Статьи

Латте, капучино і інші види кави

Латте, капучино і інші види кави

У кожного є свій улюблений напій. Хтось обожнює шапку морозива на глясе, а хтось - аромат кориці на своєму капучино. Світ кави різноманітний, тут кожному знайдеться напій до душі, для любителів міцніше - ристретто, більш м'який кави - будь ласка, американо. Хочете розслабитися після роботи? Ірландський.

Основа всього цього різноманіття - еспресо. Маленька чашка кави, приготованого особливим способом: через кави тонкого помелу пропускають під тиском воду температурою 90 градусів. Кава - 1 столова ложка, води - одна чарка. Виходить, що бадьорить і міцний напій. Хтось любить пити його сам по собі. Хтось додає трошки віскі або лимонного соку, а хтось молоко, шоколад, морозиво і багато інших смачних речей.

Розібратися в різноманітті кавового світу, зрозуміти, чим відрізняється латте від капучино, і, можливо, дізнатися про новий смачних напоях допоможе інфографіка.

Сім питань про каву, які ви хотіли задати

1. З чого починається кави?

Кава починається з кавових зерен. Зерна поставляються з понад 40 країн світу, таких як Бразилія, Латинська Америка, Мексика. Колумбія є одним з найбільших виробників. Потім йдуть країни Африки: Ефіопія, Кенія, Танзанія, які також грають не останню роль, а на сході це Індонезія та В'єтнам. Виробництво кави в Бразилії складає 1/3 від всього виробництва в світі, у В'єтнамі на сьогоднішній день виробництво кави становить приблизно 1/15.

Найвідоміші сорти кави арабіка і робуста. Кавові зерна імпортуються з багатьох країн, і так як цей натуральний продукт вирощується з урахуванням клімату і погодних умов, щороку урожай відрізняється чимось від врожаю попереднього року. Сказати, що якийсь сорт кави краще, якийсь гірше - неможливо. Все залежить від врожаю.

2. Яка марка кави найкраща в світі?

На це питання немає відповіді: ви п'єте каву, так як вам подобається пити каву, і ви шукайте той смак і аромат, який подобається саме вам. Якщо ваша мета - збадьориться, то вам підійде більш дешевий кави з високим вмістом кофеїну, наприклад, з В'єтнаму. Якщо ваша мета - отримати задоволення і розслабитися, то в цьому випадку потрібен не кофеїн, а аромат і смак. В цьому випадку підійдуть більш дорогі сорти кави, наприклад, колумбійський або з Кенії, є найдорожчими в світі. А якщо кава для вас - це задоволення, то за нього можна заплатити будь-яку ціну.

3. Що відбувається на фабриці?

Попередньо відібрані співробітниками з відділу контролю якості сорту кави привозяться на фабрику від виробників. Процес схожий з дегустацією вина, тільки замість нього експерти намагаються кави - іноді до декількох сотень чашок в день. Зрозуміло, вони лише намагаються його, так як така кількість кави навряд чи кому-небудь може піти на користь. Саме таким чином визначається, чи відповідає та чи інша поставка стандарту. Якщо кава не пройшов перевірку, то жоден виробник кави його не купить. Якщо на фабриці виробляються 6-8 різновидів кави, то привозяться саме ті сорти та то кількість кави, які потрібні для їх виробництва. Кава виробляється тільки зі свіжих зерен, тому на фабриці він не зберігається. Якщо відомо, що через 3 місяці може знадобитися 1000 тонн кави з Бразилії, відділ закупівель планує поставку таким чином, щоб отримати кави за 1-2 тижні до того, як він нам знадобиться.

4. Зерна відразу смажать?

Після того, як кава доставлений на фабрику, зерна проходять очистку.

5. Як обсмажують каву?

Після очищення зерна проходять обсмажування. При цьому 20% ваги зерен втрачається, так як спалюється вуглець і вуглеводи, які потім перетворюються в СО2 (оксид вуглецю) і воду. Але, незважаючи на втрату 20% ваги, обсмажування додає зернам обсяг: СО2 розширює зерна і вони стають значно більше. Обжарка надає зернам аромат і смак. Щороку експерти компанії виявляють все нові і нові речовини, які є в каві і які впливають на його смак і аромат. Це дуже тонкі, летючі речовини і їх склад змінюється з року в рік. На сьогоднішній день відомо кілька сотень різних характеристик кавових смаків і ароматів.

Існують три ступеня обсмаження кави, які також впливають на його смакові характеристики:

  • легка - для Америки або Швеції
  • середня - для більшості країн Європи
  • сильна - для Італії та Франції

6. Що таке бленд і блендірованія?

Після обсмажування кави різних сортів блендіруют, тобто змішують. Для того, щоб у вашій чашці виявився правильний кави, в кожної компанії є група експертів, які «відбирають» кави для блендів (бленд - від англ. Слова суміш). Процес блендірованія дуже схожий на купажування вина: з отриманих зразків створюється бленд, щоб кава мав такий же смак, до якого ви звикли. Якщо потрібно смажену каву в зернах, його просто упаковують, а потім вже перемелюють будинку. Але на відміну від колишніх часів, у більшості людей зараз кавомолок будинку немає (можливо, вони знову увійдуть в моду), тому виробники пропонують вже мелену каву. Зрозуміло, зерна, змолоти будинку безпосередньо перед приготуванням напою, мають більш насиченим ароматом.

7. Чому у меленої кави теж є аромат?

Складність з виробництвом меленої кави полягає в тому, що в процесі перемелювання зерна нагріваються і аромат, яким ми насолоджувалися б вдома - випаровується. Для того, щоб його зберегти, застосовуються спеціальні технології. При помелі зерна, млині не дають нагрітися спеціальні рідкі речовини, які підтримують дуже низькі температури і перешкоджають випаровуванню ароматних речовин, практично «заморожуючи» їх. Після цього кава упаковується і ми отримуємо те, що називається смаженим меленою кавою.

Правильний кави: тонкощі приготування напою, що бадьорить

Горький або кислий?

Тим часом сам кави в більшій частині складається саме з води: на 98,5% - класично приготований і на 85-96% - зварений в кавомашині. А тому, поряд з багатьма умовами (сорт і якість кавових зерен, ступінь їх помелу, доза порошку), обидва способи варіння залежать від якості води.

По-перше, важливий рівень загальної мінералізації. Він повинен бути низьким, оскільки високий вміст солей у воді не дає в повній мірі проявитися смаку і аромату з кавових зерен. А використання занадто жорсткої води, тобто насиченою солями кальцію і магнію, призведе до того, що ці солі перейдуть в напій, зіпсувавши його зайвої гіркість.

Але і на дистильованої воді кави готувати не варто - відсутність у неї будь-яких було смакових якостей збіднює і кінцевий напій.

Зміст кислот також надає напою різні якості. Низький рівень кислотності (pH нижче 5,5 - рівня дистильованої води) обумовлює «плоский» смак і гіркість, а високий (pH вище 7) - терпкий смак.

Високий рівень хлоридів додасть кави кислинку. Є, звичайно, любителі такого відтінку його смаку, але слід мати на увазі, що разом з цим виникне загроза корозії елементів з нержавіючої сталі (якщо кава готується в кавомашині).

Хлор та його сполуки у воді крім того, що не дуже корисні для здоров'я, можуть надати напою «землистий і пліснявий» присмак.

Очищати, а не відстоювати

Отже, вода повинна бути м'якою і чистою.

Джерельна вода або вода з власної свердловини, як правило, мінералізована, тобто містить різні солі. До того ж в більшості регіонів нашої країни вона ще й жорстка.

Отримати відповідну воду, яка розкриває смак і аромат напою і одночасно підтримує кавомашини в робочому стані, допомагають фільтри. Потрібно тільки мати на увазі: якщо вода м'яка - досить вугільного блоку фільтра, якщо помірно жорстка - знадобиться ще і картридж пом'якшення, а для дуже жорсткої води бажано встановити систему зворотного осмосу.

Вибираючи фільтр, потрібно вивчити його можливості або ... перекласти відповідальність на авторитетну організацію - наприклад, LGA (Німеччина), яка засвідчує якість фільтрів спеціальним сертифікатом. Вийти на європейський ринок (де найжорсткіші вимоги до фільтрів питної води) без цього сертифіката неможливо. А з тих, що продаються в Росії, сертифікати LGA має одна марка з США і російські фільтри - Аквафор Кристал і Аквафор Моріон.

Крім м'якості і чистоти, є ще два важливі вимоги до води. По-перше, її не треба відстоювати, як роблять багато господинь, - вода потрібна свіжа. По-друге, не можна кип'ятити - заливати в посудину для варіння або кавоварку слід холодну воду.

майже бульйон

Приготувавши «правильний кави», ми отримуємо не тільки задоволення від його смаку і аромату, але і в повній мірі користь, яку дає цей напій нашому організму.

Всім відомий його тонізуючий ефект і майже магічний вплив на млявого людини. Це заслуга основного компонента - кофеїну.

Вплив кофеїну вивчали ще в лабораторії академіка І. П. Павлова, і з'ясувалося, що він стимулює процеси збудження в корі головного мозку. А це, в свою чергу, веде до прискорення обміну речовин і підвищенню життєдіяльності тканин.

Кава ефективно впливає і на шлунково-кишковий тракт - така дія кислот, а також ароматичних речовин, що утворюються при обсмажуванні. Дивно, але шлункова секреція, яку викликає напій, рівносильна дії ... м'ясного бульйону!

Збільшуючи виділення шлункового соку, він сприяє підвищенню засвоюваності з'їденого - напевно, тому в багатьох країнах кави подають після їжі.

З яких зерен виходить найсмачніший напій

сорт

Назва цього напою походить від арабського слова «кахва», що означає «вино». Основні промислові види кави - арабіка і робуста. Перший родом з Аравійського півострова, найбільш поширений, відрізняється складним ароматичним букетом. Другий - родом з берегів річки Конго, має гіркий терпкий смак. У ньому на 60% менше летючих ароматичних речовин, ніж в арабіки, зате багато кофеїну і його додають в арабіку для додання міцності напою.

Країна виробник

Смак кави залежить не тільки від сорту дерева, а й від кліматичних умов, складу грунту. Один і той же сорт арабіка в залежності від країни-виробника має різні смакові відтінки:

  • з Бразилії - терпкий насичений смак і легкий горіховий присмак;
  • з Колумбії і Коста-Ріки - легку кислинку, добре збалансований смак з тонким ароматом;
  • з Індії і Гватемали - смак шоколаду;
  • з Кенії і Ефіопії - виражений ягідний смак.

Кава продають як в чистому, так і в змішаному вигляді: суміш зазвичай налічує до 5-7 сортів арабіки та робусти. Однак купаж часто використовують для здешевлення продукту: в більш дешевий сорт-основу для додання смаку і аромату додають трохи більш дорогих сортів. Тому справжні кавомани вважають за краще купувати чисті сорти кави, а купажі складають самі.

Обробка і обсмажування

Процес обробки кави багато в чому визначає його смак. Сухий спосіб - дешевший, але не найкращий. Їм зазвичай обробляється робуста. Під час вологої обробки кави ферментує, набуваючи більш насичений смак, легку приємну кислинку.

Як правило, кава від імпортера доставляється в країну в сирому вигляді, а обсмажується вже на місці перед продажем або при розфасовці. Обжарка проводиться в спеціальних промислових ростер. Від її інтенсивності безпосередньо залежать смакові якості напою. Стандартна обсмажування триває 10 хвилин при температурі 600 ° C, для дешевих сортів використовують «метод спалаху» - поміщають їх на 40 секунд в ростер, розігрітий до 880 ° C. Європейці віддають перевагу легкій і середню обсмажування. Для приготування еспрессо йдуть сильно обсмажені зерна. Якщо зерна дуже темні і маслянисті, вони пересмажені. Кава з них буде гірким і недостатньо ароматним, оскільки при сильній обсмажуванні згорають ароматичні речовини.

помел

Після обсмажування кави засипають в вакуумні упаковки. У них він може зберігатися до двох років. Фахівці радять купувати каву в невеликих упаковках - до 250 г, щоб кава не встигав видихатися. Молоти каву треба безпосередньо перед приготуванням, оскільки після помелу смак його погіршується.

Ступінь помелу залежить від того, яким способом буде готуватися кави:

  • Грубий помел (10 секунд в стандартній кавомолці, розмір частинок - до 0,8 мм). Такий використовують для джезви, кофейника або поршневий кавоварки. Наполягати кави треба від 6 до 8 хвилин.
  • Середній помел (час помелу - 13 секунд). Цей вид помелу універсальний, підходить для будь-яких способів варіння кави. Наполягати кави треба 4-6 хвилин.
  • Тонкий помел (час помелу - 15-20 секунд) використовується для кавоварок з фільтрами, таку каву повинен настоюватися 1-4 хвилини.
  • Надтонкий помел використовується для кавоварок-еспресо, де крізь кавовий порошок під тиском пропускається струмінь пара, і для приготування кави в турці.

Як вибрати мелену каву

Готовий мелену каву до смаку і аромату, звичайно ж, поступається тільки що обсмаженої і подрібненого.

Як він робиться? Спочатку компанії з різних країн закуповують зелені зерна в Бразилії, Індії, Колумбії чи Кенії, а потім у себе на батьківщині (ближче до споживача) смажать, мелють, створюють усілякі сортові суміші і фасують. Тому на прилавках ти можеш зустріти мелену каву виробництва Італії, Німеччини, Франції, Росії і т. Д. Як вибрати напій ідеальної якості, помелу, ступеня обсмаження і поєднання сортів?

Для турки - пил, для машини - крупинки

Щоб вибрати відповідний для себе каву, спочатку виріши, як ти будеш його готувати, - від цього залежить, продукт якого помелу тобі потрібен. Якщо вариш напій в турці або гейзерній кавоварці, вибирай порошок, подрібнений практично в пил. Якщо ж користуєшся фільтраційної кавоваркою або еспрессо-машиною, треба шукати кави середнього і крупного помелу - з дрібного у тебе вийде незрозумілий на смак напій. Інформацію про те, наскільки сильно подрібнений міститься в пачці порошок, шукай на етикетці.

Якщо здобуваєш вітчизняний кава, вибирай продукт з ГОСТом преміум або вищого сорту - цей знак дасть тобі гарантію того, що зерна добре змолоті і рівномірно прожарити.

Італійці люблять позажарістей

Ще один важливий фактор, від якого залежить смак і аромат кави, - ступінь його прожарювання. Вона буває слабкою, середньої, сильної і максимальної, однак чіткої класифікації в даному випадку немає, тому на етикетках ця характеристика може називатися зовсім по-різному - наприклад, вітчизняний продукт за ГОСТом іменується светлообжаренним, среднеобжаренним, темнообжаренним або надзвичайно обсмажування. Який варіант вибрати, залежить лише від твоїх уподобань, адже чим вище ступінь обсмажування, тим більш насичений кавовий смак з гірчинкою набуває кави. Якщо ж любиш ароматний і м'який напій, купуй продукт з мінімальною обжаркой.

До речі, більшість виробників випускають різний продукт, а от італійський кави частіше буває сильно прожареним.

Кава з кофеїном і без

Сортів кави може бути тисячі - вони відрізняються один від одного відтінками смаку, аромату, терпкості, кислотності, адже зернятка з'явилися в абсолютно різних умовах. Наприклад, «Ямайка Блю Маунтін» (коштує близько 16.000 руб. За 1 кг) росте тільки на однойменному острові Карибського басейну, а у виробництві «Копи Лювак» (ціна - близько 24 000 руб. За 1 кг) задіяні звірята пальмові цивети - вони з'їдають ягідки, але зернятка в їх організмах не перетравлюються, а виходять разом з екскрементами і збираються людьми.

Втім, всі сорти кави відносяться до двох основних біологічних видів - арабіці або робусті (є ще ліберіка і Ексельсо, але вони малоплодовіти і використовуються дуже рідко). Іноді виробники кладуть в упаковку тільки один кави - в цьому випадку пишуть «100% арабіка». Але частіше змішують два види в різних пропорціях: якщо побачиш на етикетці напис «еспресо», значить, в всередині пачки купаж з арабіки і робусти в співвідношенні 50/50, 60/40 або 70/30. Добре, якщо виробник вказав точний склад суміші, адже від цього багато залежить. Скажімо, в арабіці менше кофеїну. Вона дає напою багатий смак, аромат і легку кислинку. А ось робуста міцніша, гіркувата і в ній більше кофеїну.

Якщо у тебе проблеми з серцем, але ти не хочеш відмовлятися від ранкової чашечки ароматного напою, шукай упаковку з написом «без кофеїну» - це речовина навчилися витягати із зелених зерен і робити каву, позбавлений ефекту бадьорості.

Кава шоколадний, амаретто, горіховий

Останнім часом все більш популярним стає мелену каву з ароматами шоколаду, коньяку, амаретто, горіхів, ванілі, кориці. Чи можна відрізнити натуральний напій від хімічного? В принципі зробити це просто. Якщо в нього додані спеції (кардамон, перець, кориця, ваніль, мускатний горіх), значить, це на 90% природний продукт. А ось інші аромати (алкоголь, шоколад, мигдаль, кедрові горішки, фрукти), швидше за все, штучні або ідентичні натуральним - останні, до речі, краще.

Втім, справжні гурмани впевнені: якісний «чистий» кави сам по собі настільки хороший, що додаткова ароматизація йому не потрібна.

Вакуумний брикет - найкращий

Під час обсмажування в центральній частині зерна створюється газовий міхур, в якому концентруються ароматичні речовини. Коли кава подрібнюють, він руйнується і цінний чарівний запах починає випаровуватися. Знаючи таку особливість, не купуй заздалегідь розфасований в паперові пакетики продукт, а проси змолоти його у тебе на очах. Якщо ж здобуваєш заводський мелений, вибирай кави в твердому вакуумному брикеті - в такому вигляді він краще зберігає свої властивості. Тільки дивись, щоб упаковка не була пошкоджена (в цьому випадку вона стає місцями м'якуватої), і не купуй велику пачку, адже після розтину ти не зможеш захистити кави від «в'янення». На відміну від вакуумних брикетів в м'яких упаковках продукт трохи змінює свої властивості, але зате у деяких з них є одностороння мембрана, яка пропускає повітря назовні і не дає йому потрапити всередину упаковки. Вона потрібна і з технологічної точки зору - щоб гази не скупчувалися в пачці і не підривали її, і з споживчої - ти можеш натиснути на пакетик і відчути запах продукту, який набуваєш.

Відкривши упаковку, насамперед понюхай її вміст, адже характерний чудовий аромат - головний показник свіжого та якісного меленої кави.

8 секретів доброї кави: варимо в турці

Взяти тонкосмолотий кави і фільтровану воду, зняти за секунду до закипання, процідити в чашку. Рецепт варіння кави всім добре знайомий. Але є маленькі хитрощі, за допомогою яких можна добитися абсолютно нового кавового смаку і зробити напій корисним. Пробуємо?

Холодна або гаряча?

Залийте порошок холодною водою і поставте на великий вогонь. Час варіння збільшується, зате смак стає набагато більш насиченим. Можна спробувати інший варіант: залити мелену каву гарячою водою і поставити на повільний вогонь. Плюс в тому, що якщо набридне чекати, можна просто збільшити нагрівання.

без кофеїну

Для любителів кави без кофеїну: додайте в каву 2-3 зернятка кардамону (на чашку), вони «з'їдять» кофеїн і додадуть пряний аромат.

смажений акцент

Щоб підкреслити аромат смажених зерен, можна прожарити кави в турці, не доливаючи води. Буквально півхвилини.

оксамитовий смак

Щоб домогтися м'якого смаку, треба покласти в вариться кава маленький шматочок вершкового масла, на кінчику ножа.

вибух прянощів

Кава відмінно просочиться запахом прянощів, якщо покласти в турку мелену каву, паличку кориці, шматочок імбиру або трохи мускатного горіха і нагріти на повільному вогні. Вдихайте піднімається аромат, він буде поступово посилюватися, як тільки відчуєте, що став досить інтенсивним - доливайте воду.

карамелька

Кава придбає карамельний смак, якщо до додавання води покласти в турку половину чайної ложки тростинного цукру. І трохи підігріти. Цукор карамелізіруется і надає неповторний аромат напою.

Три рази нагріти

Супернасищенний кави виходить, якщо при закипанні, коли кава починає підніматися, зняти турку з вогню, викласти піну в чашку, перемішати вміст турки, потім знову поставити її на вогонь і почекати поки кава почне закипати. Процедуру найкраще повторити три рази.

без осаду

Коли наливаєш кави прямо з турки, без фільтра, то спочатку ллється гуща. Щоб вона осіла на дно треба додати в турку чайну ложку холодної води і почекати півхвилини. А потім наливати в чашку.

Кава по-арабськи

На 1 чашку

3 ч. Ложки меленої кави

100 мл води

1/4 ч. Л. меленого кардамону (або 3 зерна)

1/4 ч. Л. меленої кориці (або невелика паличка)

Крок 1. У турку покласти кави, налити води.

Крок 2. Поставити на середній вогонь, довести до початку закипання.

Крок 3. Зняти з вогню, перемішати, довести до кипіння ще 1-2 рази.

Крок 4. Коли будете ставити на вогонь в останній раз, додайте спеції.

Кавовий коктейль з мускатним горіхом

На одну чашку

3 ч. Ложки кави

100 мл води

1/5 ч. Л. тертого мускатного горіха

1 ч. Л. тростинного цукру

1 яєчний жовток

30 грам вершків

Крок 1. Зваріть каву в турці, процідіть і залиште остуджувати.

Крок 2. Сливки поставте нагрівати, тим часом змішайте цукор і жовтком і збийте.

Крок 3. Додайте збиту суміш в вершки, нагрівайте майже до температури кипіння, в точності як кава.

Крок 4. Додайте в нагріті вершки з жовтком кави, перемішайте, перелийте в чашки, зверху посипте мускатним горіхом.

5 фактів про розчинну каву

1. У кристалах більше смаку

Багато хто називає натуральним виключно зернова кава, відводячи розчинного мало не роль хімікату. Це найбільша помилка. Напій швидкого приготування поступається вареному в смаку, але ніяк не в «природності». На заводах зерна спочатку обсмажують, мелють і заварюють в гігантських чанах. Потім рідину випарюють і в залежності від того, яким способом це роблять, отримують каву різної форми - ніякі добавки і ароматизатори в технології не беруть участь. Порошковий продукт - результат висушування напою гарячим повітрям. Потім під тиском з нього роблять гранули - виходить гранульований кави в вигляді пористих нерівних грудочок. Технологія кристалічного (маленьких шматочків з гладкою поверхнею) - зовсім інша. Його спочатку заморожують, а потім зневоднюють у вакуумі.

Останній спосіб залишає в розчинній напої більше якостей, притаманних зерновому, тому кристалічний кави вважається найкращим. На другому місці за смаковими показниками стоїть гранульований, на останньому знаходиться дешевий та простенький порошковий.

2. З кофеїном або без

Тим, кому в кави важливий не тільки смак, але і підбадьорливі властивості, важливо уважно придивлятися до етикетці продукту. Сьогодні багато виробників випускають каву без головної енергетичної складової - кофеїну. Після чашечки такого напою ти навряд чи відчуєш прилив сил, зате він не протипоказаний людям із серцевими проблемами і його можна пити на ніч, не боячись до ранку промучувати безсонням. До речі, відсутність кофеїну смак практично не змінює.

3. Скло, пластик або жерсть

Тип упаковки для кави може бути будь-яким, матеріал, з якого вона зроблена, не впливає на смак напою, але є деякі правила: для економічного порошкового кави немає сенсу використовувати дорогу тару, тому найчастіше його можна знайти в пластикових герметичних пакетах або жерстяних банках. Що стосується гранульованого і кристалічного, то їх краще купувати в прозорій скляній упаковці, крізь неї можна побачити, як виглядає обраний тобою кави: рівні, що не подрібнені в пил кристали і гранули - перша ознака того, що виробник дбайливо ставився до продукту і намагався донести його в кращому вигляді.

4. Ніякого цикорію!

Побачивши на упаковці напис «Кава», будь впевнена - вміст відповідає етикетці: в банку не буде цикорію, ячменю або жолудів. Можеш не придивлятися і не вчитуватися, тут немає нюансів, як у випадку зі «згущеним молоком», яка насправді всього лише сурогат натурального «згущеного молока». За ГОСТом - горде звання «Кава» може носити тільки каву. Натрапити на підробку дуже складно, проте фахівці все одно не рекомендують купувати розчинний напій в дрібних крамничках, підземних переходах і сумнівних кіосках.

5. На смак і колір

У розчинної кави немає чітких стандартів ступеня гіркоти, терпкості або сили аромату. Справа в тому, що виробник сам задає параметри смаку. Виходить, що, якщо тобі не сподобалася певна марка розчинної кави, це не означає, що ти купила неякісний продукт, - просто він не відповідає твоїм особистим пристрастям. Тільки шляхом дегустації напоїв різних виробників можна знайти той, який припаде до смаку.

За темі: Мультиварка і тушонка

Риба під кропом

Готуємо самі. сир бринза

Помилка в тексті? Віділіть ее та натісніть Ctrl + Enter, щоб повідоміті про неї редакции.

Хочете розслабитися після роботи?
1. З чого починається кави?
2. Яка марка кави найкраща в світі?
3. Що відбувається на фабриці?
4. Зерна відразу смажать?
5. Як обсмажують каву?
6. Що таке бленд і блендірованія?
7. Чому у меленої кави теж є аромат?
Як він робиться?
Як вибрати напій ідеальної якості, помелу, ступеня обсмаження і поєднання сортів?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: