Статьи

Бухарські голуби, бухарські і узбецькі голуби (фото і відео)

  1. Чистокровні льотно-ігрові птиці
  2. Відома історія породи
  3. Завжди повертаються додому
  4. Неповторний стиль літа
  5. Наймолодша порода світу
  6. Основні різновиди бухарців
  7. Масова селекція і перспективи появи нових порід
  8. Майстри урочистого польоту

Сучасні бухарські голуби відносяться до декоративно-льотним породам

Сучасні бухарські голуби відносяться до декоративно-льотним породам. Це великі птахи, що володіють дуже красивим оперенням і патлами на ногах, які необхідно періодично підстригати. При випусканні бухарці демонструють неповторну техніку літа, супроводжувану виходами в стовп висотою до 15 м з багаторазовими гвинтоподібними переворотами і гучними ударами крил про повітря. Виведені в Персії і на території сучасного Узбекистану вони вважаються найдавнішою і чистокровної лінією.

Чистокровні льотно-ігрові птиці

Представники бухарської породи відрізняються особливими декоративними ознаками. Саме вони стали родоначальниками відомої на весь світ льотно-ігровий раси узбецьких голубів. Останні славляться своїм неповторним боєм і великими розмірами. Їх тривалий і гучний воркування нагадує стукіт барабана, через що птахи отримали назву «трубач-барабанщик».

Серед бойних порід голубів бухарці виділяються частотою і гучністю бою об повітря під час польоту. Бухарским трубачем називають відносно великих особин, що досягають довжини 36 і більше сантиметрів з низькою посадкою тіла. Птахи мають низький темпераментом і дуже ліниві. Це виражається в тому, що пари не поспішають займатися розмноженням, а самки не дуже активно висиджують пташенят.

Через низький рівень виживання пташенят бухарских барабанщиків досвідчені голубівники поміщають їх яйця в кладку голубів інших порід, найчастіше будапештських, без проблем приймають малюків будь-якого виду.

Відома історія породи

Розведення голубів на території сучасного Узбекистану в древньої Бухарі, що має історію більш ніж 2,5 тисячі років, проводилося з незапам'ятних часів.

Крім емірів, які володіють власними багатотисячними голубниками і використовували птахів не тільки для передачі поштових повідомлень, а й для естетичної насолоди, голубів-барабанщиків містили і торговці. Вирушаючи в далекі подорожі, вони брали цих птахів, завжди поверталися додому, в свої подорожі і випускали для передачі необхідних повідомлень.

Голуб-барабанщик не тільки завжди повертався до місця постійного гніздування, а й гучним воркуванням привертав увагу наглядачів, що відповідали за своєчасну передачу отриманої інформації.

Друкований птахами звук міг привернути увагу наглядачів, найчастіше знаходили прилетіли бухарців вже відклали чергову кладку яєць.

Після входження Бухари і всього Узбекистану до складу СРСР, професійне розведення голубів стало дуже невигідним і птахів годували відходами шовкового виробництва (лялечками шовкопряда).

Лише після Великої вітчизняної війни селекціонери Бухари знову змогли повернутися до повноцінного розведення пернатих.

Завжди повертаються додому

Стандартний барабанщик повинен мати невелику голову з гладким оперенням, але допускається і наявність своєрідного чуба. Голуби цієї породи відрізняються довгою низькою поставою і масивним статурою, поступається за величиною лише птахам м'ясних порід, масово вживаються в їжу.

Ці птахи відрізняються «кучерявим» оперенням, візуально значно збільшує їх розмір. На шиї є своєрідна грива, плавно перетікає в основне оперення, а на ногах - дуже густе оперення, впливає на льотні якості барабанщика.

Досвідчені голубівники, що бажають збільшити льотні характеристики птахів, в обов'язковому порядку проводять періодичну підстригання пір'я на їх лапах.

Особи цієї породи відмінно почувають себе у відкритих вольєрах, маючи можливість самостійно здійснювати виліт і повернення до періоду годування. Вони прекрасно орієнтуються на місцевості і завжди повертаються додому, а теплий клімат Узбекистану створює максимально комфортні умови для їх утримання. Ще більше інформації шукайте в статті «Про голубів узбеків».

Неповторний стиль літа

Молоді птахи, що відправилися в років, вже повинні володіти неповторним стилем колективного польоту бухарців. Але деякі птахи навчаються цьому навику лише після першої линьки і висиджування пташенят. Пізно отримали навички бухарського літа голуби дуже високо цінуються. Вони ніколи не заграють, демонструючи стабільну і відповідає всім стандартним характеристикам гру.

Основною ознакою літа бухарців вважається стайность. Найбільш видовищним є одночасний випуск 10 або більше птахів, які здійснюють плавний веретеноподібний підйом на велику висоту і колективний рух по колу.

Найбільш видовищним є одночасний випуск 10 або більше птахів, які здійснюють плавний веретеноподібний підйом на велику висоту і колективний рух по колу

В основній масі - це птахи, які люблять літати, щільно збиваючись в зграю і здійснюючи неповторний круговорот різнобарв'я в повітрі, що привертає увагу захоплених глядачів.

Окремі особини можуть відрізнятися індивідуалізмом і відбиватися від зграї. Такі цінуються вище за все і можуть продаватися за ціною легкового автомобіля преміум-класу.

Наймолодша порода світу

Опис стандарту і зовнішніх характеристик птахів цієї породи було складено лише в 2009 році. У.И. Обидов і ще кілька ентузіастів з Бухари погодили загальноприйнятий стандарт, який був одноголосно підтриманий селекціонерами з інших країн.

Справжній бухарський барабанщик може мати кольоровий, строкатий і поясний забарвлення. Належність до бухарцям визнається за птахом лише при наявності не менше 50% основних ознак, що враховуються в стандарті породи.

Тіло голуба не повинно бути пухким і перевищувати в довжину 34-36 см. Він зобов'язаний мати округлу, опуклі груди і пряму шию. Довжина крил - не більше 24 см, а хвоста, що складається з 12 пір'я - 14 см. Лапи обов'язково мають оперення, яке може бути лохмоногім, в чобіток або в дзвіночок.

Дзьоб може бути білого, сірого, синього або чорного кольору. Допустимі коротка або середня його довжина. Очі - обов'язково чорні, білі, сірі або перлинні, за формою - абсолютно круглі.

Основні різновиди бухарців

Голуби цієї породи виводилися в Середній Азії, і їх назви позначаються на одному з діалектів фарсі. Сьогодні найбільш відомими Внутріпородний забарвленнями цих птахів вважаються:

  • Сафед - білі чорноокі особини з білим дзьобом;
  • Зокі - смоляно-чорні птиці дзьобами сірого, білого або чорного кольору;
  • руяне - голуби вогненно-червоного забарвлення з білим дзьобом;
  • наботі - птиці жовтих тонів;
  • Жигарев - каштанові або коричнево-червоні голуби;
  • Косоні - птиці зольно-блакитного забарвлення;
  • Косоні-зірагі мають блакитне забарвлення з темною купкою і темне оперення лап;
  • куйі мають сизий забарвлення з бронзової грудьми і двома темними поясами на крилах;
  • гура - синьо бузкові птиці з блакитно-сірим оперенням ніг;
  • тавки - білі птахи, які мають червоні, чорні, жовті і темно-сині пір'я на шиї;
  • Чакіра - білі і блакитноокі голуби;
  • маржоні - білі птахи з жовтими або червоними пір'ям на підборідді;
  • зок сар Сафед - чорні птиці з білою головою і розкиданими по тілу білим пір'ям;
  • сар Сурх - білі голуби з червоною або жовтою головою, які мають на тілі пір'я червоного, жовтого або чорного кольору.

Сафед - білі чорноокі особини з білим дзьобом;   Зокі - смоляно-чорні птиці дзьобами сірого, білого або чорного кольору;   руяне - голуби вогненно-червоного забарвлення з білим дзьобом;   наботі - птиці жовтих тонів;   Жигарев - каштанові або коричнево-червоні голуби;   Косоні - птиці зольно-блакитного забарвлення;   Косоні-зірагі мають блакитне забарвлення з темною купкою і темне оперення лап;   куйі мають сизий забарвлення з бронзової грудьми і двома темними поясами на крилах;   гура - синьо бузкові птиці з блакитно-сірим оперенням ніг;   тавки - білі птахи, які мають червоні, чорні, жовті і темно-сині пір'я на шиї;   Чакіра - білі і блакитноокі голуби;   маржоні - білі птахи з жовтими або червоними пір'ям на підборідді;   зок сар Сафед - чорні птиці з білою головою і розкиданими по тілу білим пір'ям;   сар Сурх - білі голуби з червоною або жовтою головою, які мають на тілі пір'я червоного, жовтого або чорного кольору

Масова селекція і перспективи появи нових порід

Голуби цієї породи через особливості розведення і слабкої стійкості до низьких температур російської зими в кінці ХХ століття практично не розлучалися на території Росії. Хоча саме цей період став часом формування нових підтипів бухарців, які вже в найближчі десятиліття здатні сформувати абсолютно нові породи, що мають, як літні, так і декоративні характеристики.

Лише з появою нових технологій і створення інноваційних голуб'ятень, які допомагають їм витримувати низькі температури, привезені з Німеччини та Угорщини сурмачі знову отримали досить широке поширення. Познайомитися докладніше з цією темою ви можете в статті «Зміст і годування голубів взимку».

Познайомитися докладніше з цією темою ви можете в статті   «Зміст і годування голубів взимку»

Сучасні узбецькі голуби літають збиваючись в зграї і здійснюють рівномірні кола на досить невеликій висоті. Через видовищного літа, супроводжуваного гучним воркуванням, порода є надзвичайно затребуваною. В даний час в різних країнах світу налічується кілька тисяч бухарців, які повністю відповідають встановленим стандартом.

Майстри урочистого польоту

Цих птахів люблять випускати групами під час урочистих заходів з залученням великої кількості глядачів. Кожен голуб, незважаючи на присутність в загальній зграї, відрізняється своїм забарвленням і індивідуальним стилем літа. Він привертає особливу увагу спостерігачів, часто не здатних відірватися від цього видовища протягом декількох десятків хвилин.

Якщо ви вирішили зайнятися розведенням голубів бухарської породи, в першу чергу, слід врахувати їх млявість і небажання народжувати на світ потомство в досить великих кількостях. Необхідно створити умови для утримання цих птахів в теплі, оскільки від переохолодження вони можуть застудитися і померти. Не можна випускати придбаних голубів на волю, оскільки вони в обов'язковому порядку полетять до місця постійного гніздування.

При дотриманні цих вимог вже протягом декількох років ви зможете стати власником великої зграї бухарців.

Поставте лайк, якщо стаття була для вас цікава і корисна.

Напишіть в коментарях, як ви розводите голубів бухарської породи.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: