Статьи

Статті, Робота над верхньою лінією виездковой коні

Робота над верхньою лінією виездковой коні

Робота над верхньою лінією виездковой коні

Успішні вершники, незалежно від того, якої системи тренінгу коней вони дотримуються, прагнуть до розвитку верхньої лінії коня, яка служила б як м'язового «підвісного моста», провідного від задньої частини тварини, через спину до основи шиї і потилиці. Коли цей міст побудований, здається, що вершник піднімається від холки і в області сідла, рухаючись, слідуючи коливань спини коня. Багато вершники, в тому числі відбулися в спорті, не розуміють важливості і значення цього моста, проте я можу поручитися, що будь-який, хто хоч раз відчув його дію, буде прагнути до його створення. Це Святий Грааль, який ми шукаємо в ході кожного тренування, ідеал, до якого прагнемо.

Ідеально створена природою скелетна і м'язова структура коні дозволяє енергії її задніх кінцівок передаватися без обмежень через все тіло коня до руки вершника. Вершники легше працювати з конем, що має м'язовий міст, оскільки він дозволяє йому механічно переробляти енергію коня за допомогою полуодержек, які підключають в роботу зад коні і пов'язують його з передом, ставлячи перед в такий стан, при якому коні потрібно менше зусиль, щоб нести себе самостійно.

Будівництво моста

У верховій їзді є багато змінних, що нагадують шматочки складної головоломки. В нашій головоломці під назвою "Будівництво моста" є такі частини як вершник, екстер'єр та реакції коні, розуміння конем сигналів вершника, темперамент і бажання коні співпрацювати. Всі ці фізичні, інтелектуальні та емоційні шматочки головоломки взаємодіють, створюючи різні можливості для полегшення або ускладнення роботи коні.

У цій статті ми розглянемо фрагменти головоломки "Будівництва моста". Спочатку я опишу "фізичні" складові, необхідні для створення м'язового моста коні. Вони включають:

1. Імпульс - джерело енергії, який рухається від задніх ніг коня і досягає (або не досягає) руки вершника. Це джерело влади, який необхідний для створення і забезпечення можливості побудови моста і продовження його до трензеля. Вершник повинен мати імпульс або вивільняється енергію, щоб направляти її по тілу коня, а потім переробляти, використовуючи полуодержк, які створюють округлість. За винятком тих випадків, коли кінь має поганим екстер'єром задніх ніг або відчуває будь-які хворобливі відчуття, імпульс залежить від реакції, яку отримує вершник від застосування висилають вперед засобів управління.

2. Потім енергія проходить через спину коня до першої третини шиї перед холці - інакше - до основи шиї. Часто саме ця ланка моста виявляється слабким, оскільки саме в цій частині тіла коня просування енергії утруднено. Ми хочемо бачити лінію верху, яка представляє собою суцільну смугу м'язів, що досягає плечей і потилиці. Вже згадана частина біля основи шиї є показником міцності моста, який йде від задніх кінцівок, триває під сідлом і проходить по шиї. М'язи перед холкою повинні бути такими ж широкими або навіть ширше, ніж м'язи, що знаходяться ближче до потилиці, а м'язи під шиєю повинні бути м'якими і вільними.

М'язи перед холкою повинні бути такими ж широкими або навіть ширше, ніж м'язи, що знаходяться ближче до потилиці, а м'язи під шиєю повинні бути м'якими і вільними

У ряді випадків, коли тренінг коні здійснювався неправильно, м'язи перед холкою залишаються вузькими, стаючи більш широкими вище по шиї. Якщо біля основи шиї відсутня необхідна м'язова маса, то побудувати міст буде досить складно навіть неможливо. Навіть якщо необхідні м'язи присутні, це не є показником того, що міст є, однак це явна ознака того, що ви на шляху до успіху. Розвиток підстави шиї частково залежить від розташування шиї щодо плеча, його зовнішнього вигляду та форми, про що ми поговоримо нижче.

3. Потім енергія продовжує рухатися від основи шиї, коли кінь «виходить через потилицю». Я використовую термін «виходити через потилицю», щоб описати фізичне співвідношення положення голови і шиї коня, необхідне для створення моста. Уявіть собі стоїть в денників кінь, яка дивиться в свою годівницю. Її шия формує арку, що має елемент наповненості в своєму становищі.

Так виглядає і кінь, яка "виходить через потилицю". Її шия дійсно піднімається і стає кругліше. Вона розтягує верхні м'язи, а її нижні м'язи пом'якшуються природним чином. Перебуваючи у годівниці, кінь приймає позу самостійно, тоді як вершник закриває кут потилиці руками, щоб поставити ніс коня на вертикаль або позаду вертикалі. Коли кінь виходить через потилицю, вона дозволяє своєму вершникові згинати його вліво і вправо без опору або надмірного вигину шиї або плечей. Як тільки вершник зможе забезпечити коні позицію, в якій вона виходить потилицею, він може пом'якшити внутрішній привід, і кінь не втратить своє внутрішнє постанову. Коли кінь дійсно виходить через потилицю, вона дозволяє сигналам, поданим засобами управління вершника, пройти через шию і щелепу, що дозволить нам зробити наступний крок, а саме ...

4. Кінь йде в руку вершника. Кінь повинна чесно піти на контакт. Існує ряд причин, за якими кінь може зіткнутися з труднощами, виходячи на контакт з рукою. Можливо, їй не вистачає деяких з трьох попередніх частин головоломки - імпульсу, м'язів біля основи шиї або м'якою еластичності потилиці. Можливо, у неї проблеми з зубами або негативне уявлення про контакт, боязнь грубих рук вершника. Якщо кінь має погану форму шиї, їй також буде важче піти в руку. Чим більше кінь пом'якшала в приводу, тим легше їй перейти до наступного кроку, яким є ...

5. Переробка енергії за допомогою полуодержек. Коли ви створили імпульс, шия вашої коні розташується так, що м'язи біля основи шиї утворюють зв'язок, кінь підключається і виходить через потилицю, енергія передається без будь-якого опору в руці. Що далі?

Щоб пояснити, що відбувається, коли енергія досягає вашої руки, я використовую термін «обробляти». Вершник використовує висилати кошти управління на "очікує" (або накопичує) зовнішній привід, який обробляє і переробляє енергію за допомогою полуодержек. Це змушує кінь зробити крок під себе задніми ногами (ближче до трензель і ближче до центру тяжіння), при цьому вона округлює свою лінію верху.

У вершника повинно створюватися відчуття, що з кожної полуодержкой кінь ступає до основи шиї, до рук вершника. З кожним правильною відповіддю коні вершник в якості заохочення послаблює силу впливу засобів управління. Вершник визначає, якою мірою збору він хоче, повторюючи полуодержкі одну поверх іншої, як шар фарби.

З іншого боку, з меншою кількістю полуодержек вершник може дозволити коні продовжувати крокувати вперед на руку, щоб енергія могла бути перероблена без опору. Німці використовують слово Durchlässigkeit, що означає, що енергія коня і засоби управління вершника працюють в безперервного ланцюга і без будь-якого опору. Американці часто використовують термін «throughness» (від through - через), щоб описати це ідеальний стан, при досягненні якого вершник може легко впливати на коня. Коли кінь Durchlässig, або through, полуодержкі роблять її схожою на «пляжний м'яч», дуже гнучкою і еластичною.

Вчення про полуодержках

Після того, як кінь округлятиметься, вершник повинен почати свідомо працювати над навичкою здійснення переходів і полуодержек, розумінням того, як правильно їх забезпечувати.

Ми вчимо молодих коней полуодержкам через переходи між аллюрами. Коли кінь добре розвинена, вона може виконати перехід, не змінюючи ходу, тобто вона перейти в більш високу ступінь збору або вийти з неї. В процесі навчання кінь, безумовно, дає і неправильні відповіді на полуодержкі і переходи, і міст зламається по одній з двох причин:

1. Іноді вершники при виконанні полуодержек і низхідних переходів зловживають роботою рук.

2. Можливо, один або кілька фізичних складових моста, які ми обговорювали вище, недостатньо розвинені.

В результаті кожен раз, коли вершник виконує полуодержку, або просячи кінь зібратися, або здійснюючи спадний перехід, кінь моментально втрачає здатність нести себе самостійно.

Слабкі ланки моста відразу ж стають явними, що призводить до його розриву і поломки.

Задні ноги коня зупиняються, коли кінь піднімає і вкорочує шию і коли її спина і загривок йдуть вниз. Вона може перестати виходити через потилицю, зігнувши його, притиснувши підборіддя до грудей, скорочуючи шию, і встати позаду приводу. Вона може стати і жорсткої в потилиці - прогнути спину і почати боротися з руками вершника.

У будь-якому випадку вершнику потрібно буде почати роботу з самого спочатку, звертаючи увагу на те, які зі слабких ланок пов'язані з ним самим, виправити їх, а потім продовжити тренувати коня, наполегливо використовуючи полуодержкі і спадні переходи. Успішно виконані полуодержкі і спадні переходи дають вершникові можливість зміцнити рамку коні і поліпшити її баланс і збір.

Ось що відбувається при виконанні спадного переходу або полуодержкі в послідовності:

  • Поперек і стільця вершника посилають енергію через лінію верху коні до руки.
  • У відповідь на імпульс його рука передає енергію на що очікує зовнішній привід, кажучи коні: "Не квапся, чи не лети вперед". Це спонукає кінь робити кроки задніми ногами довше, ніж кроки передніми. В результаті кінь округляється, а її рамка стає більш закритою.
  • У момент посилення взаємодії ви починаєте відчувати, як спина коня піднімається. Міст формується під вашими руками, округляючись в основі шиї. У цей момент полуодержка вершника говорить коні, чи хоче він більшого підключення всередині алюру або в переході з алюру в кар'єр вгору і вниз.
  • Нарешті, ви пом'якшує вплив своїх коштів управління, щоб кінь відчула, що ви заохочуєте її за правильну реакцію і щоб отримати насолоду від її виразними рухами. Вона йде вперед, вона вкорочена, округлена, більш наповнена та пружна.
  • Результатом ідеально виконаної полуодержкі або вчиненого переходу є підйом коня - підняття плечей і спини - кінь округляється, рухається в руку вершника, зберігаючи стан "пляжного м'яча", з підключенням заду.

    Висота шиї

    Для визначення ідеальної висоти шиї в гру вступають багато частин головоломки: вік коня, етап її тренінгу, її екстер'єр, існуюча на конкретний момент мускулатура і сила, темперамент і поточний емоційний стан.

    Всі ці змінні грають свою роль у визначенні ідеальної висоти і ідеального положення шиї, яке полегшить будова мосту. Для коня, чий зовнішній вигляд або попередній неграмотний тренінг створювали труднощі в роботі м'язів верхньої частини шиї, рішенням може стати наступне: чим нижче ви опускаєте шию, тим більше у вас з'являється шансів працювати з м'язами плечей.

    Вершники слід візуально контролювати всі складові моста коні. Подивіться вниз на ширину м'язи перед холкою і використовуйте її як конкретну візуальну підказку. Підстава шиї має виглядати дуже завищеними, круглим і широким від потилиці і до основи шиї, але ви не повинні відчувати, що при цьому порушуються інші елементи моста. Коли ви опускаєте шию коня до тих пір, поки основу шиї не стане ширшим, виглядає чи кінь так, ніби вона "виходить через потилицю" в руки? Чи виглядає кінь так, ніби вона дивиться в годівницю?

    Коли міст стане сильним і гнучким, ви виявите, може ваша кінь знаходитися по вертикалі або перед нею, або не може, чи може її потилицю бути найвищою точкою шиї, чи ні.

    І тут ми наближаємося до небезпечного моменту. Коли ми говоримо про висоту шиї і положенні потилиці, все стає досить спірним. А все тому, що деякі вершники, роблячи шию низькою, не підтримують в належному стані інші елементи моста. Ви можете зробити кілька перевірок, щоб переконається, чи на правильному ви шляху.

    Коли ви працюєте кінь під верхом, тримайте в умі наступне:

    Екстер'єр. Якщо у коня низька спина або низький вихід шиї, вам, можливо, буде потрібно сильно опускати шию коня, щоб підтримати її спину і побудувати міцний, сильний міст. Точно так же ускладнити роботу може погане будова в області стикування шиї і потилиці (товсте горло) - коні буде важко «дивитися в відро», якщо тільки вона не зможе працювати, низько опустивши шию.

    Коням деяких порід (наприклад, Андалузії) легше утримувати міст, тому що у них короткі і спочатку добре обмускуленность спини і широку основу шиї. Незважаючи на високий вихід шиї, ви можете бачити справжній міст мускулатури через основу шиї. Хоча побудова мосту у таких коней може стати легким завданням, у них можуть бути інші проблеми, пов'язані з гнучкістю і еластичністю.

    Деякі коні можуть бути побудовані абсолютно неправильно, але здатні прекрасно працювати, тому що вони добре підготовлені і правильно відповідають на висилає засоби управління і полуодерджкі і тому, що у них є «серце» - дві дуже важливі частини головоломки! Вершники повинні мати терпіння на домашніх тренуваннях, щоб створити мускулатуру моста у коня з екстер'єрними труднощами. Слабка спина не буде розвиватися так швидко, як це буває у інших коней, і її не так легко буде підтримувати в робочому стані, але така кінь може мати інші якості, які роблять її прекрасною.

    Вік. Протягом перших півтора або двох років тренінгу здатність коня носити вершника на еластичною, піднесеною спині, досить обмежена і нестабільна. Трьох-і чотирирічні коні на аукціонах часто йдуть під сідлом з високо піднятою шиєю, а вершник сидить глибоко в сідлі. Існують молоді коні, що володіють сильними м'язами спини і шиями з високим виходом, широкими в основі, їх можна працювати в досить високій рамці, не жертвуючи мостом м'язів. Але більшість трьох- і чотирирічних коней повинні мати набагато більше часу на тренінг і підготовку. У них немає сил і балансу, щоб нести себе самостійно з високою шиєю, вони не досить гімнастіровани. Мене часто бентежать і існуючі вимоги тесту FEI для п'ятирічок - багато коні не в змозі нести себе в рамці, яка потрібна тестом.

    Вершник, що володіє почуттям коні, розуміє структуру моста, завжди бачить, коли міст є, а коли його немає, особливо, коли вершник «піднімає ставки». Вершник, що вимагає більшого підключення або просить про бічному русі, може виявити, що його кінь не може зберігати міст через ускладнення завдання. У такі моменти я використовую спадний перехід або полуодержку як інструмент, який допомагає підключити кінь і знову підняти лінію верху. Потім я можу продовжити більш складну роботу в кращому рівновазі, з більшою здатністю коні нести себе самостійно, а отже і з більш подовженою шиєю.

    Уявіть, що ви починаєте робити плече вперед. За допомогою декількох переходів і полуодержек ви успішно створюєте міст. Однак, коли ви додаєте трохи більшого кута і згинають, щоб виставити плече, ви раптово відчуваєте, що кінь коротшає, рись стає менш розмашисто, а зв'язок стає менш живий, тому що кінь не в змозі підтримувати міст з великим рівнем підключення і великим кутом. Як вершникові, вам потрібно розпізнавати ті завдання, які ви дали коня і які вона не змогла успішно виконати, і оперативно знаходити спосіб допомогти їй підтримувати міст в складній ситуації.

    Як тренер, ви пропонуєте коні ті чи інші завдання. Відчувайте ті ситуації, де у коня "йде грунт з-під ніг", і або не давайте їй "потрапляти" в них, або допоможіть подолати складність.

    Темперамент і поточний емоційний стан. Під час щоденних домашніх тренувань ви можете відчути наявність під вами міцного мосту, можете їздити верхи на коні з відносно високою шиєю і відчувати себе комфортно в сідлі. Але, опинившись на турнірі, ви відчуваєте розчарування - кінь виявляється в стресовому стані, викликаним навколишнього напруженою обстановкою. Оскільки кінь напружена, вона стає закріпаченої і не еластичною в спині. Раптово ви розумієте, що міст створити складно. Змінилося місце і обставини вашої роботи. Тренуйте кінь психологічно, вчіть її довіряти вам, знайомте заздалегідь з потенційними стресовими факторами, зробіть тренування.

    Коли міст відсутній

    Ці ілюстрації показують поперечний переріз торса коні між лопатками. На лівій ілюстрації зображено тулуб і загривок. На правій ілюстрації показані підняті тулуб і загривок. Зверніть увагу на відмінності в лініях верху.

    Если спина коня закрепощена и провісає вместо того, щоб працювати и буті піднятою (Ілюстрація ліворуч), це ознака того, что міст відсутня. Зад и перед коні Працюють окремо. Вершник відчуває себе некомфортно в сідлі, а такоже відчуває, что енергія заду НЕ досягає его рук. Вершники здається, що йому потрібно більше працювати висилає засобами управління. Однак існує механічна причина, по якій енергія не може досягти переду: оскільки спина коня опущена, вершник сидить на спині як в гамаку, і енергія, створена задніми ногами коня, блокується. Кінь не має можливості амортизувати удари копит об землю, бо її корпус не підтримується м'язами лінії верху і м'язами живота. Якщо вершник може спонукати свого коня підняти спину (права ілюстрація), кінь показує більш активні і еластичні руху. В результаті вона буде прагнути залишатися сильною і бути набагато більш виразною, а вершникові стане більш комфортно сидіти в сідлі.

    Коли ви бачите перед собою дорослу, фізично розвинену виездковую кінь в стані спокою, у якій відсутній мускулатура моста, ви повинні задати питання про те, як кінь поралась, і (або) звернути особливу увагу на її зовнішній вигляд. Неможливість належного функціонування спини повинна викликати у вас підозру. Якщо вам не вдається створити міст, подумайте про свою посадці або методах тренінгу. Ви можете заважати коні або вимагати від неї те, до чого вона поки не готова. Свідченням того, що ви рухаєтеся в правильному напрямку стане округлення м'язів верхньої лінії, піднесений і пом'якшення м'язів живота.

    Тести істини!

    Коли ви опускаєте шию коня вниз, ви можете використовувати кілька тестів, щоб переконатися, що ви правильно працюєте над будівництвом моста.

    Ви повинні бути в змозі з легкістю підняти шию коня і зробити потилицю найвищою точкою. Це не означає, що ваша коня буде в змозі стабільно підтримувати міст. Якщо вона не зовсім готова нести себе в цьому положенні, їй може бути нелегко зберігати міст. Але ви повинні бути в змозі виконати це в принципі, залишаючись в контакті і досягнувши позицію "дивитися в годівницю".

    Якщо ви можете зробити це без значних втрат ритму, гнучкості або контакту, то це означає, що ваша коня правильно рухається в підключенні, через потилицю і в вашу руку.

    Якщо ви опускаєте шию коня і потилицю стає нижче інших частин шиї, переконайтеся, що кінь все ще "дивиться в годівницю". Від плеча до потилиці повинна зберігатися плавна дуга, а не різкий обрив, який змусить вас відчути, що голова коня зникає за вертикаллю перед вами. Якщо ви зможете підняти шию коня, зберігаючи плавну дугу, то ніс коня піде перед вертикаллю, і потилицю стане найвищою точкою. Коли ви на пару кроків віддаєте зовнішній привід, внутрішнє постанову і контакт із зовнішнім приводом повинні зберігатися незмінними. Коли ви віддаєте обидва приводу, кінь повинен розтягуватися вперед і вниз, підтримуючи той же баланс. Вона не повинна падати на перед, поспішати, сповільнюватися або плутатися.

    Якщо ви терплячий вершник і не намагаєтеся вирішити проблему силою, ви почнете трохи ворушити шию, поки не відчуєте, що намічається якесь поліпшення. Це може зайняти як рік, так і 10 хвилин.

    Під час їзди верхи всі описані вище змінні будуть постійно виникати перед вами, як в калейдоскопі: як кінь розігрівається, як добре працює її "двигун", як вона складена, який її тренінг, як розвинена її мускулатура, як скоро вона звикає до нового оточення і так далі. Однак завзятість і увагу до деталей неодмінно приведуть вас до успіху!

    Сью Блінкс (джерело) ; переклад Валерії Смирнової.

    Що далі?
    Коли ви опускаєте шию коня до тих пір, поки основу шиї не стане ширшим, виглядає чи кінь так, ніби вона "виходить через потилицю" в руки?
    Чи виглядає кінь так, ніби вона дивиться в годівницю?

    Новости

    Адрес:
    пр. Пушкина 16

    Телефоны клуба:
    056-79-000-37
    099-078-90-99
    067-689-07-01
    093-403-17-02

    Режим работы:
    ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

    Следите за нами: