Статьи

Як позбутися вошей і гнид в домашніх умовах

  1. Довідкові відомості про педикульозі
  2. Відео: практикуючий дерматовенеролог розповість про педикульоз
  3. Самостійне лікування педикульозу
  4. аптечні засоби
  5. народні методи
  6. Відео: «здоров'язберігаючих канал» розмовляє з дерматовенерологом про лікування педикульозу народними...
  7. Відео: правильне вичісування паразитів - запорука успіху
  8. Як припинити дружбу вошей і дітей
  9. Педикульоз не повинен турбувати майбутніх і годуючих мам
  10. Як довго доведеться лікуватися від педикульозу
  11. І який же метод краще вибрати
  12. Таблиця: оцінка основних характеристик методів лікування педикульозу
  13. Санобробка квартири від вошей
  14. Як не захворіти вошивістю надалі
  15. Відгуки

Педикульоз - дуже неприємне, часто зустрічається захворювання. Воно виникає незалежно від віку, місця проживання та охайності людини. Чіпляються ці паразити і на дітей, і на дорослих людей. Вилікувати педикульоз можна самостійно вдома, якщо набратися терпіння і неухильно виконувати необхідні дії.

Довідкові відомості про педикульозі

Залежно від виду паразітірущіх на тілі людини вошей виділяються три види педикульозу:

  1. Головний педикульоз. Найбільш часто зустрічається вид педикульозу, який викликають головні воші. При цьому паразити живуть тільки на голові і, якщо раптом випадково падають, гинуть протягом 24 годин. Довжина дорослої воші становить два - чотири міліметри. А забарвлення змінюється в залежності від кольору волосся, в яких живуть, від світло-сірого до темно-сірого. Спочатку черево напівпрозоре, після порції крові стає червонуватого відтінку, а через один день - буре.
  2. Платтяна, або корпоральний, педикульоз викликають платтяні воші. Це паразити брудно-білого забарвлення розміром від трьох до п'яти міліметрів. Заселяються в текстильні речі: одяг та постільну білизну. Харчуються кров'ю людини, як і головні воші. Ранки від укусів зазвичай знаходять на плечах, спині, шиї, іноді на сідницях. Паразитують там, де одяг прилягає до шкіри людини.
  3. Лобковий педикульоз. Як і інші венеричні захворювання, його можна підхопити через статевий контакт з зараженим. Але цілком реально отримати такий подаруночок і через лазневі приналежності, рушники. Глава цього неподобства - лобкова вош ь, або площица. Це маленька комаха розміром до трьох міліметрів з приплюснутим округлої форми тільцем. Лобкову воша дуже важко відрізнити на шкірі людини. Мешкає близько статевих органів: на лобку і поруч із заднім проходом. Якщо справа зовсім погано, то лобкові воші можна знайти під пахвами, на животі, в бороді і навіть на бровах. Однак на голові їх точно не буде - структура волосся зовсім інша.

Що стосується харчування, воші їдять не менше чотирьох - п'яти разів на добу. Такий режим визначений специфічною будовою тіла, яке абсолютно не може голодувати довго. Годуються воші тільки кров'ю, і від повноцінності прийому їжі залежить їх репродукція. Ці паразити відкладають яйця білого кольору, прикріплюючи їх до голови людини у самих коренів за допомогою липкої маси. У міру росту волосся гнида просувається по волосинці і скоро виявляється на її середині. Саме по розташуванню яєць можна судити про термін зараження.

Період розмноження вошей у людини обумовлений теплової середовищем. При комфортній температурі в 25-30 ° C може бути відкладено чотири яйця за день. Якщо раптом температура знизиться до 12 ° C, самка призупинить кладку. В екстремальних умовах - вище плюс 54 ° C і нижче мінус 13 ° C - воші гинуть вже через 5 хвилин.

А ось від гнид позбутися буде куди складніше, т. К. Вони не бояться таких високих і низьких температур. Навіть коли дорослі комахи гинуть, гниди можуть залишатися в живих. І як тільки температура прийде в норму, з'являться личинки. Гниди гинуть при температурі або нижче мінус 20 ° C, або вище плюс 60 ° C. Тільки при кип'ятінні одягу від яєць можна позбутися моментально.

Крім високих і низьких температур воші бояться хімічних речовин, голоду і запахів.

Відео: практикуючий дерматовенеролог розповість про педикульоз

Які симптоми, інкубаційний період і що буде, якщо не лікувати педикульоз

Про початок педикульозу можуть сигналізувати:

  1. Характерний свербіж, що не проходить після звичайного миття голови.
  2. Червона висип.
  3. Гниди на волоссі - ніби розсипали крупу.

Іноді люди не відчувають перших симптомів, що призводить до розвитку серйозної ступеня вошивості і проявляються більш помітні ознаки:

  1. На голові з'являються мокрі ранки і болячки.
  2. Локони на вигляд стають запущеними, тонкими, постійно звалюються, немов клоччя, і неприємно пахнуть.
  3. Поганий сон і загальний стан тривоги через постійне відчуття повзання комах.
  4. Підвищена дратівливість від постійного свербіння.

Зараження педикульозом може початися з потрапляння гниди, яка вилупиться вже через 8 днів. Після чого у вас буде всього 2 тижні, після закінчення яких личинка стане дорослою особиною і зможе сама робити кладку.

Діти гірше переносять навала вошей. Чутливий організм дитини дуже сильно реагує на фактори, дратівливі і приносять дискомфорт. Навіть немовля може підхопити паразитів від батьків або старших дітей. Педикульоз - небезпечне для діток захворювання з безліччю супутніх неприємностей:

  • порушується сон малюка;
  • знижується уважність;
  • дитина стає неспокійною, примхливим;
  • з'являються гнійні ранки;
  • підвищується температура тіла;
  • збільшуються лімфовузли;
  • проступає алергічна реакція;
  • у ніжних і емоційних діток розвивається панічний жах перед будь-яким комахою;
  • має місце постійне відчуття скрупульозності в волоссі.

Педикульоз загрожує здоров'ю і дорослої людини:

  1. При постійному розчісуванні на місці укусу утворюється підмокають ранка з скоринкою.
  2. Якщо не позбуватися від педикульозу, то безперервний свербіж згодом посилюється.
  3. Лобкова воша на бровах і очах викликає кон'юнктивіт.
  4. Ігнорування лікування може призводити до небезпечних ускладнень, адже воші переносять різні важкі хвороби.
  5. При серйозних стадіях педикульозу проявляються гарячковий стан і підвищена температура тіла.
  6. Якщо не лікувати поодинокі нагноєння, то дуже скоро вас чекає загальне ураження шкіри гнійної висипом у вигляді бульбашок.

Щоб уникнути ускладнень педикульозу, важливо почати лікування відразу ж після виявлення вошей або гнид. Одним з варіантів може стати звернення до спеціальних приймачі, що працюють під керівництвом санепідстанції. Однак, якщо брати до уваги наявність в аптечних крамницях різноманітних педікуліцідов, від вошивості все-таки простіше позбутися будинку самостійно. Якщо ж зараження сильне, варто звернутися до дерматолога, який займається саме патологіями шкіри і її придатків. Коли запитати поради у Шкіряник немає можливості, то прийде на виручку терапевт. Якщо воші були знайдені у малюка, то знайти рішення допоможе педіатр. Для більш легкого і швидкого лікування до лікаря краще йти відразу після виявлення симптомів зараження.

Самостійне лікування педикульозу

Радикально, швидко і надійно допоможе тільки стрижка наголо. Цей метод позбавить від вошей зараз і цілком підійде для хлопців. Однак навряд чи хоч одна дівчина побажає попрощатися з довгими локонами, нехай навіть тимчасово. Тут потрібно відставити паніку, адже сьогодні на прилавках аптек можна знайти масу варіантів вирішення проблеми з педикульозом без застосування крайніх заходів.

аптечні засоби

Суть медикаментозної боротьби з вошами - обробка отруйними для паразитів речовинами всіх ділянок тіла з волосяним покровом. Найпопулярніші і дієві препарати на сьогоднішній день:

  1. Пара-плюс. Це аерозоль на основі перметрина, малатиона і піперонілу бутоксида. Розпорошується на волосся від коренів до кінчиків і на шкіру голови, а через 10 хвилин змивається за допомогою звичайного шампуню. Залишається тільки вичесати спеціальним гребінцем загиблих комах. Препарат протипоказаний при наявності астми, а також малюкам до 2,5 років. Педикульоз - дуже неприємне, часто зустрічається захворювання Пара-плюс протипоказаний при наявності астми, а також малюкам до 2,5 років
  2. Медіфокс. Випуск цього кошти на основі перметрина здійснюється в декількох варіантах: гель, концентрати 5% і 20%. Протипоказаний вагітним, в період годування і дітям до 5 років. Концентрований речовина розбавляється водою в зазначеному інструкцією співвідношенні. Потім на 20 хвилин намазується на голову за допомогою кульки з вати. Гель вже готовий до застосування і наноситься таким же чином, але на 40 хвилин. Медіфокс змивається нейтральним милом, а волосся прочісують частим гребінцем. Медіфокс застосуються при педикульозі, що вражає волосяну частину голови і при лобковому педикулезе
  3. Ниттифор. Цей препарат з перметріном може випускатися у вигляді крему або лосьйону. Застосовувати його треба чітко відповідно до інструкції на упаковці. Обробку проводити на відкритому повітрі або в ретельно провітрюваному кімнаті. Не можна використовувати при грудному вигодовуванні і вагітності, а також дітям до 3 років. Ниттифор протипоказаний при вагітності, лактації та дітям до 3 років
  4. Нюда. Активною речовиною цього препарату є перметрин. Має протипоказання: дитячий вік до 3 років, період лактіціі і вагітність. Препарат розпорошити у самих коренів сухих, попередньо розчесані волосся, до їх зволоження. Розподілити по всій довжин е. А через 45 хвилин ретельно розчесати, видаляючи мертвих вошей і гнид, і промити звичайним шампунем. Нюда рекомендується для знищення головних вошей у дорослих і дітей з 3 років
  5. Параніт. Виготовляється в кількох фармакологічних формах: шампунь, сенсітів, спрей, лосьйон, репелент. Чинними речовинами виступають диметикон і мінеральні масла - клеарол або ізопар. Протипоказання для шампуню, спрею, лосьйону і репелента: молодший дитячий вік до 3 років, вагітність і період годування груддю. Параніт Аурум підходить для вагітних і годуючих жінок, а також для дітей з 1 року. Параніт спрей і лосьйон містять по 96% мінерального масла - ізопара, шампунь і репелент на 69% складаються з білого мінерального масла - клеарола, а параніт Аурум - це комплекс з 4% розчину диметикону і речовин, що підсилюють його дію
  6. Педілін. Це шампунь або емульсія з активною речовиною малатіон. Застосовувати згідно з приписами. Уникати попадання рідини на слизові. Препарат протипоказаний дітям до 2 років, вагітним жінкам і годуючим матерям. Педілін застосовують для профілактики і терапії педикульозу волосистої частини голови
  7. Нікс - крем на основі перметрина. Застосовувати препарат слід згідно з вказівками на упаковці і в залежності від віку хворого. З обережністю і за призначенням лікаря використовувати для лікування вагітних, в період лактації та дітям до 6 місяців. Крем Нікс протипоказаний при вагітності, в період лактації, а також дітям до півроку
  8. Хігія - шампунь жовтого кольору з лимонним запахом. Активна речовина - перметрин. Протипоказаний при вагітності, годуванні груддю та дітям до 5 років. Нанести на вологе волосся і втерти в коріння, змити через 20 хвилин. Прочесати густим гребінцем для видалення загиблих паразитів. Повторна обробка знадобиться через 7-10 діб. Хігія протипоказана при вагітності, годуванні груддю та дітям до 5 років
  9. Nix Creme Rinse - препарат у вигляді шампуню або крему-ополіскувача з діючою речовиною перметріном. Заборонено при вагітності і дітям до 2 років. Дослідження з приводу надходження діючої речовини разом з молоком матері дитині не проводились, а тому варто проконсультуватися у лікаря.
    Шампунь застосовується тільки на сухе волосся. Покрийте їм всю голову і залиште на 10 хвилин. Через зазначений час змийте піну теплою водою і ретельно промийте.
    А ось перед нанесенням крему-ополіскувача вимийте голову із застосуванням звичайного шампуню без кондиціонера, не використовуйте засіб 2-в-1. Гарненько промийте волосся і витріть рушником до стану легкої вологості. Нанесіть достатню кількість крему-ополіскувача, щоб повністю покрити всю голову. Залиште на 10 хвилин.
    Ви можете також використовувати гребінець, щоб вичесати гнид після завершення процедур з шампунем або кремом-ополіскувачем. При цьому ваше волосся повинні бути злегка вологими. Обробку проводите від коренів до кінчиків по одній пасма зараз, роблячи кроки через кожні 4-5 см. Під час роботи гребінь часто обполіскуйте. Для запобігання повторного зараження після закінчення вичісування помістіть гребінець в щільний пластиковий пакет і викиньте в сміття.
    Перевіряйте коріння волосся знову щодня, щоб переконатися в повному знищенні вошей і гнид.
    Набір Nix Creme Rinse включає 2 пляшечки педікулеціда і 2 гребеня для вичісування яєць
  10. RID Complete Lice Elimination 3 Item Kit - комбінований засіб на основі перметрина і піперонілу. Дозволено дітям з 2 років. Препарат являє собою унікальну триступеневу систему знищення вошей:

    1. Вимийте голову шампунем, щоб винищити дорослих комах.
    2. Використовуйте гель, який полегшує вичісування яєць, і спеціальний запатентований гребінь.
    3. Застосуйте спрей, щоб очистити всі поверхні в житло.
      Систему RID можна використовувати для дітей старше 2 років

народні методи

Крім ліків з аптеки для лікування від педикульозу будинку можна використовувати популярні в народі поради і засоби :

  1. Гас. Влити 1 частина в 12 частин рослинного масла і дбайливо нанести на голову. Замотати харчовою плівкою, покрити теплою хусткою і одну ніч не чіпати. Вранці промити голову з шампунем і вичесати частим гребінцем. Потрібно пам'ятати, гас - надзвичайно небезпечна суміш, яка може викликати опіки і подразнення шкіри. Волосся після впливу гасу висушуються, стають тонкими і ламкими. Гас може викликати опіки і подразнення шкіри
  2. Свіжовичавлений сік журавлини разом з кашкою намазати по всій голові і волоссю рівномірно. Одягти спеціальний шапочку, замотати рушником. Через 3 години склад повністю висохне на голові. Далі в звичайному порядку - полоскання і вичісування. Сік свіжої журавлини добре роз'їдає клейку речовину липку мастило, на якій кріпляться воші і гниди
  3. Оцет. Волосся зараженого добре вимити заздалегідь приготовленим розчином: 1 частина 70% оцтової кислоти і 10 частин води. Через чверть години голову гарненько обполоснути прохолодною водою з крана. Процедура повторюється одноразово щодня протягом трьох діб. Оцет дуже сушить волосся, а концентрований розчин оцту може спалити шкіру голови
  4. Хвойний відвар. Половину відра хвойних гілок кип'ятити дві - три години, після чого остудити і процідити. Отриманим теплим відваром прополоскати волосся, попередньо вимиті нейтральним мильним складом без запаху. Хвойний відвар допомагає позбутися від дорослих вошей
  5. Дустовое мило - ретельно спінити на голові, залишити в спокої на півгодини під поліетиленовою шапочкою або харчовою плівкою. Після чого змити хорошим потоком води. Часто дустовое мило замінюють Дегтярний, яке, однак, далеко не так дієво по відношенню до вошам. Дустовое мило успішно застосовується для знищення вошей з другої половини 20 століття, а ось дігтярне мило - на вошей діє слабо
  6. Чемерічний вода - мутнуватий розчин коричнево-жовтого кольору на основі чемериці. Засіб наносити на вологі миті локони, укрити рушником і не чіпати півгодини. Після чого обполоснути чистою водою і помити голову як звичайно з шампунем, а що залишилися мертвих вошей і гнид вичесати частим гребінцем. Чемерічний вода - досить небезпечний препарат, 1 мл якого викликає серйозне отруєння. Чемерічний вода дозволяє позбутися від паразитів швидко і результативно
  7. Часник з цибулею. Виготовити корисну пахучу кашку, перемолу в блендері одну цибулину і 8 - 10 зубчиків часнику. Розмазати по волоссю і шкірі голови, обернути плівкою і витримати склад дві години. Після закінчення цього часу ретельно вимити волосся і обов'язково нанести рослинне масло. Тих, хто залишився паразитів з гнидами вичесати густим гребінцем. Пахуча кашка з часнику з цибулею сприяє позбавленню від вошей
  8. Лимонний відвар. Три лимона очистити, залити одним літром води, довести до кипіння. Після охолодження відвар процідити. При ополіскування волосся таким складом вичісувати гнид стає набагато простіше. Лимонний відвар дозволяє набагато швидше впоратися з вичісування гнид
  9. Праска для волосся. Використовувати за призначенням - від зіткнення з гарячими пластинами яйця гинуть. Однак слід пам'ятати, що праску негативно впливає на структуру волосся - робить їх сухими, ламкими і січеться. Праску для волосся нагріває пасма по всій довжині, і гниди гинуть
  10. Ефірна олія чайного дерева. 30 крапель олії влити в 200 мл простого шампуню і вимити голову як звичайно. Хоча цей варіант більше підходить для профілактики педикульозу, ніж для лікування. При сильному зараженні до 30 краплях масла додати по 50 мл спирту і води, готовим розчином змочити волосся, зав'язати хусткою і залишити на ніч. Обробка ефірною олією чайного дерева більше підходить для профілактики педикульозу, ніж для лікування

Відео: «здоров'язберігаючих канал» розмовляє з дерматовенерологом про лікування педикульозу народними засобами

А якщо просто вичесати

Отже, першим кроком в лікуванні педикульозу виступає використання спеціальних домашніх засобів або аптечних препаратів. Далі йде етап вичісування вошей і гнид, який також може застосовуватися і як ще один самостійний метод позбавлення від паразитів. Процес вичісування займає багато часу, а довге волосся вичісувати особливо важко і іноді болісно.

Щоб знизити неприємні відчуття, можна обробити волосся яким-небудь кислим складом. Наприклад, журавлинним соком або кислуватим водним розчином яблучного або столового оцту. Через чверть години кислота зруйнує клейку речовину, за допомогою якого закріплюються гниди, і можна приступати до процедури.

Спеціальний гребінь для вічісування паразітів обладнань дрібнімі І частина зубами, что дозволяє ефективного відаляті пріклеєні до волосся гниди. На сьогоднішній день в аптеці можна вільно придбати будь-яку вподобану модель гребеня:

  1. Пластиковий або дерев'яний - звичайні гребінці з щільними плоскими зубцями. Пластиковий або дерев'яний гребінці традиційно використовуються для вичісування вошей і гнид
  2. Металевий - сучасний інструмент з удосконаленою формою зубців. Його часто кладуть в коробку з протівопедікулёзнимі препаратами. Металевий гребінь часто кладуть в коробку з протівопедікулёзнимі препаратами
  3. Електронний - процес вичісування супроводжується впливом на вошей слабкого електричного струму. Такий гребінь може викликати алергічну реакцію, і тому не дозволений до застосування вагітним жінок і малюкам. Електронний гребінь може викликати алергічну реакцію

Для досягнення видимого ефекту вичісувати паразитів потрібно регулярно протягом 4-10 днів поспіль строго за планом:

  1. Підготувати всі необхідні для процедури інструменти: густий гребінець, хорошу лампу для додаткового освітлення, лупу, чисту і бажано білу тканину, рушник. Перед початком процедури вичісування підготуйте набір необхідних інструментів
  2. Вимити голову звичайним шампунем. Миття голови повинне передувати процедурі вичісування
  3. На волосся, особливо довгі, варто нанести кондиціонер для полегшення процедури вичісування. А також добре підійде анісова або оливкова олія. Для полегшення процесу вичісування на волосся варто нанести кондиціонер
  4. Плечі накрити тканиною. Прочісувати прядку від коренів до кінчиків одну за одною, закріпивши ще не оброблені пасма гумкою, щоб чисті локони не змішувалися з іншими. При необхідності можна використовувати лупу. Очищені від паразитів і гнид пасма заколювати окремо. Очищені від паразитів і гнид пасма варто заколювати окремо
  5. Відразу ж змивати комах з гребеня хорошою струменем води, розсовуючи зубці пальцями. І витирати об рушник краплі, що залишилися на гребені. Важливо відразу ж промивати гребінь від гнид і вошей струменем води
  6. Після закінчення вичісування обробити гребінець окропом або спеціальним препаратом від вошей, а тканина з плечей знищити.

Відео: правильне вичісування паразитів - запорука успіху

Новий колір - і вошей немає

Фарбування волосся - не найефективніший метод знищення паразитів. Але зіткнулися з цією неприємною хворобою люди намагаються застосовувати всі засоби, які можна пристосувати для вирішення проблеми.

Насамперед на упаковці з обраним тоном шукаємо склад. Сьогодні проводиться безліч фарб без пероксиду водню та аміаку, а значить, такі варіанти не підійдуть. Саме поєднання цих двох компонентів перетворює звичайну фарбу в засіб від педикульозу.

Склад фарби для волосся, яка застосовується з метою лікування педикульозу, повинен включати пероксид водню і аміак

Щоб фарбування волосся дала максимальний ефект, варто дотримуватися покрокового алгоритму дій:

  1. Згідно з інструкцією змішати компоненти і за допомогою спеціального пензлика нанести суміш на волосся. Приготувати суміш для фарбування потрібно в точності за інструкцією
  2. Одягти спеціально передбачену в наборі шапочку. Шапочка захистить обличчя і шию від патьоків
  3. Через чверть години ретельно вимити волосся звичайним способом. Після закінчення фарбування голову потрібно вимити звичайним способом
  4. Вичесати дохлих вошей і гнид. Після фарбування потрібно ретельно вичесати волосся від дохлих комах і гнид

Метод фарбування в деякій мірі полегшує стан педікулёзного хворого. Але при використанні виключно його від вошей не вийде позбутися до кінця.

Як припинити дружбу вошей і дітей

Найефективніший і безпечний метод - повне сбривание волосків. Хочете зберегти локони - вичісують їх 1-2 рази в день. Цей спосіб також безпечний, але більш трудомісткий.

Однак, як мною було з'ясовано на особистому досвіді, навіть ретельне вичісування не гарантує, що на волосёнках не залишаться паразити. На наступний день після обробки на волосках племінниці все ж були знайдені гниди. А тому ми прийняли рішення додатково перевірити головку малятка вручну. Я включила мультики і ще всіляко відволікала маленьку пустунки. А її мама в цей час розбиралася з проблемою: уважно переглядала кожну волосинку, обережно від'єднують гниди і повільно зсувала до кінчиків. Обраних комах ми давили між нігтів, а після змивали струменем води. Так була оброблена вся голова дитини.

Для повного та швидкого позбавлення від педикульозу фахівці радять поєднувати таку методику з використанням дозволених саме для конкретного дитячого віку педікулецідов:

  1. Фул Маркс містить циклометикон і ізопропілмірістат. Надає фізичний вплив на вошей, що приводить до зневоднення і смерті. Підходить для дітей від 5 років. Фул Маркс підходить для дітей від 5 років
  2. Педікуламі Ультра з основним активним компонентом у вигляді натурального анісової олії. Володіє специфічним запахом, можна застосовувати дітям з 5 років. Педікуламі Ультра можна застосовувати дітям з 5 років
  3. Веда і Веда-2 - шампуні з перметріном, які дешево і результативно позбавлять від головних і лобкових комах. Протипоказані дітям до 5 років. Веда і Веда-2 протипоказані дітям до 5 років
  4. Перметрин крем - дієвий препарат для діток з 6 місяців. Перметрин крем - дієвий препарат для діток з 6 місяців

Будь-який з цих препаратів ефективний в боротьбі з вошами і гнидами. Однак рішення про застосування будь-якого лікарського засобу для дитини найкраще приймати відповідно до рекомендації лікуючого дерматолога.

Педикульоз не повинен турбувати майбутніх і годуючих мам

У період виношування малюка організм жінки не здатний чинити опір інфекційним і будь-яким іншим захворюванням. І всі можливі недуги з легкістю чіпляються до неї. Однак належне медикаментозне лікування без ризику для майбутнього малюка зробити практично немає можливості.

Деякі виробники педікулецідов, щоб залучити більшу аудиторію до своїх препаратів, вказують наявність в їх складі масел ефірів. При цьому акцентують увагу на можливості застосування цих засобів для жінок в положенні і годуючих матерів. Однак жоден виробник протівопедікулёзних препаратів не дасть стовідсоткову гарантію, що подібне лікування пройде без ускладнень.

Всі аптечні засоби проти вошей і гнид відносять до класу В, що означає відсутність будь-яких досліджень про нешкідливість цих коштів для вагітних жінок і в період лактації.

У всіх аптечних засобах містяться ті чи інші речовини, які через кров або молоко можуть потрапити в організм дитини. Тому важливо при лікуванні педикульозу у вагітних жінок використовувати виключно перевірені препарати, і тільки під наглядом лікаря. Це стосується і годуючих матерів.

Важливо уважно читати протипоказання в інструкції. Тому як різні засоби з одним і тим же активною речовиною можуть бути або дозволені до застосування для майбутніх і годуючих матерів, або заборонені.

  1. Одним з безпечних вважається педікуліцідное засіб Параніт® Аурум. Він містить в якості діючої речовини диметикон. Підходить для знищення головних вошей і їх личинок у вагітних і годуючих жінок, а також у дітей з 1 року. Параніт Аурум містить в якості діючої речовини диметикон
  2. Ще існує препарат Лавінал. За твердженням виробника не має протипоказань, якщо не брати до уваги гіперчутливості до складових компонентів. Випускається в двох фармакологічних формах: спрей і шампунь. Містить в якості діючих речовин масло ефірне іланг-ілангу і масло ефірне лаванди. Лавінал за твердженням виробника не має протипоказань
  3. Виробник продуктів Nit Free стверджує, що всі вони нешкідливі для вагітної жінки і в період лактації. Більшість коштів в лінійці продукції Nit Free містять натуральне ефірна м'ятна масло. Більшість коштів в лінійці продукції Nit Free містять натуральне ефірна м'ятна масло

Всі ці кошти, як зазначено в інструкціях, дозволені жінкам в положенні і в період лактації. Однак, якщо ви все ж не довіряєте промисловим препаратів, то варто звернути увагу на самий надійний і безпечний метод - вичісування комах і гнид із застосуванням списку дозволених натуральних продуктів. При цьому важливо дотримуватися чіткого плану дій:

  1. День 1. Нанести кашку з журавлини на шкіру голови і по всій довжині волосся, почекати 15 хвилин і вичесати. Після чого вимити голову як звичайно.
  2. День 2. Приготувати водний розчин оцту в пропорції 1: 1 і акуратно розподілити по волоссю. Через чверть години вичесати вошей і гнид, а після вимити голову звичайним способом і обов'язково нанести на волосся маску з кефіру і меду.
  3. День 3. Знову використовувати журавлинну суміш, вичесати і вимити волосся звичайним шампунем. Потім прогріти волосся спеціальним праскою і не забути, нанести на шкіру голови і по всій довжині волосся яке-небудь рослинне масло.
  4. День 4 - День 6. вичісують комах і гнид щодо рослинної олії.

Як довго доведеться лікуватися від педикульозу

Воші майже ніколи не виводяться з першого разу. Існуючі сьогодні препарати для лікування педикульозу згубно діють на дорослих вошей і з'явилися личинок. Тільки ось до гниди це не застосовується. Тому фахівці висловлюються на користь проведення повторного курсу лікування через 7-10 днів після першої обробки.

Дотримання часових рамок має першорядне значення. Через 6-10 днів з гнид вилупляться личинки, які ще через 8-9 днів вже зможуть відкласти нові яйця. Тому, якщо передчасно провести обробку або ж запізнитися з нею, все лікування піде нанівець. Доведеться починати спочатку.

Переконатися в ефективності лікування педикульозу стане можливим після двох - трьох тижнів після другої обробки голови. Для цього уважно перевірте наявність вошей і / або гнид, прикріплених біля самих коренів волосся на висоті менше 5 мм. Якщо таких немає, то лікування можна вважати закінченим.

І який же метод краще вибрати

Для наочності найпростіше скористатися таблицею з оцінками основних характеристик методів лікування педикульозу.

Таблиця: оцінка основних характеристик методів лікування педикульозу

Найрадикальнішим, швидким і надійним методом знищення головних вошей у домашніх умовах є стрижка наголо - просто, чітко, однозначно, назавжди і за один день.

Безпечний, надійний, але при цьому трудомісткий спосіб виведення паразитів - це вичісування гребенем.

Ну а найбільш ефективний метод боротьби з комахами - це поєднання протівопедікулёзного препарату і вичісування гребенем. Тільки така комбінація усуне проблему цілком: педікулецід ліквідує дорослих вошей і личинок, а вичісування усуне яйця вошей.

Можу сказати, що яке б не було засіб народне або аптечний, будь потрібно використовувати з розумом.
У нашої мами три дівчата. Волосся в шкільний період у всіх нас були нижче плечей. Молодша з садка притягла цих паразитів. Виявили не відразу, адже малятку було близько 5 років, і вона не зрозуміла, що відбувається. Зрозуміли, що справи кепські, коли почала свербіти. Так так смачно, що всім в будинку почало здаватися, ніби і у нас з'явилася ця капость.
Зараз я вже сама мама. У мене двоє діток - синок і донечка. Тема педикульозу мною вивчена детально. І тому я б діяла так: спочатку вкоротила волосся доньці і собі, а сина, недовго думаючи, підстригли «під нуль». А вже потім бралася б за цькування і чесання. Використовувати для профілактики своєї шевелюри аміачну фарбу я б не стала. Просто одного разу для інтересу пофарбувавши волосся, зрозуміла, що вони стали як солома - тонкі, ламкі і абсолютно не піддаються розчісування. Рятував тільки бальзам, і тільки мокрі пасма можна було розчесати. Сухі ж гребінці були не під силу.
Але куди там мамі поодинці впоратися з трьома дівчатами, в один голос волаючих, що волосся не віддадуть. Тому наша мама придбала в аптеці якийсь шампунь, зараз вже й не пам'ятає назву. Ми всі по черзі мили голову і ще мокре волосся один одному вичісують, починаючи, звичайно ж, з маленькою. Вичісують, як мені пам'ятається, щодо рослинної олії звичайними пластиковими гребінцями. Причому мама придбала кожному окремий гребінь, які ми з чистою совістю викинули після закінчення лікування.
Спеціального прасування для волосся у мами не було, вона не бачила в ньому необхідності. Тому після шампуню і вичісування лягали на підлогу, під голову і волосся розстеляли білу простирадло і проходили по всій довжині з праскою. Тут головне без фанатизму, інакше можна попалити волосся. Нам пощастило - мама швидко і легко справлялася із завданням. Ось що значить стаж. Потім ми ще десь тижнів півтора на всякий випадок переглядали кожну заражену голову. Ні вошей ні гнид знайдено не було.
До речі, чому ця зараза не прилипли до маминих розкішним кудрям, для нас загадка до сих пір. Але про всяк випадок ми і її волосся обробили шампунем. А потім мені, як старшій, було довірено прочесати голову мамі.
Молодша не ходила в садок, а ми в школу цілий тиждень. Вже не знаю, хто навчив маму, але все пройшло вдало з першого разу.
Тому незалежно від обраного вами способу лікування, головне в цій справі - дотримуватися абсолютний спокій.

Санобробка квартири від вошей

Після ліквідації педикульозу для запобігання рецидиву важливо правильно обробити все житло:

  1. Постільна білизна, особисті речі та головні убори, які були в ужитку, випрати в максимально гарячій воді. Потім висушити і ретельно випрасувати з усіх боків для повного позбавлення від паразитів.
  2. Обов'язково також обробити чохли, зняті з м'яких меблів.
  3. Якщо немає можливості обробити речі окропом, помістити їх в щільний поліетиленовий пакет, запечатати і не використовувати мінімум 2 тижні.
  4. Верхній одяг гарненько оглянути, витрусити і, якщо можливо, протягом кількох годин проморозити.
  5. Матраци та подушки також провітрити на морозі або прожарити на сонці протягом двох - трьох діб.
  6. Килими ретельно пропилососити і по можливості проморозити один - два дні.
  7. Всі використовувані приналежності для волосся не шкодуючи викинути, гребінці обробити окропом і дезинфікуючим складом.
  8. Обробці піддати все поверхні в будинку - підлоги, стіни та ін. Воші без їжі можуть прожити кілька днів. І як тільки з'явиться можливість причепитися до людини, все почнеться спочатку.
  9. При серйозному зараженні житла вошами - провести обробку інсектицидами. При цьому в приміщенні не повинно бути вагітних жінок і дітей.

Як не захворіти вошивістю надалі

Після успішного лікування педикульозу важливо чітко дотримуватися заходів профілактики:

  1. На період зараження ізолювати хворого, а також обробити голову всім членам сім'ї.
  2. Ніяких чужих гребінців і шпильок для волосся використовувати не можна.
  3. Головний убір також повинен бути у кожного свій.
  4. Якщо побували в місці потенційного зараження, ретельно оглянути голову. Особливо приділити увагу дітям.
  5. Постільна білизна, рушники та одяг - не використовувати чужі, нікому не давати свої і регулярно прати.
  6. Вішаючи верхній одяг в громадських місцях, куртку вивертати і вішати підкладкою назовні.
  7. Дитячий одяг прати в гарячій воді.
  8. Навчити дітей дотримуватись гігієнічних вимог, в т. Ч. Своєчасно розповісти про можливості зараження лобковими вошами.
  9. Дівчаток привчати до охайним і акуратним зачіскам з зібраними волоссям.

Відгуки

Отже, при виявленні паразитів відразу ж повідомляємо про це всім, хто контактував з хворим. Потім підбираємо засіб для лікування. Тут важливо пам'ятати, що деякі народні методи, при всій своїй популярності і дешевизні, можуть небажано позначитися на здоров'ї. Перевагою аптечних препаратів від педикульозу є дбайливе вплив - майже не псують волосся. Завершальним невід'ємним етапом лікування повинен стати процес вичісування. Однак, результативність боротьби з педикульозом будь-яким з варіантів, на жаль, не дає 100% гарантію повної відсутності паразитів і надалі. А тому основна профілактика педикульозу - обізнаність про шляхи зараження, первинних ознаках, правила безпечної поведінки.

Доброго дня! Мене звати Марія. Мені 28 років. За освітою - економіст-менеджер. Оцініть статтю: поділіться з друзями!

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: