Статьи

Голуби північнокавказькі, кавказькі голуби (фото і відео)

  1. Велика родина бойних кавказьких пернатих
  2. Длінноклювий Космачі: найпопулярніші
  3. Космачі з Армавіра: птиці високого польоту
  4. Пернаті рекордсмени з Баку
  5. Перси кучеряве: ласкаві красені
  6. Рідкісні птахи з Орджонікідзе
  7. Тбіліські голуби: гордість Грузії

Породи кавказьких голубів надзвичайно різноманітні і численні

Породи кавказьких голубів надзвичайно різноманітні і численні. Любителі з Кавказу в основному розводять, так звані, бійні породи. За легендою їх завезли кілька століть назад з країн Азії - Туреччини і Ірану. Здійснюються в повітрі кульбіти і клацання крилами вражають оточуючих. Багато з пернатих дуже красиві і зараховуються до декоративних. Своєрідність польоту, незвичайні «звукові» здатності і зовнішній вигляд птахів полонили серця голубівників.

Велика родина бойних кавказьких пернатих

Протягом століть кавказький регіон є одним з провідних центрів розведення бойних порід. Саме там з'явилися найпопулярніші з них. Цих особливих голубів легко дізнатися по різноманітним пір'яним прикрас на голові або на ногах, незвичайним узорів і довжині дзьоба.

Але головними відмінностями даних птахів є складність маневрування в повітрі і висота польоту. Кожна порода має свій неповторний льотним стилем. Входження в вертикальний «стовп» до 15 м є одним з найцінніших умінь голубів.

Найвідоміші кавказькі голуби: північнокавказькі Космачі, Армавірського Космачі, Тагунов, перси кучеряве, бакинці.

Бійні пернаті кавказьких порід мають міцне здоров'я і довго живуть - в середньому 15-20 років. Для цих голубів організовуються виставки та змагання, на яких оцінюються їх льотно-ігрові якості.

Длінноклювий Космачі: найпопулярніші

У північнокавказьких містах найбільш популярні Длінноклювий Космачі - красиві, невибагливі птахи, що демонструють відмінні здатності в повітрі. Вони прозвали «гребунамі» за те, що, злітаючи і приземляючись, перебирають ногами. Ці голуби роблять плавний політ і спокійно входять в «стовп», після якого перекидаються з боєм від 5 до 10 разів.

Оперення у представників цієї породи може бути білого, жовтого, червоного, світлого і темно-сизого кольорів. Також у заводчиків зустрічаються червонобокі, краснохвостие, чернобокіе, чернохвостая, строкаті птахи.

Також у заводчиків зустрічаються червонобокі, краснохвостие, чернобокіе, чернохвостая, строкаті птахи

Серед характерних ознак можна виділити великий довгастий корпус, чуб на округлій голові, довгий хвіст, широкі груди.

Космачі з Армавіра: птиці високого польоту

Ця порода пережила важкі роки війни 1941-1945 рр. - тоді багато птахів загинули. У Армавірі ще на початку XX століття заводчики вивели основні відмінності бойних Армавірського порід. Серед них є Короткодзьобі, а також Длінноклювий білоголові голуби. Північнокавказькі бійні з цього міста відрізняються високим і тривалим польотом, вони витривалі і в змісті невибагливі.

Длінноклювий армавірцев «одягнені», як правило, в жовте або червоне оперення, мають довгі крила білого кольору, підняту груди, трохи вигнуту шию.

Короткодзьобі армавірцев - великі пернаті, отримали свою назву через товстого і короткого дзьоба. Також вони є володарями крутого і широкого чола, короткої шиї і подовженого корпусу. Про інших любителів висоти розповість стаття «Породи високольотні голубів».

Пернаті рекордсмени з Баку

Цих пернатих родом з Баку є кілька різновидів залежно від оперення:

  • Агбаш - «білоголовий» (в перекладі з турецької) - може носити привабливий об'ємний чуб або бути без нього, відомий своїми хорошими адаптивними здібностями;
  • Баку - білогрудий голуб (все інше - за стандартом породи);
  • чилі - найефектніший, строкатий бакинець (дуже багато в Росії);
  • шийка - голуб-представник бакинських Грівач, має смужку на шиї.

Бакинців небезпідставно можна назвати рекордсменами польоту: в небі вони можуть проводити від 2 до 12 год, входити в «стовп» висотою 15 м і виконувати до 7 кульбітів.

Бакинці живуть в звичайних умовах, невибагливі, майже не хворіють.

Перси кучеряве: ласкаві красені

Голуби цієї породи несхожі на інших через як би посічених на кінцях пір'я, що робить їх кучерявим. Набули поширення у заводчиків міста Орджонікідзе (нині - Владикавказ). Правильний догляд робить птахів повітряними віртуозами. Пернаті від природи володіють хорошим орієнтиром, невисоко «б'ють».

Перси мають середні розміри 35-37 см. Крім кучериків вони відрізняються низькою посадкою, у цих голубів середній потовщений дзьоб, витягнутий корпус і густо оперення ноги. Деякі носять чуб на потилиці, інші не мають його.

У кучерявого персів - красиве оперення темно-коричневих, червоних, жовтих відтінків. Заводчики відгукуються про цих птахів як про дуже товариських, ласкавих і невередливих. Однак особливої ​​популярності вони не здобули.

Рідкісні птахи з Орджонікідзе

Білохвості голуби раніше були дуже популярні. Зараз їх популяція вкрай мала (близько 1000), на виставках вони з'являються рідко.

Білохвості - великі пернаті, з помітно широкою спиною і грудьми. Їх корпус подовжений, крила щільно прилягають.

Голуби цієї рідкісної породи мають незвичайне оперення. Основний колір - блискучий чорний або жовто-коричневий виглядає красиво в поєднанні з білим на борідці, тімені, чуба, хвості, пальцях.

За своїм льотним якостям білохвості не відстають від пернатих інших порід. Літають на пристойній висоті, досить довго. Відмінно орієнтуються в повітрі в радіусі 15 км.

Відмінно орієнтуються в повітрі в радіусі 15 км

Зараз більшість заводчиків містять цих голубів у вольєрі.

Тбіліські голуби: гордість Грузії

Грузинам дуже подобаються бійні птиці. Серед порід тбіліських голубівників виділяють Тагунов, сизих агаранов, кудулов.

Тагунов - великі і красиві птахи, але в холодному кліматі їх розводити не варто. Вони часто застуджуються.

Тагунов повинен мати велике статура з витягнутим корпусом. У його комбінованої забарвленням білими є голова з чубом, «галстук», ноги, хвіст і спина. Окрема прикмета - чорна вуздечка.

Сизі агаран - великі пернаті, власники виразних очей і комбінованої забарвлення: на шиї - попелясте намисто, груди забарвлена ​​в сіро-мармуровий колір, область живота, подхвостья і ніг - блакитнувата.

У кудулов щитки крил червоних або жовтих відтінків.

Якщо стаття вам сподобалася, поставте, будь ласка, лайк.

При бажанні можна поділитися досвідом змісту кавказьких голубів, пишіть коментарі.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: