Статьи

голуб

Кішка ганяла по вулиці голуба з підбитим крилом, я зловив його і поселив в теплиці. Встромив косо гілку, по якій голуб підіймався на нічліг. Зробив насічки на гладкій корі, щоб лапки не ковзали.
Крило у голуба було напіввідірваної, на боці запеклася захисна кірка з пір'ям. Стирчать гострі кісточки я скусити бокорезами. Через пару тижнів голуб пробував літати, але одне крило не працював і його сильно закручувало при змаху. Потім він пристосувався і пропархівал три-п'ять метрів. Під час пробних польотів в городі кішка затівали з ним гри, але я припиняв ці Кошин підступи. У тепличку голуб повертався, як в курник.
Коли я намагався підштовхнути його на пряму частину жердочки, він приндився, сердито гургукал і намагався клюнути мою руку - відганяв суперника! Судячи з усього він був старий, досвідчений і багато побачив на своєму віку. Злому коту він попався, очевидно, втративши жвавість і пильність від віку.
Я закидав його на дах, він, посидівши і озирнувшись, злітав і влаштовувався на подвір'ї під виноградом. На зиму я планував оселити його на горищі, купив на ринку відерце курячого корму і думав, як пристосувати тазик з водою. Думка віднести його до фонтану у парку, де постійно були голуби, я відкинув, хто там за ним догляне?
Настала осінь, голуб став тужити за волею, в теплиці сидіти відмовлявся. Крило Поджо, але для польотів як і раніше не годилося. Одного разу з даху він злетів на абрікосіну біля паркану, звідти був вид на вулицю. Я поклав для нього довгу жердину, як східці. Потім він злетів на вулицю до пасшихся голубиної зграї. Голуби полетіли, а постояльця я загнав у двір. У теплиці він більше не ночував. Волів мокнути від роси на прикритих ящиком лещатах під смородиною біля паркану.

Потім він зник надовго. Уже похолодало, були нічні заморозки. Плівка на теплиці висіла пластівцями. Днів через десять я побачив голуба на вулиці, він йшов уздовж дороги і щось скльовує в траві. Мене він не злякався, але у двір заходити відмовився геть. Моїм кормом він теж не зацікавився. Пройшов повз, перетнув проспект з активним автомобільним рухом і попрямував далі по нашій вуличці сільського типу. Дня через три я бачив його здалеку, впевнений це був він. Коти на нашій вулиці були закормленние і добрі, і голубів не чіпали. Я збігав за кормом, але коли вийшов, голуба вже не було.
Більше я його не бачив. Не сумніваюся, він вважав за краще свободу благополучної старості.
Цілком можливо, так закінчують свій вік постарілі і знесилені міські голуби.
Дёрку я віддав Вірі, подрузі дружини, вона водила курочок.
2016-17 р.р.


рецензії

У мене голуб прожив 19 років.
Гудеріан, він же Гунька, він же гусак лапчастий.
Перший рік життя він провів на балконі, влаштовуючи криваві розбірки всіх навколишніх птахам. Але після того, як позбувся хвоста в дуелі з сусідським бультер'єром через сушіння, був переведений на домашнє утримання.
Юлія Григор'єва 2 02.04.2018 21:34 Заявити про порушення У мене сусід був голуб'ятник, ще з п'ятдесятих. Все як у людей - голубник червоної цегли, пастка височенна, бамбуковий дліннючій жердину-лякало з ганчіркою на кінці і ... азарт! Потім всенародне пристрасть до голубам зійшло нанівець.
Євген Нищенко 03.04.2018 8:22 Заявити про порушення Я намагалася знайти власника Гусятин, але всі відмовилися. У мене був знайомий голуб'ятник, а моя злюка виявилася рідкісної породи / московський монах /. Йому і пару не вдалося дістати. Тому він страждав від нерозділеного кохання до кішці заклепками. Віддере від віника прутик, покладе на диван і заганяє кішку на "гніздо".
Коли постарів, намагалися його підтримувати, але літня спека добила ...
Сказати, що рішучі ...
Хто і як за обставинами. Ось коли б стали в нагоді бійцівські якості - на жаль і ах. Он, був чудовий фільм "Кошеня". Ось там кішки господаря відстояли. І майно монастирів Лхаси кішки стережуть.
Юлія Григор'єва 2 03.04.2018 12:23 Заявити про порушення а звідки він взявся, він подранок? Чому сам пару не шукав?
шкода стерилізованих кішок і котів, але ... на жаль!
З кумою з двоповерхівки мало не посварився - тримала курей без півня. "Я своїх знаю, вона" сідають "! Вона до них руку протягне, а вони, бідні, сідають. Знущання над природою. Гаразд кішки розмножуються як з гармати, але півень ... горланити, будить мешканців! Самою-то добре, її Едуард і котяра і петушара!)))
Євген Нищенко 03.04.2018 13:28 Заявити про порушення Звідки взявся - таємниця прихована мороком.
Я на роботі виходжу на рекорд / тетріс, повальне захоплення, 1989 год /, дзвінок від матері, типу негайно приїжджай, помирає пташеня.
Ось звідки це лисе опудало завелося у дворі? Поршок, навіть ще не слеток. Носився по двору, борючись з голубами за хлібну окраєць.
І це не помісь: очна райдужка майже біла, хвіст на 24 пера і чисто чорний, без сізачьего "ранта".
Бабаєв, керівник голуб`ятників, припустив, що за злостивість викинули ...
відпросилася
Юлія Григор'єва 2 03.04.2018 15:36 Заявити про порушення Євген, голубка б погодилася, якби їх правильно познайомити: пару голубів садять в тісну коробку і залишають в темряві на годин 10-15
Після чого випускають у вольєр і спостерігають / про всяк випадок, щоб когось із птаства не понівечив партнер /. Зазвичай же вони починають дружно клювати зерно.
Самий "трагічний" трикутник я спостерігала в дитинстві: коли я обзавелася "зеленим" Горобцем. Він прилип до свіжопофарбовані огорожі. Довелося потім вдома відмивати гасом і стригти манікюрними ножицями
Цей горобець сумирно закохався в ворону, а в нього - дрізд і Кенаря ...
На жаль, горобець через кілька місяців трагічно загинув по моїй дитячій дурості - подзьобане ананаса, який "дістали" до Нового року.
Юлія Григор'єва 2 04.04.2018 11:37 Заявити про порушення Якось же вони на волі спаровуються?
Давно читав, що голуба з голубкою посадили в клітку і залишили одних. Коли повернулися голубка розкльовувати лежить голубу груди в фарш. Так самі перевіряють самців "на міцність" - на свободі він би полетів. Для того їх в темряву, виходить, садять, щоб звикли поступово.
Як все хитро влаштовано! Природний відбір.
Євген Нищенко 04.04.2018 13:36 Заявити про порушення Да ви праві. Випадок з парою голубів був описаний у Конрада Лоренца.
У природі у Сизара, чула від одного голуб'ятника, спостерігається цікава річ: голубка зносить і висиджує 2 яйця. Якщо голубята досягають статевої зрілості, то вони і утворюють пару. Чому сизари НЕ вироджуються, чому завжди голубята в одному гнізді різностатеві - мені з'ясувати не вдалося.
Зате мені вдалося з'ясувати, що в неволі голуби люблять м'ясний фарш і ковбасні обрізки!
Юлія Григор'єва 2 04.04.2018 14:13 Заявити про порушення Думка віднести його до фонтану у парку, де постійно були голуби, я відкинув, хто там за ним догляне?
Чому сам пару не шукав?
Ось звідки це лисе опудало завелося у дворі?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: