Статьи

Вініри, імпланти і керамічні зуби. Скільки коштує голлівудська усмішка

  1. Відео Технології 3D-друку в медицині. Як на спеціальних принтерах виготовляють частини обличчя

Фахівець розповів про сучасні методи протезування і нові технології.

25 липня професійне свято відзначають зубні техніки. Саме ці люди, яких ви ніколи не побачите, рятують вашу посмішку в разі пошкоджень або втрати зубів .

Стоматолог, до якого звертається клієнт, готує зуби і знімає зліпок, який віддає в лабораторію. А вже там зубні техніки виготовляють різноманітні коронки, протези і новомодні вініри.

ТСН.uа поспілкувався з зубним техніком Назарієм, у якого 15-річний досвід роботи, в тому числі і за кордоном - в Німеччині і Польщі. Він розповів про модні тенденції та нові технології в індустрії, а також назвав орієнтовну вартість послуг.

Циркон, металокераміка і "золоті зуби"

Найчастіше коронки в Україні виготовляють з металокераміки з техніки суцільного лиття. Ці зуби виглядають природно і коштують порівняно недорого. Можна укластися в 1,2 тисячі грн за один зуб.

Однак недоліком цього матеріалу є високий вміст металів і не дуже гарний зовнішній вигляд.

Більш сучасними і естетичними матеріалами є пресована кераміка і циркон. Під час роботи з цими матеріалами використовуються 3D-технології. Спочатку на комп'ютері проводиться цифрове моделювання, створюється 3D-модель майбутнього зуба, після чого запускаються фрезерні верстати, які виготовляють протез з циркону. Після цього протез покривають керамікою або пресованої керамікою.

Самі коронки також можуть робити з циркону, але тільки не на фронтальні зуби, оскільки цирконові коронки виглядають не надто природно. Підібрати індивідуальний колір і домогтися природного вигляду зуба дозволяє саме кераміка.

Незважаючи на популярність металокераміки в Україні, все більше лабораторій, які працюють на високому рівні, зовсім відмовляються від неї і переходять на роботу виключно з матеріалами без вмісту металів.

До речі, установки для таких технологій не виробляють в Україні, тому апарати завозять з Німеччини, Японії та США.

Відповідно, стоять такі зуби значно дорожче металокераміки. Найнижча ціна становить 200-300 євро за один зуб.

Відео Технології 3D-друку в медицині. Як на спеціальних принтерах виготовляють частини обличчя

Технології 3D-друку на службі у медицини. Частини особи зараз виготовляють на спеціальних принтерах. Нові технології дозволяють хірургам допомогти тим людям, які раніше не мали шансу на відновлення. Зараз в стоматологічному центрі Національного медуніверситету зроблено більше 30 операцій. На принтерах випікаються титанові суглоби, щелепи і частини обличчя, які потім замінюють уражені кістки.

На принтерах випікаються титанові суглоби, щелепи і частини обличчя, які потім замінюють уражені кістки

У той же час, держустанови і стоматології в глибинці до сих пір використовують матеріали старих часів. Це так звані "золоті зуби". Професійною мовою вони називають штампованно-паение мости і насправді можуть бути різних кольорів - як золотистого, так і сріблястого.

Матеріал таких коронок - це сплав різних матеріалів (кобальт, хром, сталь). Золото також використовують.

Технологія виготовлення таких коронок є найдешевшою. Одна буде коштувати 400-500 грн.

Зубні мости і знімні протези

Важливо розуміти, що коронка - це лише верхня частина зуба. Одинарну коронку можна встановити в разі, якщо корінь зуба здоровий. Якщо ж корінь доводиться видаляти, то опорою для коронки стають сусідні здорові зуби.

Стоматолог підпилює їх, а зубний технік виготовляє вже так званий міст, який складається з трьох коронок. Відповідно, це значно збільшує вартість лікування одного зуба.

Також можна розглядати варіант виготовлення підвісної зуба, який буде спиратися тільки на одного сусіда.

Також в разі, якщо зуб нема на що прикріпити, стоматологи пропонують знімне протезування. Це ті самі щелепи, які потрібно знімати на ніч. Професійною мовою це називається пластинчасті протези. Перевага їм віддають в основному люди похилого віку з огляду на їх невеликої вартості. І саме такі протези на рівні з металокерамікою займають найбільшу частку з усіх протезів, які виготовляються в Україні.

Ціна на звичайні знімні протези стартує від 1,5 тисячі грн. Більш складні варіанти зі спеціальними замками коштуватимуть 10-15 тисяч грн.

імпланти

Установка імплантів стала дуже популярною технологією. Імпланти фактично замінюють коріння втрачених зубів. Вони є хорошою альтернативою, якщо людина не хоче знімний протез.

Імплант - це металева конструкція у вигляді стрижня (в основному з титанового сплаву), який вкручується в кістку щелепи. А вже на імплант виготовляється коронка в залежності від уподобань - металокераміка, циркон і т.п.

Один імплант коштує від 300 до 1000 євро залежно від виробника. До цієї суми треба додати вартість обраної коронки.

вініри

Вініри - це дуже тонкі пластинки, які за допомогою спеціального прозорого "цементу" кріпляться на фронтальну поверхню зубів, яку попередньо спилюють на товщину винира.

Вініри мають виключно естетичним ефектом - зуби стають білими, рівними, виглядають привабливо. Правильно зроблені вініри тримаються в середньому 10-12 років.

Професіонали не рекомендують ставити вініри на власні здорові й рівні зуби тільки заради відбілювання. Однак якщо клієнт має ряд проблем (багато пломб, нерівності, великі щілини між зубами, темний колір емалі), тоді саме вінірами віддають перевагу перед відбілюванням зубів , Яке зазвичай має недовгий ефект, що не освітлює пломби і пошкоджує емаль.

Вініри входять у вищу цінову категорію і коштують від 150 євро за одиницю. Видима зона посмішки - це 10-12 зубів на верхній щелепі.

Ольга Скічко

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: