Статьи

Подушку з яким наповнювачем краще купувати. Оптимальний мікроклімат спальні

  1. Натуральні наповнювачі тваринного походження
  2. Вовна
  3. шовк
  4. Натуральні наповнювачі рослинного походження
  5. Бамбук
  6. вата
  7. синтетичні матеріали
  8. поліестер
  9. холлофайбер
  10. синтепон
  11. Добавки для виготовлення подушок. Подушки з травами

У людей, які вирішили заглибитися в це питання, часом виникає відчуття, що легше перерахувати, з чого не роблять подушки, ніж сказати, з чого їх роблять У людей, які вирішили заглибитися в це питання, часом виникає відчуття, що легше перерахувати, з чого не роблять подушки, ніж сказати, з чого їх роблять. Дійсно, список матеріалів для виготовлення подушок дуже великий. І не помилитися у виборі її наповнювача також важливо, як і в виборі форми, розміру, висоти і м'якості подушки .

Для зручності всі наповнювачі можна розділити на кілька груп.

  1. Натуральні наповнювачі тваринного походження
  2. Натуральні наповнювачі рослинного походження
  3. Синтетичні матеріали.

З яким же наповнювачем купувати подушку?


Натуральні наповнювачі тваринного походження

Пух, пух-перо

Це один з найвідоміших і популярних наповнювачів. Використовуються курячий, гусячий, гагачий пух і / або перо. Подушки з натурального пуху і пера досить дорого коштують, але це ще більше зміцнює віру людей в їх особливі властивості і винятковість. Однак не все так райдужно.

Переваги подушок з натурального пуху і пера:

Дуже приємні на дотик, м'які, «пухнасті», на них легко засипати.

Фактура наповнювача така, що між його частинками зберігаються повітряні простори. Завдяки цьому подушка «дихає», на ній не жарко спати влітку і не холодно взимку.

Недоліки подушок з натурального пуху і пера:

Згодом пух і перо ущільнюються, «звалюються», подушка перестає підтримувати голову і шию.

Найчастіше такі подушки занадто м'які, голова «тоне» в них, порушується не тільки положення голови та шиї під час сну, а й дихання.

Наповнювачі для подушок пух і перо - дуже сильні алергени! Часто буває, що пацієнтів з бронхіальною астмою нічні напади задухи обумовлені саме вдиханням їх фрагментів. У людей з алергією на пух і перо ночами виникають закладеність носа і нежить, що заважають нормальному відпочинку.

Матеріал дуже гігроскопічний. Це означає, що він легко вбирає вологу. При намоканні пух і перо починають видавати неприємний запах. З огляду на, що за ніч пухова або пухо-пір'яна подушка вбирають до 100 мл рідини (піт, слина), це не дуже вдале властивість. Потрібні особливі заходи по догляду за пуховою подушкою, зокрема, її небажано «ховати» на день під покривало, краще залишати її зовні, щоб вона висохла. Ймовірно, саме з необхідністю щоденної просушування таких подушок виникла традиція складати подушки поверх ковдри або ставити їх днем ​​на ліжко «пірамідкою».

Перед сном подушку, яка вже якийсь час послужила, треба «готувати»: збивати, трясти, щоб наповнювач рівніше розподілився, а сам виріб стало м'якше і пухнасті. Звичайно, це не проблема - приділити пару хвилин струшуванні подушки. Але якби без цього можна було обійтися (а з іншими наповнювачами дійсно можна), було б зручніше.

Подушки, що були у вжитку кілька місяців, починають втрачати свою «начинку». Неприємно, коли вночі особа коле вилізлим пером або коли при збиранні кімнати через пуху на килимі створюється враження, ніби ви на пташиній фермі, а не у власній спальні.

Найбільший недолік наповнювача для подушок пух-перо - в тому, що з часом в ньому поселяються і розвиваються мікроскопічні кліщі і цвілеві грибки. Власне, заселення мікрофауною відбувається в будь-якому наповнювачі, що органічному, що синтетичному. Однак на тваринному субстраті, такому як пух і перо, це трапляється особливо швидко і інтенсивно. За пуховими подушками потрібен особливий догляд, і вони потребують досить частою чищенні.

За своїми властивостями, по комфортності відпочинку подушки з натурального пуху дуже хороші. Однак якщо ви хочете купити найдешевший варіант вироби і не плануєте про нього піклуватися, наповнювач для подушок пух і перо - не ваш варіант.

Поради щодо поводження з пухової або пухо-пір'яний подушкою:

Поради щодо поводження з пухової або пухо-пір'яний подушкою:

Купуйте найякісніші подушки з усіма необхідними гігієнічними сертифікатами. Дешевий неякісний пухо-пір'яний наповнювач погано очищений, в подушках, які їм набиті, можна «зустріти» не тільки безпосередньо пух і перо, а й компоненти поту і шкірного сала курей, частинки їх шкіри і навіть шматочки м'яса на кінчиках пір'я! Відповідно, така подушка дуже аллергенна і незабаром стане «біологічною зброєю», так як в ній швидко розвинуться кліщі і цвіль. Переконайтеся, що перо пройшло спеціальне очищення паром, обробку антисептиками. Тоді таку подушку можна купувати.

Кожні 4-6 місяців періть подушку. При покупці уточніть, як саме це можна зробити, щоб не зіпсувати виріб. Якщо не впевнені, що зможете впоратися із завданням самі, скористайтеся послугами спеціальних фірм.

Через 3 роки пухову подушку, як і всі інші, потрібно замінити новою.

Вовна

Подушки з вовняним наповнювачем менш популярні, але теж використовуються. Як правило, застосовується овеча і верблюжа шерсть.

Переваги вовняних подушок

Окремі волоски шерсті досить м'які, однак коли вони знаходяться в складі готового скомпонованого матеріалу для подушки, наповнювач стає вельми пружним, пружним.

Як і пух, шерсть добре зберігає тепло. Це властивість поряд з пружністю робить подушку приємною в зверненні.

Що стосується овечої вовни, то її наділяють особливими оздоровчими властивостями. Серед обивателів популярна думка, що сон на овечої подушці допомагає при хворобах суглобів і інших захворюваннях. Насправді це не відповідає дійсності. Однак люди в цьому вірять ... І за ефект плацебо все одно поставимо вовняному наповнювача маленький «плюсик»:) ...

Недоліки вовняних подушок

Вважається, що у вовни є водовідштовхувальні і антибактеріальні властивості. Це одночасно правда і неправда. Справа в тому, що перераховані властивості вовни працюють тільки до тих пір, поки тварина цю шерсть «носить». Вони обумовлені присутністю на поверхні волосків шкірного сала і компонентів поту, що містять різні «захисні» речовини. Тварині це дуже потрібно і, а ось людині, яка спить на вовняний подушці - немає. Якщо органіка «упакована» в подушку разом з шерстю, вона навіть шкодить: легко і швидко намокає, і в ній охоче розвиваються і процвітають численні види кліщів і цвілі. Вовняна подушка стає небезпечною для здоров'я.

Шерсть швидко звалюється, і подушка приходить в повну непридатність.

Таким чином, в цілому до вовняним подушкам і їх власникам повинні пред'являтися вже позначені вимоги: висока якість і висока ступінь очищення вовни, гідний догляд за подушкою і її своєчасна заміна.

шовк

Шовковими бувають не тільки наволочки для подушок, але і наповнювач. Скорочення кокони тутового шовкопряда дуже м'які і пружні, цей матеріал довговічний і приємний у використанні, витримує багато прань без шкоди властивостями. Тому подушки з натурального шовку дуже хороші.

На жаль, є і деякі недоліки:

Цей наповнювач, як і перераховані вище, не застрахований від «нападу» небажаних мікроорганізмів.

У подушок з натурального шовку висока ціна.

Натуральні наповнювачі рослинного походження

гречана лузга

Так називаються «шкурки» від насіння гречки Так називаються «шкурки» від насіння гречки. Тримати в руках подушку з таким наповнювачем досить приємно: вона видає невелику приємне вуха шурхіт, подушечки пальців масажуються твердими частинками лушпиння. Вона недорога, що є ще одним плюсом. Всі хвалять подушки з гречаного лушпиння - користь їх оспівується повсюдно.

Але є і недоліки:

Коли ви будете перевертатися уві сні, то ж саме шурхіт ви будете чути безпосередньо під своїм вухом, і зі зрозумілих причин воно буде здаватися набагато гучнішим. Якщо у вас чуйний сон, така подушка вам точно не підійде. «До цього просто треба звикнути», - запевняють прихильники використання лузги. А навіщо звикати, якщо можна вибрати куди більш зручний і абсолютно безшумний наповнювач?

Гречана подушка жорстка. Якщо ви такі любите - добре. Але якщо ви, як і більшість людей, віддаєте перевагу класти під голову-то-то м'якше, від гречаного лушпиння краще відмовитися. Хочете зрозуміти, наскільки зручно на ній спати? Уявіть, що відпочиваєте, лежачи на нещільно набитому мішечку з крупою.

Любителі «натурального» стверджують, що такі подушки мають природні ортопедичні властивості. Це злісний обман. Ортопедичність - це коли частини тіла підтримуються в фізіологічному, комфортному становищі. Тут про це мова не йде.

У лушпиння є вельми відчутний запах гречки. Він не всім приємний.

Якщо ви спіть не на спині, і ваше обличчя уві сні стикається з подушкою, майте на увазі: лузга буде трохи колотися через наволочку. У самому доброзичливому тлумаченні це можна назвати мікромасажем, однак сну це все-таки заважає.

Як і інші натуральні матеріали, цей швидко піддасться «нападу» кліщів і цвілі. Користь подушки з гречаного лушпиння зійде нанівець. А так як прати такі вироби не можна, то ви будете приречені до кінця терміну служби подушки піддаватися нічних атак шкідливих мікроорганізмів і продуктів їх життєдіяльності.

Бамбук

Спогади про стеблах бамбука якось не створюють в душі відчуття м'якості і затишку. Однак бамбукові подушки робляться не з щільних стебел, а з молодих пагонів, які спеціальним чином обробляються, розволокняються до отримання тонких пружних ниток. Бамбуковий наповнювач досить недорогий, м'який, прийнятний в зверненні. Зараз такі подушки впевнено наповнюють вітчизняний ринок, можна сказати, що на даний момент ця інноваційна постільна приналежність швидко стає народною улюбленицею.

Зручний, хороший матеріал. Однак в цілому його переоцінюють, мінуси бамбукових подушок теж існують.

Є думка, що висока здатність вбирати і утримувати вологу - це гідність бамбука. Так, це робить використання вироби комфортним, так як голова на бамбуковій подушці не потіє. Однак те, що матеріал тягне на себе воду, добре і для неодноразово згаданих кліщів і цвілі. Вони вже через кілька місяців грунтовно заселяють навіть найпрекраснішу бамбукову подушку - мінус очевидний.

Вважається, що у бамбукових волокон є антибактеріальні властивості. Вони є. Однак ці властивості діють лише в організмі живого рослини і захищають саме його; це таке природне зброю від фітопатогенів. Коли ж бамбук зрізаний, висушений і перетворений в волокно, він стає таким же привабливим місцем проживання для мікробів, як і інші органічні наповнювачі.

Згодом подушки з бамбуком «сідають» і ущільнюються.

вата

Відразу скажемо, якщо вам потрібна хороша подушка, вата - не найвдаліший вибір. Як відомо, вона являє собою волокна бавовни. Здавалося б, прекрасний матеріал - натуральний, гіпоалергенний ... На жаль, такі вироби дуже швидко спресовуються, всередині подушки вата збивається в жорсткі грудки, а якщо хоч один раз випрати таку подушку в машинці, то можна сміливо викидати її на смітник. Якщо ж її не стирати і не чистити, то в затишних переплетеннях її ниток швидко починають розвиватися шкідливі мікроскопічні організми. Ватяні подушки - дуже дешеві, але при тому вони абсолютно однозначно самі неякісні.

Да уж, недоліки є у всього ... Так з яким наповнювачем купувати подушку?

синтетичні матеріали

У масовому людській свідомості існує стійка асоціація: синтетика = шкоди. Однак, як було показано вище при описі натуральних матеріалів, жодне з них ідеально не підходить для виготовлення подушок! Якщо вибирати якісні пухові, бамбукові або інші подушки, добре за ними доглядати і вчасно їх міняти, вони можуть бути просто прекрасні. Але можна абсолютно точно говорити, що синтетичні матеріали натуральним абсолютно не поступаються, а в чомусь вони їх навіть перевершують.

Наприклад, вони: Наприклад, вони:

  1. Прості в догляді
  2. гіпоалергенні
  3. Деякі з них мають ортопедичними властивостями
  4. У синтетичних наповнювачах не так швидко, як в натуральних, відбувається розвиток шкідливих організмів.

Однак, знову ж таки, ці достоїнства характерні саме для якісних матеріалів. Якщо подушка виготовлена ​​маловідомим виробником або її походження взагалі викликає сумніви, таку краще не купувати. Погані, неякісні синтетичні матеріали можуть навіть токсичні! Так що, як то кажуть, дивіться на етикетку.

Перелічимо основні синтетичні матеріали, популярні у виробництві предметів домашнього текстилю. Сподіваємося, це допоможе вам зрозуміти, з яким наповнювачем купувати подушку.

поліестер

Білі дуже тонкі волокна. Матеріал відрізняється м'якістю, добре зберігає тепло, не вбирає запахи, є гіпоалергенним, дуже легким, підлягає пранню. Відповідно, такими ж властивостями володіє подушка з поліестеру. Ще один плюс - у поліестерових волокон «природна» здатність не накопичувати електростатичну електрику. А це означає, що такий матеріал не буде притягати пил. І, звичайно, треба згадати ціну: подушка з поліестеру стоїть на порядок менше, ніж подушки з натуральних матеріалів.

Недоліки поліестерових подушок в тому, що з часом нитки матеріалу можуть починати виглядати з області швів на подушці. Крім того, у них «проблеми» з тепловіддачею, влітку на таких подушках буває жарко, а воду матеріал вбирає в себе не дуже добре, так що чохол намокає і залишається вологим, через що спати стає неприємно. Нарешті, через деякий час після початку використання подушка стає більш плоскою і менш пружною.

холлофайбер

Наповнювач для подушок холлофайбер - це поліестер, скручений в кульки і оброблений силіконом. У такому вигляді матеріал має більшу пружністю і менше злежується згодом. Подушку можна періодично «перетрушувати», і вона буде повертати свої властивості. «Сідайте» такі вироби повільніше, ніж поліестерові. Інші достоїнства і недоліки - ті ж, що і у поліестеру. Зараз наповнювач для подушок холлофайбер дуже популярний.

синтепон

Варіант для тих, кому навіть недорогий холлофайбер здається дорогуватим. Синтепон для подушок є дуже легкий і повітряний матеріал з тонких ниточок. Волоски склеєні між собою, як правило, склеюють їх за допомогою нагрівання матеріалу. Переваги - пружність, м'якість, однорідність.

Недоліки такі: вбираючи піт сплячого, матеріал «просаживается». Саме тому старі синтепонові подушки так легко відрізнити від нових: у них утворюється «яма» в центрі, в тому місці, де знаходиться голова людини під час сну. Прання - не вихід, вона теж у великій мірі сприяє уплощению і ущільнення синтепону для подушок, роблячи річ недовговічною.

Будьте уважні - синтепонові подушки часом бувають неякісними! Нечисті на руку виробники можуть використовувати синтепон, «склеєний» при допомозі не температури, а клейових сумішей. Такий «технічний» варіант використовується для виготовлення меблів, але він ніяк не придатний для пошиття подушок.

Існує ще ряд матеріалів (головним чином синтетичних), які використовуються при виготовленні так званих ортопедичних подушок. Опис їх властивостей гідно більше ніж пари слів, тому про них читайте в окремій статті .

Добавки для виготовлення подушок. Подушки з травами

Зараз серед виробників стало дуже модно робити подушки з певними добавками. Вони позиціонуються як особливо корисні і здоров'я. Дуже часто про них розповідають як про що сприяють більш якісному відпочинку, що борються з безсонням, що зміцнюють імунітет, знімають стреси і так далі.

Добавки ці, як правило, представлені у формі висушених трав або екстрактів для просочення наповнювача. Звичайно, такі подушки стоять на порядок дорожче, ніж аналоги без добавок. Розберемося, наскільки доцільно доплачувати 500-1000 рублів за пучок трави або краплю якогось екстракту в складі подушки.

Чи можна сказати, що сон на «удосконаленої» подушці краще, ніж на «звичайної»? По правді кажучи, трави і ефірні масла - не такі вже гарні снодійні. Так, приємний запах, що виходить від такої подушки з травами, може налаштовувати на заспокоєння і розслабляти. Однак ви з таким же успіхом можете капнути лавандового масла на свою власну подушку і отримати той же ефект.

Чи володіють подушки з травами якимись лікувальними властивостями? Наявність цілющих властивостей у таких подушок - перебільшення. Наприклад, виробники кажуть, що подушки з добавкою з сушеної ламінарії покращують імунітет, так як людина вдихає вночі летючі корисні речовини, що випускаються цією самою ламінарією. Насправді ж засинає лише відчуває запах, який, звичайно, є приємним, але користі не несе, адже людина ж не їсть цю морську капусту ... Точно так само, подушка з екстрактом алое вера всупереч обіцянкам не зберігається красу і не уповільнює старіння - адже людина не робить собі маску з алое, а всього лише лежить, не стикаючись з просоченням і лише відчуваючи її аромат.

Тому заяви про користь подушок з травами, хоч і хочеться назвати їх якось м'якше, досить абсурдні. Вони рівносильні твердженням, що, якщо понюхати яблуко, можна збагатити свій організм залізом, або що для успішного навчання треба класти під подушку підручник.

Загалом, якихось особливих переваг у подушок з травами немає Загалом, якихось особливих переваг у подушок з травами немає. Якщо вам подобаються такі вироби, немає ніяких перешкод до їх використання. Однак краще просто купити якісну ортопедичну подушку і при бажанні «поліпшити» її самостійно. Деякі з них передбачають таку можливість, наприклад, на чохлах ряду моделей є спеціальна кишенька для трав.

Отже, сподіваємося, ви визначилися, з яким наповнювачем купувати подушку. Не забувайте: важливо не тільки індивідуальне зручність і особисті переваги, але і якість матеріалу, з якого зроблена ваша подушка.

Вдалих вам пошуків і хорошого сну на вашій ідеальної подушці!

З яким же наповнювачем купувати подушку?
А навіщо звикати, якщо можна вибрати куди більш зручний і абсолютно безшумний наповнювач?
Хочете зрозуміти, наскільки зручно на ній спати?
Так з яким наповнювачем купувати подушку?
Чи можна сказати, що сон на «удосконаленої» подушці краще, ніж на «звичайної»?
Чи володіють подушки з травами якимись лікувальними властивостями?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: