Статьи

Чому матричний принтер погано друкує і як його ремонтувати

  1. Причини популярності матричних принтерів
  2. Технологія друку матричних принтерів
  3. Найбільш часті несправності матричних принтерів

Матричні принтери залишаються популярними протягом десятиліть, незважаючи на постійно оновлює асортимент пристроїв для друку на паперових носіях. Вони використовуються в наукових установах, фінансових відділах, банках і магазинах. Такі пристрої незамінні для друку фінансової звітності або технічної документації.

Причини популярності матричних принтерів

Можна назвати три причини, за якими використання матричних принтерів краще струменевих або лазерних:

  1. Проста конструкція друкувальних пристроїв. Це означає, що для них складне обслуговування не буде потрібно. Крім того, вони є максимально надійними. Така якість особливо цінно при значних обсягах роботи.
  2. Собівартість друку за допомогою матричного принтера нижче будь-який інший. Висока економічність пояснюється меншою ціною фарбувальної стрічки, якщо ми порівнюємо її з вартістю рідких чорнила або тонера.
  3. Матричні пристрої можуть працювати з папером різного формату та типу, включаючи безперервну стрічку і картон. Це властивість особливо актуально при виготовленні квитків, бланків або чеків. З їх допомогою можна виготовляти до 5 копій одного документа при використанні копіювального паперу.

Матричні принтери стали відомі в 70-х роках минулого століття. Найбільш популярні пристрої компанії DEC працювали зі швидкістю 30 символів в секунду.

Технологія друку матричних принтерів

Матричні принтери формують зображення за допомогою окремих точок. Головна їхня відмінність від інших друкуючих пристроїв - в способі нанесення точок на папір. Для цього використовуються удари голок діаметром 0,2-0,3 мм через фарбувальну стрічку. При цьому до поверхні паперу притискається крихітну ділянку стрічки і залишає відбиток. Друкуюча головка являє собою матрицю з розташованих в певному порядку голок. Звідси і з'явилася назва матричних принтерів.

Звідси і з'явилася назва матричних принтерів

Так працює матричний принтер

Найбільш часті несправності матричних принтерів

Як і в будь-якому механізмі, в матричному принтері періодично відбуваються поломки. Вони мають різний характер і причини. Щоб зрозуміти, чому принтер погано друкує або зовсім відмовляється працювати, нижче представлені найбільш часті несправності пристроїв:

  1. Більшість проблем пов'язано з друкуючої головкою - основним елементом матричного принтера. Як вже було зазначено, це матриця з вбудованими голками. Вони виготовляються з високоміцного вольфрамового сплаву. Матриця може містити 9, 18, 24, 36 або 48 голок. Вони розташовуються у вигляді ромба або вертикальних стовпців. Кожна голка комплектується пружиною і рухається по направляючої. Голки виробляють різкі удари по паперу через фарбувальну стрічку, а потім повертаються назад. Розмір отворів в направляючих в результаті тертя збільшується. В результаті зображення надрукованих значків спотворюються. Вихід в даному випадку один - заміна головки.

    Деформовані отвори направляючих для голок

    До такого ж виду ремонту призводить злам однієї або декількох голок. В цьому випадку в зображеннях букв або цифр з'являються характерні незаповнені прогалини.

    Злам голки головки принтера

  2. Друкуюча головка принтера фіксується на каретці, яка рухається вздовж лінії друку по напрямних. Згодом люфт між кареткою і направляючими збільшується, і точність влучень голок різко падає. Зображення починають двоїтися. У цьому випадку найчастіше каретка і напрямні потребують заміни.
  3. До рухомий каретці підводиться шлейф. Він необхідний для передачі електричних імпульсів до окремих голках друкуючої головки. При порушенні цілісності шлейфу одна або кілька голок перестають працювати. В цьому випадку його необхідно замінити.
  4. Слід зазначити ще одну несправність - проблеми при подачі паперу. Якщо вона подається з перекосом, це говорить про нерівномірну зношеності роликів підмотки. Вони потребують заміни. Трапляється так, що тракт проходження паперу виявляється забитим сторонніми предметами або паперовим пилом. Це можливо при використанні паперу невідповідного типу або інтенсивної друку. В цьому випадку принтер потрібно акуратно очистити.

Зазначені несправності є найбільш характерними для матричних принтерів. Для забезпечення подальшої безперебійної роботи друкувальних пристроїв вони потребують точної діагностики та грамотному ремонті .

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: