Статьи

Правила сервірування столу: як правильно розставити посуд і декор

  1. розставляємо тарілки
  2. розкладаємо прилади
  3. Ставимо келихи і чашки
  4. Серветки, спецовніци і прикраси
Повернутися до списку статей

23 Июня 2017

Сподобалося 0 користувачам

Смакове сприйняття страв залежить від їх подачі. Навіть банальна яєчня або картопля фрі здадуться неймовірно апетитними, якщо подати їх на гарному посуді за всіма правилами столового етикету. Тому істотний відсоток від вартості страв у закладах громадського харчування складає сервіровка. Знаючи її базові правила, можна оформити стіл, як в ресторані, і у себе на кухні.

Знаючи її базові правила, можна оформити стіл, як в ресторані,   і у себе на кухні

На такому посуді навіть звичайна груша виглядає вишукано

розставляємо тарілки

Норми європейського столового етикету передбачають кілька тарілок на одну персону. Асортимент сервировочной посуду дуже широкий: одних тарілок існує більше десяти видів. Але для того, щоб накрити стіл як в ресторані, досить трьох:

  • Глибока столова для супу або бульйону.
  • Сервірувальна для гарнірів і гарячих закусок.
  • Пиріжкова для хліба і десертів.

Саме так виглядає сервіровка столу за європейськими ресторанним стандартам

Тарілки розставляють таким чином: сервірувальна поверх глибокої, пиріжкова стоїть ліворуч по діагоналі на відстані 10-15 см. У деяких ресторанах між сервировочной і глибокої тарілками кладуть серветку, але цим правилом можна знехтувати. Також в деяких закладах практикується сервіровка столу так званої станкового тарілкою, яка служить «п'єдесталом» для всіх інших. Якщо така є, тарілки розставляють на неї по тій же схемі: спочатку сервірувальна, потім глибока, десертна - поруч, по діагоналі.

Накриваючи стіл, слід врахувати, що в ресторані для одного гостя відводиться не менше 80 см поверхні столу. Можна, звичайно, зробити і менше, зсунувши прилади ближче один до одного, але тоді сервіровка буде виглядати не так естетично.

розкладаємо прилади

Кількість приладів на званій вечері не раз обігравалося в комедійних фільмах: герой потрапляє в незручне становище, бачачи перед собою безліч різних ножів і виделок. Насправді тут не все так складно. Золоте правило сервіровки - прилади розкладаються щодо тарілки в тому порядку, в якому подаються страви. Простіше кажучи, чим далі від тарілки знаходиться той чи інший прилад, тим раніше подадуть блюдо, для якого він призначений. У ресторані прилади розкладаються за наступною схемою:

  • Праворуч від тарілки сервіровки - ніж для м'яса, ніж для риби, столова ложка (саме в такій послідовності!). Можна обійтися і одним ножем, це не критично.
  • Зліва від тарілки - довга вилка для гарячого, маленька вилка для салату.
  • Зверху - десертна ложка, виделка для торта (з трьома зубцями).

Прилади, які входять до мінімального сервірувальна набір

Класти вилку поруч зі столовою ложкою - поганий тон. Таку комбінацію можна побачити тільки на емблемах фаст-фудів, в ресторанах - ніколи. Не можна також класти столові прибори поверх тарілок, це вважається сигналом завершення трапези. Виняток - ніж для масла: його кладуть поверх пиріжкової тарілки.

Ставимо келихи і чашки

Вид і кількість келихів залежить від того, які напої будуть подавати за столом. Але є непорушне правило: для кожного напою своя посуд, навіть якщо це проста вода. Зрозуміло, це стосується тільки видів, а не сортів (хоча в самих дорогих ресторанах келихи замінюють кожен раз, коли гість замовляє інше вино або шампанське).

Згідно з нормами столового етикету, весь посуд для напоїв розташовується праворуч по діагоналі від тарілки сервіровки, паралельно пиріжкової. Розташування келихів і чарок відносно один одного довільне, головне, щоб між ними дотримувалося відстань в 6-8 см. До речі, в ресторанах для соку і безалкогольних напоїв ставлять саме келихи на довгій вузькій ніжці. Втім, якщо замість них ви поставите красиві прозорі склянки, нічого страшного не трапиться - домашня сервіровка це допускає.

Безалкогольні напої, як і вино, подають у фужерах

Серветки, спецовніци і прикраси

Обов'язковий атрибут ресторанної сервіровки - тканинні серветки. Їх колір і декор повинні гармоніювати із столовим сервізом. Найпростіший і безпрограшний варіант - однотонна біла серветка з рубчиками по краях. Крохмалити їх не обов'язково, але те, що серветки повинні бути бездоганно чистими і відпрасованими, навіть не обговорюється. Допускається 2 варіанти розміщення тканинних серветок на столі:

  • а) поверх тарілки сервіровки (якщо на ній не варто супова);
  • б) зліва від тарілки сервіровки, поруч з вилками.

Найпростіший варіант оформлення сервировочной серветки - скласти її в красивий валик, але існує і маса інших, більш цікавих способів її складання, як в ресторані. Є також спеціальні кільця, в які серветка вкладається у вигляді сувою.

Є також спеціальні кільця, в які серветка вкладається у вигляді сувою

Віяло - один з найпопулярніших способів складання сервірувальних серветок

Поряд з тканинними на столі повинні бути присутніми і паперові серветки. Їх ставлять в центрі столу з розрахунку 1 серветниця на 4-5 гостей. Те ж стосується і спецій - вони повинні перебувати на такій відстані, щоб їх можна було легко дістати, простягнувши руку. Якщо до столу подають страви з м'яса або риби, поруч зі спецовніцамі ставлять соусники з хріном і гірчицею.

Додати застілля ресторанного колориту допоможуть квіти - живі або штучні. Об'ємний букет ставиться в центрі столу, маленькі композиції розташовуються рівновіддалено один від одного. Інший столовий декор - свічки, статуетки, в'язані серветки і т.д. - в ресторанній сервіровці допускається, але в невеликій кількості, щоб стіл не виглядав надто строкато.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: