Статьи

Воші головні, платтяні, лобкові

  1. Визначення головних вошей, площіци, платтяних вошей Спеціаліст з дерматології розрізняє 3 види вошей:...
  2. опис
  3. Причини появи головних, лобкових і платтяних вошей
  4. Що Ви можете зробити при зараженні головними, лобковими і платтяною вошами
  5. Допомога фахівців
  6. Що чекає Вас на прийомі у лікуючого вас дерматолога
  7. Які лікарські препарати Ви приймаєте регулярно?
  8. Обстеження (діагностика), що проводяться дерматологами
  9. Лікування (терапія)
  10. заходи профілактики
  11. прогноз

Визначення головних вошей, площіци, платтяних вошей

Спеціаліст з дерматології розрізняє 3 види вошей: Спеціаліст з дерматології розрізняє 3 види вошей:

  • головні
  • лобкові
  • платтяні

Воші - це паразити, які знаходяться в покритих волосяним покровом регіонах людського тіла.

Воші є комахами, які смокчуть кров кожні 2-3 години. Самки вошей відкладають яйця, так звані гниди, які склеюються з волоссям. Вошивості передують різні причини незалежно від виду вошей.

Головні воші відносяться в Європі до захворювань, що підлягають реєстрації, з метою запобігання їх поширення. Вошивість не має нічого спільного з особистою гігієною, кожен може заразитися вошами, оскільки вони переходять від голови до голови, при цьому не має значення, чи чиста голова чи ні. Головні воші передаються перш за все шляхом прямого контакту: під час обіймання або якщо голови торкаються один до одного. Домашні тварини є переносниками головних вошей. З недавнього часу стало відомо, що головні воші можуть переносити висипний тиф і пятідневнyю ліхорадкy. Крім цього передбачається, що саме головні воші викликали поширення чуми в середньовіччі.

Швидке поширення паразитами, які не перевищують розмірів 3 мм і відрізняються сірим відтінком, відбувається перш за все в дитячих садах і школах. Негайно зверніться до дерматолога, якщо Ваша дитина скаржиться на сильний свербіж голови. Щоб уникнути шкірної інфекції або набряків лімфатичних вузлів необхідне відповідне лікування.

Площица, відома також як лобкова воша, відноситься до венеричних захворювань, однак вона не підлягає реєстрації. Здебільшого лобкові воші передаються під час статевого акту, іноді через рушники загального користування, постільна білизна або одяг. Лобкові воші - це маленькі паразити, які розташовуються насамперед в лобкової області геніталій. Однак вони можуть зустрічатися і на волосяному покриві живота, грудей і пахв. Лобкові воші живуть близько 3 тижнів і харчуються виключно кров'ю людини. Щодня вони відкладають до 3 яєць, які склеюються зі стрижнем волоса за допомогою спеціального секрету. Укуси лобкових вошей викликають невеликі синці, шкіра червоніє і з'являється сильний свербіж.

Якщо Ви підозрюєте, що заразилися лобковими вошами, Вам слід негайно звернутися до фахівця з дерматології, який може визначити зараження і розпізнати лобкові воші і їхні яйця наочно або за допомогою лупи. Для повної впевненості діагнозу дерматолог проведе мікроскопічне обстеження. Крім самого пацієнта, необхідно обстежитися у фахівця з дерматології та його партнеру.

Платтяні воші є переносниками захворювань і відрізняються високою опірністю в порівнянні з головними вошами: вони можуть вижити при температурі 23 ° С 4 дня без їжі. Найоптимальніша для них температура - від 27 ° С до 30 ° С.

Однак у високорозвинених промислових країнах платтяні воші не грають великого значення. У деяких випадках вони з'являються у бездомних, у яких немає можливості поміняти або випрати свій одяг. Крім цього платтяні воші були діагностовані фахівцями з дерматології у воєнні та кризові часи. Самка платтяна воші проживає до 1 місяця, під час якого вона виробляє від 150 до 300 яєць, які міцно прилипають на волокнах одягу.

При температурі понад 46 ° С платтяні воші гинуть.

Синоніми і схожі терміни

Синоніми: площица, Pediculosis pubis, Phthirus pubis, Pediculus humanus capitis, Pediculus humanus humanus, Pediculus humanus corporis, вошивість

Терміни на англ. яз .: head lice, public lice, slothing lice

опис

При появі головних вошей не слід панікувати, оскільки вони не є переносниками захворювань, проте від них з'являється сильний свербіж. Кожен раз, коли вони висмоктують кров, вони впорскують невелика кількість слини в шкіру голови, від чого страждають на цю недугу починають чухати порушені місця. Таким чином з'являються рани, які можуть швидко запалитися. Тому пацієнтам рекомендується якомога швидше звернутися за допомогою до фахівця з дерматології. Він випише Вам відповідний препарат проти вошей, який був протестований відомством з охорони навколишнього середовища на непереносимість і безпеку. Крім цього фахівець з дерматології порадить розчісувати вологе волосся кілька разів і провести вторинну процедуру (терапію) через 8-10 днів.

У громадських установах як дитячі садки і школи головні воші зустрічаються особливо часто, оскільки діти перебувають в постійному контакті один з одним, що забезпечує швидке поширення вошей. Якщо Ваша дитина заражений, відповідно до закону про захист від інфекційних хвороб (§ 34 глава 5) Ви зобов'язані повідомити про це громадському установі, яке відвідує Ваша дитина. Його керівництво в свою чергу повідомить про це до відповідного управління охорони здоров'я, яке прийме протиінфекційні заходи в залежності від обставин - аж до обстеження всіх дітей.

Головні воші виживають при температурах між 28 ° С і 29 ° С. Без їжі вони висихають і гинуть через максимум 55 годин. Гниди, що знаходяться поза області голови, також гинуть.

Площица, що позначається в термінології як Phthirus pubis, досягає розмірів до 2 мм. Лобкові воші відрізняються круглим, сіро-білим тулубом і 6 лапками. Після поглинання свіжої крові вони, як і головні воші, набувають червоно-пурпурового кольору.

Тривалість життя лобкові воші досягає 3 тижнів. В цей час запліднені самки відкладають щодня до 3 яєць, які вони міцно приклеюють на стрижень волосини за допомогою спеціального секрету. З яєць вилуплюються статевозрілі лобкові воші. Без людини вони не проживають довше доби. Площица не є переносником захворювань.

Однак в разі платтяних вошей інша справа. Вони є переносниками таких захворювань:

  • висипний тиф (Typhus exanthematicus)
  • поворотний тиф
  • волинська лихоманка, також відома як п'ятиденний лихоманка або окопна лихоманка

Тому відповідно до закону про захист від інфекційних хвороб необхідно негайно повідомити про зараження платтяними вошами до відповідного управління охорони здоров'я. Крім цього слід проконсультуватися у дерматолога.

Платтяні воші відкладають личинки в складках або швах одягу. Коли вони потрапляють на шкіру людини, вони передають через слинної протока пригнічує згортання крові і викликає свербіж секрет. Внаслідок постійної корости на порушені місця можуть потрапити екскременти вошей, бактерії або грибки, які можуть послужити причиною виникнення запалень. Тому Вам слід звернутися до фахівця з дерматології, якщо Ви виявили у себе платтяних вошей. Після того, як свербіж пройшов, на місцях укусів утворюються лускаті регіони, також звані «шкірою бродяг».

Причини появи головних, лобкових і платтяних вошей

Причини зараження вошами можуть бути самими різними і залежать від окремого виду вошей. Поява головних вошей не пов'язане з недостатньою гігієною: вони поширюються по чистій шкірі рівно також, як і на немитої. Головні воші передаються від людини до людини, якщо їх голови знаходяться недалеко один від одного. У рідкісних випадках зараження ними може бути пов'язано з використанням загальних подушок, шапок, щіток, гребінців або велосипедних шоломів, в яких залишилися воші або гниди.

На відміну від головних, зараження лобковими вошами передує недостатня гігієна або тісний контакт, перш за все статевий акт. У рідкісних випадках зараження відбувається внаслідок загального використання постільної білизни, ковдр, матраців, рушників або одягу.

Недостатня охайність сприяє зараженню платтяною вошами, яке передається від людини до людини через, напр., Спільне використання одягу, постільної білизни або рушників.

Що Ви можете зробити при зараженні головними, лобковими і платтяною вошами

Інститут Роберта Коха рекомендує: При зараженні головними вошами мити голову двічі з перервою від 8 до 10 днів з використанням засобу проти вошей і расчесиват' ще вологе волосся, застосовуючи кондиціонер для волосся Інститут Роберта Коха рекомендує: При зараженні головними вошами мити голову двічі з перервою від 8 до 10 днів з використанням засобу проти вошей і расчесиват' ще вологе волосся, застосовуючи кондиціонер для волосся. Для розчісування волосся рекомендується використовувати спеціальний гребінь з частими зубами. Легке зараження вошами може бути устраненo шляхом особистої гігієни. Міняйте щодня одяг, постільну білизну або рушники і періть їх при 60oС. Інша можливість позбутися від платтяних вошей полягає в упаковці текстильних виробів і м'яких іграшок в пластиковому пакеті протягом мінімум 4 тижнів. Або Ви можете заморозити вміст пакета на кілька днів. Головні і платтяні з воші відмирають і при високих температурах. Якщо текстильні вироби наповнені вошами, їх краще спалити. Гребінці, щітки, гумки для волосся і шпильки слід ретельно промити в гарячому мильному розчині.

При зараженні лобковими вошами Вам слід утриматися від статевого акту до закінчення лікування (терапії). Презервативи не надають достатнього захисту проти зараження.

Допомога фахівців

Залежно від симптоматики крім консультації Вашого лікаря може послідувати детальна діагностика у різних фахівців. До них відносяться:

  • дерматологи
  • фахівець з венеричних захворювань (при зараженні площіц)

Що чекає Вас на прийомі у лікуючого вас дерматолога

Перш ніж Ваш лікуючий лікар почне обстеження, він почне з бесіди (анамнез) щодо Ваших актуальних скарг. Крім цього він також опитає Вас з приводу минулих скарг, як і наявності можливих захворювань.

Наступні питання можуть Вас очікувати:

  • Як давно проявилися симптоми?
  • Чи не могли б Ви точніше описати симптоми і локалізувати їх?
  • Чи помітили Ви якісь зміни в процесі симптоматики?
  • Чи відчуваєте Ви додаткові симптоми як задишка, біль у ділянці грудей, запаморочення?
  • Чи відчували Ви вже подібне? Виступали чи схожі симптоми в родині?
  • Чи є на даний момент будь-які захворювання або спадкові хвороби і перебуваєте Ви в зв'язку з цим на лікуванні?
  • Чи приймаєте Ви на даний момент лікарські препарати?
  • Чи страждаєте Ви алергією?
  • Чи відчуваєте Ви прискорене стан стресу в побуті?

Які лікарські препарати Ви приймаєте регулярно?

Фахівцю з дерматології необхідний огляд лікарських препаратів, які Ви регулярно приймаєте. Будь ласка, підготуйте план медикаментів, які Ви приймаєте, у вигляді таблиці до першого прийому у дерматолога. Зразок подібної таблиці Ви знайдете за посиланням: Схема прийому ліків .

Обстеження (діагностика), що проводяться дерматологами

Виходячи з характеристики симптомів, виявлених в процесі анамнезу, і Вашого актуального стану фахівець з дерматології може вдатися до наступних обстежень:

  • обстеження шкіри голови
  • обстеження волосся в лобкової області
  • обстеження заражених регіонів тіла
  • мікроскопічне обстеження

Лікування (терапія)

Проти сверблячки і з метою лікування заражених ділянок шкіри фахівець з дерматології випише спеціальні шампуні, креми, спреї, лосьйони або розчини, які містять різні активні речовини для знищення вошей. Вагітним, які годують груддю і людям з алергіями не слід використовувати засоби проти вошей. При зараженні головними вошами дерматологи також рекомендують вичісувати пасмо за пасмом, поки волосся ще вологі. Лікування з використанням засобів проти вошей має бути повторено через 8-10 днів. У разі, якщо не всі личинки були знищені при першій процедурі, при другій процедурі вони будуть повністю вилучені. Суворо дотримуйтеся посібника з застосування.

Дерматологи також виписують засоби проти вошей і при зараженні площіц. Лікування (терапія) має бути повторено, як і при головних вошах, через кілька днів.

При зараженні лобковими вошами лікування повинен пройти і Ваш партнер. Під час лікування слід утримуватися від статевого акту. Крім цього рекомендується видалити волосся з лобкової у паховій ділянці, а також бороду.

Оскільки платтяні воші переважають насамперед в одязі і переходять на шкіру людини тільки з метою поглинання крові, слід прати одяг, плюшеві іграшки, постільну білизну і рушники, як і інші текстильні вироби при температурі не менше 60 ° С Оскільки платтяні воші переважають насамперед в одязі і переходять на шкіру людини тільки з метою поглинання крові, слід прати одяг, плюшеві іграшки, постільну білизну і рушники, як і інші текстильні вироби при температурі не менше 60 ° С. Шафи, матраци і подушки Вам слід почистити за допомогою інсектицидних засобів. Крім цього не можна забувати і про ретельної особистої гігієни.

заходи профілактики

Проти головних вошей немає дієвого захисту. Кожен може ними заразитися. Для раннього виявлення зараження Вам рекомендується регулярно контролювати Ваше волосся і шкіру голови. Перш за все важливо контролювати дітей. З метою уникнення зараження лобковими або платтяною вошами Вам слід стежити за відповідною гігієною.

прогноз

Лікування дерматологом з використанням засобів проти вошей закінчується успіхом. Якщо Ваша дитина заражений головними вошами і Ви ретельно застосували засіб проти вошей, дитина, як правило, може вже на наступний день піти в дитячий сад або школу. Однак важливо провести і повторну процедуру.

Чи не могли б Ви точніше описати симптоми і локалізувати їх?
Чи помітили Ви якісь зміни в процесі симптоматики?
Чи відчуваєте Ви додаткові симптоми як задишка, біль у ділянці грудей, запаморочення?
Чи відчували Ви вже подібне?
Виступали чи схожі симптоми в родині?
Чи є на даний момент будь-які захворювання або спадкові хвороби і перебуваєте Ви в зв'язку з цим на лікуванні?
Чи приймаєте Ви на даний момент лікарські препарати?
Чи страждаєте Ви алергією?
Чи відчуваєте Ви прискорене стан стресу в побуті?
Які лікарські препарати Ви приймаєте регулярно?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: