і не пов'язувати з цією матерією, Гостям також буде доречно вибрати який-небудь подарунок з ситцю досить на додаток до нього піднести кілька хусточок з ситцю.

Гарними подарунками в цей день стануть скатертини, серветки, набір постільної білизни, віконні фіранки, пледи, або мішечки-саше з ситцю для ароматизації.

Якщо ви бажаєте оригінальності, можете придбати кілька однотонних рушників або футболок, а також на додаток до них - фарб по тканині. Тоді в день ситцевого весілля ви, так само як і інші запрошені, зможете створити привітання молодій парі, розмалювавши і розписавши тканину візерунками і теплими словами.

Втім, яким би не був подарунок - головне, щоб вибирали і підносили його від чистого серця, з щирими побажаннями багатьох років сімейного життя, щастя, поваги, і, звичайно ж, кохання!

Чим же можна обдарувати подружжя в цей день?
Багато дівчат зітхають, чому не можна щорічно виходити заміж за кохану людину?
Ви прожили 1 рік весілля?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: