Статьи

Які різновиди вошей можуть з'явитися у людини

  1. Якими видами вошей може заразитися людина
  2. Види людських вошей
  3. лобкова воша
  4. платтяна воша

Сучасна медицина убезпечила людство від безлічі небезпек. багато хвороби , Які в минулому забирали тисячі життів за короткі терміни, тепер лікуються лише одним уколом.

Всього лише пару десятиліть назад вилікувати педикульоз можна було тільки з величезними зусиллями і тимчасовими витратами або ж повністю видаливши волосся на проблемної частини тіла. Сьогодні від вошей і гнид можна позбутися всього за пару днів. Причому, в переважній більшості випадків процедура лікування проста, зручна і безболісна. Потрібно лише купити засіб (наприклад, шампунь ) І нанести його на уражену ділянку волосся, а після цього видалити гнид спеціальним гребенем.

Проте, іноді вилікувати педикульоз не вдається протягом довгого часу. У таких випадках не завадить трохи глибше вивчити проблему, щоб підібрати для себе найкращий набір засобів для лікування.

Дуже важливо при лікуванні педикульозу розбиратися в різновидах вошей, так як потрібний підхід в кожному випадку буде дещо відрізнятися.

Якими видами вошей може заразитися людина

З точки зору науки існує всього лише два види вошей, які паразитують на людині. В З точки зору науки існує всього лише два види вошей, які паразитують на людині відміну від багатьох інших паразитів (наприклад, бліх ) Воші дуже вибагливі у виборі господаря. Кожен вид підряду Воші мешкає строго на одному виді тварин: людська воша на людину, собача на собаці і т.д. Тому, незважаючи на те, що існує більше 500 видів вошей, небезпеку для людини становлять лише два з них: воша людська (Pdeiculushumanus) і воша лобкова (Pthiruspubis). Відрізнити ці види досить просто за зовнішніми ознаками і середовища проживання.

Тут же варто відзначити, що воша людська в свою чергу ділиться на два підвиди: воша головний і воша платтяну. Перший вид, як нескладно здогадатися, мешкає в волоссі на голові, а другий - на одязі. Так як у кожного підвиду окрема середовище проживання, то і боротьба з кожним з них має свої відмінні риси. З цієї причини виділяють не два, а три види педикульозу:

  1. головний;
  2. лобковий;
  3. платтяна.

Види людських вошей

головна воша

Головний педикульоз - найпоширеніший з трьох.

Передається в основному за допомогою контакту волосся голови хворого і здорового. З цієї причини, найбільш схильні до ризику захворювання діти дошкільного та молодшого шкільного віку. Також зараження може відбутися через загальні рушники, інші засоби гігієни та особисті речі, після купання в загальному басейні. Однак, таке трапляється рідше, так як головна воша швидко вмирає поза середовищем проживання.

Основна середовище проживання головних вошей - волосяний покрив на голові Основна середовище проживання головних вошей - волосяний покрив на голові. Іноді воші живуть у вусах і бороді чоловіків, проте трапляється це рідко. Справа в тому, що воші дуже чутливі до змін температури. Щоб забезпечити паразитам сприятливі умови життя знадобиться дуже густий і об'ємний волосяний покрив на обличчі, який в сучасний час зустрічається рідко.

Ідеальна температура навколишнього середовища для головних вошей - близько + 28 градусів, що є нормою для волосистої ділянки голови. При температурі нижче +22 воші починають вмирати, однак триває цей процес кілька днів. при негативних значеннях паразити вмирають протягом кількох хвилин. Підвищення температури вбиває вошей швидше. При температурі вище + 44 вони вмирають протягом кількох хвилин. Гниди головних вошей також чутливі до температури. При зниженні до + 20 або підвищенні до + 44 вони зупиняються в розвитку.

Поза свого місця існування, тобто волосяного покриву голови, воші вмирають протягом 48 годин. Таким чином, видалення всіх волосся на голові є знищенням довкілля та призводить до загибелі всієї популяції паразитів.

Оптимальний метод лікування головного педикульозу - комбінування обробки волосся хімічним засобом і подальше вичісування паралізованих або мертвих вошей і гнид спеціальним жорстким гребенем. При виявленні головних вошей важливо обстежити всіх людей в будинку, з якими контактував хворий.

лобкова воша

Цей вид вошей мешкає переважно в лобкової зоні і у всій області паху, включаючи статеві органи. Іноді зустрічається в пахвовій області, на грудях, животі, бровах, віях, вусах, бороді, проте ніколи не мешкає на волосистій частині голови. Це обумовлено тим, що будова кінцівок лобкової воші дозволяє їй утримуватися тільки на волоссі трикутного перетину, в той час як волосся на голові мають круглий перетин. Цей вид вошей мешкає переважно в лобкової зоні і у всій області паху, включаючи статеві органи

Лобкова воша передається в основному за допомогою статевого контакту. З цієї причини найчастіше зустрічається у дорослих. Рідше зараження відбувається через предмети особистої гігієни, білизна, воду в громадських басейнах.

Хоча існування у лобкові воші - інша, температурні умови для їх комфортного існування майже такі ж, як у головних. Поза середовища проживання вони також вмирають за короткий термін - від 24 до 48 годин.

Лобковий педикульоз лікується таким же чином, як і головний. вошей можна знищити хімічним засобом, а гнид вичесати гребенем . Однак, варто зазначити, що цьому випадку видалення волосся буде кращим вибором. Додатково потрібно прання білизни та особистих засобів гігієни хворого при температурі вище +60 градусів. Необов'язково піддавати тепловій обробці всі речі в будинку, так як поза середовищем проживання воші все одно помирають протягом 48 годин.

Так само як і у випадку з головним педикульозом при виявленні вошей потрібно обстежити всіх, з ким контактував хворий.

платтяна воша

Існує поширена помилка про те, що вошами можуть заразитися лише нечистоплотні люди. Швидше за все, воно виникло саме завдяки платтяним вошам .

Цей підвид людської воші мешкає тільки на одязі, яка постійно контактує з тілом господаря Цей підвид людської воші мешкає тільки на одязі, яка постійно контактує з тілом господаря. Так як платтяна воша належить до того ж виду, що й головний, то температурні умови для неї потрібні такі ж. При досить частої зміни одягу, платтяна воша позбавляється свого місця існування і помирає протягом 5-7 днів. Таким чином, в зону ризику потрапляють тільки люди, які не дотримуються гігієни.

Як правило, для лікування платтяної педикульозу досить дотримуватися гігієни. Якщо переодягатися, по крайней мере, раз в тиждень, а весь одяг і предмети особистої гігієни прати при температурі + 60, популяція платтяних вошей швидко загине.

У сучасному світі педикульоз не становить серйозної небезпеки. Головні та лобкові воші легко знищуються хімічними препаратами, а платтяні - звичайної пранням і правилами гігієни.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: