Статьи

Як почистити ковролін: суха, волога, пінна чистка

  1. повсякденна прибирання
  2. суха чистка
  3. вологе чищення
  4. пінна чистка
  5. Як вивести плями на ковроліні
  6. бруд
  7. Чай та кава
  8. сік
  9. Жуйка або віск
  10. сеча
  11. кров

Будь-яке забруднення, проникаючи в волокна ковроліну, починає діяти як абразивний матеріал, що призводить до пошкодження і зносу покриття для підлоги. Щоб матеріал надовго зберіг свою красу і м'якість, дуже важливо постійно підтримувати його чистоту. Зробити це можна кілька способами. Однак більше питань виникає, пов'язаних з тим, як почистити ковролін від уїдливих плям, вологих, жирних або вже давно висохлих, від чого волокна ковроліну злиплися. Поговоримо про все потроху, спочатку розглянемо прості засоби для регулярного чищення, а після - варіанти порятунку підлогового покриття в особливо важких випадках.

повсякденна прибирання

Ковролін потрібно регулярно пилососити. Завдяки цьому, бруд не буде накопичуватися в волокнах, і вам не потрібно проводити більш серйозну чистку. Щоб не пошкодити покриття, необхідно правильно підбирати насадки на пилосос в залежності від глибини килимового матеріалу. Наприклад, для ковроліну з розстриженими петлями використовується насадка з твердої щетиною, а для високого м'якого ворсу - звичайна.
Ковролін потрібно регулярно пилососити
Якщо на ковроліні з'явилися більш серйозні забруднення, які пилососом вже не вдається вивести, то слід вдатися до більш радикальних методів. В ідеалі краще звернутися до фахівців з чищення килимів. Вони зможуть точно визначити матеріал і склад ковроліну, виходячи з цього підібрати оптимальний варіант чищення, щоб отримати максимальний ефект і при цьому не зіпсувати структуру матеріалу. Якщо ж такої можливості немає, то можете спробувати зробити це і самостійно. Головне правильно вибрати метод чистки.

суха чистка

Необхідно купити спеціальний сухий порошок для чищення ковроліну. Розподіліть його рівномірно по поверхні покриття, залишивши на вказане в інструкції час. Після цього пропилесосьте ковролін, зібравши весь порошок з прикріпили до нього брудом. Це вирішує велику частину проблем, як почистити ковролін, не знімаючи з підлоги від запахів, вологих плям і більшої частини пилу і забруднень, що превалюють в домашній обстановці.

вологе чищення

Здійснюється з використанням шампуню для ковроліну. Перед його використанням бажано провести перевірку, налив трохи рідини в миску і залишивши її на ніч. Після цього злийте шампунь, дайте посуді висохнути і перевірте її на липкість. Липка поверхню означає, що на ній ще є залишки рідини. Це означає, що і на ковроліні такий шампунь буде залишатися, притягаючи згодом до себе нову бруд.

Заборонено використовувати шампуні для чищення килимового покриття з вовни або джуту. Для цих матеріалів передбачені свої особливі засоби, про що важливо уточнювати при виборі в магазині і звірятися з інструкцією. Основна небезпека полягає в тому, що натуральні матеріали і основа з джуту особливо погано переносять вологість і їх складно висушити остаточно. Це небезпечно освітою грибка. Цвілі і деформації ковроліну, спучування.

Промивши ковролін шампунем, пройдіться по ньому вологим пилососом. Це дозволить максимально ефективно видалити залишки миючого засобу. Далі пропилесосьте покриття в звичайному режимі, щоб видалити всю вологу, і залиште висихати. Важливо, щоб ковролін повністю просох, інакше волога може пошкодити основу і структуру волокон.

Через брак вологого пилососа всю процедуру можна провести жарким сонячним днем ​​на вулиці, розстеливши ковролін на рівній твердій і чистої поверхні, наприклад на асфальті. Тоді змити шампунь можна за допомогою струменя води, а після залишити стікати, як тільки основна вода стече, підлогове покриття підвішується для остаточної просушки.

пінна чистка

Чистяча піна чудово підходить для очищення невеликих ділянок ковроліну. Перед прибиранням обов'язково перевірте вплив кошти на забарвлення покриття, завдавши його на непомітне місце. Якщо все нормально, то розбризканої піну по забрудненої поверхні, розітріть губкою і пропилесосьте після повного висихання.

Як вивести плями на ковроліні

Більше проблем створює не регулярне чищення, а пролита на ковролін чай або слід від брудному взутті, а то і краплі крові. Бігти в госп. магазин за спеціальними засобами в народних обранців зручніше, треба вирішувати проблему, ніж очистити ковролін, як можна швидше поки пляма свіже і його ще можна вивести за допомогою підручних засобів, які знайдуться в будь-якому будинку.

бруд

Якщо на ковролін ступили в брудному взутті, якщо залишився мокрий брудний слід, то, як не дивно, поспішати вже нікуди. Спроби вивести ще мокра пляма приведуть тільки до збільшення площі забруднення. Звучить страшно, однак простіше впоратися з вуличним брудом вже після того, як вона висохне. Залишиться лише пройтися пилососом. До цього часу можна лише прискорити висихання.

Прискорено можна почистити ковролін содою і сіллю. Їх змішують в пропорції 1: 1 і насипають зверху плями. Вони вберуть вологу, при цьому не дадуть рознестися пилу далі в будинок. Допомагає і зовсім незвичайне засіб. Доброю абсорбцією володіє вміст жіночих гігієнічних прокладок або дитячих памперсів. Через 10-15 хвилин вже можна пройтися пилососом і зібрати бруд. Використовується вузька щілинна насадка на пилосос.

Чай та кава

В першу чергу слід зібрати якомога більше рідини з місця події. Почистити ковролін содою від надлишку вологи гранично просто. Як і в попередньому випадку підійдуть будь-які абсорбуючі засоби, які знайдуться в будинку.

Знебарвити пляму можна за допомогою лимонної кислоти. Змішайте з 100гр води 10-15 грам лимонної кислоти і пів чайної ложки миючого засобу для посуду. Якщо все це гарненько збовтати, то з'явитися багато піни, яку і варто нанести на пляму від чаю або кави і злегка втерти губкою. Після залишиться почекати, поки підсохне склад, і пройтися пилососом з щілинним насадкою. Можна використовувати навіть звичайний пилосос, тільки після цього відразу ж його почистити.

Про те, як вивести пляму від чаю найефективніше, читайте в цій статті .

сік

За допомогою серветок або махрового рушника просочити пляму, позбувшись від зайвої вологи і не розтираючи її в сторони. Далі в хід йде перевірена сіль, яка вбере залишки соку. Остаточно впоратися від сліду допоможе тільки вологе прибирання, так що самим адекватним буде використання шампуню для ковроліну і миючого пилососа. Якщо немає такої можливості, то залишиться тільки протерти пляма пінкою від миючого засобу для посуду, змішаної з лимонною кислотою.

Жуйка або віск

Головне не намагатися навіть стерти жуйку або віск відразу після їх потрапляння на ковролін. Перед тим як почистити ковролін, треба заморозити краплі воску або жуйку. Для цього в щільний пакет закладається 5-6 шматочків льоду, трохи води і все це укладається поверх плями. Через 5-7 хвилин, коли віск затвердіє, він легко відскоблювати будь-яким твердим металевим предметом, ножем, ножицями пилкою або навіть ложкою. Поки вони не нагрілися, пилососом збираються недоноски, поки вони знову не прилипли до поверхні ковроліну.

Детальніше про те, як вивести жуйку, ви можете подивитися тут .

Детальніше про те, як вивести жуйку, ви можете подивитися   тут

сеча

Моторошно неприємно, коли на ковролін написати домашня живність або дитина, якого тільки відучують від підгузників. Основне завдання зводиться навіть не до механічного видалення сечі, а до того, як очистити ковролін від запаху сечі .

Серветками слід вибрати максимальну кількість рідини, далі поступово обробляється поверхню в такій послідовності:

  1. За допомогою пульверизатора нанести воду з оцтом, змішану в пропорції 3: 1 і дочекатися його повного висихання.
  2. Покрити пляма рівним шаром соди.
  3. Змішується в рівних частках перекис водню і вода, щоб отримати приблизно 200 мл розчину, додається столова ложка миючого засобу для посуду. Все це за допомогою пульверизатора наноситься на пляму. Піну необхідно протримати 2-3 години.
  4. В результаті сеча розкластися на складові елементи, самі пахучі включення перетворитися в вуглекислий газ, воду і нешкідливі підстави, які згодом вивітряться.
  5. Коли все просохне можна вибрати соду і залишки миючого засобу за допомогою пилососа.

кров

Найдієвішим засобом для позбавлення від плям крові є перекис водню. Попередньо слід випробувати дію препарату на непомітній ділянці перед тим, як почистити ковролін від крові, адже він може знебарвити і сам матеріал.

Якщо все нормально, то перекис наноситься на пляму і після того, як закінчиться реакція, акуратно протерти вологою губкою залишки піни.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: